Epididimit

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
chem77
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Epididimit

Mesaj gönderen chem77 »

Merhaba,
Son donemde seftriakson ve azitro herikisinden de gunde 1 adet 3 gun kullandim. 4. gun beyaz olan sperm rengim sariya dondu, kivami artri ve sağ epididimde şişme basladi.
ağrısı bacagima kadar vuruyor ve yururken topalliyorum son gunlerde.
Seftriakson ve azitro tam ters etki yapti. Bu durumda aksi yonde hangi antibiyotik yarar acaba bana?

Antienflematuar aliyorum agriyi ve odemi dindirmek icin. elden başka birşey gelmiyor.
Zuspat

Re: Epididimit

Mesaj gönderen Zuspat »

Son kuşak antibiyotikler super enfeksiyon yapabiliyor. Bir enfeksiyoncuya danışman gerek. Epididimit de kronik hale gelebiliyor oldukça da zor bir durum
chem77

Re: Epididimit

Mesaj gönderen chem77 »

bu antibiyotikleri kullanmadan once prostatit vardi. Ama idare ediyordum. Oyle pek bir agri olmuyordu. Seftriakson+azitromisin sonrasinda once testis ustunde agri basladi. ilk bosaldigimda koyu kivamli sari renk sperm cikti. 1 haftadir agri kesici aliyorum. siradan bir urologa gittim. hicbir bulgu goremiyorum dedi !
Ben kendim kontrol ettigimde bariz olarak dag epididim şişik ve soldakine göre hissedilir bir ödem bu.
Ya direnç gelisti ya da kullandigim antibiyotikler faydalilari oldurup patojen olani çoğaltti...