E. Faecalis için Amoksilin nasıldır?

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
ege

E. Faecalis için Amoksilin nasıldır?

Mesaj gönderen ege »

Arkadaşlar bir süredir iyiyim ve tedavim iyi gidiyor gibi. Sıkıntıların çoğu gitti veya bastırıldı ilaçlarla. Son masajdan alınan sıvıda E.faecalis devam ediyor. Dün onun için ilaca başladım. Doktor günde 3 sefer 250mg amoksilin verdi. Önce yedi gün dedi. Pazarlıkla güç bela 10 güne çıkardım. Floran kurur diyor.

E.Faecalis antibiogramında lab 3 hassas ilaç yazmış. Nitrofuronten, Amoksilin ve Genta. Genta'nın yanına yüksek hassasiyet demiş.

Bu bakteride antibiogram sonucu ampisilin kullanan bir arkadaşımız iyi netice almıştı fakat 1 ay kullandı Basri bey reçetemişti kendisine yanlış hatırlamıyorsam. Ürolojistim 10 günden fazla bana amoksilin vermedi şimdilik. Ne kadar işe yarar bilmiyorum. Yakında yılbaşı tatili için memlekete geleceğim ve şu hansolara yaptıramadığım prostat sıvısından pcr testini de memlekette yaptıracağım. Bir doktora gidip amoksilin tedavisini de uzatabilirim, genta'da isteyebilirm. Fikir ve görüşlerinize açığım. Bendeki bakteri Genta'ya hassas. Acaba genta iğne vurulsam daha mı iyi diye düşünüyorum.

Şu an durumum fena değil. Kabızlık var gidip geliyor arada. Yanma, ağrı, batma vs neredeyse yok artık. İdrar çıkışı iyi ve gecede bir defa kalkıyorum muhtemelen çok su içtiğimden. Semen iyi mi kötü mü karar vermek zor sadece iki haftada bir kontrol ediyorum biraz katı gibi. Başta beyaz ve sulu fakat ikinci yarısı sarıtrak kahverengi ve biraz kıvamlı. Belki de çok ara vermekten oluyor. Sağlıklıyken asla 2 hafta beklemezdim şimdi moral yok istek yok hen de perhizin yararlı olduğunu düşünüyorum hasta iken. İdrar stripleri ile semen pH ına baktım 8 veya üstü renkte. Normalde 7küsür olması gerekmiş. Semende lökösit de var. İdrarda lökosit yok. PH değeri de strip üzerindeki diğer değerler de normal.

Durum böyle Türkiye'ye geldiğimde pcr için İstanbul, Ankara veya Eskişehir'e gidebilirim. İstanbul'a gidersem Basri bey ve Gelişim Kızıltoprak olur, Eskişehir'de Hüseyin bey hangi laba gönderiyor pcr örneğini? Ankara'da ise bunu yapan var mı bilmiyorum dahi. Düzen Ankara prostat sıvısına test yapıyor mu? Bir de sıvıyı çıkaracak doktor lazım tabi. Kültür'de yaptırabilirim. Elindeki kültürden farklı bir şey çıkacak mı merak etmiyor değilim.
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: E. Faecalis için Amoksilin nasıldır?

Mesaj gönderen Kc34 »

Yazdirabiliyorsan 10 tane genta yazdir sabah aksam vurdur. Haplar etkisiz kaliyor acikcasi.
ege

Mesaj gönderen ege »

10 mu? Kaç mg oluyor bunlar?
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

ege yazdı:10 mu? Kaç mg oluyor bunlar?
Kutu üzerinde yazar ama bana bir keresinde 20 tane iğne yazmışlar dı ilk başlarda hissetmedim bi hafta sonra vücudu baya yoruyor onun için iyi takviye almaya bak
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Hcoam antibiogram zaten bunun icin yapilir. Yuksek hassasiyet genta ise onu kullan ama kc34 hep gentanin prostat gecisi cok iyi degil der
ege

Mesaj gönderen ege »

Ben aslında Amoksilin'in de prostata geçişinden emin değilim. Tabi şu da var Amoksilin deneyip bekleyip görmek mi? Yoksa genta daha hassas olduğu için direk ona yönlenmek mi? Zor karar. İkisi de sonuç vermeyebilir. İnflamasyon geri gelebilir. Her şey mümkün. Deneyen yok mu hiç bu ilaçları E.faecalis için?
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

ege yazdı:Ben aslında Amoksilin'in de prostata geçişinden emin değilim. Tabi şu da var Amoksilin deneyip bekleyip görmek mi? Yoksa genta daha hassas olduğu için direk ona yönlenmek mi? Zor karar. İkisi de sonuç vermeyebilir. İnflamasyon geri gelebilir. Her şey mümkün. Deneyen yok mu hiç bu ilaçları E.faecalis için?

