YANLIŞ TEHŞİS Mİ PROSTATİT Mİ?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
XAXLT
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

YANLIŞ TEHŞİS Mİ PROSTATİT Mİ?

Mesaj gönderen XAXLT »

hemoroid ve makat çatlağı sonrası bir gün evde ayaklarım buz kesti penis ucunda bir his meydana gelmeye başladı sık idrara çıkmalar, ürologa gittim idrar testi
ultrason, temiz prostatitten şüpheleniyordum ama üşütme bu dedi purınol ile yolladı adam akıllı kullanmadım ama iyiydim,
sonrasında sık idrara çıkma ve
idrar sonrası karın altında 2sn lik sızlamalar oldu, başka üroloji doktoruna gittim prostat iltihabı dedi Lokosit normal Psa 0,42 hiç cinsel ilişkim ol-
madı bu zamana kadar bakirim bir bakteri söz konusu değil, Roxin ve Xcatral verdi kullanmaya başladığım ilk gün penis ucunda can yakıcı bir ağrı oldu -
sonrasında geçti hafifledi, sonrası iki gün iyi bir gün kötü gidiyor
bu arada bir aile dostumuzun akrabası tecrübeli bir ürolog'a göründüm o bana maka-
tındaki sorunun tetikleyebileceği, doktorun sana ezbere tedavi koyduğunu ben sende önemli ciddi birşey olduğunu düşünmüyorum dedi. prostatit belirtisi-
değil bunlar dedi şuan xalfu tedradox kullanıyorum yılbaşından sonra yakın dostumuz doktora görünücem antibiyotik bitiminde.
Bu sorunlar bende makat çatlağı ve hemoroid ile çıktı
sıkıntılarım; sık idrara çıkma,idrar akışında düşüklük ve kısa idrar ( bazen güzel hızlı ve uzun-
idrar olabiliyor) Karın altında huzursuzluk, tedradox'dan beri gözlemlediğim, penis karın altı testislerde ara sıra seyirmeler mevcut, ayaklarım bazen
sıcak kuma basmış gibi yanıyor, gece bazen 1 kere tuvalete çıkarım (uzun zamandır çıkmıyorum) hiçbir yanma sızlama yok, idrarda koyuluk yok bazen minik minik köpükcükler oluyor.
cinsel istek ereksiyon masturbasyonda hiçbir sorun yok
bu güne kadar bi cinsel ilişkimde olmadı Prostatit olma ihtimalim varmıdır?
XAXLT

Re: YANLIŞ TEHŞİS Mİ PROSTATİT Mİ?

Mesaj gönderen XAXLT »

XAXLT yazdı:hemoroid ve makat çatlağı sonrası bir gün evde ayaklarım buz kesti penis ucunda bir his meydana gelmeye başladı sık idrara çıkmalar, ürologa gittim idrar testi
ultrason, temiz prostatitten şüpheleniyordum ama üşütme bu dedi purınol ile yolladı adam akıllı kullanmadım ama iyiydim,
sonrasında sık idrara çıkma ve
idrar sonrası karın altında 2sn lik sızlamalar oldu, başka üroloji doktoruna gittim prostat iltihabı dedi Lokosit normal Psa 0,42 hiç cinsel ilişkim ol-
madı bu zamana kadar bakirim bir bakteri söz konusu değil, Roxin ve Xcatral verdi kullanmaya başladığım ilk gün penis ucunda can yakıcı bir ağrı oldu -
sonrasında geçti hafifledi, sonrası iki gün iyi bir gün kötü gidiyor
bu arada bir aile dostumuzun akrabası tecrübeli bir ürolog'a göründüm o bana maka-
tındaki sorunun tetikleyebileceği, doktorun sana ezbere tedavi koyduğunu ben sende önemli ciddi birşey olduğunu düşünmüyorum dedi. prostatit belirtisi-
değil bunlar dedi şuan xalfu tedradox kullanıyorum Xalfuyu kesti muscopan e urispas ekledi. yılbaşından sonra yakın dostumuz doktora görünücem antibiyotik bitiminde.
Bu sorunlar bende makat çatlağı ve hemoroid ile çıktı
sıkıntılarım; sık idrara çıkma,idrar akışında düşüklük ve kısa idrar ( bazen güzel hızlı ve uzun-
idrar olabiliyor) Karın altında huzursuzluk, tedradox'dan beri gözlemlediğim, penis karın altı testislerde ara sıra seyirmeler mevcut, ayaklarım bazen
sıcak kuma basmış gibi yanıyor, gece bazen 1 kere tuvalete çıkarım (uzun zamandır çıkmıyorum) hiçbir yanma sızlama yok, idrarda koyuluk yok bazen minik minik köpükcükler oluyor.
cinsel istek ereksiyon masturbasyonda hiçbir sorun yok
bu güne kadar bi cinsel ilişkimde olmadı Prostatit olma ihtimalim varmıdır?
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Vardir flora bakterisi de yapar prostat iltihabi.
Sikayetlerin prostat iltihabi gibi
XAXLT

