Biyofilm

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
asus100
Hastalık Başlangıç Yılı: 2006

Biyofilm

Mesaj gönderen asus100 »

Uzunca süredir bu hastalığın sıkıntılarını yaşıyoruz. Onlarca teori okudum lakin en mantıklısı biyofilm enfeksiyonları bence. Prostata yerleşen bakteriler biyofilmler oluşturarak kalsifikasyon denen plakların altında enfeksiyon üretmeye devam ediyorlar.Bu biyofilm meselesi önemli arkadaşlar.Google'de "biyofilm infeksiyonları ve antibiyotik direnci" diye arama yapın, bu konuyu araştırmalıyız. Çözüm biyofilm tabakasını eritmek, bu iş için yeni tedavi yöntemleri mevcut..
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Re: Biyofilm

Mesaj gönderen bb544 »

asus100 yazdı:Uzunca süredir bu hastalığın sıkıntılarını yaşıyoruz. Onlarca teori okudum lakin en mantıklısı biyofilm enfeksiyonları bence. Prostata yerleşen bakteriler biyofilmler oluşturarak kalsifikasyon denen plakların altında enfeksiyon üretmeye devam ediyorlar.Bu biyofilm meselesi önemli arkadaşlar.Google'de "biyofilm infeksiyonları ve antibiyotik direnci" diye arama yapın, bu konuyu araştırmalıyız. Çözüm biyofilm tabakasını eritmek, bu iş için yeni tedavi yöntemleri mevcut..
Tedavi neymiş ?
Allah büyük :roll:
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Bu konu daha once islenmis olup, Ve bu konu linkleri tarafimdan paylasilmistir. Eski mesajlarima bakiniz.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Asetilsistein'in biofilm cozucu ozelliginden debahsedilmisti forumda
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

Seref yazdı:
bb544 yazdı:
asus100 yazdı:Uzunca süredir bu hastalığın sıkıntılarını yaşıyoruz. Onlarca teori okudum lakin en mantıklısı biyofilm enfeksiyonları bence. Prostata yerleşen bakteriler biyofilmler oluşturarak kalsifikasyon denen plakların altında enfeksiyon üretmeye devam ediyorlar.Bu biyofilm meselesi önemli arkadaşlar.Google'de "biyofilm infeksiyonları ve antibiyotik direnci" diye arama yapın, bu konuyu araştırmalıyız. Çözüm biyofilm tabakasını eritmek, bu iş için yeni tedavi yöntemleri mevcut..
Tedavi neymiş ?
Tedavi değil ama biyofilmlerin ve kalsifikasyoların neler içerdiğini anlatan bir yazı.
Kalsifikasyonların bir önemi olmadığını söyleyen doktorlar bu yazı hakkında ne düşünüyor acaba?
https://academic.oup.com/femspd/article/59/3/337/496586
Yeni tedavi yöntemi vardı şimdi anlatan yazı oldu :D
Allah büyük :roll:
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Se38 »

Biyofilm olusturan bakteriyi kulturde yakalamak daha zordur diyebilirmiyiz ? Yoksa alakasi yokmu ..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Se38 yazdı:Biyofilm olusturan bakteriyi kulturde yakalamak daha zordur diyebilirmiyiz ? Yoksa alakasi yokmu ..
Evet zordur hatta biofilm sebebiyle nonbakteriyel tipte bakteri aciga cikmayarak tedaviyi zorlastirir.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

kadir yazdı:
Se38 yazdı:Biyofilm olusturan bakteriyi kulturde yakalamak daha zordur diyebilirmiyiz ? Yoksa alakasi yokmu ..
Evet zordur hatta biofilm sebebiyle nonbakteriyel tipte bakteri aciga cikmayarak tedaviyi zorlastirir.

Kadir abi internette yaptigim arastirmada bir bilgi buldum bu biyofilmle alakali burdan paylasmak istedim.

Biyofilmleri patlatmak amacli yapilan bir deneyde hastalara isirgan otu hapi, saw palmetto , quercetin , kurkumin i prulifloxacin ( kinolon grubu bir antibiyotikmis ) antibiyotikle kombine edip veriyolar. Ama burda tedavi suresi belirtilmemis . Hastalarin yuzde 90 inda sikayetler kaybolmus . Takviyelerle degil ama sadece bu antibiyotigi kullanan grupta ise yuzde 27 lik bir iyilesme saglanmis.

Kaynagin linkini asagida veriyorum degisik bilgiler var. mesela dusuk PSA li prostatit hastalarinin genellikle fungal sebepli (candida) prostatit grubuna girdigini yazmislar.

Ayrica E.coli bakterisininde dusuk PH li idrardan beslendigini ve idrar PHinin yukseltilmesi gerektigi belirtilmis. Bunlar daha once hic duymadigim seylerdi belki bir yardimi dokunur ve orijinal makaleyi okumak
Isteyenler icinde asagida linki veriyorum .

https://www.google.com/amp/s/www.mygene ... ealth/amp/
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Duzeltiyorum tedavi suresi 4 hafta
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

kadir yazdı:
Abi yazını bulamadım bu biyo filmi çözen ilaç yokmu veya bağışıklık sistemi çözüp mikropları yok etmiyormu
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

huseyin252 yazdı:
kadir yazdı:
Abi yazını bulamadım bu biyo filmi çözen ilaç yokmu veya bağışıklık sistemi çözüp mikropları yok etmiyormu
Asetilsistein' in biofilmi cozebileceginden bahseden yazilar var fakat burada enfeksiyonun lokalize oldugu yer onemli, eger enfeksiyon prostatin icindeyse buradaki asetilsistein etkisi ne olur bilinmez. Bana gore asetilsistein biofilmi cozerken, prostat icindeki iyilesen yerleri, scar denilen kireclenen iyilesmeye yuz tutmus dokudaki yerleride cozebilir. Buda hastaligin basa donmesine sebep olabilir. Forumda antibiyotik esliginde kullanan arkadaslar olmustu sanirim. Agrilarinin arttigindan bahsetmislerdi. Asetilsistein (NAC)