Avelox ile Cipro

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
ege

Avelox ile Cipro

Mesaj gönderen ege »

Arkadaşlar bir sorum olacak. Hiç Avelox ile Cipro beraber kullanan var mı? Bu kombinasyonun sakıncası olabilir mi? Şöyle ki hastanın biraz prostat ve epididymitis yani testis iltihabı başlamış olsun bunun için Cipro kullanıyor olsun. Cipro düzenini bozmadan üzerine Mycoplasma Genitalium'dan kurtulmak için Avelox eklenmesinde bir sakınca olabilir mi diye soracağım. Bunu doktora soracağım fakat burada daha önce böyle kombinasyon deneyen var mı bilmek istedim. Veya Bactrim/Avelox O da olmadı Avelox ile hangi kombinasyonu aldınız yazarsanız sevinirim. Bendeki semptomlar Mycoplasmayı işaret ediyor. Sık çişe gitme, penis başında yanma ve irritasyon hissi artı hafif yakıcı işeme. İşeyememe problemi hiç olmadı henüz sanırım yolun başındaydım. Bunlar antibiyotiği alınca azalıyor ama sonra antibiyotiği kesince yine başlıyor. Eğer mycoplasma varsa Avelox önerilen bir ilaç zaten. 1 ay evvel PCR testinde Mycoplasma çıkmadı ama güvenilirliği yok tabi labların da ne yaptığını bilmemiz mümkün değil. Bu arada, geçen ay Flagly de kullandım doktor reçete etmişti Trikomonos ihtimalini ortadan kaldırmak için. Gonereya, klamidiya da değil onun testi ayrıca iki kez yapıldı, iki ay evvel. O günden beri ilişkim zaten olmadı. İlk ay HIV testi yaptırdım negatif çıktı, bu hafta 90 gün oluyor onu da tekrar edip kafamdan atmak istiyorum. Su Avelox konusunda değerli yorumlarınızı esirgemeyin lütfen
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Avelox ile Cipro

Mesaj gönderen kadir »

ege yazdı:Arkadaşlar bir sorum olacak. Hiç Avelox ile Cipro beraber kullanan var mı? Bu kombinasyonun sakıncası olabilir mi? Şöyle ki hastanın biraz prostat ve epididymitis yani testis iltihabı başlamış olsun bunun için Cipro kullanıyor olsun. Cipro düzenini bozmadan üzerine Mycoplasma Genitalium'dan kurtulmak için Avelox eklenmesinde bir sakınca olabilir mi diye soracağım. Bunu doktora soracağım fakat burada daha önce böyle kombinasyon deneyen var mı bilmek istedim. Veya Bactrim/Avelox O da olmadı Avelox ile hangi kombinasyonu aldınız yazarsanız sevinirim. Bendeki semptomlar Mycoplasmayı işaret ediyor. Sık çişe gitme, penis başında yanma ve irritasyon hissi artı hafif yakıcı işeme. İşeyememe problemi hiç olmadı henüz sanırım yolun başındaydım. Bunlar antibiyotiği alınca azalıyor ama sonra antibiyotiği kesince yine başlıyor. Eğer mycoplasma varsa Avelox önerilen bir ilaç zaten. 1 ay evvel PCR testinde Mycoplasma çıkmadı ama güvenilirliği yok tabi labların da ne yaptığını bilmemiz mümkün değil. Bu arada, geçen ay Flagly de kullandım doktor reçete etmişti Trikomonos ihtimalini ortadan kaldırmak için. Gonereya, klamidiya da değil onun testi ayrıca iki kez yapıldı, iki ay evvel. O günden beri ilişkim zaten olmadı. İlk ay HIV testi yaptırdım negatif çıktı, bu hafta 90 gün oluyor onu da tekrar edip kafamdan atmak istiyorum. Su Avelox konusunda değerli yorumlarınızı esirgemeyin lütfen
Oncelikle iyi bir akredite olmuş labta Mycoplazma ve ureoplazma kulturu ve antibiogrami yaptirin.. Zira bu iki patojenin 30 civarinda farkli suşlari var. Antibiyotik duyarlilik testlerinde bazı suşların duyarlı oldugu antibiyotiklere, farkli suşlarin direnc gosterdigi yapilan klinik calismalarda bildirilmistir.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

