Zafer Oyman

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
NightAngel01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Re: Zafer Oyman

Mesaj gönderen NightAngel01 »

Aslında bir çok kişi bar çoğu siteyi bıraktı untitleduser var
kestane
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen kestane »

Ben hikayemi ve yaşadığım semptomları daha sonra yazacağım fakat Ocak ayından beri Zafer Oyman'a tedavi oluyorum. Şubat sonunda antibiyotiği bıraktım. Son 2 kontrolümde lökosit sabit 1-2. Bu süreçte iyileşme yolunda olduğumu ve şikayetlerimin çok çok azaldığını söyleyebilirim. Fakat son 5-6 gündür şikayetlerimde hafif artışlar oldu. Hafif idrar hissi gibi. Fakat genel itibariyle iyiyim. Eğer bir nüks yaşamıyorsam tedaviden olumlu sonuç aldığımı söyleyebilirim.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

kestane yazdı:Ben hikayemi ve yaşadığım semptomları daha sonra yazacağım fakat Ocak ayından beri Zafer Oyman'a tedavi oluyorum. Şubat sonunda antibiyotiği bıraktım. Son 2 kontrolümde lökosit sabit 1-2. Bu süreçte iyileşme yolunda olduğumu ve şikayetlerimin çok çok azaldığını söyleyebilirim. Fakat son 5-6 gündür şikayetlerimde hafif artışlar oldu. Hafif idrar hissi gibi. Fakat genel itibariyle iyiyim. Eğer bir nüks yaşamıyorsam tedaviden olumlu sonuç aldığımı söyleyebilirim.

Ne gibi şikayetlerın vardı tedaviyle neler düzeldi
Mugla4848
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen Mugla4848 »

Kadir abi dısinda iyilesenler genelde akut donemdekiler sanirim hastaligi yakalandiktan 6 ay ile.1.yil arasinda iyilesmisler. nezaman hastaliga yakalanmislar nezamdir iyi olduklarini tarihlere bakiyorum hep.
kestane

Mesaj gönderen kestane »

murat222 yazdı:
kestane yazdı:Ben hikayemi ve yaşadığım semptomları daha sonra yazacağım fakat Ocak ayından beri Zafer Oyman'a tedavi oluyorum. Şubat sonunda antibiyotiği bıraktım. Son 2 kontrolümde lökosit sabit 1-2. Bu süreçte iyileşme yolunda olduğumu ve şikayetlerimin çok çok azaldığını söyleyebilirim. Fakat son 5-6 gündür şikayetlerimde hafif artışlar oldu. Hafif idrar hissi gibi. Fakat genel itibariyle iyiyim. Eğer bir nüks yaşamıyorsam tedaviden olumlu sonuç aldığımı söyleyebilirim.

Ne gibi şikayetlerın vardı tedaviyle neler düzeldi
Penis ucunda batma, idrar hissi, ara ara ağrı ve ani sıkışma hissi şimdilik düzeldi. Perinede dolgunluk epey hafifledi ama tam geçmedi.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Lökasit ne kadardı hangi kombın yaptı zafer hocsa kontrolü aksatma kardeşim
kestane

Mesaj gönderen kestane »

Seref yazdı:
son iki aya kadar iyiydiniz ama tekrar nüks etti o zaman
Yok hayır halen çok şükür iyiyim. Şikayetlerim çok değil. Sadece 3-5 gündür hafif bir idrar hissi yaşıyorum. Bu galiba cinsel hayata biraz ara verince oldu. Belki de lökosit yükseldi göreceğiz Haziran'da kontrol var.
murat222 yazdı:
Lökasit ne kadardı hangi kombın yaptı zafer hocsa kontrolü aksatma kardeşim
Ben başka doktortdan oral antibiyotik tedavisi alıp düşürmüştüm lökositi 7-8 gibi. Doktor iyisin dedi. Tedavi bitti 20 gün geçti Zafer Hocaya gittiğimde lökosit 15-16'ydı. 6 iesef, 2 tetradox kontrol lökosit 1-2. Üstüne 3 iesef, 1 tetradox, 1 biteral kontrol. Lökosit 2.5 aydır 1-2.

