Makat çatlağı

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
Prostaq
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Makat çatlağı

Mesaj gönderen Prostaq »

Prostat rahatsızlığı ni eliyorum şuan ben bu çatlaktan nasıl kurtulacağım ne yapmam lazım muşta askerim üst bölge karakolda ayın 15 inde urolojiye randevum var doktoruma nedemem lazım genel cerrahiye gözüktüm burası doğu olduğu için birde askeriz ilgilenmiyorlar doktor bana sıcak suya otur anestol pomad kullan diyet yap dedi askeriz burda yemek seçme luksumuz yok dalga geçer gibi sıcak suya otur diyor genel cerrahisi boş çıktı. Uzun zamandır vardı bu simdi urolojiye randevum var bir kez gittim standart kan idrar kültürü idrar testi istedi bu doktor da boş gibi kaldı ultrason onada 15 i ne gün verdi ne yapmam lazım inanın askerim durumum çok zor
mertyon44
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Re: Makat çatlağı

Mesaj gönderen mertyon44 »

Prostaq yazdı:
Prostat rahatsızlığı ni eliyorum şuan ben bu çatlaktan nasıl kurtulacağım ne yapmam lazım muşta askerim üst bölge karakolda ayın 15 inde urolojiye randevum var doktoruma nedemem lazım genel cerrahiye gözüktüm burası doğu olduğu için birde askeriz ilgilenmiyorlar doktor bana sıcak suya otur anestol pomad kullan diyet yap dedi askeriz burda yemek seçme luksumuz yok dalga geçer gibi sıcak suya otur diyor genel cerrahisi boş çıktı. Uzun zamandır vardı bu simdi urolojiye randevum var bir kez gittim standart kan idrar kültürü idrar testi istedi bu doktor da boş gibi kaldı ultrason onada 15 i ne gün verdi ne yapmam lazım inanın askerim durumum çok zor
dostum ben kendimin ve bir arkadaşımın makat çatlağını kantaron yağı ile geçirdim, hergün sürdüm ve açıkçası canım yanmıyorsa içeriye doğru da kaçacak şekilde sürdüm, bize yararı oldu umarım sana da yardımcı olur, hindistancevizi yağı ya da en bulamadın zeytinyağı ile yapabilirsin, çok geçmiş olsun ama dikkatli ol istersen ilk dışarıdan sürerek başla, kendini tanıyarak ilerle
cemcak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen cemcak »

Bende de çatlak vardı, artık normalde kronikleşirse o kası genel cerrah kesiyor, ama zahmetli bir süreç, tavsiye etmem. Ben o işi botoksla çözmüştüm, 2 dk sürüyor, ağrı yok acı yok, işlemden sonra işime dönmüştüm. Yapılan şey o kası kesmek yerine 6 aylığına felç edip, kastaki gerginliği düşürmek. Askerlik yeptığın yerin büyükşehirinde illaki bu işi yapan bir genel cerrah vardır diye düşünüyorum. Geçmiş olsun
Prostaq

Mesaj gönderen Prostaq »

cemcak yazdı:Bende de çatlak vardı, artık normalde kronikleşirse o kası genel cerrah kesiyor, ama zahmetli bir süreç, tavsiye etmem. Ben o işi botoksla çözmüştüm, 2 dk sürüyor, ağrı yok acı yok, işlemden sonra işime dönmüştüm. Yapılan şey o kası kesmek yerine 6 aylığına felç edip, kastaki gerginliği düşürmek. Askerlik yeptığın yerin büyükşehirinde illaki bu işi yapan bir genel cerrah vardır diye düşünüyorum. Geçmiş olsun
Kronik benimki botox da geçici çözüm diye biliyorum sizin sikayetiniz kaldimi
cemcak

Mesaj gönderen cemcak »

Prostaq yazdı:
cemcak yazdı:Bende de çatlak vardı, artık normalde kronikleşirse o kası genel cerrah kesiyor, ama zahmetli bir süreç, tavsiye etmem. Ben o işi botoksla çözmüştüm, 2 dk sürüyor, ağrı yok acı yok, işlemden sonra işime dönmüştüm. Yapılan şey o kası kesmek yerine 6 aylığına felç edip, kastaki gerginliği düşürmek. Askerlik yeptığın yerin büyükşehirinde illaki bu işi yapan bir genel cerrah vardır diye düşünüyorum. Geçmiş olsun
Evet çözdü, ama yediklerime dikkat ediyorum, eğer hiç bi çözüm bulamazsan rectoderm diye bir krem var, acaip yan etkileri var, ama çatlak tedavisinde çok iyi. 150 tl falan, alırsan dediğim gibi yan etkilerini okumadan kullanma, ve çok az sür ilk sefer. prostat ve makat yanyana olduğu için tavsiye etmiyorum bu kremi. Çok zorda kalısan deneyebilirsin.
Prostaq