Mesaj gönderen XAXLT »

Mrshadow yazdı:Vardir flora bakterisi de yapar prostat iltihabi.
Sikayetlerin prostat iltihabi gibi
bu bakteri nereden nasıl bulaşabilir hiç ilişkim olmadı sizlerde gözlemlediğim hep yanma testis ağrısı yanarak işeme görüyorum çoğu şikayetlerinizde bende bunların hiçbiri yok..
XAXLT

Mesaj gönderen XAXLT »

LÜTFEN TECRÜBELİ İNSANLAR AYDINLATABİLİRMİ KAFAMDA PROSTATİT ŞÜPHESİ BENİ ÇOK YORDU...
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

XAXLT yazdı:LÜTFEN TECRÜBELİ İNSANLAR AYDINLATABİLİRMİ KAFAMDA PROSTATİT ŞÜPHESİ BENİ ÇOK YORDU...
Kesin teshis icin prostat sivisindan tahlil yaptirman lazim. Burda tavsiye edilen doktorlardan birine git. Prostatit olman icin cinsel iliski sart degil. Suan burda ne soylesek boş.
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

Kc34 yazdı:
XAXLT yazdı:LÜTFEN TECRÜBELİ İNSANLAR AYDINLATABİLİRMİ KAFAMDA PROSTATİT ŞÜPHESİ BENİ ÇOK YORDU...
Kesin teshis icin prostat sivisindan tahlil yaptirman lazim. Burda tavsiye edilen doktorlardan birine git. Prostatit olman icin cinsel iliski sart degil. Suan burda ne soylesek boş.
Kafama bir şey takıldı benimde Prostat Masajı ile alınan sıvı tüm prostat hakkında bilgi verir demi çünkü masaj sadece bşr kısmına yapılıyor ya
XAXLT

Mesaj gönderen XAXLT »

Yani ben genel anlamda rahatım sabah 6'da kalkıp gece 1'de yatıyorum yani günde 17-18 saat akfitim bazı günler 6 da eve geldiğimde 1 e kadar sadece 2 kere çişe çıktığım oluyor sorunum olmuyor toplam gün içinde 10 kere anca çıkıyorumdur. sık idrar ile gittim doktora ilaç kullanımı sırasında 1-2 kere penis ağrısı oldu o kadar bana sıkıntı veren bir ağrı yanma yok ayak üşümesi yerini ayak yanmasına bıraktı ben prostatit olduğumu değil başka bir sorun olduğunu düşünüyorum,çünkü bu sorunlar bende hemoroid ve çatlak ile çıktı yanlış yönlendirmeler beni buraya itti ve sizlerin tecrübelerinden yararlanmak istedim.
XAXLT

Mesaj gönderen XAXLT »