ege yazdı:Arkadaşlar bir sorum olacak. Hiç Avelox ile Cipro beraber kullanan var mı? Bu kombinasyonun sakıncası olabilir mi? Şöyle ki hastanın biraz prostat ve epididymitis yani testis iltihabı başlamış olsun bunun için Cipro kullanıyor olsun. Cipro düzenini bozmadan üzerine Mycoplasma Genitalium'dan kurtulmak için Avelox eklenmesinde bir sakınca olabilir mi diye soracağım. Bunu doktora soracağım fakat burada daha önce böyle kombinasyon deneyen var mı bilmek istedim. Veya Bactrim/Avelox O da olmadı Avelox ile hangi kombinasyonu aldınız yazarsanız sevinirim. Bendeki semptomlar Mycoplasmayı işaret ediyor. Sık çişe gitme, penis başında yanma ve irritasyon hissi artı hafif yakıcı işeme. İşeyememe problemi hiç olmadı henüz sanırım yolun başındaydım. Bunlar antibiyotiği alınca azalıyor ama sonra antibiyotiği kesince yine başlıyor. Eğer mycoplasma varsa Avelox önerilen bir ilaç zaten. 1 ay evvel PCR testinde Mycoplasma çıkmadı ama güvenilirliği yok tabi labların da ne yaptığını bilmemiz mümkün değil. Bu arada, geçen ay Flagly de kullandım doktor reçete etmişti Trikomonos ihtimalini ortadan kaldırmak için. Gonereya, klamidiya da değil onun testi ayrıca iki kez yapıldı, iki ay evvel. O günden beri ilişkim zaten olmadı. İlk ay HIV testi yaptırdım negatif çıktı, bu hafta 90 gün oluyor onu da tekrar edip kafamdan atmak istiyorum. Su Avelox konusunda değerli yorumlarınızı esirgemeyin lütfen
Pcr testlerini nerde tekrarladın kardeşim
Avelox yeterince ağır bi ilaç o yüzden kombine tedavi vermezler
ege

Mesaj gönderen ege »

Kadir bey,
Öncelikle ilk defa mesajlaşıyoruz, bir teşekkür edeyim böyle güzel bir forum ortamı yarattığınız için. Yaklaşık 1 aydır bu forumu okuyup okadar çok yeni bilgi buldum ki çok işime. İşime yaramayan bilgiler bile gözümü açtı. Dediğiniz direnç konusu zaten şöyle oldu. Bana Mycoplasma ihtimali için ilk doxycycline kutusundan 5-6 gün sonra semptomlar gitmeyince Azitromycin verdiler 2g tek doz. Önce 5-6 gün rahatlattı sonra tekrar daha kalın bir akıntı ile geri döndüm. Azithromisin orada bitti zaten. Bir daha denemeye gelmez. Avrupa Yönergelerine baktığımızda Mycoplasma için önerilen planlama zaten aşağı koyacağım liknte belirtiliyor. Azithromisin direnci ve testis iltiabı varsa önerilen diğer çare zaten Avelox yani moxiflaxin.

https://tinyurl.com/y77h7uup

Ben ciddi anlamda Avelox istemeyi düşünüyorum doktorumdan.Fazla ihtimal kalmadı beni hasta eden olsa olsa Mycoplasma diye düşünüyorum çünkü baştan beri dönüp dolanıp aynı belirtilere geldim (doxycycline, azithromycin, flagly yani metronidazole ve cipro kullandım bugüne dek hepi topu 4 antibiyotik bir de Avelox denemek istiyorum). Aslında ilacı temin bile ettim 14 günlük 400 mg günlük olarak-o dökümanda yazıldığı gibi. Sadece doktor onayı alıp bir an evvel başlamak niyetindeyim.Bu arada Ciproyu da devam etsem şu yeni başlayan ve canımı sıkan ve ileride sancılı olacak testis iltihabını da azdırmasam diyorum kendi kendime. Bugün farkettim o iltihabı. 2 haftada bir menimi kontrol ediyorumdum, boşalma sırasında hafif bir ağrı girdi testise ve ilk defa oldu bu. Jöle kıvamında da meniyi zaten burada hep okuyordum onu da gördüm bugün. Ürktüm tabi. Cipro'yu kesmiştim hemen başladım. Sanırım vakit daralıyor, testislerin toptan şişmeden Ciproya sarıldım ki azıcık bir vakit kazanayım diye. Şimdi direk Cipro'yu bırakıp Avelox'a geçip 14 gün zarfında iltihabı azdırmak da var işin sonunda. 3 aydır bu sıkıntılarla uğraşıyorum ilk kez başıma geldiği için, olayın şoku ve hayatımdaki etkisi nedeniyle bilgi edinme sürecinde biraz geç kaldım malesef. Tekrar sağolun böyle bir platform yarattığınız için.
ege

