İstanbula gelmeye karar verdim! Lütfen Yardım!!

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ifsayok
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: İstanbula gelmeye karar verdim! Lütfen Yardım!!

Mesaj gönderen ifsayok »

Bildiklerimi yazayim.

"androflor pcr ve prostat sıvısından pcr yaptırmaya karar verdim" . Ayri ayri testler degil bunlar. Prostat sivisi+idrar'dan androflor PCR yaptiracaksin. Tek test. Muhakkak prostat sivisindan yaptir, idrar da veriyorsun. ikisine birden tek testte bakiyorlar. Sakin suruntu+idrar tercih etme. Benim Mart ayinda ilk PCR'i is bilmez bir doktor suruntuden yaptirdi ve temiz cikti. Sorunlar devam edince prostat sivisindan yaptirdim ve bakteri kabak gibi cikti.

Dedigin gibi antibiyotik kullanirken kultur yaptirman bir anlam ifade etmez. Bakteri zaten genellikle prostatit hastalarinda uremiyor kulturlerde, dolayisiyla bakteri cikmazsa bu yok anlamina da gelmiyor. Antibiyotik kullanirken cikma olasiligi da cok dusuk. Bu hastaligin basindan beri toplam 7 tane idrar ve veya sperm kulturu yaptirdim, o zaman henuz prostatit teshisi konmamisti. Sadece 1'inde az miktarda ureme oldu. Ardindan verilen antibiyotik sonrasi bir daha ureme olmadi, gecti diyip yolladilar. Ama gecmemisti...

Tum bu kultur sureclerinde doktorlar antibiyotikten sonra en az 1 hafta gecmesi gerektigini soylediler. Okuma yaptigimda gordum ki literaturde 2 hafta onerisi daha yaygin.

Bence verilen tedaviyi tamamla oncelikle. Sonucta yine konvervatif tedavi olarak antibiyotik verecekler, cunku PCR'da antibiyogram yapilamiyor.
Uglyist

Mesaj gönderen Uglyist »

Ewt prostatdan verin pcr nununenizi aynı zamnada ğrostat sovısonı aldıktan sonra doktor idrar kabına idrarda verin hemen prostat sıvısından sonra
Uglyist

Mesaj gönderen Uglyist »

Gelşimdem erdem beyden bir tup birde idrar kutusu alacaksın fromdan geliyorum dersen 500 dirrkt odersin
Ordan basri hoca (hisar hastanesi-20 dk uzakta) yada yanındaki medicana dan prostat sıvısını dikkatlice tupe aldıracaksın (pamuklu swab) hic bir yere degidirme zaten dr larda ozenle yapıyor o işi ardından aybı yerde wc eldeki kaba idrar ver sonra her ikisinide tekrar gelisim laba goturup test sonucunu bekle
Sonucu alıp zafer beye gitmen en iyisi cunki ben mikrobımu sonradan ogrendim ve gereksiz ant aldım ona karsı ogrendikten slnra direkt dogrusunu kullandım ve cok sukur sıkıntılarım gecti 1-2 haftada
Uglyist

Mesaj gönderen Uglyist »

veysel yazdı:Teşekkür ederim cevaplar için.
Pazartesi gelişim laba gidip peostat sıvısı ve idrar verecem. Bu kesinleşti.

Antibiyotik tedavimin bitmesine 1 hafta kaldı. Zafer hocayada görüneyimmi yoksa ocr sonucunu alıp tedavim bittikten sonra mı gideyim....
Antibiyotik bittikten 2 hafta sonra yaptırsaydın testi daha dogru olur suan acelen nedirki? Zaten bir tedavi alıyorsun onu bitir ağrın cok yoksa bekle 2 hafta antibiyptiksiz donem olarak ondan sonrada testi yaptırısın silinmişse onuda gorursun yok silinmemişse hangi mikriop nedir onu gorup ona gore baslarsın tedaviye
ifsayok

Mesaj gönderen ifsayok »

Kanimca tedavini bitir. 2 hafta gecsin sonra testler icin gel. Test sonuclari cok bekletmiyor. Sonuclarla burda diledigin doktora gidersin.