MESELA şuanda hiçbir idrar sorunum yok testiste peniste bir agri yok ama ayak üşümesi ile gobek deligimin ici kasiniyor ve agri tarzinda rahatsizlik veriyor varmi prostatit hastalarinda gobek deligi kasintisi agrisi ben kimsede rastlamadim o kadar bakmama ragmen??? Kafayi yiycem prostatitmiyim degilmiyim diye bu doktora ayaklarim usudu peniste his oldu dedim aninda prostayiti yapistirdi
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

efervesan yazdı:
Kc34 yazdı:
Kafama bir şey takıldı benimde Prostat Masajı ile alınan sıvı tüm prostat hakkında bilgi verir demi çünkü masaj sadece bşr kısmına yapılıyor ya
Masaj yapilirken tek bir bolgeye yapilmaz heryere esit sekilde yapilir.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

XAXLT yazdı:MESELA şuanda hiçbir idrar sorunum yok testiste peniste bir agri yok ama ayak üşümesi ile gobek deligimin ici kasiniyor ve agri tarzinda rahatsizlik veriyor varmi prostatit hastalarinda gobek deligi kasintisi agrisi ben kimsede rastlamadim o kadar bakmama ragmen??? Kafayi yiycem prostatitmiyim degilmiyim diye bu doktora ayaklarim usudu peniste his oldu dedim aninda prostayiti yapistirdi
Su an bu tarz sikayetlerin olmayabilir ama prostatitsen ve tedavi olmazsan bu sikayetlerde eklenir.
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

Kc34 yazdı:
efervesan yazdı:
Kc34 yazdı: Kesin teshis icin prostat sivisindan tahlil yaptirman lazim. Burda tavsiye edilen doktorlardan birine git. Prostatit olman icin cinsel iliski sart degil. Suan burda ne soylesek boş.
Bunu şu sebeple soruyorum prostatın resimlerinde iki parça halinde ya arasında idrar kanalı geçiyor makat kısmına bakan kısım tamam ya diğer kısım
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

efervesan yazdı:
Kc34 yazdı:
efervesan yazdı: Kafama bir şey takıldı benimde Prostat Masajı ile alınan sıvı tüm prostat hakkında bilgi verir demi çünkü masaj sadece bşr kısmına yapılıyor ya
Bunu şu sebeple soruyorum prostatın resimlerinde iki parça halinde ya arasında idrar kanalı geçiyor makat kısmına bakan kısım tamam ya diğer kısım
Homojen yapiliyor masaj once sol kisim sonra sag kisim en son orta kisim bana zafer hoca boyle tarif etmisti.
konya456
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen konya456 »

ben yillarir prostatit var iseme ve penis agrisi cok nadir olur hatta yok gibi eger ayak usuyunce geliryorsa 100 de 80 prostatitsin huseyin hocaya git prostatit gibi duruyor tas da olabilir
XAXLT

Mesaj gönderen XAXLT »

Konya456 senin sorunlarin rahatsizliklarin nedir, benim acil hekimi komsum c vitamini degerim kan da tam sınırda çıkmış belkide onceden yuksektir ve ultrasonda gorunemiyecek minik kum,taşlara sebeb olmuştur buda idrar yolu sorunu yapabilir, veya hemoroid ve catlagin ustune bu olay oldu bunlar prostatina baski yapiyor olabilir gibi bir fikirde bulundu. Psa normal lokosit yok bakteri yok. Yanma agri yok gobek deligi kasintisi ve acimasi bazen peniste kasinti olur. Prostatit belirtileriyle hem benzer hem degil benim durumum
XAXLT

Mesaj gönderen XAXLT »

Boyle idrar yaptiktan sonra bekliyorum az az sicak sicak surekli akiyo ve bu beni muthis rahatlatiyo bosalmadan hemen sonra isemekte beni muthis rahatlatiyor
tattoosoul

Mesaj gönderen tattoosoul »