Bn Entereccus facelis için 10 genta ile birlikte 6 hafta duocid kullandım 10 gün çok çok yetersiz
Çok dirençli bir mikrop Entereccus
ege44
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ege44 »

Tedavini kime oldun dostum sen
ege

Mesaj gönderen ege »

Murat kardeş bu tedaviyi sana Hüseyin hoca mı verdi? Bakteriyi bitirdin sanırım.
ege

Mesaj gönderen ege »

Şunu da anlamıyorum. Cybh listesinde bu e.faecalis yok. Zaten normalde dışkıda var bu. Oturduğumuz umumi tuvaletler bununla dolu olsa gerek, alaturka tuvalet dahi insana geri sıçratıyor bazen. Acaba temizdik ama korunmasız ilişki ile mi aldık, yoksa zaten içeride idi daha önceden hijyenik olmayan bir ortamda vucuda girdi ve hasta olacağımız günü bekliyordu da enfeksiyonu görünce bu da mı coştu? Nasıl oluyor da bir Chlamidya 7 günlük doxycyclin veya 1g azitro ile temizlenirken bu daha beter bir tedavi gerektiriyor? Goneria'dan sonra ilk bunu aramak buna çalışmak gerek galiba. Herkeste var neredeyse forumda. Cybh bilgilendirme sitelerinde adı dahi yok. Çok tuhaf
murat222

ege yazdı:Murat kardeş bu tedaviyi sana Hüseyin hoca mı verdi? Bakteriyi bitirdin sanırım.

Tedaviyi Hüseyin hocada oldum sonrasında 3 kültür verdim temiz çıktı Acıbadem de ama her ihtimale düzen labaratuvarada örnek verdim yarın çıkacak bakalım hayırlısı.
murat222

modjo yazdı:Entrecoccus suşları arasında sadece 2 tür insan vücudunda enfeksiyon yapar biri fecalis diğeri fecaium bunları öldürmek mümkün değil sadece baskılarsın ayrıca dünya standartlarında kültürde gentaya bakmazlar yüksek duyarlı olduğunu hangi labta hangi tahlille belirlediler bilmiyorum ama daptomisin belki öldürür bir ihtimal yane umarım iyi olursun
Bende de feacalis var.

Bnm bildiğim bütün lablarda yüksek düzeyde gentamisin yazıyor
Düzen Acıbadem burda bi özel hastanede

Ölmiyeceğini nerden biliyorsun
ege

Mesaj gönderen ege »

murat222 yazdı:

Tedaviyi Hüseyin hocada oldum sonrasında 3 kültür verdim temiz çıktı Acıbadem de ama her ihtimale düzen labaratuvarada örnek verdim yarın çıkacak bakalım hayırlısı.
Dilerim silinmiştir de rahat edersin. Benim durumumda genta için en mantıklısı Hüseyin beye gitmek ve görüşüp elimdeki lab sonucunu göstermek. Ben genital panel pcr da yaptırmak istiyorum onu hala başaramadım. Eskişehir'de bu pcr testi yok sanırım. Hüseyin bey sıvıyı pamuklu çubuğa alıp tübe serum fizyolojik ile koysa bunu İstanbul'a mı göndermek gerek? Yoksa kendimiz İstanbul'a gidip teslim mi edeceğiz? Eskişehir'den pcr işi nasıl oluyor?
murat222

ege yazdı:
murat222 yazdı:

Dilerim silinmiştir de rahat edersin. Benim durumumda genta için en mantıklısı Hüseyin beye gitmek ve görüşüp elimdeki lab sonucunu göstermek. Ben genital panel pcr da yaptırmak istiyorum onu hala başaramadım. Eskişehir'de bu pcr testi yok sanırım. Hüseyin bey sıvıyı pamuklu çubuğa alıp tübe serum fizyolojik ile koysa bunu İstanbul'a mı göndermek gerek? Yoksa kendimiz İstanbul'a gidip teslim mi edeceğiz? Eskişehir'den pcr işi nasıl oluyor?
ACIBADEM de genital panel pcr var ancak 4 bakterş bakılıyor
Mycoplazma trichomonas gonore clamidya bn yaptırdım prostat sıvısından

