Artirit ile

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
mesut
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Artirit ile

Mesaj gönderen mesut »

Arkadaşlar artirit ile bizim hastalığın veya cinsel yolla bulaşın ilgisi varmı ben bu gün romotolojiye gittim psikolojim çöktü resmen eklem ağrılarım çok fazla var doktor bir sürü tahlil istedi ilaç verdi beterin beteri vardır ya işte şu an reaktiflik bende var gibi dedi doktor artık iki hastalığım var psikolojim bozuldu artık kaldıramayacak hale geldim
Kaan34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Artirit ile

Mesaj gönderen Kaan34 »

Cinsel yolla bulaşan mikroplar artrit i tetikliyor bende gittim dün bana sen artrit geçirmişsin dedi doktor ama geçmiş dedi daha gelmene gerek yok dedi
mesut

Mesaj gönderen mesut »

Sen ilaç kullanmış mıydın artirit için ya benim eklemlerim çok kötü ağrıyor yanı prostatitten daha beter çok kötüyüm yanı
mesut

Mesaj gönderen mesut »

Birde nasıl anladı geçirdiğini hemende
Kaan34

Mesaj gönderen Kaan34 »

Bende mikroptan 1 buçuk ay sonra başladı 7 ay falan sürdü bi 7 ay iyi geçti sonra tekrar etti sonra şuan iyi ağrı yok gibi ama benim bütün vücut bozuldu etkiledi mesela kalbin orda kasta miyalji var çok gıcık bişey ilaç olarak steroid olmaya iltihap giderici ilaç kullandım 2 sene 4 kutu falan senin crp sedim nasıl çıkıyo geçmiş olsun
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

Kaan34 yazdı:Cinsel yolla bulaşan mikroplar artrit i tetikliyor bende gittim dün bana sen artrit geçirmişsin dedi doktor ama geçmiş dedi daha gelmene gerek yok dedi
Geçtiğini nasıl anlıyor ki???
Kaan34

Mesaj gönderen Kaan34 »

Test lerden heralde ama ayak altı karıncalanma ve gözde problem var hafif birde bende şişme falan olmadı ve çokta ağrım olmadı
mesut

Mesaj gönderen mesut »

1.5 yıl önce başlayan prostatit ile şu 3 hafta oldu başlayan eklem ağrıları m ın ilişkisini anlamadım biri açıklayabilir mi
Kaan34

Mesaj gönderen Kaan34 »

Bu ilginç reaktif artrit olsa ilk mikrop kaptigında 1 veya 2 ay içinde başlardı ne dedi romatoloji doktoru testler nasıl bu arada
mesut

Mesaj gönderen mesut »

Ya bende 1.5 yıl önce hafif ağrı oldu sonra geçti yani ciddi bişey yoktu spora bile gidiyordum . Ama bu 3 hafta önce başlayan yan karın boşluğu ağrılarım kalça ağrılarıyla devam etti sonra diz kapaklarıma attı bugün el parmakları ma attı ağrı beni öldürdü . Bu 1.5 yıl önce yaşadığım durumla alakası Nedir anlamıyorum Hüseyin hocaya gittik tedaviye şimdide bu çıktı üstüne
Kaan34

Mesaj gönderen Kaan34 »

Bence nüks olmuş tahminimce kan testi yapıldımı ? Bende 2 defa tekrarladı ve işaret parmağımda ve ayakta kaldı ağrı
mesut

Mesaj gönderen mesut »

Bugüne kadar kan değerlerim hepsi normal çıktı 4 ,5 gün önce Hüseyin hocada hepsi normal çıktı bugün crp ve Hemgraödaki Ne değeri yüksek çıktı 4 günde sonuçlar nasıl değişti onu anlamadım zaten
mesut

Mesaj gönderen mesut »

Prostatit unuttum bu reatrit yüzünden şu an psikoloji kaldırmıyor artık
mesut

Mesaj gönderen mesut »

Başka kimse yokmu bu rahatsızlık hakkında bilgisi olan Kadir abi senin varmı bilgin bu konuda
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

mesut yazdı:Ya bende 1.5 yıl önce hafif ağrı oldu sonra geçti yani ciddi bişey yoktu spora bile gidiyordum . Ama bu 3 hafta önce başlayan yan karın boşluğu ağrılarım kalça ağrılarıyla devam etti sonra diz kapaklarıma attı bugün el parmakları ma attı ağrı beni öldürdü . Bu 1.5 yıl önce yaşadığım durumla alakası Nedir anlamıyorum Hüseyin hocaya gittik tedaviye şimdide bu çıktı üstüne
Forumda Veysel Abi daha önce birkaç yazı yazmıştı bunnnla ilgili. Uzun süre devam eden ürogenital veya bağırsak enfeksiyonlarından sonra Reaktif Artrit denen, vücudun kendi hücrelerine saldırması gibi bir romatizmal hastalık oluyormuş. Reaktif Artrit, iltihaplı eklem romatizması diye geçiyor. Maalesef prostatit iyileşmeden bu hastalıkta geçmiyormuş. Bende de oldu baya bir ara ağrı. Sonra hafifledi. Sadece topukta kaldı biraz.