XAXLT yazdı:Konya456 senin sorunlarin rahatsizliklarin nedir, benim acil hekimi komsum c vitamini degerim kan da tam sınırda çıkmış belkide onceden yuksektir ve ultrasonda gorunemiyecek minik kum,taşlara sebeb olmuştur buda idrar yolu sorunu yapabilir, veya hemoroid ve catlagin ustune bu olay oldu bunlar prostatina baski yapiyor olabilir gibi bir fikirde bulundu. Psa normal lokosit yok bakteri yok. Yanma agri yok gobek deligi kasintisi ve acimasi bazen peniste kasinti olur. Prostatit belirtileriyle hem benzer hem degil benim durumum
Merhaba eğer prostat sıvınızda lökosit yoksa.Sorunlarınız hemoroidle birlikte yaşanan kabızlıktan yada dışkılarken yaşanan zorlanmalardan dolayı prostatit semptomları yaşıyor olabilirsiniz ve prostata uygulanan baskıdan dolayı prostat sıvısı geliyor olabilir.Hemoroide ve sindiriminize odaklanmanız gerekiyor.Peniste kaşıntı için purinol deneyebilirsiniz.
XAXLT

Mesaj gönderen XAXLT »

tattoosoul yazdı:
XAXLT yazdı:Konya456 senin sorunlarin rahatsizliklarin nedir, benim acil hekimi komsum c vitamini degerim kan da tam sınırda çıkmış belkide onceden yuksektir ve ultrasonda gorunemiyecek minik kum,taşlara sebeb olmuştur buda idrar yolu sorunu yapabilir, veya hemoroid ve catlagin ustune bu olay oldu bunlar prostatina baski yapiyor olabilir gibi bir fikirde bulundu. Psa normal lokosit yok bakteri yok. Yanma agri yok gobek deligi kasintisi ve acimasi bazen peniste kasinti olur. Prostatit belirtileriyle hem benzer hem degil benim durumum
Merhaba eğer prostat sıvınızda lökosit yoksa.Sorunlarınız hemoroidle birlikte yaşanan kabızlıktan yada dışkılarken yaşanan zorlanmalardan dolayı prostatit semptomları yaşıyor olabilirsiniz ve prostata uygulanan baskıdan dolayı prostat sıvısı geliyor olabilir.Hemoroide ve sindiriminize odaklanmanız gerekiyor.Peniste kaşıntı için purinol deneyebilirsiniz.
Merhaba prostat sivisi aldirmadim bir doktora gittim ayaklarim usuyor sık idrar dedim hemen prostatiti yapistirdi acil hekimi tanidigim olmadigi yonunde görüşte, tanidigim urolojiyede gittim dostumuz kendisi sonradan sans eseri gorusebildik oda bunlar prostatit degil ezbere tedavi tehsis deniyorlar makatin tetiklemis olabilir dedi yilbasinda gorusecegiz. rahatsizliklarim hem sizinkine benzieyen taraflari var hemde birbirinden çok alakasiz taraflari var, bende bu duruma hemoroidin prostata badki yaptigi dusuncesindeyim tanidigim acil hekimide ayni goruste sohbet ettigimizde. Benim merakim sadece eger ben prostatit olsaydim bunun bi noktasinda siddetli bir atak gecirmem gerekirdi yani prostatitmiyim diye düşünmekten psikolojim zedeleniyor bir doktorun ayaklarim usudu dedigim anda teshis koymasi bu kadar basitmi yani. Yilbasindan sonra belli olacak bakalim en son care prostat sivisida aldiracagim kan testi normal bakteri yok idrar lokosit normal psa 0.42 testlerim hep normwl tek yukseklik c vitamini 20 de sinirda fazlasi tas ve kumlanma yaparmis. Penis kasintisi zaman zaman oluyor su aralar gobek deligi kasintisi ve acimasi var
XAXLT

Mesaj gönderen XAXLT »

tattoosoul yazdı:
Hemoroidin yaninda makat catlagida eslik ediyor, herhangi bir prostat sivim akintim yok rahatsiz edici bir agrim yok bobrek karin bolgelerinde huzursuzluk carpintilar, zaman zaman penis bolgesinde seyirmeler. İdrar sıkışmalari oluyor idrar tanzigi bazen az bazen normal idrar cok uzun surmuyor sık çıktığım icin mesela bugun sabah 6 dan aksam 10.30 a kadar 7-8 kere ciktim. İdrara
tattoosoul

