GIDA TAKVİYESİ ALANI

Bitkisel veya hayvansal tabletler, vitaminler vb.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: GIDA TAKVİYESİ ALANI

Mesaj gönderen red »

Imzekken yazdı:
red yazdı:omega 3 vücut tarafından üretilemeyen ama vücudun ihtiyaç duyduğu yağ asitleridir. genelde balık yağından faydalanılıyor. içerisinde DHA ve EPA aitleri mevcut. bu değerlerin takviye ürün içeriğinde belirtilmesi önemli. faydalarına yönelik ms hastalığından alzheimer'a depresyondan prostat kanserini önlemeye kadar pek çok alanda çalışma yapılmış. tükettiğimiz günlük gıdalardan almak zor olduğu ve önemli bir kaynak gıda olduğunu düşündüğüm için aldım.. bu üründe her bir kapsülde 384 mg EPA ve 252 mg DHA mevcut mesela..
Nasıl takviyelerden fayda görüyor musunuz hocam birde bromelaini nasıl kullanmamız gerekiyor aç tok günde kaç kere
takviyelere henüz başlamadım. evde bekliyorlar. önce zafer hocaya gidip lökositin 2-3 seviyesine düştüğünü gördükten sonra başlayacağım. tahminim bu kez düştü bu seviyeye semptomlar da azaldı iltihap sıvısı da gelmiyor artık. kullanım şekli ala için günde 1, bromelain ve omega 3 için 2 kez diyor. aç mı tok mu bilmem ama farkedeceğini sanmıyorum. yemekle beraber alınabilir.
şuan ligone beta glucan ve vemax kullanıyorum bir de arada macun. hepsinin de faydasını görüyorum fiziki direnç, ereksiyon ve sperm yoğunluğu vs.. uzun süredir ağır antibiyotik kullanmama rağmen mideden ve bağırsaklardan sorun yaşamadım. günde 4 litre su içiyorum yaklaşık olarak.
mertianss
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen mertianss »

msrcmm yazdı:Cranberry hapı bittiğinden beri yanmalarım çoğaldı.
Benim de solgarin cranberyy biteli bi hafta oluyor. Idrar yanlarim basladi yine. Kac kutu kullanmaliyiz acaba
msrcmm

Mesaj gönderen msrcmm »

daniel33 yazdı:
Hocam, yanma zaten enfeksiyonun devam ettiği anlamına gelmiyor mu? Enfeksiyon sürüyorsa onu ancak antibiyotik geçirir.
Antibiyotik bittikten sonra cranberry hapı da bitti. Eskisinden daha kötü oldum. Eskişehire gidemedim ki adam akıllı tedavi olayım.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

msrcmm yazdı:
daniel33 yazdı:
Hocam, yanma zaten enfeksiyonun devam ettiği anlamına gelmiyor mu? Enfeksiyon sürüyorsa onu ancak antibiyotik geçirir.
Antibiyotik bittikten sonra cranberry hapı da bitti. Eskisinden daha kötü oldum. Eskişehire gidemedim ki adam akıllı tedavi olayım.
Kardeşim se evlenecektin en son hatırladığım? Rizede tedavi olamıyordun en son
msrcmm

Mesaj gönderen msrcmm »

asosyal yazdı:
msrcmm yazdı:
daniel33 yazdı:
Evet. Yazın düğün. Düğün izninde gitmeyi düşünüyorum eskişehire
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

msrcmm yazdı:
asosyal yazdı:
msrcmm yazdı: Antibiyotik bittikten sonra cranberry hapı da bitti. Eskisinden daha kötü oldum. Eskişehire gidemedim ki adam akıllı tedavi olayım.
Anladım hadi hayırlısı olsun
msrcmm

Mesaj gönderen msrcmm »

asosyal yazdı:
msrcmm yazdı:
asosyal yazdı: Kardeşim se evlenecektin en son hatırladığım? Rizede tedavi olamıyordun en son
Anladım hadi hayırlısı olsun
Bir kere gitmekle de olayacak elbette. Düzenli olarak kontrole gitmek gerekecek. Keşke Eskişehire direk havayolu ile ulaşım olsa da günübirlik gidebilsek.
waiora

Mesaj gönderen waiora »

Omega 3 olarak krill oil+ astaksantin kullanımı sçdaha gaydalı deniyor.Astaksantin alpha lipoik asitten 30 kat daha fazla enflamasyon gideri olduğu yazıyor .
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

waiora yazdı:Omega 3 olarak krill oil+ astaksantin kullanımı sçdaha gaydalı deniyor.Astaksantin alpha lipoik asitten 30 kat daha fazla enflamasyon gideri olduğu yazıyor .
Omega 3 sadece enflamasyon olarak düşünme vücut için gerekli yağ asitleridir
waiora

Mesaj gönderen waiora »

oyle de hangisi krill oil olanmı omega 3 mü yoksa direk omega 3 olanmı
waiora

Mesaj gönderen waiora »

Merhabalar omega -3 olarak eczacı bir arkdasımın önerisine göre krilloil+ astaksantin içereni çok daha iyi dedi.
Sebebi krll oildeki omega -3 daha iyi emilime sahip o sebeple dha epa oranı daha düşük
Astaksantin: alpha lipoik asite nazaran 3-4 kat daha etkili antioksidan ve en güçlülerinden biri aynı zamanda sinir sistemine ve bagısıklıga da etkili
Bunun yanında yine antioksidan kullanıyorsan
bromelain ( hücrelere daha iyi nüfus etmesi için ) quercetin ( tekrar iltihaplanmayı önlemek için)
Resveratrol:(Quercetin kullanıyorsan hem quercetin etkisini arttırmak için hemde kanıtlanmış olarak antibakteryrl,antifungal ,hücre enerjisini arttırma,karaciğeri koruma,testesteronu arttırma özellikleri)
Maca:(prostat büyümesine karşı)
Panax(kore) ginseng:direk ruh haline etki eden , damar sağlıgına etki eden tür
Cranbberry with c:( bildiğiniz aslında kızılcık direk etkisi hissedilen genel olarak antioksidan c vitamini ile emilimi ve etkisi arttıgından wth c olanı tercih edilmeli)
İyileşirseniz mümkünse hemen spor günde 1 saat yürüyüş bile yeter ama düzgün 6 ay aralıksız spor
Sporla birlikte devam edilebilecek takviyeler
Dhea : testestoron için
Nitrk oksit en kilit nokta spor yaparken( nitrik oksit için citrulin içeren takviye )
Pcynogenol:çam ağacının kabuklarından elde edilir. Bu özüt içerik olarak çok güçlü antioksidanlar olup hastalıkları ve erken yaşlanmayı önlemeleri ile bilinirler. Pycnogenol içeren tamamlayıcı maddeler damar genişlemesini tetikleyerek kan akış hacmini artırır ve kaslar ve beyne giden besin ve oksijen miktarların yükselmesini sağlar. Bunun sonucunda fiziksel ve entelektüel performansta artışlar görülür. Aynı zamanda maddenin güçlü antiinflammatuvar özellikleri, kardiyovasküler problemleri engellemeye yararken, vücudun doğal savunma sistemlerini de güçlendirir.
Tonalin+ cla : sağlıklı olarak kilo vermek vücut yağ oranını düşürmek için
Kısaca öğrendiklerimi paylaştım en azından bunların üzerine arastırmalara göz gezdirebilirsiniz