Çok detaylı bir hikaye yazacağım bir ara.
kestane

Mesaj gönderen kestane »

Mugla4848 yazdı:Kadir abi dısinda iyilesenler genelde akut donemdekiler sanirim hastaligi yakalandiktan 6 ay ile.1.yil arasinda iyilesmisler. nezaman hastaliga yakalanmislar nezamdir iyi olduklarini tarihlere bakiyorum hep.
İlk 1 yılda tedavi belki daha kolaydır ama pek sanmıyorum. Bence akut dönem de o kadar uzun değil 1-2 ay. Sonra ilerliyor.
kalimeraa

Mesaj gönderen kalimeraa »

Zafer Oyman'ın hastalarından biri de benim. Bazen arada tersler ama bu konuda ondan daha iyi bir doktor ile karşılaşmadım. Diğerleri genelde sallamasyon takılıyorlar.

Benim şikayetlerimden en büyüğü idrar yapamama idi, bazen hiç yapamadığım bile olmuştu 1 gün içerisinde. Hatta sonda takılacak duruma gelmişti risklerinden haberdar olunca 1 gün daha bekleyip, taktırmamıştım. Tabi bunların arasında pelvik bölgede sürekli şiddetli ağrı da vardı. Pelvik bölge ağrısı tamamen geçti. İdrar yapamama da geçti.

Bütün semptomlar minimuma indiğinde, idrara geç başlama, idrarı tamamen boşaltamama hissi var kalan. Onun da zamanla geçeceğini söylüyor hoca. Ben inaniyorum, gerçekten samimi ve dürüst birisi. Fakat yanlışlıkla asidik veya içinde baharat olan bir gıda tükettiğimde her şey başa dönüyor. Karında şişlik ve idrar yapamama tekrar başlıyor. Kadir abinin tavsiyesi ile PEA sipariş ettim yurtdışından. PEA ve ALA kombinasyonu deneyeceğim bakalım..
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Zafer oyman hastasiyim.
Mantik olarakta hocanin tedavisi en basarili yontem olarak gorunuyor.
Adi ustunde prostat enfeksiyonu. Ve enfeksiyon yalnizca duyarli antibiyotiklerin yeterli zaman kullanildiginda tedavi edilir
Prostattaki bakteriyi teshis edemedigimizden deneme yanilma ile enfeksiyona en iyi gelen antibiyotigi kullandiriyor. Zamaninin yetersiz oldugunu savunanlar var. Belki de haklilar ama elimizde lokosit olcumu gibi bir veri var. Bu veriye bakarak karar veriyor.
Samimi olayim ben 1 kutu antb ile lokositi sifirlasaydim, acaba yeterli mi diye dusunmezdim

Ben de 1,5 aydir antb kullanmiuyorum, sikayetlerim simdilik surdurulebilir duzeye indi ama mutlaka testlere ve rutin kontrollere devam ediyorum.

Kendini bu alanda en iyi hekimdir. Benim avantajim sikayetler basladiktan 2 hafta sonra tedaviye baslamis olmam ve 7-8 gibi hafif bir lokosit sayisi ile yakalamam ama sunu biliyorum, zafer hoca tedavi wdemezse kimse edemez.
Ote yandan harici testlerde bisey yakalarsam farkli bir enfeksiyoncuya danisabilirim ama zafer hocanin bilgisi dahilinde.

