Asist plus etkisi!

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Asist plus etkisi!

Mesaj gönderen Raul7 »

Arkadaşlar geçenlerde hastalandım yaklasık 1 hafta kadar asist plus kullandım, ve tüm şikayetlerim geri geldi diyebilirim aylardır iyidim son zamanlar kötüydüm hemde forumda adı geçincede kullanayım bi dedim bende böyle etki gösterdi bioflim olayı dogru olabılır, aslında bir miktar kullanıp kültür yaptırmakta fayda var gizlenen bakterileri bioflimleri cozuyor olabılır bu konuda sonuca ulaşan varmı acil şifalar
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Asist plus etkisi!

Mesaj gönderen kadir »

Raul7 yazdı:Arkadaşlar geçenlerde hastalandım yaklasık 1 hafta kadar asist plus kullandım, ve tüm şikayetlerim geri geldi diyebilirim aylardır iyidim son zamanlar kötüydüm hemde forumda adı geçincede kullanayım bi dedim bende böyle etki gösterdi bioflim olayı dogru olabılır, aslında bir miktar kullanıp kültür yaptırmakta fayda var gizlenen bakterileri bioflimleri cozuyor olabılır bu konuda sonuca ulaşan varmı acil şifalar
Forumda birkac defa zikretmistim. Asist plus, olası biofilmleri cozecegi gibi, iyilesen, kapanan yerleride tekrar açabilir skarlar icinde
kalma ihtimali olan nanobakterileride aciga cikararak nuks sebebi olabilir diye. İste canli bir ornek.
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

asist plus biofilmleri çözüyorsa o zaman asist plus+antibiyotik veya ülkemizde malesef uygulanmayan bacteriophage ile desteklendiğinde etkili bir tedavi olabilir hem de bir daha nüks etmeyecek şekilde. sadece bir teori benimkisi, bir hipotez.
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Nac yerine sarımsak ekstreleri de kullanılabilir araştırmalar da buna da yer verilmiş. Assit plus daki sıkıntı skarları kireçlenmeleri bozması ve prostatın yapısını tekrar bozması bence en büyük sıkıntı bu. Biofilmleri kırmasa bile biofilm içerisinde de bakteriler çoğalıyor ve ürüyorlar. sadece bu doğal ortamdan daha da yavaş oluyor.
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

Ben 3 ay kadar kullanmistim boyle birsey basima gelmemisti acikcasi. Antibiyotikle birliktede almamıştım.
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Kc34 yazdı:Ben 3 ay kadar kullanmistim boyle birsey basima gelmemisti acikcasi. Antibiyotikle birliktede almamıştım.
Hocam siz çok bilgili ve bilinçlisiniz. Tedaviyi de tam zamanında aldınız belki skarlar sizde yok yada azdır. Solgarın nac ı var tablet şeklinde belki o daha faydalı olur? Sizin fikriniz nedir? Bu arada biofilm eko sistemi baya korkutucu :)
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

kadir yazdı:
Raul7 yazdı:Arkadaşlar geçenlerde hastalandım yaklasık 1 hafta kadar asist plus kullandım, ve tüm şikayetlerim geri geldi diyebilirim aylardır iyidim son zamanlar kötüydüm hemde forumda adı geçincede kullanayım bi dedim bende böyle etki gösterdi bioflim olayı dogru olabılır, aslında bir miktar kullanıp kültür yaptırmakta fayda var gizlenen bakterileri bioflimleri cozuyor olabılır bu konuda sonuca ulaşan varmı acil şifalar
Forumda birkac defa zikretmistim. Asist plus, olası biofilmleri cozecegi gibi, iyilesen, kapanan yerleride tekrar açabilir skarlar icinde
kalma ihtimali olan nanobakterileride aciga cikararak nuks sebebi olabilir diye. İste canli bir ornek.
Abi peki şöyle bir durum olabılırmı, kullandık acıga cıkardık üredi kültür de geniş sprektımlada destekledik sonrasında dikkat edilirse nüks yaşanmaz gibi geliyor bana oradaki miktorbik ortamı yok ettikten sonra doku onarımı bi sekilde hallolur diye düşünüyorum,
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Raul7 yazdı:
kadir yazdı:
Abi peki şöyle bir durum olabılırmı, kullandık acıga cıkardık üredi kültür de geniş sprektımlada destekledik sonrasında dikkat edilirse nüks yaşanmaz gibi geliyor bana oradaki miktorbik ortamı yok ettikten sonra doku onarımı bi sekilde hallolur diye düşünüyorum,

