NÜKS HAKKINDA

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
1453ali
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: NÜKS HAKKINDA

Mesaj gönderen 1453ali »

kader48 yazdı:
1453ali yazdı:
kader48 yazdı:
Sonuç çıktı, çok miktarda Staphyloccus Aures üremiş. Bu ağzına sıçtığımın bakterisi ölmüyor zaten. Sadece uykuya geçiyor. Bu bakterisi olupta öldüren var mı onu da bilmiyorum. Doktor, antibiyogram da yapmış. Uzun süte duyarlı ilaçları kullanıcam. Bakalım ne olacak.
evet bu bakteriyi öldüren bir tane arkadaş var 120 aralıksız serum aldı ankarada targocid ve doptamisin ile
Eğitim araştırmadaki enfeksiyon hastalıkları bölüm başkanı da bana demişti. Uzun süreli bir tedavi olacak. Bu bakteriyi temizleyeceğiz dedi. Önce hastanemizde de bi kültür ve lökosit sayımı yapalım dedi. Prostat sıvısında nadir lökosit görüldü. Üreme olmadı yazıyor. Gram pozitif kok görüldü yazıyor. Artık hasta olduğumuzu ispatlayalım diye uğraşıyoruz. Nasıl bir iş anlamadım gitti.
evet gram pozitif koklar bahsetmiş oldugum arkadaşdada görülmüştü kişi ankara tıp fakültesinde görmüştü tedaviyi kendisiyle ara ara görüşürüz 6 yıl olmuş inşallah bir an önce iyi olur bedede alfa hemolitik staphyloccus spp.üremişti 107 serum aldım oral bir sürü antibiyotik sonra bakteri çıkmadı inşallah bakteriyi bitirirsin
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

1453ali yazdı:
kader48 yazdı:
1453ali yazdı: evet bu bakteriyi öldüren bir tane arkadaş var 120 aralıksız serum aldı ankarada targocid ve doptamisin ile
Eğitim araştırmadaki enfeksiyon hastalıkları bölüm başkanı da bana demişti. Uzun süreli bir tedavi olacak. Bu bakteriyi temizleyeceğiz dedi. Önce hastanemizde de bi kültür ve lökosit sayımı yapalım dedi. Prostat sıvısında nadir lökosit görüldü. Üreme olmadı yazıyor. Gram pozitif kok görüldü yazıyor. Artık hasta olduğumuzu ispatlayalım diye uğraşıyoruz. Nasıl bir iş anlamadım gitti.
evet gram pozitif koklar bahsetmiş oldugum arkadaşdada görülmüştü kişi ankara tıp fakültesinde görmüştü tedaviyi kendisiyle ara ara görüşürüz 6 yıl olmuş inşallah bir an önce iyi olur bedede alfa hemolitik staphyloccus spp.üremişti 107 serum aldım oral bir sürü antibiyotik sonra bakteri çıkmadı inşallah bakteriyi bitirirsin
Benim konuştuğum enfeksiyon hastalıkları uzmanı da, aynı şeyi söyledi. Şimdi elimdeki sonuç ile gideceğim kendisine tekrar. İlk doz Teikoplanin ile başladı. Ama şimdilik kullanma kültür sonucuna göre hareket edelim dedi. Ama kültür sonucunda gram pozitif kok görüldü yazıp, antibiyogram çalışmamışlar. İnşallah enfeksiyoncu, ben Hun’da birşey yapamam deyip başından savmaz. :(
1453ali

Mesaj gönderen 1453ali »

inşallah olumlu sonuç alırsın
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

1453ali yazdı:inşallah olumlu sonuç alırsın
İnşallah kardeşim.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

gelişmelerden haberdar eder misin ?
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

En sonki eğitim araştırma hastanesinde üreme olmadı sadece gram pozitif kok görüldü raporundan sonra, Acıbadem hastanesine gittim ve oradaki ürolog ile durumu paylaştım.

O da prostat masajı yapabileceğini, çıkan semenden kültür yapıp üreme durumuna göre tedavime devam edebileceğimi söyledi. Cumartesi masaj yaparak numune alıp laba gönderdi. Sonuçlar bugün çıktı. Prostat sekresyon sıvısında 1-2 lökosit görüldü.

Üreme olmadı. Gram boyamada gram pozitif koklar görüldü diye rapor geldi.

Eğitim araştırma hastanesindeki raporun aynısı yani.