Kendiai bizim icin bulunmaz hint kumasidir
Untitleduserr

Mesaj gönderen Untitleduserr »

Bende zafer hocanın hastasıyım ve maşallah diyeyim 5 6 aydır semptomsuz yaşıyorum
kestane

Mesaj gönderen kestane »

Bunu söylerken ve Zafer Oyman'ı önerirken; Liv Hospital'da Prof. Muammer Kendirci'ye ve Prof. Tahir Karadeniz'e (internetten okuyup sakın gitmeyin vakit kaybı), Cerrahpaşa Tıp Üroloji başkan yardımcısına (tedavi almadım) ve Acıbadem Fulya'da Hakan Çakır'a ve Memorial Prof. Oğuz Acar'a (tedavi almadım) gitmiş biri olduğumu lütfen dikkate alın.
bb54
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb54 »

Untitleduserr yazdı:Bende zafer hocanın hastasıyım ve maşallah diyeyim 5 6 aydır semptomsuz yaşıyorum
Allah bozmasın abi :) seni iyileştin listesine dogru alıyoruz :D
Murat1977

Mesaj gönderen Murat1977 »

Bende zafer hocanın hastasıyım . 2 aydır antibiyotik kullanmıyorum . Normal yaşantımı sürdürüyorum . Beni rahatsız eden tek şey idrar hissi ama gün içinde 4-5 kez idrar çıkıyorum . Geçen hafta tatile gittim . Denizede girdim havuzada ( eskiden girdinmi 2 saat kalırdım şimdi süreyi max 30 dk çıktığım gibi mayo değiştirdim ) . Her gün boşaldım . Alkol aldım ( soft içecekler alkol oranı düşük koktely gibi ) Sepmtomlarda bir artış olmadı .
Son iki aydır
quarcetin bromeliam ( 2 aydır ) omega 369 ( 1 aydır ) ligone ( 4 aydır ) Derrusitol SR ( 1,5 ay ) kullanıyorum . Her akşam kefir içiyorum . Hergün 7-8 saat uyuyorum . Baharatlı asitli acı kafein alkol ( 6 ayda iki kadeh rakı tatilde alkolu düşük kokteyl ) kullanmıyorum .
Untitleduserr

Mesaj gönderen Untitleduserr »

bb54 yazdı:
Untitleduserr yazdı:Bende zafer hocanın hastasıyım ve maşallah diyeyim 5 6 aydır semptomsuz yaşıyorum
Teşekkür ederim kardeşim dert veren Rabbim dermanınıda veriyor. Hastalıkta ki ilk günlerimi hatırlıyorumda intiharın eşiğinden döndüm kaç kez bu site ve iyileşenler moral ve motivasyon kaynağım oldular gözünüzü seveyim çok büyütmeyin kafanızda tedavinizi olun dikkat edin yaşantınıza emin olun geçecek. Çevremde 1 kutu ciproyla iyileşen arkadaş var benim
bb54
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb54 »

Untitleduserr yazdı:
bb54 yazdı:
Teşekkür ederim kardeşim dert veren Rabbim dermanınıda veriyor. Hastalıkta ki ilk günlerimi hatırlıyorumda intiharın eşiğinden döndüm kaç kez bu site ve iyileşenler moral ve motivasyon kaynağım oldular gözünüzü seveyim çok büyütmeyin kafanızda tedavinizi olun dikkat edin yaşantınıza emin olun geçecek. Çevremde 1 kutu ciproyla iyileşen arkadaş var benim
Arada karamsarlıga düş sekte Allah büyük. Sizin sayenizde bizde moral buluyoruz iyileşenler oldukca :)
baran
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen baran »

zafer hoca bizzat bana : tedaviye devam edenlerin yüzde 75 iyileşiyor dedi.
kestane

Mesaj gönderen kestane »

Bana da 70 demişti. Denemeye ve tedaviyi takip etmeye kesinlikle değer Seref arkadaşım. Ömür boyu unutulacak bir hastalık olduğuna ben kesinlikle inanmıyorum. Adı üzerinde kronik. Fakat ben yolun başında olmama ve bazen karamsarlığa kapılmama rağmen semptompları minimuma indirerek ve bu hastalığı baskılayarak hayatına normal şekilde devam etmenin mümkün olacağı fikrindeyim.
kestane

Mesaj gönderen kestane »

kalimeraa yazdı:Zafer Oyman'ın hastalarından biri de benim. Bazen arada tersler ama bu konuda ondan daha iyi bir doktor ile karşılaşmadım. Diğerleri genelde sallamasyon takılıyorlar.