Bnde en son entereccus çıkmıştı antibiyotik alırken kullandım asisti sabah akşam 1.5 ay
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Zuspat yazdı:
Kc34 yazdı:Ben 3 ay kadar kullanmistim boyle birsey basima gelmemisti acikcasi. Antibiyotikle birliktede almamıştım.
Hocam siz çok bilgili ve bilinçlisiniz. Tedaviyi de tam zamanında aldınız belki skarlar sizde yok yada azdır. Solgarın nac ı var tablet şeklinde belki o daha faydalı olur? Sizin fikriniz nedir? Bu arada biofilm eko sistemi baya korkutucu :)
Şöyle söyliyim benim şikayetler eylül gibi başladı ancak aralıkta teşhis koydurabildim. Tedavim bir buçuk ay sürdü. Yani ocak ortasında tedavim bitti Pcr için Basri hocaya numune aldırmaya gitmiştim. Söylemek gerekirse Basri hocanın parmağı Zafer hocadan daha hassas. Parmağı attığında ödem çok ufak şuan şikayetin pek olmaması gerekir demişti. Gerçi vardı şikayetlerim. Belki ufak bir yerde kaldı enfeksiyon dediğin gibi. Ancak birçok araştırmada NAC ın antibiyotiklerle birlikte kullanımın faydaları araştırılmış. Etkili olduğu görülmüş. Özellikle biofilmler üzerinde. Bunu daha önce eski hasta olan Doğan abide önermişti faydasınıda gördüğünü yazmıştı. Özellikle meninin daha sıvı daha akışkan olmasına sebep olduğunu yazmıştı. Bu da bir nevi prostatı drene etmede yardımcı olabileceğinide gösteriyor. Ama ilk defa bir kişiden böyle şikayet aldım. Çok kullanan oldu. Havalar iyice soğudu bununda etkisi olabilir. Olayı NAC a bağlamamak gerekir.
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

Kc34 yazdı:
Zuspat yazdı:
Şöyle söyliyim benim şikayetler eylül gibi başladı ancak aralıkta teşhis koydurabildim. Tedavim bir buçuk ay sürdü. Yani ocak ortasında tedavim bitti Pcr için Basri hocaya numune aldırmaya gitmiştim. Söylemek gerekirse Basri hocanın parmağı Zafer hocadan daha hassas. Parmağı attığında ödem çok ufak şuan şikayetin pek olmaması gerekir demişti. Gerçi vardı şikayetlerim. Belki ufak bir yerde kaldı enfeksiyon dediğin gibi. Ancak birçok araştırmada NAC ın antibiyotiklerle birlikte kullanımın faydaları araştırılmış. Etkili olduğu görülmüş. Özellikle biofilmler üzerinde. Bunu daha önce eski hasta olan Doğan abide önermişti faydasınıda gördüğünü yazmıştı. Özellikle meninin daha sıvı daha akışkan olmasına sebep olduğunu yazmıştı. Bu da bir nevi prostatı drene etmede yardımcı olabileceğinide gösteriyor. Ama ilk defa bir kişiden böyle şikayet aldım. Çok kullanan oldu. Havalar iyice soğudu bununda etkisi olabilir. Olayı NAC a bağlamamak gerekir.
Valla abi prostat sıvısına bi baktırsam iyi olcak,tesadüfmü yoksa etkisimi bi baktırmak lazım
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Kc34 yazdı:
Zuspat yazdı:
Ben de kullanıyorum nac ı ama nasıl kullanılacak sen 3 ay aralıksız mı kullandın hocam.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Zuspat yazdı:
Kc34 yazdı:
Zuspat yazdı: Hocam siz çok bilgili ve bilinçlisiniz. Tedaviyi de tam zamanında aldınız belki skarlar sizde yok yada azdır. Solgarın nac ı var tablet şeklinde belki o daha faydalı olur? Sizin fikriniz nedir? Bu arada biofilm eko sistemi baya korkutucu :)
Ben de kullanıyorum nac ı ama nasıl kullanılacak sen 3 ay aralıksız mı kullandın hocam.
Nacın prospektusunde 4-5 gunden fazla kullanmayin diye yazar.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Bir araştırmadan kesit;
Mucolytic enzyme N-acetylcysteine (NAC) is a precursor of glutathione and an antioxidant. Effective against biofilms on prosthetic devices, in vitro biofilms, and chronic respiratory infections, NAC is recognized as a “powerful molecule” against biofilms.

