Prostatit suphesi(Kadir abi)

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Re: Prostatit suphesi(Kadir abi)

Mesaj gönderen murat222 »

kroniksupheli yazdı:Abicim 2 hafta levoflaksasin kullandım sonrasında bacağımda kasılmalar hissetmeye başladım.su anda moksiflaksasin kullanıyorum.Bugun 2.gun ve 2 hafta(2 kutu) kullanacağım.

Sizde etkili oldumu moksiflaksasin , testlerde çıkıyor mu hala sikayetlerde azalma oldumu?
Testler temiz şükür kardeşim
Az şikayet var
kroniksupheli
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen kroniksupheli »

Arkadaşlar benim sağ yumurtalıkta enfeksiyondan dolayi çok Ağrı vardı ve aylarca sürdü ve dolayısıyla o bölge çok hassaslasti.

Antibiyotikten sonra agri kesildi ancak hassasiyet tam olarak geçmedi.sanki ilişkiye girecek olsam hassasliktan dolayı acıyacak gibi geliyor.

Enfeksiyonun yaratmış olduğu tahribat tam olarak geçmedi gibime geliyor.Bunun için tavsiye edebileceğiniz bir çözüm varmi.
Kadir abi herhangi bir vitamin hap benzeri bir şey kullanabilirmiyim?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

kroniksupheli yazdı:Arkadaşlar benim sağ yumurtalıkta enfeksiyondan dolayi çok Ağrı vardı ve aylarca sürdü ve dolayısıyla o bölge çok hassaslasti.

Antibiyotikten sonra agri kesildi ancak hassasiyet tam olarak geçmedi.sanki ilişkiye girecek olsam hassasliktan dolayı acıyacak gibi geliyor.

Enfeksiyonun yaratmış olduğu tahribat tam olarak geçmedi gibime geliyor.Bunun için tavsiye edebileceğiniz bir çözüm varmi.
Kadir abi herhangi bir vitamin hap benzeri bir şey kullanabilirmiyim?
Prostatitte testiste hassasiyet olmaz. Sendeki belirti varikosele benziyor.Bir kontrolunu yaptir.
kroniksupheli

Kadir abi varikosel için renkli doppler usg yaptırdım tekrardan.Doktor el ile muayenede bir şey bulamadi ama Usg ile sadece sağ testiste 2.5 'tan 2.7mm ye genişleyen damar genislemesi bulundu.Ancak doktor bunun agri yapacak kadar ciddi boyutta olmadığını söyledi.

Ayrıca 1 kutu moksiflaksasin antibiyotiği bugün bitirdim(klamidya ve mikoplasma icin)bu antibiyotiği kullanmaya başladığımdan beri epey rahatladım.Apis arasındaki hassasiyet ve alt karin agrisi neredeyse tamamen geçti.ancak sağ taraftaki hassasiyet devam ediyor hala.Bana ordaki enfeksiyonun yarattığı tahribat henüz düzelmesi gibi geliyor.Bunun için ne kullanabilirim veya neye dikkat etmeliyim.?

Şu anda idrar tazyiginnde sıkıntı yok, yanma tok,ejakulasyonda yanma yok ama erken boşalıyorum sanki gibi geliyor bana .Prostatında zafer hoca lökosit yok demişti.En son ilişkimin üzerinden 1 sene geçti . Şu ana kadar levoflaksasin,ciproflaksasin,azitromisin, doksisiklin, oflaksasin ve moksiflaksasin gibi antibiyotiklerden en az 2-3kutu kullandım.simdi benim korkum egerki prostata ulaşamayan bakteriler var ise bu antibiyotiklere ve bu süreye rağmen ilerde prostata ulaşıp enfekte yapabilirmi acaba?yoksa prostat dışındaki bakterilere bu antibiyotikler mutlaka etki etmiştir diyebilirmiyiz.?
kroniksupheli

Ayrıca sağ ve sol böbrek altı boşluğundaki kasılmalar biraz hafifledi ancak hala devam ediyor.ayaklarda usume devam ediyor.Bel bölgemde agri/sizi yok ama sürekli tutuk bir şekilde.

