Ereksiyon ve İdrar Sorunu

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Sivaldor
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Ereksiyon ve İdrar Sorunu

Mesaj gönderen Sivaldor »

Herkese iyi akşamlar,
Ben 23 yaşında bir gencim. Yaklaşık 5 yıldır idrar sorunu yaşıyorum. Çok sık tuvalete gidiyorum, idrar yaparken zorlanıyorum, başta rahat idrar yapsam da sonrasında ıkınarak ve kesik kesik idrar yapıyorum, mesanemi boşaltmak için yeri geliyor 10 dakika ıkınarak ve kesik kesik idrar yapıyorum, yine de mesanemi tam boşaltamıyorum, sürekli idrar hissi oluyor, tuvaletten çıktıktan yarım saat sonra yine tuvalete giriyorum. Ayrıca yaklaşık iki yıldır ereksiyon sorunu yaşıyorum. Önceden bu sorun yoktu. Çeşitli hastanelere gittim, sistoskopi yaptırdım, türlü türlü ilaçlar kullandım, yine de bu iki sorunu atlatamadım. Son olarak özel hastaneye gittim. Doktor fazla ilgilenmedi. Çeşitli tetkikler yaptırdı. Tetkiklerime bakarak idrar torbamın aşırı aktif çalıştığını söyledi, 15 gün sonra gittiğimde prostatit olduğumu söyledi. Bu zamana kadar yapılan hiçbir idrar tahlilinde mikrop ve bakteri saptanmadı. Çok şükür yalnızca sık idrar, mesaneyi tam boşaltamama ve ereksiyon sorunlarım var, bunun dışında hiçbir sorunum yok fakat bu sorunlar bir üniversite öğrencisi olarak sınavlara odaklanmamı engelliyor. Artık ilaç kullanmak istemediğimden alternatif tedavilere yönelmek istiyorum. Cranberry tabletini ve Lipton'un 10'lu bitki çayını çok övüyorlar. Bu forumdaki bilgili abilerimden, ablalarımdan, kardeşlerimden tavsiye istiyorum. Lütfen bana yardımcı olun, aksi takdirde bu rahatsızlık beni depresyona sürükleyecek.
Mrshadow

Re: Ereksiyon ve İdrar Sorunu

Mesaj gönderen Mrshadow »

Herhangi bir supheli iliskin oldu mu?
Prostatit teshisini prostattan sivi almadan koyamaz
Forumu oku nasil teshis edilir ve tedavi uygulanir yazildi. İlgili doktorlardan birine git ltf
Sivaldor

Mrshadow yazdı:Herhangi bir supheli iliskin oldu mu?
Forumu oku nasil teshis edilir ve tedavi uygulanir yazildi. İlgili doktorlardan birine git ltf
Hayır hocam, herhangi bir şüpheli ilişkim olmadı.
Mrshadow

Sivaldor yazdı:
Mrshadow yazdı:Herhangi bir supheli iliskin oldu mu?
Hayır hocam, herhangi bir şüpheli ilişkim olmadı.
O zaman asiri aktif mesane denebilir senin sorununa.
Sen yine de prostatiti ele, burada bahsedilen doktorlardan yakin olana git, prostat sivisini aldirip lokosit baktir.

Eskisehir huseyin secgin
İstanbul zafer oyman
Adana ilker unsal
Sivaldor

Önümüzdeki birkaç ay gitmem pek mümkün değil. Bu süre zarfında semptomları hafifletmek için önerebileceğiniz yöntemler var mı? Cranberry tableti denemeli miyim?
msrcmm
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen msrcmm »