Mesaj gönderen ege »

Murat ben yurtdışındayım şu an. Eğer yılbaşına kadar biraz düzelmez isem Eskişehir'de Hüseyin Seçgin'e de uğramak niyetindeyim memlekete gelince. Sayenizde her şeyden haberdar oluyoruz, sağolun
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Dusundugumuz sey su, alalim en guclusunu icelim, ne kadar zararli organizma varsa bitirsin.
Oyle olmuyor iste.
Avelox senin son silahin belki, dusman ölmezse ne yapacaksin? En guclu silahini hemen kullanma.

Yapacagin sey duzgun bir labta pcr+kultur-antibiyogram yaptirip patojeni tespit etmeye calismak. Zaten hassas antb bulursun
ege

Mesaj gönderen ege »

Şimdi mycoplasma için önerilen hareket şekli önce Azithromycin, sonra Josmycn ve sonra Avelox. Azithromycin bir kez işe yaramazsa kullanımamak gerek diyor makalelerde. Evet ilk denemede 2g. tek doz yerine, önerildiği gibi 2g. ve müteakip günlerde 250 mg kullansaydık geçecekti belki. Eğer başarız olduysa Azitromycine zaten anında direnç kazanıyormuş mycoplasma ki bende bir hafta geçti yada geçmedi daha kötü şekilde, bir daha akıntı yapmıştı enfekte olduktan bir ay sonraydı bu. Sarı ve kalın, yeni akıntıyı görünce tekrar test yaptırdım gonere çıkmadı 1 hafta daha doxycycline+metrodinazole (10 gün) verdiler. Etti 5-6 hafta. Sonra iki hafta ilacı kestik, bekledik prostata vurdu hemen aile hekimine git dediler cybh kliniğinde, 1 ay cipro verdi aile hekimi. Ürolojist tetkikleri başladı. O sebeple listeden Azithromycini çıkardım. Geriye kaldı sıradi Josmycn ve Avelox. Avelox 7-10 gün etki etmezse zaten 14 gün deneyin dediği ve bu forumda da kullanıldığını da duyduğum için testis içine dolma başladığını hissettiğim için, bunun da mycoplasmanın ilerleyen safhalarında görüldüğü için sordum. Yoksa inatla Josmycini atlayayım da en sağlamıyla vurayım demek istemiyorum. Okuyunca 3. Seçeğini yani moxifloxini Pelvik inflamasyonunda ve testis iltihaplanması gibi durumlar için önermişler. Zaten diğer bir sıkıntı da antibiogram denen testi yaptırıp güvenebilmek. Ben buarada 2009 da en son cipro kullanmışım başka antibiotik geçmişim yok çoçukluktaki alfasilinlerden sonra. Bu hastalıkta idrar PCR testinde 7 mikrobun dnasına bakılmış, 7si de yok görünüyor. Ben hastayım? Goneria, Klamidiya, Europlasma, Mycoplasma, Herpes, Gardnerella, Trichomonas. Bunlar çıkmadı pcr idrarda 1 ay evvel. Bugün bir pcr idrar daha vereceğim 4 saat çiş tutup. Ürolojist sperm kültürü istedi, 3 hafta evvel, 48 saat bakmışlar labda, üreme yok sıfır diyor, raporunu gösterdi. 