Bu belirtileri prostatit dışında söylemiş olduğunuz sistit veya epididimit yaparmi ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

kroniksupheli yazdı:Ayrıca sağ ve sol böbrek altı boşluğundaki kasılmalar biraz hafifledi ancak hala devam ediyor.ayaklarda usume devam ediyor.Bel bölgemde agri/sizi yok ama sürekli tutuk bir şekilde.

Bu belirtileri prostatit dışında söylemiş olduğunuz sistit veya epididimit yaparmi ?
Bir kere varikosel hassasiyet yapar. Onu bir kenara koyalim. Ikincisi moksifloksasinden fayda gorduysen demekki hala mikrop ve enfeksiyon var ama sanslisin faydali antbyoigi buldun. Simdi tekrar once bir lokosit kontrolu yaptir. Sonra kultur ve antibiogram yaptir. Bakalim patojen temizlenmismi.
kroniksupheli

Herkese merhabalar tekrardan arkadaşlar.

Kadir abi su anda apış arası sızlama(arabayla giderken rahatsız etme), bel ağrısı ve böbrek altı boşlukların kasilmasi,Şu içtiğimde max.1saat içerisinde idrara çıkma ve yaklaşık 1 su bardağı kadar işeme, ayak üşümesi ve boşaldıktan sonra yumurtalık bölgesinden kamışa doğru ufak bir kasılma gibi şikâyetlerim devam ediyor.

Dün tekrar Zafer hocanın yanına gittim ve prostat sivisi lökosit kontrolü yaptırdım ve yine lökosit değeri sıfır cıktı.ilk yaptırdığımda da sıfır çıkmıştı.Zafer hoca normalde 2 3 lökosit bile normal kabul edilir sende iki defadır 0 lökosit çıkıyor.Kesinlikle prostat iltihbain yok dedi ve sadece agri kesici verip gonderdi.Tomografi çekildi ondan da bir şey bulamadı.

Hocam prostat sıvisindan Pcr ve kültür yaptiriyimmi diye sordum.Paran çok herhalde senin dedi ve hiç gerek yok sen bana inanmiyomusun diyerek cevap verdi.

Şu anda yukarıdaki şikâyetlerim devam etmekte ve pazartesi günü askere gidecegim.Ne yapacagimi bilmiyorum.Ne yapmamı önerirsiniz.

Mikoplasma ve klamidya için idrardan tekrar Pcr verdim sonuclanmasini bekliyorum.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

kroniksupheli yazdı:Herkese merhabalar tekrardan arkadaşlar.

Kadir abi su anda apış arası sızlama(arabayla giderken rahatsız etme), bel ağrısı ve böbrek altı boşlukların kasilmasi,Şu içtiğimde max.1saat içerisinde idrara çıkma ve yaklaşık 1 su bardağı kadar işeme, ayak üşümesi ve boşaldıktan sonra yumurtalık bölgesinden kamışa doğru ufak bir kasılma gibi şikâyetlerim devam ediyor.

Dün tekrar Zafer hocanın yanına gittim ve prostat sivisi lökosit kontrolü yaptırdım ve yine lökosit değeri sıfır cıktı.ilk yaptırdığımda da sıfır çıkmıştı.Zafer hoca normalde 2 3 lökosit bile normal kabul edilir sende iki defadır 0 lökosit çıkıyor.Kesinlikle prostat iltihbain yok dedi ve sadece agri kesici verip gonderdi.Tomografi çekildi ondan da bir şey bulamadı.

Hocam prostat sıvisindan Pcr ve kültür yaptiriyimmi diye sordum.Paran çok herhalde senin dedi ve hiç gerek yok sen bana inanmiyomusun diyerek cevap verdi.

Şu anda yukarıdaki şikâyetlerim devam etmekte ve pazartesi günü askere gidecegim.Ne yapacagimi bilmiyorum.Ne yapmamı önerirsiniz.