Sivaldor yazdı:Önümüzdeki birkaç ay gitmem pek mümkün değil. Bu süre zarfında semptomları hafifletmek için önerebileceğiniz yöntemler var mı? Cranberry tableti denemeli miyim?
Aynı sorunlar bende de var. Ek olarak da idrarda yanma ve nadiren kasıkta batma oluyor. Cranberry sadece yanmayı azaltıyor. O da günde tek tabletle değil en az 2 tablet alman lazım sabah akşam. Hatta kutu üzerinde günde 3 tablet alın yazıyor ama ben gereksiz fazla bulduğum için maksimum 2 aldım. Sık idrara bir faydası yok. İdrar mevzusunda önceliğin üşümemek. Özellikle ayakları üşütmemek. Çok fark ediyor. Acılı baharatlı yeme, kabız olma ve korunmasız ilişkiye girme. Bu yazdıklarımı ne zaman yaşasam sık idrar geri geliyor. Diğer türlü belli bir süre sonra düzelir gibi oluyor. Taa ki bunlardan birini tekrarlayana kadar.
caresizdert
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen caresizdert »

bu idrara sık çıkmanın haricinde çamaşıra idrar kaçırma veya damlatma oluyo mu? ben de var da o yüzden soruyorum
Mrshadow

caresizdert yazdı:bu idrara sık çıkmanın haricinde çamaşıra idrar kaçırma veya damlatma oluyo mu? ben de var da o yüzden soruyorum
bu klasik prostat problemidir. zira prostatın asıl görevi idrari açıp kapamaktır. bildiğin valf. prostatı alınanlar 6 ay hemen altındaki kası sıkarak idrar durdurmaya eğitilirler. prostatı alınanlar ilk 6 ay bildiğin bezlenir.
caresizdert

Mrshadow yazdı:
caresizdert yazdı:bu idrara sık çıkmanın haricinde çamaşıra idrar kaçırma veya damlatma oluyo mu? ben de var da o yüzden soruyorum
bu klasik prostat problemidir. zira prostatın asıl görevi idrari açıp kapamaktır. bildiğin valf. prostatı alınanlar 6 ay hemen altındaki kası sıkarak idrar durdurmaya eğitilirler. prostatı alınanlar ilk 6 ay bildiğin bezlenir.
yarın nasip olursa gitcem bakalım zafer beye ne dicek yaş 28 daha bi çözüm getirir inşallah
Sivaldor

İdrar kaçırma değil de damlatma çok az oluyor. Çok illet bir durum gerçekten, insanı hayattan soğutuyor. 21. yüzyılda uzayı kolonize etmeyi planlıyoruz lakin şu sorunlara çare bulamıyoruz, gerçekten ironik.
caresizdert

Sivaldor yazdı:
İdrar kaçırma değil de damlatma çok az oluyor. Çok illet bir durum gerçekten, insanı hayattan soğutuyor. 21. yüzyılda uzayı kolonize etmeyi planlıyoruz lakin şu sorunlara çare bulamıyoruz, gerçekten ironik.
Bugun gittim zafer beye prostat sivisi alirken baya yanma oldu tahliller falan derken lokosit 12-14 cikti hoca igne ve tarivid verdi bakalim nasil etkileri olacak
Sivaldor

caresizdert yazdı:
Sivaldor yazdı:
Bugun gittim zafer beye prostat sivisi alirken baya yanma oldu tahliller falan derken lokosit 12-14 cikti hoca igne ve tarivid verdi bakalim nasil etkileri olacak
Son durum nedir, gelişme var mı?
caresizdert

Sivaldor yazdı:
caresizdert yazdı:
Sivaldor yazdı: İdrar kaçırma değil de damlatma çok az oluyor. Çok illet bir durum gerçekten, insanı hayattan soğutuyor. 21. yüzyılda uzayı kolonize etmeyi planlıyoruz lakin şu sorunlara çare bulamıyoruz, gerçekten ironik.
son durum; iğne bitti tarivide başladım 3. günü şikayetler azalma yok. şikayetler penis başı soğuk akıntı veya idrar sürekli ıslak, iç çamaşıra kaçıyo nemli evli falan değilim ereksiyon olayı da var kafaya takmıyorum sanki işemek üretilmiş bir organ gibi. karın altında ağrı hassasiyet de var. Ayaklarımı kesinlikle ısıtamıyorum. yatarken 6 da kalkıp ayaklarımı ıstımaya çalışıyorum. zaten ayakları ısıtsam olay çözülcek. bu ayak üşümesine enfeksiyon mu sebeb oluyo?
nnnurcan2002
Hastalık Başlangıç Yılı: 2001

