Gelişim Tıp Labaratuvarı Hk.

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
Mrshadow

Gelişim Tıp Labaratuvarı Hk.

Mesaj gönderen Mrshadow »

merhabalar arkadaşlar,

Gelişim Tıp Labaratuvarında HPV tiplendirme testi yaptırmıştım.
tip 6-18 pozitif idi. daha sonra farklı doktorlarda asedik asit ile yapılan testlerde herhangi bir lezyona filan saptanmadı.
yani bende herhangi bir lezyon, siğil yok ( 18 flat kondilom/siğil yaparmış)

Neyse ben ağlayarak üroloğumun yanına gittim, migroskop ile inceledi, sende lezyon yok dendi, almanya'da idrardan HPV testi yapılıyor oraya göndereceğim dedi.

idrar alındı ve oraya gitti, sonuç geldi "negatif"
iki testin alınma aralığı 1 hafta.

yalnız gelişimden şafak beyle konuştuğumda log kopya sayısı 3,8 yani 1000 adet virüs olarak göründüğünü söylemişti.

şimdi internette yine gelişimle ilgili çeşitli farklı sonuç bildirimlerine tanık oluyoruz ama bunları ispatlamak gibi bir durumumuz yok çünkü testin çalışıldığı tarihte pozitif olabilir sonra ilaçla ya da immun sistem aracılığı ile ilgili patojeni ortadan kaldırabiliriz.

Bu durumda ispat şansımız çok zor.

Siz gelişimle ilgili böyle kuşkulu bir durumla karşılaştınız mı?
Uglyist

Re: Gelişim Tıp Labaratuvarı Hk.

Mesaj gönderen Uglyist »

Gelişimde hpv yi hangi yontemle yaptırdınkz ve ücreti va nedir bilgi paylaşırmısnkz?
Mrshadow

sürüntü, ücret 430 tl
arkadaşlar konu bu değil, gelişimde şüpheli sonuçla karşılaşan var mı? bunu irdelememiz lazım
ege44
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ege44 »

Abi farz edelim hpv olsa nolcakki yani tedavisi yok
Mrshadow

ege44 yazdı:Abi farz edelim hpv olsa nolcakki yani tedavisi yok
bunun için mi pozitif verebilirler yani nasıl olsa tedavi değişmeyecek diye.
abicim kendini kasar bağışıklığını güçlü tutarsan atıyor vücut HPV'i
forumank
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen forumank »

Mrshadow yazdı:
Mrshadow daha öncede bir çoğunda aynı hastalığı bulup duruyorlar gardnella filan aslında farklı yerlerde yaptırmak lazım
Mrshadow

forumank yazdı:
Mrshadow yazdı:
Mrshadow daha öncede bir çoğunda aynı hastalığı bulup duruyorlar gardnella filan aslında farklı yerlerde yaptırmak lazım
Bingo...

Peki gelisimde patojen tespit edilip baska lablarda farkli sonuc alan var mi
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Ya arkadaş bu nasıl ülke herkes bizden para koparmaya çalışıyor denize düştük bizde yılana sarılıyoruz peki kime güvenicez
Uglyist

Mesaj gönderen Uglyist »

Ankaradaki düzen lab daha ciddi bir kuruluş olduğunu biliyorum ancak çaprazlama test yaptırmadim hiç eşzamanlı
Mrshadow

Eger yanlis sonuc vermislerse dunyayi baslarina yikarim
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Burası Türkiye abi para için her şey yaparlar valla gerek hastaneler gerek labaratuarlar
Uglyist

Mesaj gönderen Uglyist »

Mrshadow yazdı:Eger yanlis sonuc vermislerse dunyayi baslarina yikarim
Sanmıyorum ben geliiimde pcr yaptırdıgımda trıckomonas cıkmıstı onada bitiral tarzi antibiyotikler iyi geliyormus
O anbt yerine turlusunu kullandım ama hic gecmıyprdu pcr den sonra dpgru ant kullandım cok sukur gecti gitti
Demekki sonuc dogruymus kaldıkı eşimede yaptırmıstkm ordada cıkmıstı bir nevi çaprazlama yani
forumank
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen forumank »

Ben düzen labalatuvarında yaptırdım ilk testte myplazma genatalyum çıktı daha sonra ilaç kullandım doktorum tekrar pcr testi yaptırmadan gerek yok dedi azitromisin kanda dolaşımı iyi dedi benim içim rahat olmadığı için tekrar yaptırdım ilaçtan 7 gün sonra düzen çayyolu nda Cevdet bey ve alMina hanım ben olsam yaptırmam gerek yok dedi ama yaptırdım negatif daha sonra 6 ay gibi tekrar gittim yine aynı şekilde gerek yok dediler içim tabi rahat değil beni caydırdılar bende düzenin Tunus caddesindeki şubesine gittim orda yaptırdım yine şükür negatif geldi 7 patojen bakıyorlar benim bildiğim synevo labalatuvarı ümit bey balgatta ve düzende Almira hanım ve Cevdet bey inanın onlarda çalışan ama düzgün insanlar teste gerek yok yaptırma diyorlar paran yazık diyorlar ama bizde içimizin rahatlama sı için yaptırıyor işte
Mrshadow

Verdikleri her sonuc hatali demiyorum tabii
ultra95
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen ultra95 »

para tuzağı
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Abi o para tuzağı bu para tuzagı ne doğru o zaman
ultra95
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen ultra95 »

Dostum ben prostata bakteri yerleştiğine bile inanmıyorum.Kan değerleri falan herşey normal öyle birşey olsa vücut tepki verir.Bence sorun farklı birşey.
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Dostum hepimizin ilk prostat masajında iltihap çıkıo yani bakteri değilde bu iltihap nerden çıkıyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Mrshadow yazdı:merhabalar arkadaşlar,

Gelişim Tıp Labaratuvarında HPV tiplendirme testi yaptırmıştım.
tip 6-18 pozitif idi. daha sonra farklı doktorlarda asedik asit ile yapılan testlerde herhangi bir lezyona filan saptanmadı.
yani bende herhangi bir lezyon, siğil yok ( 18 flat kondilom/siğil yaparmış)

Neyse ben ağlayarak üroloğumun yanına gittim, migroskop ile inceledi, sende lezyon yok dendi, almanya'da idrardan HPV testi yapılıyor oraya göndereceğim dedi.

idrar alındı ve oraya gitti, sonuç geldi "negatif"
iki testin alınma aralığı 1 hafta.

yalnız gelişimden şafak beyle konuştuğumda log kopya sayısı 3,8 yani 1000 adet virüs olarak göründüğünü söylemişti.

şimdi internette yine gelişimle ilgili çeşitli farklı sonuç bildirimlerine tanık oluyoruz ama bunları ispatlamak gibi bir durumumuz yok çünkü testin çalışıldığı tarihte pozitif olabilir sonra ilaçla ya da immun sistem aracılığı ile ilgili patojeni ortadan kaldırabiliriz.

Bu durumda ispat şansımız çok zor.

Siz gelişimle ilgili böyle kuşkulu bir durumla karşılaştınız mı?
HPV testi ve patojen saptanmasi hasta adayı için cok ciddi ve cok uzucu bir haber tabiiki. Almanyadaki testinizde tahlilinizin negatif cikmasida tabiki cok önemli ve bir okadarda sevindirici Mrshadow kardesim. Sana tavsiyem buradada bir iki laba test yaptirmaniz ve iyice emin olmaniz. Gecmis olsun tekrar. Haberlerinizi bekliyoruz.
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

Düzene git en bAba lab orasıdır, ordada yaptır negatifse sorun yoktur geçmiş olsun, birde bunlara iyice kafanı takıp kendini daha fazla hasta etme akışına bırak her insanın başına gelebilir,
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Mrshadow yazdı:sürüntü, ücret 430 tl
arkadaşlar konu bu değil, gelişimde şüpheli sonuçla karşılaşan var mı? bunu irdelememiz lazım
Bendede 2 yil once prostat sivisinda gardnerella vaginalis bulunmustu. O ara herkeste bu patojen bulunur olmustu.Antb onerildi fakat kullanmadim. Şükür hiç bir semptomumda olmadi bu zamana kadar. Gercekten enteresan.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

kadir yazdı:
Bendede 2 yil once prostat sivisinda gardnerella vaginalis bulunmustu. O ara herkeste bu patojen bulunur olmustu.Antb onerildi fakat kullanmadim. Şükür hiç bir semptomumda olmadi bu zamana kadar. Gercekten enteresan.
Tamam ticari kuruluşlar ama olmayan bişeyide sonuca yazcaklarını düşünmüyorum bn ilk yaptırdığım da üreoplazma ve gardnella çıktı daha sonra belli aralıklarla 3 kez daha yaptırdım temiz çıktı

Sonradan yaptırdığım testlerde de aynı mikrobu gösterip bnm tedavi almamı sağlayıp tekrar test yaptırabilirlerdi

Şafak hoca bana ilk testten sonra antibiyotik aldıktan sonra test yap bide 6 ay sonra tekrarla dedi

4.cuyü yaptırcağımda gerek yok dedi

Gelişim lab lablar arasında en iyi reklamı yapılan lab
İşin ticaretini iyi biliyorlar
Ticareti kuralına göre oynuyorlar

Yalnız marshadow şafak hocayla görüştüm idrardan hpv doğruluk payı düşük diyor kardeşim en garanti yöntem sürüntü diyor
aydinakar

Mesaj gönderen aydinakar »

murat222 yazdı:
kadir yazdı:
Tamam ticari kuruluşlar ama olmayan bişeyide sonuca yazcaklarını düşünmüyorum bn ilk yaptırdığım da üreoplazma ve gardnella çıktı daha sonra belli aralıklarla 3 kez daha yaptırdım temiz çıktı

Sonradan yaptırdığım testlerde de aynı mikrobu gösterip bnm tedavi almamı sağlayıp tekrar test yaptırabilirlerdi

Şafak hoca bana ilk testten sonra antibiyotik aldıktan sonra test yap bide 6 ay sonra tekrarla dedi

4.cuyü yaptırcağımda gerek yok dedi

Gelişim lab lablar arasında en iyi reklamı yapılan lab
İşin ticaretini iyi biliyorlar
Ticareti kuralına göre oynuyorlar

Yalnız marshadow şafak hocayla görüştüm idrardan hpv doğruluk payı düşük diyor kardeşim en garanti yöntem sürüntü diyor
Selamlar benim sunnet derisinde cikmisti dodurmustum daha gorunen birsey yok. Suruntuyu onceden cikan bolgeden mi yaptirmak daha mantikli penis ucu kizarik penis ucundan yaptirmak mi daha mantikli
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

veysel yazdı:Bende düzen ve gelişim arasında kalmıştım. Önce düzen lab.da yaptırmaya karar verdim. Çünkü daha kurumsal ve bir çok büyük hastane düzenle çalışıyor medical gibi. Düzen lab pcr ı sadece idrardan yapıyoruz deyince gelişimde prostat sıvısından baktırmaya karar verdim. Keşke imkanlar el versede aynı anda hem düzende hem de gelişimde pcr yaptırabilsek.

Böylelikle sorunuza Sağlıklı bir cevap verebilirdik.
Prostat sıvısından bi arkadaş yaptırdı düzende 7-8 etken bakıyor
Liv hospitalde gelişim labla çalışıyor
ap0calypse

Mesaj gönderen ap0calypse »

ben hem gelişimde hemde düzende, semen-idrar ve prostat sıvısı pcr yaptırdım, ayrıca düzende her üçüne kültürde yaptırdım, düzende herşey temiz çıktı ama gelişimde idrarda gardnella, prostat sıvısında enterococ diye bir bakteri çıktı. şöyle bir şeyde var şikayetler azaldı ama geçmiş değil.