Üye olamasamda 2 yıldır burdayım

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Armagedon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Üye olamasamda 2 yıldır burdayım

Mesaj gönderen Armagedon »

Öncelikle herkese merhaba ALLAH hepimize şafi ismiyle şifamızı versin inşallah arkadaşlar. Forumu 2 yıldır takip ediyorum yazılan herşeyi harfiyen okudum hangi ilaçlar hangi takviyeler kullanılır hangi doktorlar bu konuda bilgili ve ilgili hepsini az çok biliyorum. Kadir arkadaşımızın söylediği bir çok şeyi uyguladim her ne kadar Adana'da bu konuda bilgili doktorumuz olmasada bir tek prostat sıvısına baktiramadim. Fakat idrar ve spermde lökosit görünüyordu aynı zamanda eritrositte vardı. Kültürde hiç bir zaman üreme olmadı. Yaklaşık 75 kutu kadar iesef novasef iğne kullandım bunun yanında azitro cipro ve adını sayamadığım yaklaşık 100 kutu kadar antibiyotik kullandım e vitamini çinko desteği aldım ilginç bir şekilde burda söylenen vitamin desteklerini kullanınca agrilarimda artış oluyordu Qenzim Q10 içerikli olan mesela. Mr tomografi defalarca ultrason çekildim prostatim homojen ve normal boyutlarındadır. 3 doktor mesane boynu yüksekliği olduğunu söylediler idrar hız testi sonucunda ameliyat dediler onada tamam dedim kaşık fıtığı vardı bundandır ağrıların dediler onada tamam dedim ameliyat oldum o kadar iğne ilaç ameliyata rağmen benim agrilarimda azalma olmadı. Enfeksiyon doktoruna gittim cinsel yolla bulaşan hastalıklara hiç virüsü filan baktı birşey bulamadım. Beyin ve sinir cerrahiye gittim ne çekildim sorun yok dedi genel cerrahiye gittim makatta basur çatlak gözükmüyor dedi fizik tedaviye gittim bel fıtığı yok dedi son olarak ortapediye gittim oda ne istedi dua ediyorum artık bir sorun bulsunda ağrılarının kaynağı bu desin tedavi uygulayip duzelirim belki diye. Hastaligimın başlangıcında makatin sag tarafında gece uykudan uyandıran ve bir kaç dakika süren dışkılama isteğine benzer agrilarim vardı tuvalete gidince yapamasamda geçiyordu. Bu ağrı cinsel birleşme sonrası arada oluyor ve yine geçiyordu ilginç şekilde sağ taraftaydı. Hastalık başlamadan 2 yıl önce filan başlamıştı bu ara ara gelip giden sağ sancılar. Netten araştırdığım kadarıyla proctalgia fugax rahatsızlığına benziyordu bu ağrılar. Son olarak 2017 Şubat ayında uzun yolculuğa çıktım arabayla varış noktasında idrarda yanma olduğunu fark ettim sertlesmede zorlandım sık idrar baş gösterdi sağ yumurtalığın bacakla birleştiği yerde ağrı vardı ama şişlik yoktu belimin sağ tarafı kalça kemiğinin üstü ağrıyordu alt karın bölgesinde kasılmalar vardı. Sağ bacakta uyuşma yürürken baldirda çekilme araba kullanırken sağ bacağını ve kasıgıma ağrı giriyordu gün içinde artan ağrılar uzaninca geçiyordu uykuda sorun yaşamıyordum dar pantolon giyince agrilarim artıyor eşofman giyince azalıyordu stresli dönemlerde ağrım artıyor mutlu olunca geçiyordu ağrı kesici majezik özellikle agrilarima etki ediyordu o gün bu gündür bu durumdayım ne yapacağımı şaşırdım artık toparlayamiyorum kafamı hoca bir şeye konsantre olamıyorum duzunmekten. Bu süreçte hayatımdaki en güzel şey ikizlerim oldu sperm sayım her seferinde iyiydi en düşük 60 milyon en yüksek 120 m civarında çıkmıştı hareketlilik filan iyiydi fakat morfoloji düşük çıkıyordu mesane boynu ameliyatı sonrası meningwri kaçar diye kendiliğinden olmasını beklmeden ki doktorumuz sabredin olacak diyordu biz tüp bebek yaptık sonrada amliyat oldum sperm dışarı geliyor geri kaçma çok az oldu velhasıl çocuklarımızı kucağımıza aldık ona seviniyorum. Şimdi bana akıl verin lütfen ben ne yapim nere gidim kimden yardım alim sinir sıkışması mı var bağırsaklarda mı sorun var yoksa prostat mı bilemiyorum ama tek isteğim var iyileşmek istiyorum uzun oldu yazım kusura bakmayın çok detay anlattım hepimize geçmiş olsun tekrardan.
daniel33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Üye olamasamda 2 yıldır burdayım

Mesaj gönderen daniel33 »

Hocam Adana'da Dr. İlker Ünsal var, prostat sıvısı alıyor. Düzen lab'a götürüp kültür yaptırın, prostatta bakteri olmadığından emin olun.
ogz89
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Üye olamasamda 2 yıldır burdayım