4 kap testi ile prostat sıvısına bakalım dedim. Ürolojist, gerek yok idrar temiz, semen temiz senden hastalık bulaşmaz merak etme dedi. Ultrason ve sisteskopi yaptı o da temiz biraz inflamasyon var okadar dedi. Hikayeler hep aynı değil mi? İşin garip tarafı prostat sıvısını test eden lab da yok, buralarda bulamadım. Masaj yapan ürolojist de bulmak pek mümkün değil. Özel bır randevu istesen 15 gün sonraya veriyorlar, adamlar meşgul. Çünkü ürolojistler prostat ameliyatı, taş, sistoskopi ve böbrek nakli gibi işlerle uğraşıyor bizim sıkıntıları pek önemsemiyorlar. Artık prostat sıvısı ve antibiogram testini memlekette yaptırırım 1.5 ay sonra. Fakat sizlerin yazılarında da anlıyorum ki lablar orada da çelişki sonuçlar verebiliyorlar. Önerilecek Antibiogram testleri de ne kadar mükemmel şüphe duyuyorum elbette. Bunları beklerken haftalar geçiyor. Avelox kullanmış arkadaşların veya ilaç etkilişimi olup olmadığını bilen arkadaşların fikrini bekliyorum. Benim Ürolojist randevum Kasım'ın 13. de daha iki hafta var. Aveloxu bana cipro yazan aile hekimine danışıp ve bilgi verip, alacağım. Torba içerisindeki yumurtalardan yukarı giden kordonlarda zaten ödem oluştuğunu hissediyorum artık.Beklemek ve daha kötüye gitmekten çekiniyorum, hemen ciproya döndüm. Çerez merez ama bir ay kullanmıştım ve bir hafta olmuştu daha keseli. 1 aylık da stoğum vardı .Burada yazan arkadaşlara baktığımda 10 çeşit antiyotik kullananları görünce ben daha yolun çok başındayım şimdi şu mycoplasma seçeneğini elemine edersem, belki birşeyler düzelir, şu ilacı kestiğimde geri gelen yanma, iritasyon, idrara sık çıkma isteği gidebilir umudundaýım. Zira çok da denenecek bir şey yok. Aile hekimi yetersiz ben de bilmiyorum diyor açıkça, , ürolojist desen başka alanda hizmet veriyor. Cybh kliniği ürolojiste ve aile hekimine git bu iş bizden çıktı diyor. Türkiye'de prostat masajı yaptırsam da zaten anladığım kadarıyla yine tavarid, tetradox, biteral levosin falan yazıp gönderecekler öyle değil mi? Her hastadan antibiogram istiyor mu adı geçen doktorlar? Yazılan ilaç isimleri genelde 10 değişik antibiyotiği içeriyor. En dertli olana iesf injecte ediliyor anladığım kadarıyla ki o da, yine anladığım kadarıyla, aslında goneriyenin ilacı. Buradaki klinikler de onu son çare diye vurmuyorlar. Bir kez de kendim karar alayım doktordan şu aveloxi isteyeyim dedim hepsi o. Biraz uzun oldu, kusura bakmayın artık.
esanjor01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen esanjor01 »

ege yazdı:Kadir bey,
Öncelikle ilk defa mesajlaşıyoruz, bir teşekkür edeyim böyle güzel bir forum ortamı yarattığınız için. Yaklaşık 1 aydır bu forumu okuyup okadar çok yeni bilgi buldum ki çok işime. İşime yaramayan bilgiler bile gözümü açtı. Dediğiniz direnç konusu zaten şöyle oldu. Bana Mycoplasma ihtimali için ilk doxycycline kutusundan 5-6 gün sonra semptomlar gitmeyince Azitromycin verdiler 2g tek doz. Önce 5-6 gün rahatlattı sonra tekrar daha kalın bir akıntı ile geri döndüm. Azithromisin orada bitti zaten. Bir daha denemeye gelmez. Avrupa Yönergelerine baktığımızda Mycoplasma için önerilen planlama zaten aşağı koyacağım liknte belirtiliyor. Azithromisin direnci ve testis iltiabı varsa önerilen diğer çare zaten Avelox yani moxiflaxin.