Mesaj gönderen Prostaq »

veysel yazdı:Çatlağa ürolog bakmaz. Genel cerrahi veya gastroloğa gideceksin. Sucak su iyi gelir. Kabız kalmaman lazım. Kantaron çok iyi geliyor. Eczanede bulabilirsin. Arada progtolog krem de sür. Tuvalette gittiğinde çok ıkınma. Recbutin fitil Var onu tuvalete gitmeden en az yarım saat saat önce kullan. Fitili yatmadan önce kullan ayrıca. Ben bunları yaparak rahatladım hatta çatlak yok şimdi.
Askerde sıcak su olayı imkansız bunu eş geçiyorum birde tam olarak bu kantaron nasıl uygulayacaz makat içine mi boşaltacagiz doktor bana anestol polad krem yazdı hastalığı azdirdi
XAXLT
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen XAXLT »

cemcak yazdı:
Prostaq yazdı:
Evet çözdü, ama yediklerime dikkat ediyorum, eğer hiç bi çözüm bulamazsan rectoderm diye bir krem var, acaip yan etkileri var, ama çatlak tedavisinde çok iyi. 150 tl falan, alırsan dediğim gibi yan etkilerini okumadan kullanma, ve çok az sür ilk sefer. prostat ve makat yanyana olduğu için tavsiye etmiyorum bu kremi. Çok zorda kalısan deneyebilirsin.
ben uzunca bir süre bu kremi kullandım prostata etkisi nedirki bunun?
cemcak

Mesaj gönderen cemcak »

XAXLT yazdı:
cemcak yazdı:
Prostaq yazdı:
ben uzunca bir süre bu kremi kullandım prostata etkisi nedirki bunun?
Benim menimden kan geldi, zafer hocaya sordum, bundan olur mu diye, kremi bırak dedi, ama benim daha evvelden de kanıyordu. Onunla ilgisi varmı bilmiyorum. O kremi sürdükten 5 sn sonra bi baş ağrısı başlıyordu, prostat hemen dibinde makatın :D bilemedim
romeo

Mesaj gönderen romeo »

Makat çatlağı fitil ile geçer mi? Kuyruk sokumunda bazen ağrıya neden olur mu?
hayirdirinsallah
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen hayirdirinsallah »

romeo yazdı:Makat çatlağı fitil ile geçer mi? Kuyruk sokumunda bazen ağrıya neden olur mu?
hocam anestol pomad ve kortos krem kullan
Allah büyük.
mustafa01

Mesaj gönderen mustafa01 »

Eger dis kisima yakin ve kucukse rectoderm krem veriyo sabah aksam surmeni soyluyor doktor 1 hafta gibi surede geciyo. Tabi catlagin boyutu ve nerede oldugu iyilesme suresini etkiliyo. Bu sure icinde kabiz olmamak icin kayisi kurusu ve sabahlari sicak su ic kabizligi onluyo iyilesme suresi kisaliyo. Bolgeyi temiz tutmam ve sicak suyla yikaman veya sabah aksam 15dk sicak suya oturmani oneriyo doktor. Arada kanteron yagida kullanmistim. Faydasi olmustu. Gecmis olsun.
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

İstanbul'da tavsiye edebileceğiniz botox yapan bir doktor varmı
romeo

Mesaj gönderen romeo »

PROCTO-GLYVENOL fitil iyi gelir mi?
cemcak

Mesaj gönderen cemcak »

Valeri yazdı:İstanbul'da tavsiye edebileceğiniz botox yapan bir doktor varmı
Ben bu hocaya oldum, şişli memorial hastanesinden, Y. Doç. Dr. Sertaç DEMİREL, çok kısa sürede rahatlıyorsun, bir de çörekotu yağı iç, soğuk sıkım olsun, zadevital gayet iyi. Uzun zamandan beri yok, sanırım kurtuldum, benimki kronik olanındandı.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

cemcak yazdı:
Valeri yazdı:İstanbul'da tavsiye edebileceğiniz botox yapan bir doktor varmı
Ben bu hocaya oldum, şişli memorial hastanesinden, Y. Doç. Dr. Sertaç DEMİREL, çok kısa sürede rahatlıyorsun, bir de çörekotu yağı iç, soğuk sıkım olsun, zadevital gayet iyi. Uzun zamandan beri yok, sanırım kurtuldum, benimki kronik olanındandı.
Benim de kronik hocam 2 yıldan beri var bir dünya krem fitil vs kullandım fayda etmedi. Kantaron yağı da idare ediyor işte. Fiyat olarak ne aldılar acaba, gitsem direkt yapar mı işlemi ?
cemcak