Mesaj gönderen ogz89 »

Armagedon yazdı:Öncelikle herkese merhaba ALLAH hepimize şafi ismiyle şifamızı versin inşallah arkadaşlar. Forumu 2 yıldır takip ediyorum yazılan herşeyi harfiyen okudum hangi ilaçlar hangi takviyeler kullanılır hangi doktorlar bu konuda bilgili ve ilgili hepsini az çok biliyorum. Kadir arkadaşımızın söylediği bir çok şeyi uyguladim her ne kadar Adana'da bu konuda bilgili doktorumuz olmasada bir tek prostat sıvısına baktiramadim. Fakat idrar ve spermde lökosit görünüyordu aynı zamanda eritrositte vardı. Kültürde hiç bir zaman üreme olmadı. Yaklaşık 75 kutu kadar iesef novasef iğne kullandım bunun yanında azitro cipro ve adını sayamadığım yaklaşık 100 kutu kadar antibiyotik kullandım e vitamini çinko desteği aldım ilginç bir şekilde burda söylenen vitamin desteklerini kullanınca agrilarimda artış oluyordu Qenzim Q10 içerikli olan mesela. Mr tomografi defalarca ultrason çekildim prostatim homojen ve normal boyutlarındadır. 3 doktor mesane boynu yüksekliği olduğunu söylediler idrar hız testi sonucunda ameliyat dediler onada tamam dedim kaşık fıtığı vardı bundandır ağrıların dediler onada tamam dedim ameliyat oldum o kadar iğne ilaç ameliyata rağmen benim agrilarimda azalma olmadı. Enfeksiyon doktoruna gittim cinsel yolla bulaşan hastalıklara hiç virüsü filan baktı birşey bulamadım. Beyin ve sinir cerrahiye gittim ne çekildim sorun yok dedi genel cerrahiye gittim makatta basur çatlak gözükmüyor dedi fizik tedaviye gittim bel fıtığı yok dedi son olarak ortapediye gittim oda ne istedi dua ediyorum artık bir sorun bulsunda ağrılarının kaynağı bu desin tedavi uygulayip duzelirim belki diye. Hastaligimın başlangıcında makatin sag tarafında gece uykudan uyandıran ve bir kaç dakika süren dışkılama isteğine benzer agrilarim vardı tuvalete gidince yapamasamda geçiyordu. Bu ağrı cinsel birleşme sonrası arada oluyor ve yine geçiyordu ilginç şekilde sağ taraftaydı. Hastalık başlamadan 2 yıl önce filan başlamıştı bu ara ara gelip giden sağ sancılar. Netten araştırdığım kadarıyla proctalgia fugax rahatsızlığına benziyordu bu ağrılar. Son olarak 2017 Şubat ayında uzun yolculuğa çıktım arabayla varış noktasında idrarda yanma olduğunu fark ettim sertlesmede zorlandım sık idrar baş gösterdi sağ yumurtalığın bacakla birleştiği yerde ağrı vardı ama şişlik yoktu belimin sağ tarafı kalça kemiğinin üstü ağrıyordu alt karın bölgesinde kasılmalar vardı. Sağ bacakta uyuşma yürürken baldirda çekilme araba kullanırken sağ bacağını ve kasıgıma ağrı giriyordu gün içinde artan ağrılar uzaninca geçiyordu uykuda sorun yaşamıyordum dar pantolon giyince agrilarim artıyor eşofman giyince azalıyordu stresli dönemlerde ağrım artıyor mutlu olunca geçiyordu ağrı kesici majezik özellikle agrilarima etki ediyordu o gün bu gündür bu durumdayım ne yapacağımı şaşırdım artık toparlayamiyorum kafamı hoca bir şeye konsantre olamıyorum duzunmekten. Bu süreçte hayatımdaki en güzel şey ikizlerim oldu sperm sayım her seferinde iyiydi en düşük 60 milyon en yüksek 120 m civarında çıkmıştı hareketlilik filan iyiydi fakat morfoloji düşük çıkıyordu mesane boynu ameliyatı sonrası meningwri kaçar diye kendiliğinden olmasını beklmeden ki doktorumuz sabredin olacak diyordu biz tüp bebek yaptık sonrada amliyat oldum sperm dışarı geliyor geri kaçma çok az oldu velhasıl çocuklarımızı kucağımıza aldık ona seviniyorum. Şimdi bana akıl verin lütfen ben ne yapim nere gidim kimden yardım alim sinir sıkışması mı var bağırsaklarda mı sorun var yoksa prostat mı bilemiyorum ama tek isteğim var iyileşmek istiyorum uzun oldu yazım kusura bakmayın çok detay anlattım hepimize geçmiş olsun tekrardan.
Armegadon Adana Sezar hospital de Ahmet tuğanalp var ilgili bi doktor kültür sıvı alma hepsini yapıyo sana yardımcı olacağına inanıyorum geçmiş olsun