https://tinyurl.com/y77h7uup

Ben ciddi anlamda Avelox istemeyi düşünüyorum doktorumdan.Fazla ihtimal kalmadı beni hasta eden olsa olsa Mycoplasma diye düşünüyorum çünkü baştan beri dönüp dolanıp aynı belirtilere geldim (doxycycline, azithromycin, flagly yani metronidazole ve cipro kullandım bugüne dek hepi topu 4 antibiyotik bir de Avelox denemek istiyorum). Aslında ilacı temin bile ettim 14 günlük 400 mg günlük olarak-o dökümanda yazıldığı gibi. Sadece doktor onayı alıp bir an evvel başlamak niyetindeyim.Bu arada Ciproyu da devam etsem şu yeni başlayan ve canımı sıkan ve ileride sancılı olacak testis iltihabını da azdırmasam diyorum kendi kendime. Bugün farkettim o iltihabı. 2 haftada bir menimi kontrol ediyorumdum, boşalma sırasında hafif bir ağrı girdi testise ve ilk defa oldu bu. Jöle kıvamında da meniyi zaten burada hep okuyordum onu da gördüm bugün. Ürktüm tabi. Cipro'yu kesmiştim hemen başladım. Sanırım vakit daralıyor, testislerin toptan şişmeden Ciproya sarıldım ki azıcık bir vakit kazanayım diye. Şimdi direk Cipro'yu bırakıp Avelox'a geçip 14 gün zarfında iltihabı azdırmak da var işin sonunda. 3 aydır bu sıkıntılarla uğraşıyorum ilk kez başıma geldiği için, olayın şoku ve hayatımdaki etkisi nedeniyle bilgi edinme sürecinde biraz geç kaldım malesef. Tekrar sağolun böyle bir platform yarattığınız için.
bende mikoplazma ureplazma vardi ..... kazakistandaki doktorum avelox in ayni icerigi olan baska isimde ilac verdi moksifloksasin yani icerigi ... 10 gun ginde bir 400 mg ve takibinde tetradoks sabah aksam 100 mg 10 gun ... 3 defa yakalandim ben bu rahatsizliga , cinsel iliski neticsinde 3 yil icerisinde , hepsiundede bu kur verildi ve ilac sonunda yapilan analizde gorulmedi yani yok edildi ... fakat yinede bendeki konfor duzelmedi , enfelsiyon cikmiyor ama yangi sizi mevcut (% 40 oraninda )o bolgede isteksizlik ereksiyon zayifligi .... ben enfelsiyon gecicinde hersey bitecek saniorum megerse oyle degilmis olay maaslef :(
esanjor01

hemen unutmadan ekliyeyim , nasil bisey basima geldi .... myplazma genetilium birde mykoplazma hominis var iki tur ....

bayan arkadasimda mykoplazma hominis cikmisti ...... bana bulasti tabi , ben tedavi oldum , analiz temiz cikti ,sonra oda farkli bir tedavi oldu kazakistanda ... sonra komple analiz verdi yani tum enfelsiyonlar , onda da hicbirsey cikmayinca biz yeniden prezarvatifsiz birlikte olduk ... hop bende yine basladi yakinmalar ...tekrar gittim vedim kut bende mykoplazma hominis cikti ... hemen onun temiz olan analiz sonucuna baktim ki ondda bakilan mykoplazma genitilium vardi ( negatif ) halbuki mykoplazma hominis calislmamis , gozumden nasil kacti diye kafami duvarlara vurdum , hemen ona tekrardan verdirdim hominis ve genitilium , sonucta genitilium negatif yne ama hominis pozitif cikti .... yani diyecegim bakilirken herikisine birden bakilmali !!!!! genelde hominis daha cok yaygin
ege

Mesaj gönderen ege »