Mikoplasma ve klamidya için idrardan tekrar Pcr verdim sonuclanmasini bekliyorum.

Kardeşim bnm prostat sıvısı lökasit 1 iken prostat sıvısından üreoplazma ve gardnella çıktı o yüzden kültür ve pcr yap imkanın varsa
kroniksupheli

Peki murat222 abicim sizde lökosit hicmi artmadı yoksa ilaç tedavisi ile sabitlenmiş durumdami? Şu an için şikayetleriniz devam ediyormu?

Ben idrardan Pcr yaptırıyorum su an için onun sonucunu bekliyorum. Prostat sıvisindan diyelimki bir takım bakteri cıktı ama enfeksiyon yaratmıyor.bu durumdada antibiyotik ile bunlarla savaşmaya gerek varmi bilemiyorum.
kroniksupheli

Arkadaşlar merhaba

Prostat sıvisindan yapılan kültürde staphylococcus epidermidis uredi görünüyor.Ancak lökosit ölçümlerinde hiç lökosit görülmüyor.Muhsin hoca prostatın sağ üst tarafında hafif sertlik var dedi ve haftada bir masaj yapıyor.

Bu bakteri için moksiflaksasin ve tetrasiklin duyarlı görünüyor.Muhsin hocada 1 kutu moksi.ve 1 kutu tetrasiklin yazdı.
Ancak bu bakteri gerçekten prostatta olan mi yoksa sürtünme sonucumu bulundu bilmiyorum.Bu iki antibiyotikten de 3 ay kadar önce 2 3er kutu içmiştim.

Şimdi ne yapmalıyım arkadaşlar bu antibiyotikleri tekrarda alsam ise yararmi ? Ve 1 er kutu ne kadar yeterli olur.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

kroniksupheli yazdı:Arkadaşlar merhaba

Prostat sıvisindan yapılan kültürde staphylococcus epidermidis uredi görünüyor.Ancak lökosit ölçümlerinde hiç lökosit görülmüyor.Muhsin hoca prostatın sağ üst tarafında hafif sertlik var dedi ve haftada bir masaj yapıyor.

Bu bakteri için moksiflaksasin ve tetrasiklin duyarlı görünüyor.Muhsin hocada 1 kutu moksi.ve 1 kutu tetrasiklin yazdı.
Ancak bu bakteri gerçekten prostatta olan mi yoksa sürtünme sonucumu bulundu bilmiyorum.Bu iki antibiyotikten de 3 ay kadar önce 2 3er kutu içmiştim.

Şimdi ne yapmalıyım arkadaşlar bu antibiyotikleri tekrarda alsam ise yararmi ? Ve 1 er kutu ne kadar yeterli olur.
Prostat sivisi temiz ise enfeksiyon yok demektir. Antibiyotik kullanmana gerek yok.
kroniksupheli

Kadir abi ,

En başından beri (4defa zafer hoca ve 3 defa muhsin hoca rektal tuşe yapti ve lökosit yok denildi) yapilan prostat sivisi lökosit kontrolünde lökosit çıkmıyor.Ancak Muhsin prostatın sağ üst tarafında sertlik var diyor ve gerçekten masaj yaparken o bölgeye bastirdiginda daha çok acı hissediyorum.

Şu anda işeme ve boşalma ile ilgili şikayetim yok ancak eskisi kadar sertleşme olmuyor ve boşalma daha erken gerçekleşiyor.Masaj sonrası boşalırken ki tazyik daha iyi oldu eskiden tazyik yoktu ama şu an tazyikli çıkıyor.

