Virüs Kaynaklı Prostatit

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
Mrshadow

Virüs Kaynaklı Prostatit

Mesaj gönderen Mrshadow »

Arkadaşlar merhaba
Forumda konuştuğumuz tedavi şekillerinin çoğu bakteriyel kaynaklı sorunlar için.
Peki prostatit yapabilecek bir virüs var mı?
bu konuda bilgisi olan kimse var mı?
tornografi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Virüs Kaynaklı Prostatit

Mesaj gönderen tornografi »

merak ettiğim konulardan biri.
Mrshadow

bu konuda bilgisi olan yok herhalde. zira eğer bir virüs bu enfeksiyona/hasara sebep oluyorsa bağışıklık güçlendirici tedaviler almamız gerekir.
buna sebep olabilecek bir virüs olup olmadığına dair herkes gittiği doktora sorsun bence
Mrshadow

kaynak olarak şöyle bişey var :
Cinsel yolla bulaşan viral hastalıklar:
• Human PapillomaVirus (HPV)
• HerpesSimplexVirus (HSV)
• CytomegaloVirus (CMV)
• Epstein-BarrVirus (EBV)
• Enterovirus
• Hepatit B, C, D
• MolloscumContagiosum
• Human İmmunudeficiencyVirus (HIV)

HSV ( genital uçuk ) mesela prostata ulaşır mı acaba?
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Mrshadow yazdı:kaynak olarak şöyle bişey var :
Cinsel yolla bulaşan viral hastalıklar:
• Human PapillomaVirus (HPV)
• HerpesSimplexVirus (HSV)
• CytomegaloVirus (CMV)
• Epstein-BarrVirus (EBV)
• Enterovirus
• Hepatit B, C, D
• MolloscumContagiosum
• Human İmmunudeficiencyVirus (HIV)

HSV ( genital uçuk ) mesela prostata ulaşır mı acaba?

Hsv prostata geçmiyor bilimsel yayınlarda okudum
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

Hpv ve cmv sebep olabilir otekileri biraz zor gibi bana gore
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Kc34 yazdı:Hpv ve cmv sebep olabilir otekileri biraz zor gibi bana gore

Sanırım burdada hpv nin de prostatitle alakası yok diyor

http://www.scielo.br/scielo.php?script= ... 4000200247
Mrshadow

Prostatitin %100 bakteriyel kaynakli olabilecegi dusunebilir miyiz acaba?
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

Mrshadow yazdı:Prostatitin %100 bakteriyel kaynakli olabilecegi dusunebilir miyiz acaba?
Ben öyle düşünüyorum forumda arkadaş sogukta prostatit olmuştu 2-3 ceşit mikrop üremişti ilişkisi yoktu nick ismini hatırlayamıyorum
Allah büyük :roll:
Mrshadow

İliski olmadan da flora bakterileri firsatci patojenler olarak enfeksiyon oluaturabolirler evet ama ben acaba antibiyptikle iyilesemeyenler viral kaynakli mi dedim
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

Mrshadow yazdı:İliski olmadan da flora bakterileri firsatci patojenler olarak enfeksiyon oluaturabolirler evet ama ben acaba antibiyptikle iyilesemeyenler viral kaynakli mi dedim
Bakteri,virüs,mantar kaynaklı diye biliyorum yanlışta olabilir
Allah büyük :roll:
Mrshadow

Mantar ve bakteri, virusu eledik :)
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Virüsler ve mantarlar kronik prostatite neden olabilir, ancak bu, bakteriyel nedenlerden daha az görülür. Doktorlar, zayıflamış bir bağışıklık sistemine sahip olan erkeklerde olası bir kronik prostatit nedeni olarak mantarları arayabilirler. Bu mantar enfeksiyonları (bağışıklık sistemini etkileyen) antibiyotik almış erkeklerde mevcut olması mümkündür, bu nedenle uzun süre antibiyotik almış ise prostatit ile birçok erkek var gibi,araştırmaya değer altta yatan mantar enfeksiyonu olabilir.

Prostatise neden olan bir virüs, herpes simpleks virüsüdür. Bu virüs, yaygın olarak herpes olarak adlandırılan cinsel yolla bulaşan hastalıklarla ilişkilidir. Herpes hastası olan pek çok kişi, semptomları görmedikleri için hastalığı olduğunu bile bilmiyorlar. Genital veya rektal bültenleri olan bireyler sıklıkla kendileriyle çok az problem yaşarlar ve birkaç hafta sonra kabarcıklar azalır.

Herpes kabarcıklar açıldığında, virüs salınan sıvıdan yayılabilir. Bazı uzmanlar, herpes virüsünün rektumdaki açık kabarcıklardan prostat bezine geçtiğini ve bunun bir enfeksiyonu tetiklediğini öne sürmektedir. Nadir durumlarda, bağışıklık sisteminden ödün vermeyen erkeklerde Cryptococcus neoformans adı verilen başka bir virüs prostatise neden olabilir.