Kullandigin antibiyotiklere bakinca, zaten kultur uremesi ve mikrobiyogram elimizde yoksa verecekleri antibiyotikler bunlar.

Forum'dan okuduklarimdan gordugum Zafer hoca ilk kurlerde kesin Doksisiklin(tetradox) ve levofloksasin (tavanic) ve/veya ceftriakson (enjeksiyon formu) (cefamed) veriyor. Bunlari zaten kullanmissin/kullaniyorsun.

Bu hastalik oyle hap ictim gecti hastaligi degil malesef. Moralini yuksek tut. Ben ancak yeni yeni iyi olabildim. 13 ay oluyor baslayali.
ifsayok

Mesaj gönderen ifsayok »

veysel yazdı:
ifsayok yazdı:Kanimca tedavini bitir. 2 hafta gecsin sonra testler icin gel. Test sonuclari cok bekletmiyor. Sonuclarla burda diledigin doktora gidersin.

Kullandigin antibiyotiklere bakinca, zaten kultur uremesi ve mikrobiyogram elimizde yoksa verecekleri antibiyotikler bunlar.

Forum'dan okuduklarimdan gordugum Zafer hoca ilk kurlerde kesin Doksisiklin(tetradox) ve levofloksasin (tavanic) ve/veya ceftriakson (enjeksiyon formu) (cefamed) veriyor. Bunlari zaten kullanmissin/kullaniyorsun.

Bu hastalik oyle hap ictim gecti hastaligi degil malesef. Moralini yuksek tut. Ben ancak yeni yeni iyi olabildim. 13 ay oluyor baslayali.
Eyvallah. Peki dr olarak zafer hocayı mı öneriyorsunuz. Benim Zafer hocaya gidecem dememin sebebi forumdaki yorumlar...
Ben henuz tam iyilesemedigim icin doktor tavsiye etmem dogru olmaz ama mutlaka bu hastaligi kabul eden doktorlardan birine gidiniz. Rastgele doktor secimi genellikle "kulturlerin temiz, sende birsey yok, psikolojiktir" noktasinda tikaniyor. Cogu arkadasin -ben dahil- zaman kaybetmesindeki neden bu.
Uglyist

Mesaj gönderen Uglyist »

Aslında durum doktorlukta degil ancak diger doktorlar prostattan lokosit bakmadiklari icin verilen ant iyi gelip gelemdigni tartamıyorlar.Birde bu hastalığın tamamne gecmesi birbkac yılı bulabilir diyor yabancı siteler ancak burda subu belirteyim umutsuzluga kapılmayin dogru ant ile mikropları yok ettikten sonra kırılan kol gibi prpstatd hasar bırakıyor uzun suren kısmı bu.yani surekli yangılı yada agrılı gecmıyor ama soguk aci vs dikkat etmedigşnde ben burdayim diyor hemen
aydinakar

Mesaj gönderen aydinakar »

Gaziantepte ben de cok doktor dolasmistim sadece Hakan Aksut diye bir doktor prostatiti kabul etmisti o da hastanenin fiziksel sartlarindan gerekli tetkikleri yapamamisti. Diger doktorlar hicbiseyin yok deyip göndermişti universite uroloji abd baskani dahil.
Hazir konu açılmışken benim de merak ettiklerim var. Proatat sivisini kendim cikarabiliyorum bol miktarda. Pcr icin kendi kendime numune alabilir miyim. Bir de swapi penisin icine sokup ornek alinca daha saglikli sonuc alinir mi? Forumda okumuştum uretral kazinti mi ne...
Uglyist

Mesaj gönderen Uglyist »