Esanjor,
Sağol verdiğin bilgiler için. Evet Avelox ve Moksiflaksin aynı şey. Tetradox ile Doxycyline de öyle. Bana baştan beri 2 ayrı kür olarak Doxycycline(Tetradox) verildi. Birinde tek kur doxy 7gün, diğerinde Trikomonos karşı yine 7 gün metronıdazole eşliğinde. O dönemlerden bugüne kadar hiç epididymitis gelişmesi olmamıştı. Bu bulguyu bir iki gündür hissediyordum canımı yakmıyordu fakat takipteydim. Dünkü boşalma sonucu ufak kramp benzeri ağrı olunca işlerin iyiye gitmediği ortaya çıktı. Epididymitisi araştırınca Mycoplasma tekrar gündeme geldi zira mycoplasma için Azithromisin yutmuştum tek doz işe yaramamıştı. Dün öğrendim ki Mycoplasma tedavi edilmezse epididymitise sebep oluyormuş zaten. Hemen apar topar Moxiflaksin(Avelox) siparişine giriştim. Eğer Mycoplasma varsa tek başına epididymitisi temizlesen de geri gelme ihtimali çok yüksek. O sebeple önümüzde ki 24-48 saat sürecinde Aveloxa başlamak niyetindeyim. Epididymitis henüz büyüyüp çok rahatsız etmiyor tabi boşalmaya çalışmadığım sürece. Eğer Mycoplasmayı temizlediğime kanaat getirip biraz düzelirsem zaten uzun süre ilişki isteğim falan yok ve mutlaka korunurum. Tamamen iyileşinceye kadar veya ömür boyu, harbiden fark etmez yeter ki biraz iyiye gitsin durum. Etrafa bakınca tüm kadınlar/erkekler hastalıklı mikroplu gibi hissetmeye başlıyorum maalesef. Ben 45 yaşındayım hayatımda ne geneleve gittim, ne de barda karşılaştığım biriyle yarım saat sonra ilişkiye girdim, bir yıldır bu mikroplu kadın beni istiyordu ve doğru dürüst bir hayatı olan sağlıklı biriydi ve ilk önce korunarak başladık, sonra bana kendisi ''gerek yok benim hayatımda tek erkek oldu temizim'' dedi. Veee gümmm. Neyse, olan oldu bir kere. Senin de kız arkadaşından tekrar kapmam biraz öyle olmuş. Tam iyileşip en bir yıl falan geçmeden korunmasız ilişkiye girmemek lazım benim anladığım bu. Anlaşılan o ki ilk enfeksiyondan sonra daha kırılgan oluyoruz.
esanjor01

ege ,

seninle cok benzer durumumuz var dostum, benimde hic oyle iliskilerim olmadi hepsi kariyer sahibi kisler yuksek muhendis, finanas muduru , avukat , hicbiri siradan degildi ..yasimizda ayniymis .....senin hangi tahlilinde mykoplazma cikti pcr veya ureme yontemi ? ben onu gormedim , yoksa kafandanmi mykoplazma oldugunu dusunuyorsun ?

sunu soyleiyebilirim her mykoplazma ureplazma basladiginda bana verilen kur ayni idi kazakistnda avelox 400 mg 10 gun tetradox 100 mg gunde 2 10 gun .... hepsindindede ilaslar bittikten sonra analiz temiz cikti .... sonrasinda saglamasinida aldim birkac defa ( hem psr hemde ureme yontemi ile ) yine temiz ...sadece tetradoksla cozemezsin durumu cok zor ustelik tetradox min 10 gun kullanilmali 7 degil ....
ege

Mesaj gönderen ege »

Evet durumlar benziyor, seninle iletişim kurmak iyi oldu bu forumun bir güzelliği de bu. Bende Myco plasma için idrar PCR testinde pozitif yok görememen normal. Az evvel bir örnek daha gönderdim laba. O gelince pozitif bir şey çıkarsa iletirim sizlere elbet. Fakat benim testlere güvenim kalmadı. Hiç bir şey çıkmıyor fakat akıntı geri dönüyor ilaçtan sonra. Güvendiğim tek test goneria testi negatif. Evet güveniyorum çünkü akıntıyı alıp yan odaya geçip direk mikroskopla baktılar. Goneria bakterisi mikroskopta çok kolay görünüyormuş. Diğer mikroplar görünmüyor basit mikroskoplarda belki elektron mikroskobu lazım bilemiyorum. Her neyse, benim belirtiler iki şeye işaret ediyor ya Mycoplasma ya da Trıkomonos. Nedir bu belirtiler, hassas ve yanma hisli penis başı, idrarda bazen azıcık yanma, ilacı kesince gelen şeffaf akıntı. Trikomonos ihtimali 9 günlük Metronidazole tedavisinden sonra çok çok düşük bir ihtimal. Şu an mycoplasma üzerine bir kur yapmak isteğindeyim çünkü goneria ve klamidya zaten değil. Onu klinik iki kez teyid etti. Mycoplasma için avelox deneme yanılma olacak ama yapmak zorunda hissediyorum kendimi. 14 Avelox sanırım bütün dengemi alt üst edip beni mahvetmez. Dediğim gibi bunu yapmak zorunda hissediyorum artık 3 ay oldu. Nasıl ki deneme için Metronıdazole kullandık bu da biraz öyle olacak zaten geçmezse muhtemelen testis iltihabı için iğneli tedavilere girişmek durumunda kalacağım. Esanjor, senin testis iltihabı problemin oldu mu? Olduysa mycoplasma ile ne sürede gelişti bir fikrin var mı? Avelox mycoplasmayı temizlemesinin yanında testis iltihabına da yardımcı oldu mu? Bir bilgi verirsen çok sevinirim. Çok memnun oldum seninle karşılaştığıma
ege