Tüm uzmanlar virüslerin prostatite neden olabileceğini kabul etmemektedir. Bir çalışmada, örneğin sitomegalovirüs virüs kronik prostatit / kronik pelvik ağrı sendromu (CP / CPPS) olan erkeklerde 20 doku numunelerini, herpes simpleks virüs 1 ve tip 2 ve insan papilloma virüs tip. Prostat örneklerinden hiçbiri virüs belirtisi göstermedi.

Gonore ve klamidya gibi cinsel yolla bulaşan hastalıkların ürotelyumun tahribine katkıda bulunabileceği, bu da Candidacolonization ve invasionu kolaylaştırabilir. Bu nedenle, prostatit semptomlarına çok sayıda sorunun neden olabileceği ve CP / CPPS'ye multimodal tedavi yaklaşımının neden her zaman önerilebileceği olasıdır.

CP / CPPS için mantar tedavisi üzerine yapılan bir çalışmada araştırmacılar, doktorların, özellikle genç erkeklerde prostatitin neden olduğu bir faktör olarak mantar enfeksiyonunun rolünü hafife aldıklarını düşünmektedir.

Araştırmacılar daha önce bir yıl boyunca antibiyotik (siprofloksasin) ve alfa blokerler (tamsulosin) ile tedavi edilmemiş olan CP / CPPS ile 1000 hasta (medyan yaşı 34) üzerinde çalışmışlardır. Erkekler, düşük karbonhidratlı bir diyet, idrar alkalinasyonu (potasyum sitrat ile) ve antifungal ilaç flukonazol uygulaması olmak üzere iki haftalık bir rejime tabi tutuldu. Antifungal rejimi olan olguların% 80'inde bir iyileşme gözlemişler ve daha önce antibiyotik kullanımı daha fazla olan erkekler antifungal rejimde daha iyi puan almıştır. Bir olası açıklama, tekrarlayan antibiyotik kurslarının, bir Candida enfeksiyonunun invazyonunu ve virülan davranışını kolaylaştırabilen, vücudun bağışıklık yanıtını etkileyebileceği de olabilir.

Uzlaşmamış bir bağışıklık sistemine sahip olan erkeklerde mantar enfeksiyonlarının daha yüksek bir insidansı olabilir. Zayıflamış bir bağışıklık sistemi riski taşıyan kişiler, kanser, HIV ve diyabet ve otoimmün hastalıklar gibi kronik hastalıklardır. Çoklu antibiyotik tedavisi gören erkekler, mantar enfeksiyonları açısından risk altında olabilir çünkü bazı antibiyotiklerin kullanımı Candida albicans gibi bazı mantarları düzenlemeye yardımcı olan yararlı bakterileri yok edebilir. Prostatit ile ilişkili olabilecek mantar türleri şunlardır:

Candida albicans,

olmayan albicans Candida türleri,

Aspergilla,

Cryptococcus,

Coccidioides immitis,

Histoplazma capsulatum ve

Blastomyces dermatitidis.

Bu mantarlar, prostat bezinde, bakteriyel enfeksiyon, genişlemiş prostat veya anormal hücre büyümesi gibi prostat problemlerine sahip olduklarını gösteren değişikliklere neden olabilirler. Doğru bir mantar teşhisi yapmak için, bir idrar kültürü veya prostat biyopsisi yapılması gereklidir. Farklı mantarlar farklı tedavi gerektirir, bu yüzden doğru mantarı doğru şekilde tanımlamak önemlidir.

Virüs ve mantarların neden olduğu prostatitli erkekler, bağışıklık sistemi desteği, probiyotikler ve fitoterapi sağlayan takviyeler olarak doğal prostatit tedavilerinde rahatlama bulabilirler. Bu özellikle erkeklerin çok yararlı antibiyotik almaları, özellikle de vücuttaki yararlı maya ve bakterilerin doğal dengesini bozabilecekleri için önemlidir. Alternatif terapiler rahatsızlığı gidermek için yardımcı olabilir. Bir başka iyi düşünce de, prostatit semptomlarına katkıda bulunabilecek ve kaçınmak için bu gıdaları öğrenen herhangi bir gıdayı tanımlamak için diyete bakmak olabilir.
chem77
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen chem77 »

Flukanazol kullansam benim şu en son durumda seftriakson+azitromisin epididimit başlatmisti. acaba fungal olabilir mi buna baģli gelisim. flukanazol denedem mi diye dusundum . deneme yanilma tahtasi olduk...
chem77

Mesaj gönderen chem77 »

