Gıda takviyesi

Bitkisel veya hayvansal tabletler, vitaminler vb.
adam54
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Gıda takviyesi

Mesaj gönderen adam54 »

Değerli site üyeleri
Onerebilceginiz bir probiyotik varmı. Bağırsak floram bozuldu. Aynı zamanda kabızlığa da iyi gelmeli. Kabız olup dışkılayinca çok ağrım oluyor.
hayirdirinsallah
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Gıda takviyesi

Mesaj gönderen hayirdirinsallah »

hocam ev yapımı turşu, ev yapımı kefir ve yoğurt, soğan sarımsak. bunları kullan. dışkılarken kesinlikle çıksın diye zorlama illa ki çıkacaktır zaten yoksa anal fissür ve hemoroide sebep olursun bir de onla uğraşırsın
Allah büyük.
adam54
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen adam54 »

Hocam benim bildiğim turşu zararlı degilmi prostata
eserben
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen eserben »

hayirdirinsallah yazdı:hocam ev yapımı turşu, ev yapımı kefir ve yoğurt, soğan sarımsak. bunları kullan. dışkılarken kesinlikle çıksın diye zorlama illa ki çıkacaktır zaten yoksa anal fissür ve hemoroide sebep olursun bir de onla uğraşırsın
Turşuyu prostatit için tavsiye edilmiyor.
hayirdirinsallah

Mesaj gönderen hayirdirinsallah »

ben bağırsak için önerdim prostata zararlı galiba evet asidik olduğu için
Allah büyük.
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

Solgar probiyotiğini alabilirsin içinde magnezyum tuzu da var az miktar da kabızlığa iyi gelir. Kutusu 165 TL ama değiyor
cemcak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen cemcak »

Nt biyotic, 10 milyar bakteri var, hemde simbiyotik bi ürün diye biliyorum. Aç karınla akşam 2 sabah 2 tane alıyorsun. Kutusunu açtıktan sonra buzdolabında sakla.
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

cemcak yazdı:Nt biyotic, 10 milyar bakteri var, hemde simbiyotik bi ürün diye biliyorum. Aç karınla akşam 2 sabah 2 tane alıyorsun. Kutusunu açtıktan sonra buzdolabında sakla.
Sen kullandın mı hocam nasıl dönütler aldın? ben baktım da Bulgaristan menşeyi oluca kuşku duydum açıkçası...
daniel32

Mesaj gönderen daniel32 »

Probiyotik turşu yapmalisiniz. Içinde sirke veya limon olmamali. Zaten sirke ve limon steril ortam sağlayarak kurulan turşuda probiyotik bakteri oluşumuna engel oluyor. Ev yogurdunun da hazır yoğurt ile mayalanmışı olmaz. Yoğurt mayasınin da evde yapılması gerekiyor.
daniel32

Mesaj gönderen daniel32 »

Probiyotik turşu bildiğimiz turşu yapımı ölçüleri sabit kalmak üzere, içine limon ya da sirke katılmadan, ev yapımı yogurdun 1 litre turşu suyuna yarım çay bardağı ev yapımı yoğurt suyunun eklenmesiyle yapılır. Yoğurt suyu tursunun mayalanmasini sağlar. Tursuya prebiyotik olarak sarımsak da eklenmelidir. Probiyotik turşu bildiğimiz tursunun aksine 4-5 günde olur. Daha fazla kalırsa tursuluk sebzeler yumuşar.
cemcak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen cemcak »

Zuspat yazdı:
cemcak yazdı:Nt biyotic, 10 milyar bakteri var, hemde simbiyotik bi ürün diye biliyorum. Aç karınla akşam 2 sabah 2 tane alıyorsun. Kutusunu açtıktan sonra buzdolabında sakla.
Sen kullandın mı hocam nasıl dönütler aldın? ben baktım da Bulgaristan menşeyi oluca kuşku duydum açıkçası...
Ben çok memnun kaldım, 160 tl civarında, ama içinde 90 tane var. Kullandığımdan beri hiç kabızlık yaşamadım.