Kendinde uygulayabilirisn pcr swabına..pamuk baslı bir cucuk soncta tek damla deydirsen yetiyor ardından sıvı veriyor yanına gelisim lab onu ekliyorsun tupun icine ve gonderiyorsun
Ben ilk testimde prostat sıvısı gelmemişti kazıma yaptırmısım ama acılı bir iş sonucta.ebnce prostat sıvısı ve ardından hemen yapılan idrar gayet mantıklı.sonucta prostat ustune dusuyorux hepimiz idrar yollarında iltihap olsa direkt idrar num yeterkiydi
ender
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen ender »

veysel yazdı:Öncelikle merhaba ve herkese acil şifalar...
Yaş 37, antepte yaşıyorum. Şüpheli ilişki sonrası 2 ay önce peniste batma şikayeti başladı. Mayısın ilk haftası. Önemsemedim ve 2 gün içinde geçti. 1 hafta sonra sol kasıkta, sol testiste ağrı ve şişlik başladı. Sol böbreğede ağrı çıkınca üroloğa gittim. Ultrason, tüm batım tomografisi, kan ve idrar bakıldı. İdrar ve kan temiz ultrason da ise epiditmit iltihabı, kasıkta lenf bezlerinde 3 adet nodül ve sol idrar kanalında daralma tespit edildi. Sık idrar şikayetimde arttı o dönem. Mayısın ikinci haftası yani ilişkiden 1 hafta sonra

Zinnat 500 2*1 ve genta 160 1*1 7 gün kullandım.

Şikayetlerim hafifledi ama geçmedi. Tekrar üroloğa gittim bana hiçbir sıkıntın yok psikolojik dedi. Bende sırasıyla GASTROLOK, NEFROLOG ve GENEL CERRAHA gittim. Üçüde bizlik bi durum yok üroloğa görün dedi. Bende başka bir üroloğa gittim o da bana varikoselin var bundandır ağrın dedi ve yolladı. Özel bir laba gidip üretral sürüntü yaptırdım karanlık mikroskopi yöntemi ile, gram negatif kok tespit edildi dediler.
Bu sonuçla tekrar başka bi üroloğa gittim o da bana;

Azro 500 3 tb. Cefamed 1 g iv 2*1 10 adet, tedradox 100 2*1 ve tavanic 500 1*1 başladı.

Azro ve cefamed bitince tedradox ve tavaniğe 2 hafta devam dedi. Bende dediğini yaptım. Ama ilaçlara başlarken makatta, peniste ve testislerde ağrı başladı. Son ilaçları yazan dr. a durumu anlattım bişeyin yok ilaçlarını iç dedi. İçime sinmedi bişeyin yok lafı ve prof. a randevu alıp gittim oda bana prostatit olmuşsun. Sadece tavanic iç 4 hafta dedi ve ne tahlil ne tetkik beni yolladı. Bunun üzerine enfeksiyon hocasına gittim. Enfeksiyoncu tavanic, tedradox ve xatral xl 10 mg 6 hafta kullanacan dedi. Şu an şikayetlerimin hiçbiri geçmedi. Toplam 5 hafta bitti ilaçlarımı da düzenli alıyorum. 2 kez de prostat masajı yaptırdım. Oda özelde muayenesini verip rica minnetle...

Yani arkadaşlar 6 haftadır aralıksız bu ilaçları içtim şiyayetlerim hafiflediysede hala ağrılarım ve prostattaki ve testisteki şişlik geçmedi. Midem mahfoldu. Dilimde candida mantarı oluştu. Gittiğim 4 ürologta ne prostat sıvısından nede başka bi tahlilden bahsetti. Elle kontrolü sadece biri yaptı. Stres yapma geçer dedi
Forum sayesinde burada zaman kaybettiğimi anladım ve ist. gelmeye karar verdim.
Bu forum olmasa dünyadan haberimiz olmayacakmış. Emeği geçen herkese teşekkürler