İstanbul gelişim labdada yaptırdım
Örneği Hüseyin hocaya aldırdım arabayla istanbula 3 saat içinde gidip gelişim laba bıraktım
ege

Mesaj gönderen ege »

Anladım, sağol verdiğin bu bilgi iyi oldu. 4 patojen için yaptırmak istemiyorum doğrusu. Demek ki tam test İstanbul'da. Ankara Düzen'de prostat sıvısından genital panel pcr yapılıyor mu bilen var mı? Web sitelerinde sadece idrardan pcr gördüm. Onu ben zaten iki kez yaptırmıştım. İdrardan bir şey çıkmıyor. Bu e.faecalis de çıkmıyor idrarda. Ne mikrop varsa prostatta.
murat222

ege yazdı:Anladım, sağol verdiğin bu bilgi iyi oldu. 4 patojen için yaptırmak istemiyorum doğrusu. Demek ki tam test İstanbul'da. Ankara Düzen'de prostat sıvısından genital panel pcr yapılıyor mu bilen var mı? Web sitelerinde sadece idrardan pcr gördüm. Onu ben zaten iki kez yaptırmıştım. İdrardan bir şey çıkmıyor. Bu e.faecalis de çıkmıyor idrarda. Ne mikrop varsa prostatta.

Düzen de pcr da Entereccus yok gelişim bakıyor
Düzen prostat sıvısından pcr bakıyor 8 etken
Üreoplazma mycoplazma gonore clamidya trichomonas gardnella cmv1/2
ege

Mesaj gönderen ege »

Düzen de pcr da Entereccus yok gelişim bakıyor
Üreoplazma mycoplazma gonore clamidya trichomonas gardnella cmv1/2[/quote]

E.faecalis'e pcr da bakıldığından haberim yoktu Gelişim'de. Demek onu da almışlar listeye. Bu Gelişim kaç patojen bakıyor? Bravo. Geçen Erdem beye telefon ettim, forumdan kendisini bulduğumu söyledim, fiyat aldım, yol yordam sordum ama listede kaç patojen olduğunu sormak aklıma gelmemişti doğrusu. Ayrıca hemen yanlarında Medicana varmış oradan bir ürolog da alabilir sıvıyı dedi ama ben forumdan bir hastadan referans almadan gidip herhangi bir üroloğa rektal tuşe yaptırmak istemediğim için Hisar'dan Basri beye gitmeyi düşünmüştüm o ara. Orası da arabayla 30-35 dakika sürer dedi Erdem bey. Gelişimdeki test listesi çok daha geniş ise 3 saat yol gidilir, kesinlikle değer. Ben bunu da bir düşüneyim.
murat222

ege yazdı:Düzen de pcr da Entereccus yok gelişim bakıyor
Üreoplazma mycoplazma gonore clamidya trichomonas gardnella cmv1/2
E.faecalis'e pcr da bakıldığından haberim yoktu Gelişim'de. Demek onu da almışlar listeye. Bu Gelişim kaç patojen bakıyor? Bravo. Geçen Erdem beye telefon ettim, forumdan kendisini bulduğumu söyledim, fiyat aldım, yol yordam sordum ama listede kaç patojen olduğunu sormak aklıma gelmemişti doğrusu. Ayrıca hemen yanlarında Medicana varmış oradan bir ürolog da alabilir sıvıyı dedi ama ben forumdan bir hastadan referans almadan gidip herhangi bir üroloğa rektal tuşe yaptırmak istemediğim için Hisar'dan Basri beye gitmeyi düşünmüştüm o ara. Orası da arabayla 30-35 dakika sürer dedi Erdem bey. Gelişimdeki test listesi çok daha geniş ise 3 saat yol gidilir, kesinlikle değer. Ben bunu da bir düşüneyim.[/quote]

Her ürolog alınır almıyorlar işte sıvıyı kesin alıyorlarmış medicanada
16 etken bakılıyor gelişimde andflor pcr yaz google çıkar. Baktığı etkenler
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

Yahu abicim pcr da bakteri yakalasan nolacak enterekoku kültürsüz vankomisinlemi halledecesinşz pcr en gereksiz yöntem bence, antibiyogram yok bişi yok güvenilirligininde olmadıgını düşünüyorum,
ege

Mesaj gönderen ege »

Raul7 yazdı:Yahu abicim pcr da bakteri yakalasan nolacak enterekoku kültürsüz vankomisinlemi halledecesinşz pcr en gereksiz yöntem bence, antibiyogram yok bişi yok güvenilirligininde olmadıgını düşünüyorum,
Yanlış anlaşılma var galiba. Kültür ve antibiyogram hazır. Tedavi verecek doktor göreceğim. Bu da muhtemelen Hüseyin Seçgin olacak. Hazır doktoru bulmuşken sıvıyı bir de pcr testi için aldırmak istedim hepsi bu. Başka mikrop çıkar çıkmaz ayrı konu. Ben hiç pcr testi yaptırmadım. Siz Ankara'dasınız sanırım. Ankara'da bu işi yapan ürolog var mı?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

ege yazdı:
Raul7 yazdı:Yahu abicim pcr da bakteri yakalasan nolacak enterekoku kültürsüz vankomisinlemi halledecesinşz pcr en gereksiz yöntem bence, antibiyogram yok bişi yok güvenilirligininde olmadıgını düşünüyorum,
Yanlış anlaşılma var galiba. Kültür ve antibiyogram hazır. Tedavi verecek doktor göreceğim. Bu da muhtemelen Hüseyin Seçgin olacak. Hazır doktoru bulmuşken sıvıyı bir de pcr testi için aldırmak istedim hepsi bu. Başka mikrop çıkar çıkmaz ayrı konu. Ben hiç pcr testi yaptırmadım. Siz Ankara'dasınız sanırım. Ankara'da bu işi yapan ürolog var mı?
Antibiograminiz belliyse, bu tedaviyi bir enfeksiyon uzmaninin recete etmesini tavsiye ederim size. Urologlarin bu konuda yetersiz oldugunu düsunuyorum.
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

Kadir abinin dedigi gibi direk enfeksiyon hastalıklarına elinde sonuç varsa, sana ankaradan doktor önerebilirim ama senın durum farklı direk enfeksiyon hastalıklarına git
ege

Mesaj gönderen ege »

Raul7 yazdı:Kadir abinin dedigi gibi direk enfeksiyon hastalıklarına elinde sonuç varsa, sana ankaradan doktor önerebilirim ama senın durum farklı direk enfeksiyon hastalıklarına git
Siz yine de Ankara'dan bir ürolog doktor önerirseniz ne gün nerede olurum, aniden gelişen bir durum olursa masaj yapıp sıvıyı alabilecek biri olduğunu bilirsem kendimi daha rahat hissederim. Ankara'da Düzen lab da bu testleri hemen yapabilecek durumda. Kendi kendine arayıp doktor bulmak kolay değil. Gün ayırıp gideceksin, konuşup derdini anlatacaksın sonra adam anlar mı anlamaz mı bilinmez. Hadi sen şimdi parayı ver sonra git evine yat dahi diyen var. O sebeple birkaç doktor referansı olması insanın çaresizlik duygusunu azaltıyor. Ben biliyorum ki burada adı geçen doktorlara gitsem daha üçüncü kelimeden sonra benim derdimi anlar.
ege

Mesaj gönderen ege »

Gurbetçi insanın durumu farklı oluyor. Benim memlekette yakınlarım değişik şehirlerdeler. Kendime ait evim yok Türkiye'de. Dolayısıyla akrabayı, eşi dostu görmeye geldiğim için değişik şehirlerde kalıyorum. Gelince bekliyenim çok oluyor. Hangi gün nerede olacağım, ne an doktor görebileceğim ben de tam emin değilim. İnsan amcaoğluna da, gel birader senin arabaya atlayıp prostat masajına gidelim de diyemiyor. Ne gün düğün var, ne cenaze belli olmaz. Arada fırsat yaratıp, otobüse mi binerim, trene mi yoksa araç mı kiralarım gidip bir doktor görmek istiyorum. Türkiye'de daimi ikamet etsem durum farklı. Lab bana deseki git şuna meni doldur getir. Nerede yaparım o bile sorun. Herhalde bu kadar açıklama durumu anlatma yeter.