Cörek otu takviyesi

Bitkisel veya hayvansal tabletler, vitaminler vb.
Delibekir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Cörek otu takviyesi

Mesaj gönderen Delibekir »

Yapılan araştırmalara göre corek otundaki bilesikler sayesinde vücuttaki sistemin tam tamirine yardımcı olduğu kanıtlanmış ve ayrıca alınan antibiyotiklerin etkisini artirarak daha iyi etki ettiği gözlemlenmiş. Kullanılışı ise şu şekilde : gunde 2gr olacak sekilde ortalama bir cay kaşığı dolusu (550-650 tohum) arası miktar alınıp gunde bir defa sabah aç karnına tohumların acılığı ağızdan gidene kadar cignelinip yutulacak. