alfa bloker etkileri

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
eren27
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

alfa bloker etkileri

Mesaj gönderen eren27 »

Herkese acil şifalar olsun,
Bende uzun süredir prostat sıvısında lökosit 1-2, idrar şikayetlerimi azaltmak amacıyla;

cardura(4mg) 2 ay kullandım, hastalığımın en ateşli evresinde kullandığımdan olabilir herhangi bir etkisini hissetmedim,

xatral(10mg) 2 ay kullandım, memnundum, idrar şikayetlerimde rahatlama sağladı, idrar akım hızını arttırdı. fakat ikinci ay sonunda boşalma sırasında çok acı verdi, bıraktıktan 10 gün sonra normale döndü, devam edemedim maalesef.

flomax(0,4mg) 15 gündür kullanıyorum memnunum, idrar şikayetlerimde rahatlama konusunda xatraldan daha etkili, flomax uzun bir süre sonra mesanemi tamamen boşalttığımı hisssettirdi,

xatral/flomax bendeki etkiler, yan etkiler

xatral kabızlık yapıyor, flomax yapmadı,
retrograd ejakülasyon flomaxta daha fazla,
flomax sersemlik yapıyor çok dikkatli olunmalı, xatralda çok az,
flomax libido etkisi xatraldan daha fazla, flomaxta penis sertleşmeye daha müsait
ikiside uyku kalitesini azaltıyor,
ikiside ilk 3 gün içinde birer defa hafif çarpıntı yaptı
ikisinde de baygınlık ve hipotansiyon etkilerini hissetmedim,
xatral akşam yemeğinden sonra, flomax sabah ilk öğünden sonra alınması öneriliyor,
urorec kullanmadım, daha etkili imiş.
alfa bloker kalıcı etkisi sağlaması için uzun kullanımlar öneriliyor, yan etkilerinden dolayı uzun kullanabilmek de sıkıntı tabii ki.

Acaba uzun bir süreçte kullanılırsa yan etkilerinin de kalıcı olabilme ihtimali var mıdır?
Ayrıca etkisi/yan etkisi konusunda deneyimlerini paylaşmak isteyenler yazabilirler, herkese geçmiş olsun
Saleh
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: alfa bloker etkileri

Mesaj gönderen Saleh »

urorec 1 ay kullandim. bir poka yaramadi.
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen osmankul »

Zannediyorum tamprostdu 4-5 gun kullanabildim. İlk gun cok bir sey fark etmedim ancak ancak idrar cikarmada zorlaninca derhal kestim. İlacin faydasi olabilir diye dusunmustum bir halta yaramadi. Ancak bu ilaclardan fayda goruldugune dair tibbi makaleler okudum.
eren27

Mesaj gönderen eren27 »

Elbir yazdı:Damardan ringerle laziks yaptırsanız. Mesane boyutu büyür ve idrar problemleriniz hall olma yolunda daha etkili çözüm olur
Ringer laziks hakkında bilgi bulamadım, yazılışı doğru mu? Biraz daha bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.
eren27

Mesaj gönderen eren27 »

Arkadaşlar flomax dün itibari ile bırakmak zorunda kaldım, flomax ilk günden itibaren etkisini fazlası ile hissettiriyordu. 15 güne kadar çok olumlu geçmişti, rahatlama olmuştu, fakat sonraki 3 gün ızdıraba dönüştü, sanki idrar torbam delinmiş gibi sürekli idrar geliyordu, durmuyor azar azar da olsa hep işemeye çıktım, sürekli wc de zaman geçirdim, dün de çok kötü idim, bugün bir nebze olsun rahatım, alfa bloker ilaçları uzun vade kullanamadım maalesef, kullanmak durumunda olanlar için bendeki etkisini paylaştım, herkese geçmiş olsun.
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

ben alfa-bloker olarak sadece xatral kullandım. Dediğin gibi kabızlık- aslında kabızlıkta değil bir çeşir dışkılama sorunu yaptığını düşünüyorum. ara ara kullanıp bırakıyorum mecburen. dediğin gibi sürekli kulllanmak pek mümkün olamıyor.
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

hocam bir şey merak ettim flomaxın retrograd ejakülasyon etkisi kalıcı bir şey mi yoksa ilacı bırakınca düzeliyor mu? ayrıca bu etkiyi yapan başka alfa-bloker var mı?