Mesaj gönderen ege »

Bu arada en başta cybh kliniğinin bana dediği, erkeklerde trikomonos ve mycoplasma/europlasma tespit etmek aşırı derecede zormuş o yüzden sadece Klamidya-Goneriya testine bakıp sonra trikomonos ve mycoplasma için deneme yanılma yöntemi ile metrodinazole ve azithromisin veribiliyorlar. Klinik bile böyle çalışabiliyor. Burada hiç İlk testinde mycoplasma veya trikomonos yakalayan oldu mu? onu da merak etmiyor değilim. Çünkü bu patajonler en yaygın olanları ve genelde semptom vermiyor diyorlar. Belsoğukluğu daha seyrek. Anladığım kadarıyla testler art arda giderken aradan ''haa bende bu da varmış'' gibi durum oluyor, yanlış mı düşünüyorum?
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

ege yazdı:Bu arada en başta cybh kliniğinin bana dediği, erkeklerde trikomonos ve mycoplasma/europlasma tespit etmek aşırı derecede zormuş o yüzden sadece Klamidya-Goneriya testine bakıp sonra trikomonos ve mycoplasma için deneme yanılma yöntemi ile metrodinazole ve azithromisin veribiliyorlar. Klinik bile böyle çalışabiliyor. Burada hiç İlk testinde mycoplasma veya trikomonos yakalayan oldu mu? onu da merak etmiyor değilim. Çünkü bu patajonler en yaygın olanları ve genelde semptom vermiyor diyorlar. Belsoğukluğu daha seyrek. Anladığım kadarıyla testler art arda giderken aradan ''haa bende bu da varmış'' gibi durum oluyor, yanlış mı düşünüyorum?
Bn prostat sıvısı pcr testinde üreoplazma yakaladım
Marshadov trichomonas yakaladı
Biks mycoplazma yakaladı
Yalnız bu testlerde idrar ve prostat sıvısı birlikte çalışıldı
Yada sadece prostat sıvısından bakıldı
forumank1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen forumank1 »

Bende 10 yıl boyunca sık idrar pobremi vardı yılda 2 kere doktora gittim ağrı sızı yanma yok idrar tahlil ve kültürü yapıldı sürekli bir şey yok diyorlar 2017 sonunda sıkıntılı bir dönem yaşadım bağışıklık düşünce alt karında ilk defa ağrı başladı sağ kasıktada ağrı vardı bir yıl kadardır iki veya üç sene içinde sabahları şeffaf bir sıvı geliyordu doktor sık boşa filan dedi kasık ağrısı için gittim Varikosel dediler 3 yerde daha teyit ettim sonra cybh bakmaya başladım tahlil verdim Mikroplara genitelyum çıktı ilaç kullandım 7 gün sonra test yaptırdım negatif SONRa 6 ay sonra test yaptırdım negatif şu an Penis ucu sızlaması ve testis ağrısı var hüseyin hocaya gittim e vitamini ve ducoid verdi kullanıyorum strese bağlı olarak bu hastalık ilerliyor doktor Varikosel var diyene kadar benim ömrü hayatımda tesislerin ağrıdı geçmiş olsun
forumank1

Dr ali hatayın dediğine görede prostat hastalığının en belirgin olan şey sabahları ilk idrarda önce gelen şeffaf yapışkan sıvı
ege

Mesaj gönderen ege »