Bundan önce özel bir labta Staphyloccus aureus üredi 3 defa. Ama o lab antibiyogramında teokoplanin vankomisin linezolid gibi üst düzey antibiyotiklerin duyarlılık testi disklerinin olmadığından dolayı yapılmamıştı. Sonrasında gittiğim lablarda da üreme olmadı, gram boyamada gram pozitif kok görüldü raporu çıktı sürekli.??

Şimdi ne yapmalıyım sizce. Enfeksiyon hastalıkları uzmanına tekrar gideceğim. Elimdeki sonuçlarla invanz tedaviye başlayacağını sanmıyorum. Acıbadem ve eğitim araştırma Hastanesi bakteri üretemedi???

Acayip moralim bozuk.

Herkese çok geçmiş olsun...
Mrshadow

Kardesim, bunlar tamamen flora bakterileri de olabilir. Sikayetin var mi?
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

vücut kendiliğinden de yenebiliyor bazen enfeksiyonları. savunma hücrelerimiz var nihayetinde.. cadı avına çıkmaya gerek var mı bilmiyorum. lökosit bir anda yükselince şaşırmıyoruz da birden bire düşünce neden şaşırıyoruz ki. şu prostatı biraz rahat bırakmak lazım galiba.
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

Mrshadow yazdı:Kardesim, bunlar tamamen flora bakterileri de olabilir. Sikayetin var mi?
Prostattan pek şikayetim yok. Ama artrit çok hırpalıyor beni. Artrit olmasa tedavi dahi olmam.
Mrshadow

Prostattan sikayetin yoksa gec. Artrit icin enfeksiyon kaynagini kuruttuysan ilaclarini kullan ve zamana birak
serkanzed

Mesaj gönderen serkanzed »

Merhaba arkadaşlar.Benim de iki üç gün önce hafiften şikayetlerim geri döndü gibi oldu. İdrar hissi ve yanma dün doktoruma gittim. Sadece kan ve idrar kültür testleri istedi. İşin enteresan tarafı dün hiç şikayetim yoktu kendimi çok iyi hissettim.Bugünde azıcık yanma hissi gelip gelip gidiyor çok değil. Tahlil sonuçlarım çıktı
PSA 0,46 çıktı. Büyümüştür diye düşünmüştüm normal çıktı.
İdrar sedimenti : her sahada 5-10 eritrosit, 1-2 lökosit görüldü. Maya hücre ve trichomonas görülmedi. Klamidya kart test negatif
İdrar kültürü : Bakteriyel ve mikrotik yönden üreme olmadı. Üreaplasma kültürü negatif bulundu yazıyor.
Doktorla daha görüşemedim.Ama sekreterine sonuçlar nomal demiş, kendisiyle telden birazdan görüşeceğim. Acaba diyorum benim 2 hafta önce boğaz enfeksiyonum başladı 6 adet iesef iğne falan yedim.Acaba prostat şikayetlerimi, boğaz enfeksiyonum mu tetikledi ? Boğazımda zaten tam geçmedi tekrar bir kbb gidip ilaç yazdırmam gerek. Kesin antibiyotik yazacak belki o yazdığı antibiyotik bu hafif yanmalarımı da geçirir.
umudunmavisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen umudunmavisi »

serkanzed yazdı:Merhaba arkadaşlar.Benim de iki üç gün önce hafiften şikayetlerim geri döndü gibi oldu. İdrar hissi ve yanma dün doktoruma gittim. Sadece kan ve idrar kültür testleri istedi. İşin enteresan tarafı dün hiç şikayetim yoktu kendimi çok iyi hissettim.Bugünde azıcık yanma hissi gelip gelip gidiyor çok değil. Tahlil sonuçlarım çıktı
İdrar sedimenti : her sahada 5-10 eritrosit, 1-2 lökosit görüldü. Maya hücre ve trichomonas görülmedi. Klamidya kart test negatif
İdrar kültürü : Bakteriyel ve mikrotik yönden üreme olmadı. Üreaplasma kültürü negatif bulundu yazıyor.
Doktorla daha görüşemedim.Ama sekreterine sonuçlar nomal demiş, kendisiyle telden birazdan görüşeceğim. Acaba diyorum benim 2 hafta önce boğaz enfeksiyonum başladı 6 adet iesef iğne falan yedim.Acaba prostat şikayetlerimi, boğaz enfeksiyonum mu tetikledi ? Boğazımda zaten tam geçmedi tekrar bir kbb gidip ilaç yazdırmam gerek. Kesin antibiyotik yazacak belki o yazdığı antibiyotik bu hafif yanmalarımı da geçirir.
Ben ne zaman ayaktan ve karindan soguk alirsam nuksediyor,
umudunmavisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen umudunmavisi »