Birde bel ve sırt bölgemde sürekli kunt bir agri/tutukluk tarzı bir durum var .
Evlilik yaşımda geldi geçiyor ancak sırf bu durum yüzünden emin olamıyorum özelliklede korunmasız ilişkiye girersem daha kötü olmaktan korkuyorum.
Canaydogan

Mesaj gönderen Canaydogan »

Öncelikle şunu belirteyim, kim ne derse desin Lökosit ten iltihabın varlığı tespit edilmez arkadaşlar. Ha sizde iltihap vardır lökositinizle orantılı gidiyordur orası ayrı. Ancak benim lökositim 1 olmasına rağmen dünya üzerindeki cehennemi yaşadım prostat yüzünden. 1.5 ay sondayla kaldım işiyemedim adam akıllı. Şu anda yeni yeni toparlanıyorum. Prostattaki mikrobun yarattığı bir yıkım vardır. Bunu lökositlerde göremeyebilirsiniz. Bu yıkım size kronik pelvik ağrı sendromu olarak vurur, makatta yanma vurur, işerken yanma veya işeme zorlluğu olarak kendisini gösterebilir. Bu yıkımların Lökositle uzaktan yakından alakası yoktur. O yüzden lökosite çok takılmayın adam gibi gidin Prostat ve sperm kültüründen test yaptırın sonuçlar temizse temizdir. İnanın foruma bakıyorumda millet sırf aktif olmak için aktif %80 inden fazlası prostatit değil bile. Gidin işinize gücünüze hayatınıza bakın burada boşboş vakit öldürmeyin.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Canaydogan yazdı:Öncelikle şunu belirteyim, kim ne derse desin Lökosit ten iltihabın varlığı tespit edilmez arkadaşlar. Ha sizde iltihap vardır lökositinizle orantılı gidiyordur orası ayrı. Ancak benim lökositim 1 olmasına rağmen dünya üzerindeki cehennemi yaşadım prostat yüzünden. 1.5 ay sondayla kaldım işiyemedim adam akıllı. Şu anda yeni yeni toparlanıyorum. Prostattaki mikrobun yarattığı bir yıkım vardır. Bunu lökositlerde göremeyebilirsiniz. Bu yıkım size kronik pelvik ağrı sendromu olarak vurur, makatta yanma vurur, işerken yanma veya işeme zorlluğu olarak kendisini gösterebilir. Bu yıkımların Lökositle uzaktan yakından alakası yoktur. O yüzden lökosite çok takılmayın adam gibi gidin Prostat ve sperm kültüründen test yaptırın sonuçlar temizse temizdir. İnanın foruma bakıyorumda millet sırf aktif olmak için aktif %80 inden fazlası prostatit değil bile. Gidin işinize gücünüze hayatınıza bakın burada boşboş vakit öldürmeyin.
Lokosit, enfeksiyon varligina isaret eder. Enfeksiyon varligini lokositle tespit etmek sin derece kolay ve basit bir yontemdir. Tedaviden sonraki lokositsiz donemde semptomlar yine devam eder. Prostattaki doku hasari ve odem hemen iyilesmez. Bu donemde doku hasarina yonelik tedavi ve yasam sekli gerekir.Yabanci kaynaklardada EPS yontemi diye gecer. Prostat sivisinda bol lokosit enfeksiyon varligidir. Bu yontem ve kilinik calismalar tıbbi makalelerde mevcuttur.Lokosite yonelik tedavi yontemiyle ben iyilestim. Arti kulturdede degisik zamanlarda degisik patojenler yakaladim. Ona gorede tedavime yön verdim. Sizde eger lokosit yuksek cikip, antibiyotikle sifirlanmissa buda ilacin ise yaradigini gosterir. Parametre budur. Ha sizde lokosit cikmiyor ise siz non bakteriyel kategoriye girersiniz. Kulturdede patojen uremiyor ise ozaman ampirik tedavi uygulayacaksiniz bu ayri bir sey. Nonbakteriyel tipte semptomlar baz alarak ancak tedavi olursunuz.Bulgu yoktur cunku. Bu ayri bir seydir. Lokosit olcerek tedaviyle iyilesen ben dahil bir cok hasta var bu forumda. Tekrar ediyorum tedaviden sonraki donemde semptomlar hemen iyilesmiyor. Bir yil gibi surecin sonuna dogru semptomlar.azalmaya baslar. Tabi lokositin stabil olmasi sarti ile. Nonbakteriyel iseniz hic bir bulgu yoksa ampirik tedaviyle devam edilmesi icab eder
Canaydogan