Mesaj gönderen nnnurcan2002 »

benimde ayaklarım çok üşüyordu, plastik tabanli ayakkabi gibiyordum ve termal corap cok iyi geliyordu, , sonra kalin plastik tabanli eski bir ayakkabim ile sorunu epey azalttım.....
konya456
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen konya456 »

bugun disariya ciktim alisveris icin ayaklarim usudu testislerdede agri oldu bence kesin enfeksiyon sebeb oluyor
Kronik23
Hastalık Başlangıç Yılı: 1996

Mesaj gönderen Kronik23 »

caresizdert yazdı:
Sivaldor yazdı:
caresizdert yazdı: Bugun gittim zafer beye prostat sivisi alirken baya yanma oldu tahliller falan derken lokosit 12-14 cikti hoca igne ve tarivid verdi bakalim nasil etkileri olacak
son durum; iğne bitti tarivide başladım 3. günü şikayetler azalma yok. şikayetler penis başı soğuk akıntı veya idrar sürekli ıslak, iç çamaşıra kaçıyo nemli evli falan değilim ereksiyon olayı da var kafaya takmıyorum sanki işemek üretilmiş bir organ gibi. karın altında ağrı hassasiyet de var. Ayaklarımı kesinlikle ısıtamıyorum. yatarken 6 da kalkıp ayaklarımı ıstımaya çalışıyorum. zaten ayakları ısıtsam olay çözülcek. bu ayak üşümesine enfeksiyon mu sebeb oluyo?
Şikayetlerimiz aynı, doktorumuz aynı kürümüz aynı yanlız benim yedinci kürüm sanırım, penis soğukluğunu bir nebze azalttım, çişi biraz daha tutabiliyorum, çişi biraz daha tazyikle o da bazen yapabiliyorum sonunu damlamalı olayı devam ediyor ağrılarımda bazı günler azıyor bazı günler çok azalıyor ama o hepimizde olan ince ince sızı hep devam ediyor, 15 gündür cranberyde kullanıyorum ek olarak başkaca ne yapacağımıda pek bilmiyorum açıkcası Allah yardımcımız olsun
caresizdert

Kronik23 yazdı:
caresizdert yazdı:
Sivaldor yazdı: Son durum nedir, gelişme var mı?
Şikayetlerimiz aynı, doktorumuz aynı kürümüz aynı yanlız benim yedinci kürüm sanırım, penis soğukluğunu bir nebze azalttım, çişi biraz daha tutabiliyorum, çişi biraz daha tazyikle o da bazen yapabiliyorum sonunu damlamalı olayı devam ediyor ağrılarımda bazı günler azıyor bazı günler çok azalıyor ama o hepimizde olan ince ince sızı hep devam ediyor, 15 gündür cranberyde kullanıyorum ek olarak başkaca ne yapacağımıda pek bilmiyorum açıkcası Allah yardımcımız olsun
Ben bi aya iyileşiriz diyodum önceden de oluyodu ama 15 güne bitiyodu hadi olsun max bir ay burayı bu hastalığı öğrendikten sonra daha berbat oldu herşey önceden yanma falan yoktu şimdi yanma da eklendi bu idrar sorununa. benim ayak üşümesi diğer arkadaşlardan farklı galiba dizden aşağısı buz gibi zaten ısındığı zaman çözülüyodu öncekilerde şimdi geçmek bilmedi 2.5 ay oldu. daha hızlı bir çözüm yok mu ya da sıcak yerlerde yaşayanlar böyle şikayetleri ne basıp gidelim antalyaya