XAXLT yazdı:
tattoosoul yazdı:
Hemoroidin yaninda makat catlagida eslik ediyor, herhangi bir prostat sivim akintim yok rahatsiz edici bir agrim yok bobrek karin bolgelerinde huzursuzluk carpintilar, zaman zaman penis bolgesinde seyirmeler. İdrar sıkışmalari oluyor idrar tanzigi bazen az bazen normal idrar cok uzun surmuyor sık çıktığım icin mesela bugun sabah 6 dan aksam 10.30 a kadar 7-8 kere ciktim. İdrara
Enfeksiyon değilde mesane ile ilgili bir problem gibi.
XAXLT

Mesaj gönderen XAXLT »

tattoosoul yazdı:
XAXLT yazdı:
tattoosoul yazdı:Merhaba eğer prostat sıvınızda lökosit yoksa.Sorunlarınız hemoroidle birlikte yaşanan kabızlıktan yada dışkılarken yaşanan zorlanmalardan dolayı prostatit semptomları yaşıyor olabilirsiniz ve prostata uygulanan baskıdan dolayı prostat sıvısı geliyor olabilir.Hemoroide ve sindiriminize odaklanmanız gerekiyor.Peniste kaşıntı için purinol deneyebilirsiniz.
İlk gittigim prostatitten şüpheleniyorum dedi sonra ddgil usutme dedi, 2. Cisi daha ayaklarim usudu dememle prostatit dedi kan idrar ultrason yaptirdi hicbir bilgi tehsis hastalik bilgisi vermeden ilac verdi bitek cinsel iliskin oldumu dedi sacma resmen ustumde ilac denedi voltaden fitil falan verdi. 3. Doktorum sans eseri aile doktorumuz o bilgili tecrubeli bir op. Bu prostatit degil dedi yilbasini bekliyorum bakalim benimde psikoloji gitti prostatmi değilmi diye. Ereksiyonda hic sorun yok masturbasyon haftada 3-4- hep yaparim rahatladığımi dusunuyorum. Bir penis ucunda tahrip olmus gibi bir his var zedelenmis gibi bakalim gorecegiz makat catlagi hemoroid sirasinda ankisyetede dahilken basladi sicak suya oturmada hemoroid sirasinda suyu pek sicak tutamadım ona yoruyorum herseyin basini..
XAXLT

Mesaj gönderen XAXLT »

tattoosoul yazdı:
XAXLT yazdı:
tattoosoul yazdı:Merhaba eğer prostat sıvınızda lökosit yoksa.Sorunlarınız hemoroidle birlikte yaşanan kabızlıktan yada dışkılarken yaşanan zorlanmalardan dolayı prostatit semptomları yaşıyor olabilirsiniz ve prostata uygulanan baskıdan dolayı prostat sıvısı geliyor olabilir.Hemoroide ve sindiriminize odaklanmanız gerekiyor.Peniste kaşıntı için purinol deneyebilirsiniz.
Mesela bir dier gozlemimde otururken ayaktayken nispeten daha rahatim ama sirt ustu yatarken sanki karnima baski var gibi oluyor prostatit hastalari oturmaktanda sikayetciymis sanirim agrilar oluyor diye ben isim geregi tum gun oturuyorum
tattoosoul