Kadir abi benim bunu dememin nedeni lokositi 0 olupta prostatit sikayetleri yasayan cok fazla insan var. Bunun ben non bakteeiyel ile alakasi oldugunu dusunmuyorum. Ayrica bendekinin non bak. Oldugunu sanmiyorum. 10gun sonra tekrar test yaptiracafim ama bu sefer prostat sivisindan spermden degil. Spermde Mikrop cikmasina ragmen lokositim 1 idi. Non bakteriyel prostat insanin hayatini cehenneme cevirmez. Hangi antibiyotigi kullansan fayda gorursun. Birde non bakteriyel diye bir sey .Tibben mumkun degil. Bakterisiz enfeksiyon olmaz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Canaydogan yazdı:Kadir abi benim bunu dememin nedeni lokositi 0 olupta prostatit sikayetleri yasayan cok fazla insan var. Bunun ben non bakteeiyel ile alakasi oldugunu dusunmuyorum. Ayrica bendekinin non bak. Oldugunu sanmiyorum. 10gun sonra tekrar test yaptiracafim ama bu sefer prostat sivisindan spermden degil. Spermde Mikrop cikmasina ragmen lokositim 1 idi. Non bakteriyel prostat insanin hayatini cehenneme cevirmez. Hangi antibiyotigi kullansan fayda gorursun. Birde non bakteriyel diye bir sey .Tibben mumkun degil. Bakterisiz enfeksiyon olmaz.
Kardesim burada kafa patlatiyoruz sen laf anlamiyorsun...diyoruz ki, lokosit 0 olsa bile daha onceki gecirilmis olan enfeksiyondan dolayi olusan doku hasari sikayetleri hemen gecmiyor. Iyilesme sureci uzun suruyor. Lokosit yuksekti sifirlandi sikayet şak diye bitermi? Hayir. Birkere uzun bir sure.kontrol.altinda tutacaksin. Stabilite olacak. Ondan sonra iyilesme.sureci baslar.Bu bir, ikincisi nonbakteriyel demek bakteri yok demek degildir, bakterinin gozukmemesi demektir.Hastaliga yine bakteriler sebep olmaktadir. Bunlari bin defa yazdik burada. Mesajlarimin tümünu okursan tüm izahatlari gorursun.
Ben bu hastaligi 12 yil cektim. 150 adet IM Igne , 50 kutu oral tablet kullandim. Oyle 3-5 ayda iyilesme olmuyor maalesef. Bu is sabir is sabir isi anlatabiliyomuyum sevgili kardesim.
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

Canaydogan yazdı:Kadir abi benim bunu dememin nedeni lokositi 0 olupta prostatit sikayetleri yasayan cok fazla insan var. Bunun ben non bakteeiyel ile alakasi oldugunu dusunmuyorum. Ayrica bendekinin non bak. Oldugunu sanmiyorum. 10gun sonra tekrar test yaptiracafim ama bu sefer prostat sivisindan spermden degil. Spermde Mikrop cikmasina ragmen lokositim 1 idi. Non bakteriyel prostat insanin hayatini cehenneme cevirmez. Hangi antibiyotigi kullansan fayda gorursun. Birde non bakteriyel diye bir sey .Tibben mumkun degil. Bakterisiz enfeksiyon olmaz.
Bakterisiz enfeksiyon olmaz zaten bakterisiz iltihap olur oda aynı şikayetlere neden olur bakterisiz iltihap mı olur dersen oluyor hocam
Canaydogan