Bende her sabah olan bir akıntı olmadı hiç. Ara ara damla damla oluyordu hep. 2 ay sonunda biraz artar gibi olunca Cipro"ya başlayınca akıntı pek kalmamıştı, tuvalette ıkınırken gelen sıvı vardı. Cipro enfeksiyon kısmını hallediyor, kaşıntı ve hassasiyet semptomlarını azaltıyor. Ciproyu kesince o problemi asıl çıkartan trikomonos yada Mycoplasma/Euraplasma her ne ise o tekrar aktive oluyor. Benim hissiyatım bu yönde. Cipro o yüzden çerez oluyor. Aynen ağrı kesici gibi. Hastalıkları pek çözdüğünü sanmıyorum, ha immune sistem hastalığı yenerse ayrı fakat bu cybh hastalıkları immune sistemle yenilecek veya bitki tedavisiyle yenilecek şeyler değil. Mantar ve virüsler hariç tabi. Vucudumuz mantar ve vüruslerden kurtulabiliyor.
forumank1

Bu şeffaf sıvı penisin sağınca görürsünakıntı gibi değil
ege

Mesaj gönderen ege »

evet, o pek olmadı. Sürekli idrarımı inceliyorum, her gün 2-3 kez idrarı kaba alıp ışıkta gözlüyorum. İlacları kesince lif gibi partiküller yüzmeye başlıyordu. O beyaz sıvı da bazen idrara karışmadan yüzüyor ortalarda. Cipro ve doxycycline (tetradox) kullanınca sıvı mıvı kalmıyordu bende. Sadece ıkınma esnasında geliyordu ya da çok seyrek aralıklarla bir iki damla. Netice de 10 Agustos tarihinden itibaren 7-10 gün ara verip verip tekrar başlatıldım antibiyotiklere. Hiç kullanmasam daha çok akıntı olur eminim.
forumank1

Avelox murat222 kullandı 2 hafta karaciğer ve böbrek fonksiyonun da bir sıkıntı yoksa kullanabilirsin lakin üroloji bu ilacı yazamıyor ya KBB yada enfeksiyon hastalıkları ama en rahat KBB yazar zaten sen almışsın KBB uzmanı tanıdığın varsa görüş tahlilleri yapsın kullan
forumank1

esanjor01 yazdı:hemen unutmadan ekliyeyim , nasil bisey basima geldi .... myplazma genetilium birde mykoplazma hominis var iki tur ....

bayan arkadasimda mykoplazma hominis cikmisti ...... bana bulasti tabi , ben tedavi oldum , analiz temiz cikti ,sonra oda farkli bir tedavi oldu kazakistanda ... sonra komple analiz verdi yani tum enfelsiyonlar , onda da hicbirsey cikmayinca biz yeniden prezarvatifsiz birlikte olduk ... hop bende yine basladi yakinmalar ...tekrar gittim vedim kut bende mykoplazma hominis cikti ... hemen onun temiz olan analiz sonucuna baktim ki ondda bakilan mykoplazma genitilium vardi ( negatif ) halbuki mykoplazma hominis calislmamis , gozumden nasil kacti diye kafami duvarlara vurdum , hemen ona tekrardan verdirdim hominis ve genitilium , sonucta genitilium negatif yne ama hominis pozitif cikti .... yani diyecegim bakilirken herikisine birden bakilmali !!!!! genelde hominis daha cok yaygin
M.hominis kültürü mü baktığınız m.genitalyumun kültürü yok sadece PCR bakılıyor diye biliyorum
nugo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Mesaj gönderen nugo »

mycoplasma
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen mycoplasma »

Ege Bey merhaba,

Ozel mesaj atarak ulasmak istedim ama mesaj kismi deaktive edilmis. Ayni bakteriden ve sorunlardan muzdarip biri olarak size birkac sorum olacakti. Gorup de iletisime gecebilirseniz cok memnun olurum.
forumank1

mycoplasma yazdı:Ege Bey merhaba,

Ozel mesaj atarak ulasmak istedim ama mesaj kismi deaktive edilmis. Ayni bakteriden ve sorunlardan muzdarip biri olarak size birkac sorum olacakti. Gorup de iletisime gecebilirseniz cok memnun olurum.
Hangi sehirdesin
mycoplasma
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen mycoplasma »

Istanbul'dayim neden sordunuz?