Ayak yanmaların felan var mı??? Ayak tabanlarında??? Belirtilerinden biri de bu.
Kaan34

Mesaj gönderen Kaan34 »

Crp yuksek sedim de yuksek se zaten romatizma var demektir bende de hep normaldi değerler ama ağrı vardı ilaç kullanacaksın başka çözümü yok
mesut

Mesaj gönderen mesut »

Kabızlık +anal fisür + prostatit+ reatrit gelde dayan

Bacaklarımda yanma var
Kaan34

Mesaj gönderen Kaan34 »

Bendede ayak altı karıncalanma kalbin orda miyalji gözde belafarit prostatit ayak 2 inci parmak çekiç parmak bile oldu belde kayma fıtık burunda sinüzit daha ne olsun ben dayanıyorum mecbur
toprak12
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen toprak12 »

Arkadaşlar bu prostatit tek başına bir rahatsızlık değil bunun araştırılması gerekiyor.Dediğiniz gibi bağırsaklarda sorun yaşadıysanız ki bende onu yaşadım sonrasında prostatit ile birlikte ayaklar ve ellerde sanki bıçak saplanması tarzında ağrılar oluyor bazen.Bunun kesinlikle araştırılması gerekiyor çünkü semptomlar hemen hemen aynı ancak sadece prostatit rahatsızlığı olanlarda bu ağrılar yok.Bence Kimilerinde bağırsak problemli prostatit kimilerinde bakteri idrar yolları kaynaklı prostatit.Bu konuda hep birlikte sağlık bakanlığına yazı yazarak araştırılması konusunda destek isteyebiliriz.
DANTE64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Artirit ile

Mesaj gönderen DANTE64 »

selamlar,

üriner sistem enfeksyonları ile ilgili bir yazı, bazı patojenler artirite sebep olabiliyor,
en yaygın patojenler arasında;
Chlamydia trachomatis, Ureaplasma urealyticum, ve Mycoplasma genitalium
E.coli ve Enterococcus faecalis çok nadir vaka olabiliyor.
Bende bu sorunu yaşıyorum...

herkeze geçmiş olsun.

kaynak:https://www.jstage.jst.go.jp/article/in ... .6112/_pdf
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

mesut yazdı:Başka kimse yokmu bu rahatsızlık hakkında bilgisi olan Kadir abi senin varmı bilgin bu konuda
Mesut kardesim,
Bilindigi gibi, genitoüriner sistemdeki enfeksiyonlarda reaktif artrit ve ankllozan spondilit gibi eklem hastaliklari olma ihtimali var. Fakat su an senin bu hastalikla alakali bir durumun oldugunu zannetmiyorum.Bulgularin zaten temiz cikmis. Kullandigin antibiyotiklerin yan etkisi olarak bu semptomlari yasiyor olabilirsin.
mesut

Mesaj gönderen mesut »

Valla Kadir abi el parmaklarım dilerim kalça tutulması fazla sıyla var umarım senin dediğin gibidir ama romotoloji doktoru eklem iltihabı gibi duruyor dedi ama Kadir abi Benim anlamadığım 1.5 yıl önce yaşanmış bir durum şimdi mi ortaya çıkar aklım almıyor
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

mesut yazdı:Valla Kadir abi el parmaklarım dilerim kalça tutulması fazla sıyla var umarım senin dediğin gibidir ama romotoloji doktoru eklem iltihabı gibi duruyor dedi ama Kadir abi Benim anlamadığım 1.5 yıl önce yaşanmış bir durum şimdi mi ortaya çıkar aklım almıyor

Normal de reaktif artrit vucut mikropla enfekte olduktan 2 ay içerisinde çıkar deniliyor ancak
Bağışıklığa bağlı 1-2 senede olabiliyormuş
Mikrobu bitirmeden reaktif artrit geçmez
Hatta mikrop geçse bile kalıcı hale gelebilir
mesut

Mesaj gönderen mesut »

Murat 1-2 sene olduğunu nerden okudun paylaşır mısın
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »