Gereksiz ilac kullanimi ve yasattigi sorunlar

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Mrshadow

Gereksiz ilac kullanimi ve yasattigi sorunlar

Mesaj gönderen Mrshadow »

Arkadaslar merhaba
Eger prostatinizda lokosit yoksa antb kullanmayin
Kullanirsaniz benim gibi daha siddetli bir enfeksiyon yasama ihtimaliniz yuksektir.

Ayrica lokositi 1 senede stabil tutsaniz sorunlar bitmeyince bitmiyor.
NORMAL
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Gereksiz ilac kullanimi ve yasattigi sorunlar

Mesaj gönderen NORMAL »

Cok gecmis olsun
Peki prostatta lokosit sifir iken bambaska bir nedenden hasta olduk ve antibiyotik kullanimi sart . Bu durumda ne yapmaliyiz?
Icedive26
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Icedive26 »

Kullanabileceğin en kısa sürede ve probiyotik desteği ile.
Kış günü özellikle solunum yolu enfeksiyonu olabiliyor.
not: önerilerim ya da yorumlarım hastalıkla ilgili deneyimlerime ait kendi görüşlerimi temsil eder. Ben sadece sizler gibi bir hastayım. lütfen mutlaka en basit bir supplementi dahi doktorunuza danışarak kullanınız. ya da riski kendiniz alınız.
ege44
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ege44 »

Sorun lökosit deil neden bunu kimse anlamıyor lökositi agrı kesici iltihap gideric her şeyle sıgırlayabilirsin ama geri artacak ha 1 ha 2 sene sonra önemli olan etken neyse onu öldürmek
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

Mrshadow yazdı:Arkadaslar merhaba
Kullanirsaniz benim gibi daha siddetli bir enfeksiyon yasama ihtimaliniz yuksektir.

Ne yaşadığınızı, hangi ilaçları ne kadar süre kullandığınızı, hangi sorunlar ile karşılaştığınızı anlatır mısınız?
hasann

Mesaj gönderen hasann »

lökosit aylardır sıfır iken dahi sikayetler sıfırlanmıyor, bu yuzden hayat zaten bok gibi ve psikoloji bitik. ustune bir de nuksetme riski varsa biz hic yasamayalım. burada bircokfaydali sey gordum ama moral bozan cok cok daha beter seyler de ogrendim.bu yuzden tekrar gelmek istemiyorum. allah sifa versin diyecegim ama bu ilketin sifası varda da insanoglu bilmiyor.hoscakalın
NORMAL

Mesaj gönderen NORMAL »

hasann yazdı:lökosit aylardır sıfır iken dahi sikayetler sıfırlanmıyor, bu yuzden hayat zaten bok gibi ve psikoloji bitik. ustune bir de nuksetme riski varsa biz hic yasamayalım. burada bircokfaydali sey gordum ama moral bozan cok cok daha beter seyler de ogrendim.bu yuzden tekrar gelmek istemiyorum. allah sifa versin diyecegim ama bu ilketin sifası varda da insanoglu bilmiyor.hoscakalın

Hasan enseyi karartma kardesim. Nuks ihtimali var evet ama kesin olacak diye bir kaide yok. Yeniden bambaska bir hastaliga yakalanma ihtimali de var her insan icin. Karamsar olmamak ve mevcut tedavi sekilerinden birini sabirla uygulamak lazim. Gerisi tevekkül..
red

Mesaj gönderen red »

hasann yazdı:lökosit aylardır sıfır iken dahi sikayetler sıfırlanmıyor, bu yuzden hayat zaten bok gibi ve psikoloji bitik. ustune bir de nuksetme riski varsa biz hic yasamayalım. burada bircokfaydali sey gordum ama moral bozan cok cok daha beter seyler de ogrendim.bu yuzden tekrar gelmek istemiyorum. allah sifa versin diyecegim ama bu ilketin sifası varda da insanoglu bilmiyor.hoscakalın
forumdan gidince sıfırlanıyor mu yani :)
cemcak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen cemcak »

Mrshadow yazdı:Arkadaslar merhaba

Nasıl bir sorun yaşıyorsun şu an?
daniel32

Mesaj gönderen daniel32 »

Ben başka bir başlıkta buna benzer bir duruma işaret etmiştim. Lökosit sıfır demek bence bakteri eser miktarda da olsa var demek, prostat sivisinda dahi ölçülemeyecek düzeye inmiş demek çoğu vakada. Vücutta olmayan, yok edilmiş bir bakterinin doku hasarı, soğuk ya da ekstra antibiyotik kullanımı ile canlanması üremesi imkansız. Demek ki hala bakteri var. O yüzden lokositin sıfır olculmesine bence her zaman güvenmemek lazım.
gokhan

Mesaj gönderen gokhan »

arkadaslar 13 yılık hastayım ve antıbıyotıkler kac gevsetıcıler kas gevsetıcıfala kulanmadım ama antıbıyotık hertrlsunu genta insef vs ıgneler hıc boka yaramadı da onu son zamnalarda mıde agrı barsak huzursuzlugum vardı kı endeskopı koloskopı gırmem gerekıyordu kolonoskopıye korktum gıremedım endeskopıye gırddım 4 adet yara parca gasrit ülset pıro pılotmu nedir o virüsden ve son olarak mide zarında defarmasyon aylende kanser hastası varmı dedı pırof yok dedım ınanırmısnız bu soruarı cevaplarkende kafayı yedım sole diyim sordum neden böle bi hastalıga yakalnadındım dedım sigara kulanıyomusun sitres kulandıgın agır ilac varmi pıskıyatri vs gibi dedim hocam pırostatıt hastasıyım ve antıbıyotik cok klandım 500 mg 1000 lik vs sonuc sigara ve antibiyotik sonucu olusan yaralar ve deformasyon dedıgım kanser mide kanseri belirtileri aylemde hşc kimdede yok mide rahatsızlıgı olan vefat edenler dahiil olmak üzere abicim bu antibiyotik bir boka yaradgı yok barsaklarımıda bilmiyorum ne durumda onada giricem girmedigime pısman oldm arkadaslar iananınkı antıbıyotik barsak ve midenin ansını belliyor biz gırıp vs 100 lük vs gıbı antıbıyotıkler kulanmıoruz 500 lük 1000 lik sayıları belırsız yanında bır cogmuza mide koruyucu dahi verilmiyor
Mrshadow

Kardesim ictigin cogu antb midede degil bagirsaklarda emiliyor. Yani o anlamda cok sikinti etmem h.bakter plori midene zarar verir ama onu dahi antb tedavisi ile atlatacaksin.

H.bakter pilori midene zarar vermis. Ki bu bakteei bir cok insanda var. Antb tedavini ol
Kizartma yok, baharat yok, bol su, aci yeme
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Antibiyotik kullanırken doktorum her zaman koruyucu veriyor bana
gokhan

Mesaj gönderen gokhan »

Mrshadow abicim bende doktorum sölediklerini anlattım ve durmumu suankı anlattım barsaklarımda sıkıntım var isal kabızlık degisken sislik ve onada giricem mide o barsak kısmına agrı yapıyormu bilemiyorum benım bildigim kadari ile h polimi virüsmü neyse ısmı onuda antibiyotik tedavısı iile gecirilar dogru fakat nasıl bir antibiyotik sayet öle olsa onca antibiyotik yutmamıza ve igneler dahil midede virüs neden var ben ne antibiyotikden igne genta insef olmak üzere fayda görmedim hicbirzaman zararı oldu faydası olmadı acıkcası bence kullanmanın bi anlamı yok yasım 36 ugrasıgım seyler kafamı ole bozuyoki anlatamam pırostatıtlemı grasyım mideylemi barsaklamı boyun fıtıgım var onlamı hayat resmen iskeenceye dönüyorr bazen
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

cucu3636 yazdı:Öncelikle herkese geçmiş olsun. Kullandığımız ilaçlar benim bağırsak ayvayı yedi. Yemek borusunda yaralar, reflü. Prostatitten büyük bir oranda ilerleme kat ettim şimdi de bu bela ile uğraşıyorum. Sürekli gaz şişkinlik, yemek yedikten sonra kusacakmış gibi oluyorum
Prostatit senin benim gibi insanlarda bulantı yapabiliyor ben 11 yıldır aynı şeyi çekiyorum
Mrshadow

cucu3636 yazdı:Öncelikle herkese geçmiş olsun. Kullandığımız ilaçlar benim bağırsak ayvayı yedi. Yemek borusunda yaralar, reflü. Prostatitten büyük bir oranda ilerleme kat ettim şimdi de bu bela ile uğraşıyorum. Sürekli gaz şişkinlik, yemek yedikten sonra kusacakmış gibi oluyorum

Reflu herkesin sorunu toplumumuzda
Cunku aksam yemekten sonra caylar demlenir cekirdekler tatlilar vs yenilir icilir.

Daa once de soyledim, aldigin ilaclarin cogu bagirsakta emiliyor midede degil. Reflu genelde yanlis hayat tarzindan kaynaklanir.

Bol su, baharat aci yok, yatmadan 3 saat once yemegi icmeyi kes
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

Şu pelvik bölgesinde ağrıdan biktim artik
Mrshadow

asosyal yazdı:Şu pelvik bölgesinde ağrıdan biktim artik
Sende lokosit yoktu hem de uzun zamandir. Bence sen baska seyler de arastir, prostatit olmayabilir senin sorun
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

Mrshadow yazdı:
Sende lokosit yoktu hem de uzun zamandir. Bence sen baska seyler de arastir, prostatit olmayabilir senin sorun
Tüm batın ultrason felan herşeyim normal tipik prostatit olayı iste birgün iyi bir gün kotu arada bele vuruyor. 20 gun izinde idim memlekette ağrı olmadı hiç neredeyse iş hayatı stresli kardeşim stres bu aq hastaligi sıkıyor insani iste
Mrshadow

asosyal yazdı:
Mrshadow yazdı:
Tüm batın ultrason felan herşeyim normal tipik prostatit olayı iste birgün iyi bir gün kotu arada bele vuruyor. 20 gun izinde idim memlekette ağrı olmadı hiç neredeyse iş hayatı stresli kardeşim stres bu aq hastaligi sıkıyor insani iste
Sen de sadece pelvik agrisi varsa sukret yine de.
İdrar sorunu agridan beter oluyor
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

Mrshadow yazdı:
asosyal yazdı:
Mrshadow yazdı:
Idrar sorunu hallettik şükür pelvik bölgesinde ağrı ve sağ sol boşluğa vuran ağrılarım devam ediyor
Kronik23
Hastalık Başlangıç Yılı: 1996

Mesaj gönderen Kronik23 »

asosyal yazdı:
Mrshadow yazdı:
asosyal yazdı: Tüm batın ultrason felan herşeyim normal tipik prostatit olayı iste birgün iyi bir gün kotu arada bele vuruyor. 20 gun izinde idim memlekette ağrı olmadı hiç neredeyse iş hayatı stresli kardeşim stres bu aq hastaligi sıkıyor insani iste
Idrar sorunu hallettik şükür pelvik bölgesinde ağrı ve sağ sol boşluğa vuran ağrılarım devam ediyor
İdrar sorununu nasıl haşlettin ?
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

Kronik23 yazdı:
asosyal yazdı:
Mrshadow yazdı:
İdrar sorununu nasıl haşlettin ?
1,5 yıldır ilaç tedavisi alıyordum zamanla düzeldi kardeşim. Günde çok şu tüketen birisiyim hastalık alevlendiginde sorun yaşatıyor bana bende ağrıları kaldı onu halledemedim bir gün ıyi bir gün çok kotu yapıyor
toprak12

Mesaj gönderen toprak12 »

Hayatımda doğru düzgün bir rahatsızlık geçirmedim şükür ancak son 3 aydır yaşadıklarım sanki rüya gibi gereksiz bir endoskopi sonrasında gelişen bağırsak problemleri ile birlikte prostatit teşhisi konuldu.Bacaklarda ağrılar belde ağrılar 10 kilo aniden zayıflama.Ağız içinde yaralar.Boğaz enfeksiyonu ve daha birçok ağrılar...antibiyotik kaynaklıdır diye düşünüyorum sonra aklıma bağırsak geliyor.Ne yapacağımı şaşırdım antibiyotiği kullanmayayım diyorum bu sefer aklıma lökosit geliyor.
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

Bu hastalık iştahsızlık yapıyor. Bağırsak problemi sürekli gaz ve dışkılama ise o zaten bu hastalık olan çoğu arkadaşta var kardesim