Forumu uzun uzun okudum. Öncelikle gelişim labda androflor pcr ve prostat sıvısından pcr yaptırmaya karar verdim. Sonuçlar çıktıktan sonrada zafer hocaya muayene olmayı düşünüyorum. Ancak hala antibiyotikleri kullanıyorum. Prostat pcr etkilenmez diyorlar ama zafer hoca kültür isterse sonuçları etkiler sanırım.
İlaçları hemen kesip 3/5 gün sonra mı gelsem. 6 haftayı tamamlayıp mı gelsem karar veremedim.
Gelişim lab şafak hocaya da muayene olmamı tavsiye edermisiniz. Yoksa zafer hoca yeterlimidir.
Tecrübeli arkadaşlardan önerilerini bekliyorum.
antibiyotik kullanıyorsan 2 hafta içme öyle git. doktor olarakta zafer hocaya görünmeni tavsiye ederim ilk etapta.
emrecakil

Mesaj gönderen emrecakil »

ifsayok yazdı:Kanimca tedavini bitir. 2 hafta gecsin sonra testler icin gel. Test sonuclari cok bekletmiyor. Sonuclarla burda diledigin doktora gidersin.

zafer herkese aynı şeyi yazıp yolluyo
emrecakil

Mesaj gönderen emrecakil »

şikayetin neler
maxcavalera
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen maxcavalera »

emrecakil yazdı:

Doktorun bir tedavi tarzı var ve bu yolda başarı elde edip bu şekilde ilerliyor.Forumda Zafer Hocadan tedavi olmuş kişiler var.Öyle bir söylemişsiniz ki sanki eczaneye gitsen o da ilaç yazıp gönderir gibi...
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

Yahu arkadaslar zafer hoca babanınzın oglu değil sonuçta hemen atılmayın herkes yorum yapmakta özgürdür
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Yabi burda Zafer hocaya gidince kesin ileşeksin gibi bir şeu var öle bir şey Yok ileşme şans işi birazda
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Tamamda bu doktorlar ilgili yani kesin ileştiricek diye bir şey Yok kesin ikeşmek istiyorsan Yunanistan da İtalya’da Amerika’da var iddia ediyorlar yüzde yüz ileştirdijlerini
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

emrecakil yazdı:

Kardeşim, Zafer degil, Zafer hoca.. seversin sevmessin ayrı konu hitap tarzin yanliş.. Zafer dedigin insan 65 yasinda bir doktor.Bircok kisi fayda görmüş ve göruyor. Tabiki gormeyenlerde var.Yanliz biraz saygılı konuşalim. Üslup ve hitabi tarza riayet edelim.Burasi ego tatmin yeri degil. Bir saglik platformu. Ustelik birbirimizden yararlanabilecegimiz bir iletişim aracı. Lütfen saygili olalim.
ultra95
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen ultra95 »

ege44 yazdı:Tamamda bu doktorlar ilgili yani kesin ileştiricek diye bir şey Yok kesin ikeşmek istiyorsan Yunanistan da İtalya’da Amerika’da var iddia ediyorlar yüzde yüz ileştirdijlerini
yüzde yüz iyileştiririm diyen yalan söylüyodur.
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Hayır burda forumu okuyanlar sanıyorki Zafer hocaya giden yüzde yüz iletecek ama Yunanistan ki doktorun ikeştirdiği hastalarla konuştum yüzde yüzmüş adamlar ama çok pahalı bir tedavi
maxcavalera
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen maxcavalera »