XAXLT yazdı:
tattoosoul yazdı:
XAXLT yazdı: Hemoroidin yaninda makat catlagida eslik ediyor, herhangi bir prostat sivim akintim yok rahatsiz edici bir agrim yok bobrek karin bolgelerinde huzursuzluk carpintilar, zaman zaman penis bolgesinde seyirmeler. İdrar sıkışmalari oluyor idrar tanzigi bazen az bazen normal idrar cok uzun surmuyor sık çıktığım icin mesela bugun sabah 6 dan aksam 10.30 a kadar 7-8 kere ciktim. İdrara
İlk gittigim prostatitten şüpheleniyorum dedi sonra ddgil usutme dedi, 2. Cisi daha ayaklarim usudu dememle prostatit dedi kan idrar ultrason yaptirdi hicbir bilgi tehsis hastalik bilgisi vermeden ilac verdi bitek cinsel iliskin oldumu dedi sacma resmen ustumde ilac denedi voltaden fitil falan verdi. 3. Doktorum sans eseri aile doktorumuz o bilgili tecrubeli bir op. Bu prostatit degil dedi yilbasini bekliyorum bakalim benimde psikoloji gitti prostatmi değilmi diye. Ereksiyonda hic sorun yok masturbasyon haftada 3-4- hep yaparim rahatladığımi dusunuyorum. Bir penis ucunda tahrip olmus gibi bir his var zedelenmis gibi bakalim gorecegiz makat catlagi hemoroid sirasinda ankisyetede dahilken basladi sicak suya oturmada hemoroid sirasinda suyu pek sicak tutamadım ona yoruyorum herseyin basini..
Nekadar zamandır yaşıyorsunuz bilmiyorum ama şu aşamada kafanıza takmanız gereken çok büyük birşey yok psikolojinizi bozmayın anladığım kadarıyla yenisiniz ve prostatit olsanız bile tedavinizi olup iyileşebilirsiniz.Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama bu rahatsızlıklarda tanıdık doktor prof falan hiçbir işe yaramayacaktır.ülkede varsa yoksa bu hastalıktan yada ürolojiden adam akıllı anlayan üroloji doktoru sayısı 10dur.o yüzden istanbul medicana zafer oyman yada eskişehir acıbadem hüseyin seçgin hocalara bir muayene olun Hüseyin hoca bütün tetkikleri yapan araştıran bir doktordur Zafer hoca tam bir kurttur.
XAXLT

Mesaj gönderen XAXLT »

tattoosoul yazdı:
XAXLT yazdı:
tattoosoul yazdı: Enfeksiyon değilde mesane ile ilgili bir problem gibi.
Nekadar zamandır yaşıyorsunuz bilmiyorum ama şu aşamada kafanıza takmanız gereken çok büyük birşey yok psikolojinizi bozmayın anladığım kadarıyla yenisiniz ve prostatit olsanız bile tedavinizi olup iyileşebilirsiniz.Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama bu rahatsızlıklarda tanıdık doktor prof falan hiçbir işe yaramayacaktır.ülkede varsa yoksa bu hastalıktan yada ürolojiden adam akıllı anlayan üroloji doktoru sayısı 10dur.o yüzden istanbul medicana zafer oyman yada eskişehir acıbadem hüseyin seçgin hocalara bir muayene olun Hüseyin hoca bütün tetkikleri yapan araştıran bir doktordur Zafer hoca tam bir kurttur.
Tesekkur ederim prostatit hastalarinin en buyuk sikayeti sık idrar gece idrari yanmalar agrilar yanmali kesik işemeler, bende bu tarz sorunlar yok sık idrar diyorum ama mesela, sabah 6 da uyandim 3lt su 7 bardak cay 1 kahve ictim toplamda 10 kere anca cikmisimdir tuvalete gece idrarim yoktur rahatsizligim yokkende arada sirada kalkar yapardim hala oyle yani, 1,5 aydir var ve ben ilk tani prostatit kondugunda roxin+xcatral kullandim onlara ilk basladigim 2 gun yogun can yakici sorun yasadim o kadar, izmirde yasiyorum bu doktorumun detayli testlerinden sonra ne cikacagini bekliyorum sonuca ulasamazsam prostat sivisi aldıracağım izmirde son care ama ben yinede prostatit oldugumu dusunmuyorum sirf ayak usumesi ile geldi diye bu tani konulmasi yanlis bence derinlere inersek ayak usumesinin vucutta binlerce sebebi var ilk defa bu hastalık ile ayak usumesi olmuyor ayni zamanda ayaklarimda yanmada var buda degisik bir belirti. Ne diyelim yasayip gorecegiz allah beterinden korusun
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Benim hastaligim boyunca ne sik idrar sorunum oldu ne idrar yaparken yanma ne de kesik kesik iseme. Herkeste bu sikayetler olacak diye birsey yok.