Mesaj gönderen cemcak »

Önce krem falan verir, hepsini kullandım gecmedi dersen botox yapalım der, aynı gün yapar, sonra da işine dönersin. 2 ya da 3 sene evvel 850 tl idi. Özel sağlık sigortam karşıladı. Baska genel cerrahlarda var yapan, araştır. Zaten çok ciddi çatlak yoksa ameliyat yapılmıyor. Operasyonun mantığı ordaki kas gergin ve yara çatlak birleşmediği için vücut iyileştiremiyor. Botok çatlağın olduğu kas gurubunu felç ediyor 5-6 aylığına ve kastaki gerginlik yok olup iyileşme gercekleşiyor. Risk sıfır.Ameliyatta ise o kası kesiyorlar. Yani geri dönüşü yok.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

cemcak yazdı:Önce krem falan verir, hepsini kullandım gecmedi dersen botox yapalım der, aynı gün yapar, sonra da işine dönersin. 2 ya da 3 sene evvel 850 tl idi. Özel sağlık sigortam karşıladı. Baska genel cerrahlarda var yapan, araştır. Zaten çok ciddi çatlak yoksa ameliyat yapılmıyor. Operasyonun mantığı ordaki kas gergin ve yara çatlak birleşmediği için vücut iyileştiremiyor. Botok çatlağın olduğu kas gurubunu felç ediyor 5-6 aylığına ve kastaki gerginlik yok olup iyileşme gercekleşiyor. Risk sıfır.Ameliyatta ise o kası kesiyorlar. Yani geri dönüşü yok.
Sizin durumunuz nasıl şu anda yanma falan varmı ? Birde kaç ay önce yaptırdınız bu işlemi
cemcak

Mesaj gönderen cemcak »

2 -3 sene evvel, ama antibiyotik çatlağı tetikler. Uzun süredir sıkıntım yok, ama çörekotu yağı çok önemli botoxdan sonra. Yaptırır yaptırmaz rahatlayacaksın, benim çatlak 15 sene evvel olmuştu, sonra kronikleşmişti.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Yağı içiyor muyuz makata mı suruyoruz
cemcak

Mesaj gönderen cemcak »

İçiyorsun, ama sürebilirsin de.
romeo

Mesaj gönderen romeo »

PROCTO-GLYVENOL fitil iyi gelir mi?
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

romeo yazdı:PROCTO-GLYVENOL fitil iyi gelir mi?
Ağrıyı kesmede faydası oluyor evet fakat sonda tekrarlıyor malesef
kuzey47

Mesaj gönderen kuzey47 »

cemcak yazdı:Önce krem falan verir, hepsini kullandım gecmedi dersen botox yapalım der, aynı gün yapar, sonra da işine dönersin. 2 ya da 3 sene evvel 850 tl idi. Özel sağlık sigortam karşıladı. Baska genel cerrahlarda var yapan, araştır. Zaten çok ciddi çatlak yoksa ameliyat yapılmıyor. Operasyonun mantığı ordaki kas gergin ve yara çatlak birleşmediği için vücut iyileştiremiyor. Botok çatlağın olduğu kas gurubunu felç ediyor 5-6 aylığına ve kastaki gerginlik yok olup iyileşme gercekleşiyor. Risk sıfır.Ameliyatta ise o kası kesiyorlar. Yani geri dönüşü yok.
saglık sigortanız botox ucretini karsılasımı ? bir de botox yaptırıncı tuvaletini kacırma olayı oluyormu
cemcak

Mesaj gönderen cemcak »

kuzey47 yazdı:
saglık sigortanız botox ucretini karsılasımı ? bir de botox yaptırıncı tuvaletini kacırma olayı oluyormu
Karşıladı, tuvalet kaçırma olmuyor. Zaten olsa bile botoxun etkisi 5-6 ay sürer. Sonra eski haline gelir makat; ama ameliyatta, çok küçükte olsa o risk var, çünkü kası kesiyorlar gerginliği almak için.
kuzey47

Mesaj gönderen kuzey47 »

cemcak yazdı:
kuzey47 yazdı:
Karşıladı, tuvalet kaçırma olmuyor. Zaten olsa bile botoxun etkisi 5-6 ay sürer. Sonra eski haline gelir makat; ama ameliyatta, çok küçükte olsa o risk var, çünkü kası kesiyorlar gerginliği almak için.
hangi sigorta birde katılımmı yoksa tam sigortamı