Kadir Bey bu forumu kurmuş ve senelerin verdiği bilgiler doğrultusunda yönlendirmeler yapıyor.Doğal olarak da toplumun olduğu yerde bazı konuşma ve hitap kurallarının olduğunu hatırlatıyor.Daha önce bir çok forumda bulunmuş bir kişi olarak forumun katı kuralları olmadığını düşünüyorum.
Hepimiz bu hastalıktan kurtulmak için çabalıyoruz.
Yapıcı bir şekilde ilerlenirse forum daha faydalı olacaktır.
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

maxcavalera yazdı:Kadir Bey bu forumu kurmuş ve senelerin verdiği bilgiler doğrultusunda yönlendirmeler yapıyor.Doğal olarak da toplumun olduğu yerde bazı konuşma ve hitap kurallarının olduğunu hatırlatıyor.Daha önce bir çok forumda bulunmuş bir kişi olarak forumun katı kuralları olmadığını düşünüyorum.
Hepimiz bu hastalıktan kurtulmak için çabalıyoruz.
Yapıcı bir şekilde ilerlenirse forum daha faydalı olacaktır.
Bak dostum ben 2015 de de bu formda vardım yani Kadir abi ileşmiş sagolsun herkese yol gösteriyor forumu iyice okursan eski hastalarda var yani Doğuda ki insanlar İstanbul’a gelince kesin iletecek diye bakıo hayır böle bir şey Yok bu konu eskiden de konuşuldu yani adam geldi tedavi oldu ileşemedi nolcak o zaman peki adamın maddi kaybı ve manevi kaybı onun yerinde kendisini anlayan dinleyen bir hekim bulup kendi memleketinde hastalıgı kontrol almaya çalışsın
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Birde her türkü tedaviyi denersin yurt dışı yurt içi ama ikeşemessin bir bakarsın götü boklu bir kutu antibiyotik ileştirmiş ileşmek şans işi biraz vücuda bağlı ileşme
umutsuz123

Mesaj gönderen umutsuz123 »

Ege geldimi no
ifsayok

Mesaj gönderen ifsayok »

ege44 yazdı:Birde her türkü tedaviyi denersin yurt dışı yurt içi ama ikeşemessin bir bakarsın götü boklu bir kutu antibiyotik ileştirmiş ileşmek şans işi biraz vücuda bağlı ileşme
Gercekten cok yararli bilgiler vermissin her zamanki gibi. Aydinlandim.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

veysel yazdı:Arkadaşlar burada tıp fak. Prof. Özelde doç. 3 tanede uzman üroloğa gittim hiçbiri prostatitle ilgilenmedi. Adanada profa gittim aynı. Tetkik tahlil bile yapan olmadı prostatite yönelik. Bir doç. Enfeksiyon hocası buldum hepsinden daha ilgili çıktı. Tedavimi o verdi prostatit için. Forumdan okuduğum kadarıylada doğru tedavi. Ama bana mutlaka iyi bir ürologda bul dedi. Bu siteyi bulup sizden dr önerisi isteme sebebimde bu. Tabiki kendi adıma zengin insanlar değiliz maddi imkanlarımız kısıtlı. Ama sağlık için zorluyoruz şartları.

İstanbul da hiç bir dr dan tek seferde sihirli bir dokunuşla ilk muayenede iyileşmeyi beklemiyorum. Forumda okuduğum kadarıyla oradaki arkadaşlardan da epey dr dr gezenler var.

Ama dr.undan memnun olupta tavsiye eden pek kimse olmaması beni şaşırttı. Zafer hoca diyen 1-2 kişi çıktı o kadar. Başka hiç kimse dr undan memnun değilmi acaba?

Kadir bey ve ege44 rumuzlu arkadaşa ayrıca tşk ediyorum özel sorularıma sabırla cevap verdikleri için.

Keşke burada prostatitle ilgili bir dr bulsakta bi dünya parayı ve zamanı yollarda harcamasak. Çaresizlik işte.

Allah herkese acil şifalar versin. Zafer hoca haricinde sanırım kimse başka dr önerisinde bulunmayacak...
Eskişehir Acıbadem Hüseyin Seçgin
Prostat sıvısından lökasit bakar kültür de yapar

Masaj dahil muayene 120 tl tetkiklerde 20-30 tl bişey