Enfeksiyon Doktoruna Danışacağım ilaçlar

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
aydinakar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Enfeksiyon Doktoruna Danışacağım ilaçlar

Mesaj gönderen aydinakar »

şikayetlerim 4 ay önce uretranın köküne doğru ağrıyla başlamıştı.
hemen 1 iesef 1 kutu cipro 1 kutu monodoks kullandım
bu ilaçlar iyi eder gibi olmuştu fakat daha sonra makat bölgesi civarına doğru batmalar başladı.

2 ay önce boşalırken makat bölgesinde iğne gibi batmalar oldu ve meni gelmedi o zamandan sonra penis ucumda da kızarıklık kaşıntı ve batmalar başladı. daha sonra leğen kemiğinin tam altında şiddetli ağrılar başladı.
1 iesef 3 kutu tavanik 3 kutu monodoks 2 kutu ordinazol kullandım. duzenli prostat masajı yapıp boşaldım. pelvik egzersizler yaptım. bu sureçte ağrılarımda belirgin azalma çok olmadı.
ilaçlar bitince ligone çinko magneyum probiyotik omega3 takviyelerini kullanmaya başladım. duzenli prostat masajı yapıp boşalmaya devam ettim. 1 hafta sonra ağrılarım hafifledi.

fakat boşalmanın dozunu tutturamadığımdan sanırım bu defa da epididimlerde şişme ve hassasiyet başladı. testisler gerginleşti. vas deferans kanallarının alt karından geçen kısmında iğne batması gibi ağrılar başladı. boşalırken penis başı yanmalarım arttı.
prostat masaji sonrası meni ve idrar kulturu verdim çok kez mikrop uremedi. doktorlar klasik bişeyin yok dedi. penis başı için krem verdi onu surdukçe iyi geldi ama boşalınca tekrar kızardı. aldım mikroskobu prostat sıvımdan lokost var mı yok mu diye kendim baktım birşey bulamadım...

bende ureaplazma veya mikoplazma olduğunu tahmin ediyorum. mikoplazma genitalum dan şüpheleniyorum.
tedavi için 2 kutu aveloks 2 kutu doksisiklin 2 kutu makloid düşündüm makloid olarak doktora ne sorayım özellikle kc34 senin görüşünü çok merak ediyorum
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Enfeksiyon Doktoruna Danışacağım ilaçlar

Mesaj gönderen Kc34 »

Supheyle ezbere tedavi olmaz varsa boyle bir suphen pcr yaptirip sonuca gore tedavi uygularsin
aydinakar

Haklisin da iste... keske firsatim olsa gidip yaptirmaya
Kulturlerde ureme olmayinca mikoplazma ureaplazma belki klamidya vardir diye dusundum. Doktor da ihtimal uzerinden ilac verecek o yuzden sormak istedim
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

ya ben de şunu merak ediyorum hep.
bu antb artık eczaneden alınamıyor, doktoru nasıl ikna edip yazıdırıyorsunuz?

Bu kadar mantıksız antibiyotik kullanımı olabilir mi?

yanlış antb kullanımı farklı hastalıklara da yol açabilir.
aydinakar

Burada konusulan en meshur doktorlar bile ihtimaller uzerine ant8biyotik yazmiyor mu. Kullandigim antibiyotikler fayda etmedi. Sikintim testisleri de etkilemeye basladi. Urologa anlatiyorum derdimi al krem ucune surersin baska biseyin yok diyor. Bu adam da uroloji abd baskani
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

aydinakar yazdı:Burada konusulan en meshur doktorlar bile ihtimaller uzerine ant8biyotik yazmiyor mu. Kullandigim antibiyotikler fayda etmedi. Sikintim testisleri de etkilemeye basladi. Urologa anlatiyorum derdimi al krem ucune surersin baska biseyin yok diyor. Bu adam da uroloji abd baskani
Kastettigim bu degil, antibiyotik nasil yazdiriyorsunuz?
aydinakar

gidip doktora şunu yaz demeyeceğim tabi ki amacım burada fikir sahibi olmak doktora şu antibiyotiği kullansam nasıl olur diye sormak istiyorum.
mertyon44
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen mertyon44 »

aydinakar yazdı:şikayetlerim 4 ay önce uretranın köküne doğru ağrıyla başlamıştı.
hemen 1 iesef 1 kutu cipro 1 kutu monodoks kullandım
bu ilaçlar iyi eder gibi olmuştu fakat daha sonra makat bölgesi civarına doğru batmalar başladı.

2 ay önce boşalırken makat bölgesinde iğne gibi batmalar oldu ve meni gelmedi o zamandan sonra penis ucumda da kızarıklık kaşıntı ve batmalar başladı. daha sonra leğen kemiğinin tam altında şiddetli ağrılar başladı.
1 iesef 3 kutu tavanik 3 kutu monodoks 2 kutu ordinazol kullandım. duzenli prostat masajı yapıp boşaldım. pelvik egzersizler yaptım. bu sureçte ağrılarımda belirgin azalma çok olmadı.
ilaçlar bitince ligone çinko magneyum probiyotik omega3 takviyelerini kullanmaya başladım. duzenli prostat masajı yapıp boşalmaya devam ettim. 1 hafta sonra ağrılarım hafifledi.

fakat boşalmanın dozunu tutturamadığımdan sanırım bu defa da epididimlerde şişme ve hassasiyet başladı. testisler gerginleşti. vas deferans kanallarının alt karından geçen kısmında iğne batması gibi ağrılar başladı. boşalırken penis başı yanmalarım arttı.
prostat masaji sonrası meni ve idrar kulturu verdim çok kez mikrop uremedi. doktorlar klasik bişeyin yok dedi. penis başı için krem verdi onu surdukçe iyi geldi ama boşalınca tekrar kızardı. aldım mikroskobu prostat sıvımdan lokost var mı yok mu diye kendim baktım birşey bulamadım...

bende ureaplazma veya mikoplazma olduğunu tahmin ediyorum. mikoplazma genitalum dan şüpheleniyorum.
tedavi için 2 kutu aveloks 2 kutu doksisiklin 2 kutu makloid düşündüm makloid olarak doktora ne sorayım özellikle kc34 senin görüşünü çok merak ediyorum
valla bende lokosit bitti ama penis ucu batma - yanma, penis başı aşırı hassasiyeti geçmedi doktor kireçlenme var dedi e vitamını kullalıyorum ve calcicum dispert aylr oldu acıkcası gelısme varsa da az var, omuzlarım kollarım boynum aşırı ağrıyor bu donemden başlayarak bende ekstra arayıştayıma ama prostat sıvısında lokosıt cıkmıyor artık kullandıgım antıbıyotıklerden sonra bunun caresının antıbıyotık oldugunu dusunmuyorum batmanın ozlellıkle ama kireçlenme dedıgı bu olayı nasıl bıtırıcem onu dabılmıyorum acıkcası