serkanzed yazdı:Merhaba arkadaşlar.Benim de iki üç gün önce hafiften şikayetlerim geri döndü gibi oldu. İdrar hissi ve yanma dün doktoruma gittim. Sadece kan ve idrar kültür testleri istedi. İşin enteresan tarafı dün hiç şikayetim yoktu kendimi çok iyi hissettim.Bugünde azıcık yanma hissi gelip gelip gidiyor çok değil. Tahlil sonuçlarım çıktı
15 gunce bi hafta karin icinde kalmak zorunda kaldim -7 derecede sikayetler tekrar basladi prostattayanma ve cinsel hissizlik,kontrol ettim prostat sisti,inmesine bekliyecem simdi,sabah ereksiyonlari dahil cinsel istegim duzelmisti,zaten baska hic sikayetim olmuyor cinselik disinda,bazan penis icinde hafif kasinti ve yanma disinda,kendi uyguladigimilac tedavi iyi gidiyordu.simdisabah ereksiyonlari geri gelmeyebasladi ama gun icinde yine peniste ölmüşhissi isteksizlik devam ediyor,kendi kendine gecmesini bekliyorm prostattaki odemin sisligin.
Cenesuyu

Mesaj gönderen Cenesuyu »

nüks olayını fazla abartıyorsunuz! peki ya nüksetmese ve seninde haberin olmada sana daha çok zarar verse iyi mi ?

acı varsa çözümde vardır inş... zira bazı hastalıklar belirti vermeden insanı yok ediyor

saygılarımla...
serkanzed

Mesaj gönderen serkanzed »

umudunmavisi yazdı:
Ben ne zaman ayaktan ve karindan soguk alirsam nuksediyor,
Daha önce hasta da oldum üşüttüm de ama ağrım sızım böyle geri gelememişti.Doktorla konuştum tahlillere göre birşey yok temiz dedi.İlaçlık bir durumum yokmuş.
Gün içerisinde hafif yanmalarım oluyor ve daha sonra geçiyor. Birde şişkinlik hissim oluyor oda bazen.İyileşiyor gibiyim. İmkanım olsa gideceğim buralardan Dominikte yaşayacağım. Hep ılıman iklim miss.
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

Merhaba Arkadaşlar;

Çözüm yollarını aramaya devam ediyorum. Bu forumda başımdan geçen durumlar mevcut. Kültürlerde özel labta Staphyloccus Aures ürüyordu. Enfeksiyoncunun yönlendirmesi ile invanz tedaviye başlayacağım. Fakat, üreme olan labta invanz tedaviler için antibiyogram çalışılmamıştı çünki doktorda o ilaçların diskleri yokmuş.

Bundan dolayı, eğitim araştırma Hastanesi ve özel bir hastanede, prostat sıvısı kültür yaptırdım. Bakteri adı yazmadılar gram pozitif kok görüldü yazmışlar. Ürologlar bu sonuçlarda birşey yok dediler. İlin garip tarafı lökositler 1-2 çıkmıştı.

Bunun üzerine Eskişehir’e Hüseyin Seçgine gittim. Hüseyin Seçgin prostatımın sert olduğunu enfeksiyon olduğunu söyledi direk.

Bütün tetkikleri istedi, mantardan prostat sıvı kültürüne kadar.

Ayrıca düzen laba da verdim. Benim derdim üreme olması. Üreme olursa, direk invanz tedaviye başlayacağım. Prostat sıvısında her sahada 8-9 lökosit çıktı. Bu lökosit düzeyi ile üreme olacaktır diye düşünüyorum. İnşallah üreme olur. Üreme olmazsa, enfeksiyon uzmanı, antibiyogram olmadan tedaviye yanaşmıyor. Soktuğunun bakterisini üretebilmek için diyar diyar dolaşıyorum yaaa.