Benim şikayetlerimden en büyüğü idrar yapamama idi, bazen hiç yapamadığım bile olmuştu 1 gün içerisinde. Hatta sonda takılacak duruma gelmişti risklerinden haberdar olunca 1 gün daha bekleyip, taktırmamıştım. Tabi bunların arasında pelvik bölgede sürekli şiddetli ağrı da vardı. Pelvik bölge ağrısı tamamen geçti. İdrar yapamama da geçti.

Bütün semptomlar minimuma indiğinde, idrara geç başlama, idrarı tamamen boşaltamama hissi var kalan. Onun da zamanla geçeceğini söylüyor hoca. Ben inaniyorum, gerçekten samimi ve dürüst birisi. Fakat yanlışlıkla asidik veya içinde baharat olan bir gıda tükettiğimde her şey başa dönüyor. Karında şişlik ve idrar yapamama tekrar başlıyor. Kadir abinin tavsiyesi ile PEA sipariş ettim yurtdışından. PEA ve ALA kombinasyonu deneyeceğim bakalım..
Sizin "bir daha Zafer Hoca'ya gitmeyeceğim" dediğinizi okumuştum. Bıraktınız mı tedaviyi?
cenkcetin

Mesaj gönderen cenkcetin »

bende 2 aydır antıbıyotık kullanmıyorum. Bu ay sonunda tekrar zafer hocanın yanına gıdıcem. 2 aydır beni etkileyecek sıkıntı yaşamadım. Tam ıyılestım dıyemıyorum pek sıkıntım yok dıyeyım. zafer hoca bu konuda gerçekten başarılı
kestane

Mesaj gönderen kestane »

cenkcetin yazdı:bende 2 aydır antıbıyotık kullanmıyorum. Bu ay sonunda tekrar zafer hocanın yanına gıdıcem. 2 aydır beni etkileyecek sıkıntı yaşamadım. Tam ıyılestım dıyemıyorum pek sıkıntım yok dıyeyım. zafer hoca bu konuda gerçekten başarılı
Sizin problemleriniz nelerdi ve aşağı yukarı neler kaldı? Paylaşabilir misiniz?
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

Seref yazdı:Herkese Merhaba,

Kimler Zafer Oyman ile tedavi görüp hastalıktan kurtuldu acaba? Kadir abi ve Kc34 hariç.
Bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.
teşekkürler
Hocam şimdi Zafer Oyman öncesi de bi kaç doktor ve tedavi süreci yaşadım ama noktayı Zafer hoca ile koydum denilebilir tabi bu süreçte kullanılan takviyelerde çabası
eren27
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen eren27 »

Arkadaşlar herkese geçmiş olsun,
İyileşenlere çok seviniyorum, ne kadar çok kişi o kadar umudum artıyor
untitleduser adına çok seviniyorum, idrar problemleri yaşayıp untitleduser kardeşim dışında başka arkadaşımız var mı? Bende herkes gibi iyileşenler kervanına katılmak istiyorum, İnşallah hepimiz katılırız, inşallah
kalimera

Mesaj gönderen kalimera »

eren27 yazdı:Arkadaşlar herkese geçmiş olsun,
İyileşenlere çok seviniyorum, ne kadar çok kişi o kadar umudum artıyor
untitleduser adına çok seviniyorum, idrar problemleri yaşayıp untitleduser kardeşim dışında başka arkadaşımız var mı? Bende herkes gibi iyileşenler kervanına katılmak istiyorum, İnşallah hepimiz katılırız, inşallah
Idrar problemin neydi tam olarak ?
eren27
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen eren27 »

Sık idrar, damlama, gece idrara kalkma, sürekli idrar hissi, sıkışık halde duramama,