Prostatit oluşumu hakkında bi makale ve PEA

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
huysuzdahi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Prostatit oluşumu hakkında bi makale ve PEA

Mesaj gönderen huysuzdahi »

Kronik Prostat Enflamasyonu

Kronik Prostat Enflamasyonu hoş olmayan, acı veren bir durumdur. Semptomları açıklayan bakteriler genellikle bulunamaz. Akut bir enfeksiyonda, prostattan sıvı kültürlenirse, genellikle birçok bakteri bulunur. Ancak bu, örn. Ile karşılaştırılabilir olan bir akut prostat iltihabı değildir. akut mesane enfeksiyonu.

Bakterilerin varlığı nedeniyle, akut enfeksiyonlar antibiyotiklerle tedavi edilir. Ancak iltihap kronikleşirse, vücutta çok farklı bir şey olur. Bu durumda, bağışıklık sistemi normal şekilde çalışmıyor. Daha sonra, enflamatuar süreçler, sağlıklı dokuda, bakteri tutulumu olmadan vücut tarafından başlatılır.

Bağışıklık sisteminin bu "kendine saldırgan" davranışı, birçok farklı hastalıkta bulunur, bu nedenle yaygın olarak oto-bağışıklık hastalıkları olarak bilinir. Bir örnek eklemlerin romatoid artritidir. Diğer örnekler bağırsak iltihabi hastalıkları kolit ulcerosa ve Crohn hastalığıdır. Kronik prostatit de bu gruba aittir. Kronik prostatit izole bir durum değildir; Kronik mesane iltihabı da oldukça yaygındır ve muhtemelen aynı nedene (veya nedenlere) sahiptir. Her ikisi de, doğal olarak çözülmeyen ve bakterilerin hiçbir şekilde gösterilemeyen bilinmeyen bir nedeni olan iltihaplardır.

Prostat enfeksiyonu sırasında ne olur?

Kronik mesane ve prostat enfeksiyonlarını açıklamak için 3 ana mekanizma tanımlanmıştır.

İlk olarak, mesane veya prostat dokusunu sıvılardan ayıran hücreler hasar meydana gelir. Bu hücreler ürotelyum olarak adlandırılır. Ürotelyum normal olarak bu hücrelerin altındaki dokulara geçmemesi gereken her türlü madde için zarar görür ve geçirgen hale gelir. Bu koruyucu tabaka işini yapmayı bırakmış gibi. Dokuya giren maddeler, prostat veya mesane duvarındaki küçük lif sinir uçlarının tahriş olmasına neden olur.

İkincisi, “nörojenik yukarı regülasyon” adı verilen bir süreç rol oynamaktadır. Prostat dokusuna nüfuz eden inflamatuar maddelerin neden olduğu tahriş nedeniyle sinir uçları uyarılır. Bu sinir uçları daha sonra sürekli ağrı sinyalleri vererek reaksiyona girer.

Üçüncü olarak, bir tür inflamatuar hücre, mast hücresi, aşırı aktif hale gelir. Mast hücresi prostat dokusuna nüfuz eder ve aktive edildiğinde inflamasyonu destekleyen birçok maddeyi salgılar. Bu gibi maddelerin örnekleri histamin ve TNF-alfa'dır.

Bu üç mekanizma, prostat dokusunda artan hasara ve ağrının artmasına yol açan patolojik bir döngü döngüsüne yol açar. Bu, bu metne eşlik eden şemada açıkça görülmektedir.

Örneğin aktive olmuş mast hücrelerinden başlıyorsak, bu hücrelerin salgıladığı ve prostat dokusuna zarar verdiği bilinen enfektif faktörleri görürüz. Bu, aktive edilecek ve ağrı sinyallerini başlatan sinir liflerini tahriş eden patolojik süreçleri tetikler. Prostat ayrıca, reaksiyonda P maddesini de oluşturur ve bu da ağrıya neden olur.

Sinir liflerinin aktivasyonu ve artan ağrı sinyalleri daha sonra histamin gibi artan miktarlarda enflamatuar maddelerin salgılanmasıyla reaksiyona giren mast hücrelerini uyarır. Bu enflamatuar maddeler, prostat dokusunun tahriş olmasına neden olarak, daha fazla hasara neden olur.

Prostatik ağrının kısır döngüleri böyle işliyor.

Kronik prostat ağrısının palmitoiletanolamid ile tedavisi (PeaPure)

Kronik prostat ağrısına neden olan mekanizmaları tedavi eden hiçbir ürün mevcut değildir, doğal olarak oluşan bileşik palmitoiletanolamid (PEA) bekler. PEA insan vücudunda doğal olarak bulunur ve anti-enflamatuar ve ağrılı özellikleri vardır.

Mast hücrelerinin aktivasyonunu ve prostatta çoklu hücreler tarafından inflamasyon teşvik eden maddelerin salgılanmasını inhibe eder. Elimizdeki tükenmeyen iltihaplı süreçler üzerindeki doğal “frenimiz” dir. PEA, prostatik hücreler tarafından kronik prostatik ağrıda üretilir, ancak çemberi kırmak için yeterli miktarda değildir.

PEA, yukarıda açıklanan süreçlere karşı koymak için gıda takviyesi olarak uzun yıllardan beri mevcuttur. Ancak, çoğunlukla İtalyan ve İspanyol doktorlar tarafından kullanılmıştır. Bu, PEA'nın etkilerinin 1993 yılında İtalyan Nobel ödüllü profesör tarafından keşfedilmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Levi-Montalcini. O zamandan beri İtalya'da bu bileşik hakkında çok şey yazıldı ve yazıldı. Ancak, İtalyanca dil yayınları, İtalyanca olmayan (veya İspanyolca) konuşmacılara kolayca yayılmadığından, başka yerlerde PEA hakkında çok az şey biliniyordu.