Herkese çok geçmiş olsun. Düzenden çok umudum var. İnşallah orası yakalayabilir.
Mrshadow

Kardesim lokosit yukselmisse bakteri hala orada denilebilir ama vucut farkli bir makina maalesef bazen bakteri olmasa da vucut oraya lokosit basiyor. Tipki romatizmada oldugu gibi, insallah oyle bisey degildir. Diyar diyar gezip ariyosun da bunu takinti haline getirme

Duzen de yok diyorsa daha fazla kendine eziyet etme
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

Mrshadow yazdı:Kardesim lokosit yukselmisse bakteri hala orada denilebilir ama vucut farkli bir makina maalesef bazen bakteri olmasa da vucut oraya lokosit basiyor. Tipki romatizmada oldugu gibi, insallah oyle bisey degildir. Diyar diyar gezip ariyosun da bunu takinti haline getirme

Mrshadow eğer dediğin gibi bakteri olmadığı halde vücut lökosit basıyorsa zaten, o zaman yandık demektir. Ama Staphyloccus Aures durup dururken neden üresin ki. 3 defa üredi bende. Acıbadem ve eğitim araştırma hastanesinde de gram pozitif kok görüldü yazıyor. Bende gram pozitif birşeyler var. Buna Eminim artık. Eğer Eskişehir’den birşey çıkmazsa bırakıcam kendi haline. Artrit prostatit ne zamana kadar sürünürüz bilmiyorum artık.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Mrshadow un dedigi dogru vucut yeri gelir bazi organlari bile dusman bilir saldirir ornek crohn hastaligi romatizmada oyledir ama prostatta boyle bir durum sanmiyorum ama olabilirde cunku ben nonbakteriyel prostatitin olmadigina inananlardanim
Mrshadow

kader48 yazdı:
Mrshadow yazdı:Kardesim lokosit yukselmisse bakteri hala orada denilebilir ama vucut farkli bir makina maalesef bazen bakteri olmasa da vucut oraya lokosit basiyor. Tipki romatizmada oldugu gibi, insallah oyle bisey degildir. Diyar diyar gezip ariyosun da bunu takinti haline getirme

Mrshadow eğer dediğin gibi bakteri olmadığı halde vücut lökosit basıyorsa zaten, o zaman yandık demektir. Ama Staphyloccus Aures durup dururken neden üresin ki. 3 defa üredi bende. Acıbadem ve eğitim araştırma hastanesinde de gram pozitif kok görüldü yazıyor. Bende gram pozitif birşeyler var. Buna Eminim artık. Eğer Eskişehir’den birşey çıkmazsa bırakıcam kendi haline. Artrit prostatit ne zamana kadar sürünürüz bilmiyorum artık.
Kardesim bende de medicana da gram+kok goruldu yaziyor ama benim lokosit hic artmiyor. Flora da olailir. Duzenden umutluyum ben de
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

Arkadaşlar düzende verdiğim prostat sıvısında

Staphyloccus haemolyticus
Streptococ mitis/oralis

Bu bakteriler üremiş. Çok sayıda üredi yazmışlar.

Antibiyogram çalıştırıp duruma göre hareket edeceğim.

Herkese çok geçmiş olsun.
Mrshadow

yine geldik aynı konuya
"
Viridans grubu streptokokların önemli bir üyesi olan Streptococcus mitis, orofarenks, gastrointestinal sistem, kadın genital sistemi ve derinin normal florasında bulunmaktadır. Virülans ve patojenitesi düşük olmakla birlikte S.mitis, immün sistemi baskılanmış hastalarda ciddi enfeksiyonlara neden olabilmektedir."
Bu paragraf alıntıdır.

Bu bakteri sadece sen de yok ki, muhtemel hepimizde var. oral seks yoluyla bile geçer, derimizde bile bulunabilir. virülansı yükselirse enfeksiyon yapar.
şimdi bununla savaşman gerekir mi gerekmez mi?
kimse de buna net yanıt veremez inan
Mrshadow

muhtemel daha önce gram+koklar görüldü ibaresi de bunun içindir. Boyayınca bu Staphyloccus haemolyticus morarmıştır.
Mrshadow

bu arada sıvı nerede nasıl aldırıp düzene verdin
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

Mrshadow yazdı:bu arada sıvı nerede nasıl aldırıp düzene verdin
Sıvıyı swaba Hüseyin Hoca aldı. Kapattı. Bu şekilde düzene götür ver dedi.

Bende tamam dedim. Gittim verdim.