Kadir, abi bende 6-7 yıldır çekiyorum bu rahatsızlığı dediğini gayet iyi anladım amacım kötü değil yanlış anlaşılmasın. Ama herkesin hastalığı farklı seyrediyor maalesef. Senin bahsettiğin doku hasarı. Benim bu hallere gelmemin sebebi prostatıma iyi bakmamam. Eğer iyi baksaydım kesinlikle sondalık olmazdım. Ancak bunu böyle doku hasarı veya başka bir şey diyipte geçmesini ummak mantıksız olur. Orada artan bir iltihap veya bir halt varki bu hastalık artık yerinde sayıyor. Benim Lokositim çok uzun zamandır 0-1 arasında değişiyor ama hiç bir gelişme olmadı. Ha bir gelişme olurda iyileşme gözükürse bende burada tecrübelerimi paylaşırım tabiki.

Efervesan, görüşüne katılmıyorum. Ödem dersen anlardım bir inflamasyon sonucu oluşur. Ama iltihap genelde enfeksiyon kaynaklıdır. Senin elinde bir iltihap oluşssa bunda bakteri veya virüs yok mu dersin?
Canaydogan

efevesan, şunuda ekleyeyim kendimi daha iyi açıklamış olurum. Eğer aklınızdaki iltihap deri üzerinde çıkan basit iltihap falansa onlar çok ayrı. Prostat bir nevi iç organdır böbrek karaciğer gibi gayet güzel bir izolesi vardır. Bu tip organlarda çıkan iltihaplar genelde enfeksiyon kaynaklı olur...
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Canaydogan yazdı:Kadir, abi bende 6-7 yıldır çekiyorum bu rahatsızlığı dediğini gayet iyi anladım amacım kötü değil yanlış anlaşılmasın. Ama herkesin hastalığı farklı seyrediyor maalesef. Senin bahsettiğin doku hasarı. Benim bu hallere gelmemin sebebi prostatıma iyi bakmamam. Eğer iyi baksaydım kesinlikle sondalık olmazdım. Ancak bunu böyle doku hasarı veya başka bir şey diyipte geçmesini ummak mantıksız olur. Orada artan bir iltihap veya bir halt varki bu hastalık artık yerinde sayıyor. Benim Lokositim çok uzun zamandır 0-1 arasında değişiyor ama hiç bir gelişme olmadı. Ha bir gelişme olurda iyileşme gözükürse bende burada tecrübelerimi paylaşırım tabiki.

Efervesan, görüşüne katılmıyorum. Ödem dersen anlardım bir inflamasyon sonucu oluşur. Ama iltihap genelde enfeksiyon kaynaklıdır. Senin elinde bir iltihap oluşssa bunda bakteri veya virüs yok mu dersin?
Canaydogan,
Senin prostatinda enfeksiyon yoktur fakat abse olabilir. Patojen su an yoktur.Fakat prostat abseyi atamaz. Bundan dolayi semptomlarin devam eder.Mikropsuz enfeksiyon yoktur ama mikropsuz abse vardir.Abse olusumunda absenin drene edilmesi gerekir.( Bknz tedavi yöntemleri)
Birde sen bu hastalikta yenisin galiba, uyeliginde 1 aylik.. hastalik baslangic tarihi nedir?
Canaydogan

Kadir abi, öncelikle şunu belirteyim ki dediklerine kulak veriyorum ve verdiğin bilgiler benim için çok değerli diğer tüm forum üyeleri gibi. O yüzden karşıt yorum atıyorsam amacım doğruyu öğrenmektir.