Şimdi, bir İtalyan ve bir Hollandalı olan iki küçük kuruluşun çalışmasıyla, PEA, Kuzey Avrupa ve dünyanın geri kalanı olarak bir gıda takviyesi olarak giderek daha fazla tanınmaktadır. Özellikle, iki önemli klinik gözden geçirme makalesi İngilizce yayınlandığından, giderek daha fazla sayıda doktor ve hasta, kronik ağrı ve inflamatuar sendromları tedavi etmek için PEA kullanmaya başlamaktadır.

Kronik ağrı ve enfeksiyonlar için dozaj programı 400 mg PEA'dır, günde üç kez PeaPure veya günde 2 kez 600 mg Normasta'dır. Bu compou olduğu gösterilmiştir
Mrshadow

Re: Prostatit oluşumu hakkında bi makale ve PEA

Mesaj gönderen Mrshadow »

Degerli bir katki. Elinize saglik. Ben faydasini gordum.
huysuzdahi

Mrshadow yazdı:Degerli bir katki. Elinize saglik. Ben faydasini gordum.
Merak ediyordum prostatitin bakterisiz oluşumunu ayrıca PEA nın etkiside son derece önemli
Mrshadow

İnsan biyolojisi akil almaz bir makina, kendini korumak icin bazen olmayan sorunlar icin,kendiliginden sorun cikriyor :)

Ama emin ol bu tur bir sorun yasayan bu forumdq bile %10-20 gecmez
Darkwell

Mesaj gönderen Darkwell »

Pea nedir ben anlamadım nasıl kullanabiliriz nerden buluruz
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Darkwell yazdı:Pea nedir ben anlamadım nasıl kullanabiliriz nerden buluruz
Nette, "Palmitolethanolamid"diye ararsaniz bulursunuz. Ayrica YENİ BIR KLINIK CALISMA baslikli eski yazilarimda gereken aciklamalari bulabilirsin.
huysuzdahi

[quote="Mrshadow"]İnsan biyolojisi akil almaz bir makina, kendini korumak icin bazen olmayan sorunlar icin,kendiliginden sorun cikriyor :)

Ama emin ol bu tur bir sorun yasayan bu forumdq bile %10-20 gecmez[/

Evet beyindeki olumsuz düşünceler ve ilgili organa gönderilenolumsuz komutlar sorunsuz işleyen biyolojiyi bozuyor.Hastalıkta bununda oldukça etkili olduğunu düşünüyorum.Emin olmamakla birlikte sanki bu tür bir snedenle bu hastalığa yakalandım.
Mrshadow

huysuzdahi yazdı:
Mrshadow yazdı:İnsan biyolojisi akil almaz bir makina, kendini korumak icin bazen olmayan sorunlar icin,kendiliginden sorun cikriyor :)

Evet beyindeki olumsuz düşünceler ve ilgili organa gönderilenolumsuz komutlar sorunsuz işleyen biyolojiyi bozuyor.Hastalıkta bununda oldukça etkili olduğunu düşünüyorum.Emin olmamakla birlikte sanki bu tür bir snedenle bu hastalığa yakalandım.
Anlatilmak istenen tam da bu, ne kadar cok dusunursen beynin orayi koruma güdüsünü tetikliyorsun
tornografi

Mesaj gönderen tornografi »

ne kadar sure uygulanmasi gerektiginden bahsetseydi bi de keske
huysuzdahi

Mrshadow yazdı:
huysuzdahi yazdı:
Mrshadow yazdı:İnsan biyolojisi akil almaz bir makina, kendini korumak icin bazen olmayan sorunlar icin,kendiliginden sorun cikriyor :)

Anlatilmak istenen tam da bu, ne kadar cok dusunursen beynin orayi koruma güdüsünü tetikliyorsun[/

Maalesef öyle bundan 3-4 sene öncesini düşündüğümde gece tuvalete kalktığımda prostat kanseri oldum galiba diyip kendime acılar çektiren biriydim gelinen noktada bu hastalık takıntıların eseri olarak kaldı şimdi.Beyin düzeldi ama bıraktığı tahribat ile uğraşıyoruz umuyorum buda geçecek.
Mrshadow

tornografi yazdı:ne kadar sure uygulanmasi gerektiginden bahsetseydi bi de keske
4 ay denilmiş. klinik çalışmada ben 180 kapsül aldım.
tornografi

Mesaj gönderen tornografi »

Mrshadow yazdı:
tornografi yazdı:ne kadar sure uygulanmasi gerektiginden bahsetseydi bi de keske
recete yazdirdin mi? bir de gumruk sorunu falan oldu mu hangi siteden aldin?
Mrshadow

tornografi yazdı:
Mrshadow yazdı:
recete yazdirdin mi? bir de gumruk sorunu falan oldu mu hangi siteden aldin?
Recete yazdirdim.
Nutricdepots galiba site buydu
Darkwell

Mesaj gönderen Darkwell »

kadir yazdı:
Darkwell yazdı:Pea nedir ben anlamadım nasıl kullanabiliriz nerden buluruz
Nette, "Palmitolethanolamid"diye ararsaniz bulursunuz. Ayrica YENİ BIR KLINIK CALISMA baslikli eski yazilarimda gereken aciklamalari bulabilirsin.
Teşekkür ederim kadir abi.