Prostatit veya prostatın iltihaplanması olarak bilinen durum, birçoğu ürolog tarafından iyi anlaşılmamış olan bir dizi farklı hastalıktır.
Antibiyotikler, mantar prostatitini daha da kötüleştirebilir. Düşük PSA sayıları ve antibiyotiklere yanıt vermeyen kronik prostatitli genç erkekler, prostatın Candida kolonizasyonundan muzdariptir.Prostatit için yaygın bir suçlu olan E. Coli, idrar yolu enfeksiyonlarının asidik idrarda daha sık olmasına neden olur; bu da bazı erkeklerin idrar yolunda alkalileştirici bir etkiye sahip olan bitki bazlı bir diyetten yararlanacağı anlamına gelir.
Bazı erkeklerde prostatit otoimmün bir durumdur ve antihistaminikler antibiyotiklerden daha iyi olabilir.
Antibiyotikler çağrıldığında, çalışmalar, bazı doğal takviyelerle kombine antibiyotik tedavilerinin daha etkili olduğunu göstermektedir.
chem77

Mesaj gönderen chem77 »

Ilk etapta antibiyorik ve alfa bloker tedavisi gormus ancak bundan fayda saglamamis hastalara Flukanazol tedavisi verilmiş ve %70 başari saglanmis.
asagidaki bu kaynaktan çeviridir :
Birinci basamak tedavinin başarısızlığından sonra erkekler için yeni tedavi biçimleri umutsuzca gereklidir. CEJU'nun bu sayısında Dr. Ahmed F. Kotb ve meslektaşları, persistan CP / CPPS semptomlarını tedavi etmek için kullanılan flukonazol ile ilgili deneyimlerini sundular. Flukonazol 2x400 mg PO kullanarak, günlük yazarlar yaklaşık% 70 oranında yanıt oranlarını gözlemlemiştir. Bu hastaların birincil tedavi başarısız olduğunu akılda tutarak şaşırtıcı bir şekilde iyi bir sonuçtur.
Mrshadow

Yani antibiyotikle floranin agzina edip, mantar veya firsatci patojenlerle daha da kotulesiuoruz
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Benim tedavi sonrasinda yaptirdigim pcr da az mikrarda candida cikmisti enfeksiyincu bu kadar antibiyotikten sonra normal oldugunu soyledi israr ettim flucan yazdi bir tablet bu yeterli gelir probiyotik beslen spor yap demisti
Mrshadow

Probiyotik, probiyotik, probiyotik...

Yesillikle beslenip, bol probiyotik alicaz.
Eskiden her gun kefir yapip icerdim aksatmamak gerekiyor
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Mrshadow yazdı:Probiyotik, probiyotik, probiyotik...

Evde mayalanmis yogurt gibisi yok
Mrshadow

Kc34 yazdı:
Mrshadow yazdı:Probiyotik, probiyotik, probiyotik...

Evde mayalanmis yogurt gibisi yok
O zaten soframizda her zaman bulunur. Tursu ve ev yogurdu
Yesillikte onemli kandida icin
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Seref yazdı:flucan kullanmanın herhangi bir zararı var mı acaba ?
Nasıl kullanımalıdır?
teşekkürler
Enfeksiyonun siddetine gore doktor belirler. Haftada bir tek tablette kullandirabilir hergun bir tablette ama kafaya gore kullanilacak ilac degil karacigere zarari var tedavi icin somut birsey lazim bende mantar var diyip kullanmayin.
esanjor01

Mesaj gönderen esanjor01 »

chem77 yazdı:Flukanazol kullansam benim şu en son durumda seftriakson+azitromisin epididimit başlatmisti. acaba fungal olabilir mi buna baģli gelisim. flukanazol denedem mi diye dusundum . deneme yanilma tahtasi olduk...
senin prostat sivisinda candida albicans ciktimi ki kullanmayi dusunuyorsun flakanozolu ?
chem77

Mesaj gönderen chem77 »

esanjor01 yazdı:
chem77 yazdı:Flukanazol kullansam benim şu en son durumda seftriakson+azitromisin epididimit başlatmisti. acaba fungal olabilir mi buna baģli gelisim. flukanazol denedem mi diye dusundum . deneme yanilma tahtasi olduk...
senin prostat sivisinda candida albicans ciktimi ki kullanmayi dusunuyorsun flakanozolu ?
yok kardesim. cikmadi. kullandigim antibiyotikler daha kotu yapinca aklima geldi sadece
ege

Mesaj gönderen ege »

Mrshadow yazdı:bu konuda bilgisi olan yok herhalde. zira eğer bir virüs bu enfeksiyona/hasara sebep oluyorsa bağışıklık güçlendirici tedaviler almamız gerekir.
buna sebep olabilecek bir virüs olup olmadığına dair herkes gittiği doktora sorsun bence
Bence virusler çok büyük bir etken olabilir. Bakteri veya protozoa antibiyotik marifetiyle ölüyor fakat virusleri yok edemiyoruz bildiğim kadarıyla. Sinir sistemi üzerinden yayılıyor virüsler, öyle değil mi? Dna'nıza giriyor ve çıkmıyor. Ya bağışıklık geliştireceksiniz yada o virüsler sizi hasta edip duracak. Eğer vucudumuz içine giren o virusle yaşamaya alışırsa ortada hastalık falan kalmayacak. Benim anladığım bu. Bağışıklığımızı üst düzeyde tutmalı ve sağlıklı yaşamaya çalışmalıyız. Artık ne kadar başarabilirsek.