Ben bu foruma yeni üye oldum çünkü hastalığım o kadar ilerlemişti ki 1.5 ay sondada kaldım. Bu forumdan öncesinden bahsedersek ben 6 yıllık prostatit hastasıyım. İdrardan sonra aşırı yanma, bazı zamanlar zor idrar yapma, sürekli idrar varmış hissi, idrar sonunda damla damla yapma ve tam boşaltamama gibi klasik problemlerim vardı. Ama ben böyle kolayca şikayet eden bir insan olmadığım ve hastalığımın ağırlığını farketmediğim için bu foruma hiç bir şekilde uğramadım. Enfeksiyon başlangıcını 6 yıla dayandırabiliriz. Ben hayatımda hiç bir zaman Perine bölgemde yanma çekmemiştim, boşaldıktan sonra aşırı yanmam olmamıştı, hiç bir zaman idrar sırasında yanma yaşamamıştım(sadece sonrasında yanma oluyordu). Ancak ben çok stresli bir dönemden geçerken hayat kalitemi düşürünce birden bire yanma dalgası hücum etti bana ve lavaboya çıkamadım. Oradan bu hastalığı gerçekten çok iyi biliyorum. Bu hastalığın hafif semptomlarınıda yaşadım ağır semptomlarınıda yaşadım. Tedavi yöntemleri kısmını okudum ancak şu anda çok yanmam olduğu için prostatıma masaj yapamıyorum(prostat için özel aletim var Aneros Helix ismi internete yazarsanız çıkar çok kolay bir masaj aletidir). Benim bazen böyle sert tepki göstermemin sebebi idrarında en ufak yanması olan insanlar buraya prostat iltihabıyım ne yapayım deyip 100 tane mesaj atıyorlar. Adamın testisleri ağrıyor prostat iltihabımıyım deyip 50 mesaj daha daha ekliyor. Yoksa sizin yaptığınız işe saygı duyuyorum insanlara destek olup bilgi veriyorsunuz. Eğer verdiğiniz bilgileri ben yıllar önce bilseydim bu forumun varlığından haberdar bile olmazdım iyi olduğumdan. Bu konuda biraz size ve forum üyelerine sitemim var. Lütfen çok şikayet etmeden hayatınıza bakın...
Canaydogan

Abi size sitemim var derken siz yöneticisiniz insanlar kendilerini çok salmışlar bu hastalık konusunda ve bir kural olmalı. Adamın hiç bir ağrısı sızısı yok sertleşme problemini iltihaba bağlıyor veya bu hastalık psikolojisini öyle bir etkilemiş ki kafaya takmaktan cinsel ilişkiye giremiyor. Bu insanları uyarmamız lazım onlara tedavi önermek yerine.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Canaydogan yazdı:Abi size sitemim var derken siz yöneticisiniz insanlar kendilerini çok salmışlar bu hastalık konusunda ve bir kural olmalı. Adamın hiç bir ağrısı sızısı yok sertleşme problemini iltihaba bağlıyor veya bu hastalık psikolojisini öyle bir etkilemiş ki kafaya takmaktan cinsel ilişkiye giremiyor. Bu insanları uyarmamız lazım onlara tedavi önermek yerine.
Canaydogan,
Kronik prostatit patogenezinde hastalarin genellikle psikolojik durumlari bozuktur.Normaldir cunku yasam kalitemiz,konforumuz duşuyor. Cinsel hayatimiz dahil. Ben burada cogunlukla ozellikle hastalarin cinsel performanslarini test etmemelerini ve takinti seviyesine getirmemelerini elimden geldigince uyardim uyariyorum. Prostatit hastaligin evlilige engel olmadigini iktidarsizlik gibi bir sorun yaratmiyacagina kadar bu forumda zikrettim. Cunku bu dusunce hastalarin yumusak karinlaridir. O yuzden psikolojilerini duzeltmeye kadar yorumlarim mevcuttur. Evet bu forumun hem yöneticisi hemde finansal sorumlusuyum. Insanlari uyarmak,yardimci olmak icin buradayim.Ayrica sunuda ifade edeyim, firma sahibiyim bunca işimin arasinda bu işi yapmis olmam bana ayri bir haz veriyor.
Canaydogan

Forumda yeni olduğum için o tip yorumlarına denk gelmemişimdir. Desteğin için teşekkür ederim abi herkes adına.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Canaydogan yazdı:Forumda yeni olduğum için o tip yorumlarına denk gelmemişimdir. Desteğin için teşekkür ederim abi herkes adına.
Rica ederim kardesim...