Ayrıca vücutta antioksidan üretiminde katkı sağladığı için bağışıklığı arttırıyor. Her ilacın gibi bununda yan etkisi var elbet ama yabancı forumları karıştırırsanız doktorların çoğu prostatitte kullanılması gerektiğini yazmış. Ben burda araştırırım birşeyler bulur paylaşırım. İsteyen kullanır isteyen kullanmaz bizde zorlama yok :)
chem77

Mesaj gönderen chem77 »

ben tedavide faydali olacagini dusunuyorum. antibiyotik ile beraber kullaniminda bakterilerin biofilmden kurtulmasini sagliyor. ayrica antibiyotik kullanimi esnasinda karaciger koruduguna dair calismalar var
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

kadir yazdı:
Zuspat yazdı:
Kc34 yazdı: Şöyle söyliyim benim şikayetler eylül gibi başladı ancak aralıkta teşhis koydurabildim. Tedavim bir buçuk ay sürdü. Yani ocak ortasında tedavim bitti Pcr için Basri hocaya numune aldırmaya gitmiştim. Söylemek gerekirse Basri hocanın parmağı Zafer hocadan daha hassas. Parmağı attığında ödem çok ufak şuan şikayetin pek olmaması gerekir demişti. Gerçi vardı şikayetlerim. Belki ufak bir yerde kaldı enfeksiyon dediğin gibi. Ancak birçok araştırmada NAC ın antibiyotiklerle birlikte kullanımın faydaları araştırılmış. Etkili olduğu görülmüş. Özellikle biofilmler üzerinde. Bunu daha önce eski hasta olan Doğan abide önermişti faydasınıda gördüğünü yazmıştı. Özellikle meninin daha sıvı daha akışkan olmasına sebep olduğunu yazmıştı. Bu da bir nevi prostatı drene etmede yardımcı olabileceğinide gösteriyor. Ama ilk defa bir kişiden böyle şikayet aldım. Çok kullanan oldu. Havalar iyice soğudu bununda etkisi olabilir. Olayı NAC a bağlamamak gerekir.
Kadir abi o uyarı asist plusın reçetesinde parasatemol zehirlenmeleri başlığı altında yazıyor. ama mesela bendeki mucoplusta öyle bir uyarı yazmıyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Nac in kronik prostatit hastalarinda kullanildigina dair daha onceleride bir kac yabanci kaynakta okumustum. Fakat su var benimde nac kullandigim zamanlar oldu ve her kullandigimdada semptomlarim artti ve nuks yasadim.Forumdaki bir kac arkadastanda boyle olumsuz geri donusler aldim.Tecrubeyle sabittir. Anti tez olarak sunu belirteyim. Eski hastalar dikkat etsin. Nac kullandiginiz takdirde iyilesen yerler, kapanan nedbelenmiş doku yada skar yerleri yeniden acilabilir nuks yasayabilirsiniz. Fakat hastaliga yeni yakalanmis kisiler belki antibiyotik emilimi icin kullanabilir. Şahsima ve bir kac hastaya semptom yukselmesi olarak geri dondu. Bilginiz olsun.Bendende soylemesi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

muzdarip yazdı:
kadir yazdı:
Zuspat yazdı: Ben de kullanıyorum nac ı ama nasıl kullanılacak sen 3 ay aralıksız mı kullandın hocam.
Kadir abi o uyarı asist plusın reçetesinde parasatemol zehirlenmeleri başlığı altında yazıyor. ama mesela bendeki mucoplusta öyle bir uyarı yazmıyor.
Parasetamol konusu ayri bisey kardesim..
Parasetamol zehirlenmesinde:
Yükleme dozu 140 mg/kg, idame dozu ise 4 saatte bir 70 mg/kg (toplam 17 doz) olarak kullanılır.

Antibiyotikler (NAC® çeşitli antibiyotikler (tetrasiklinler, sefalosporinler, aminoglikozitler, penisilinler, makrolidler ve amfoterisin B) ile aynı zamanda kullanılmamalı, gerekli olduğu durumlarda kullanımları arasında en az 2 saat ara olmalıdır

• NAC® kullanırken her zaman doktorunuzun talimatlanna uyunuz. Emin olmadığınızda doktorunuza veya eczacınıza sorunuz.
• NAC doktor tarafından aksi önerilmedikçe 4-5 günden daha uzun süre kullanılmamalıdır.
• Önerilen dozu aşmayınız.
• Tedaviye vereceğiniz cevaba göre, doktorunuz daha yüksek ya da daha düşük doz önerebilir. Önerilen dozu aşmayınız.
• Doktorunuzla konuşmadan dozu değiştirmeyin veya tedaviye son vermeyin.
• Antibiyotik tedavisi gören hastaların NAC®'ı antibiyotiği aldıktan 2 saat önce veya sonra almaları gerekmektedir.

Parasatemol konusu baska bir sey kardesim.

4- 5 gunden fazla kullanilmasi tavsiye edilmiyor. Antibiyotikle beraber alinmasi zaten sikintili.. 2 saat sonra alin diye yaziyor. Bunlar verem hastalarinin balgam atmasi ve oksuruk krizine girmemesi icin verilen mukolitik balgam sokturucu olarak verilen ilaclardir.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Antibiotiklerle beraber kullanilmamali diye yaziyor. Eger kullanacaksanizsa 2 saat sonra kullanin diye yazmis. Bu ilaci verem hastalarina oksuruk refleksi azaltici ve balgam atici olarak mecburen vermek zorundalar. Surekli antb ile kullanmaniz zaten sakincali.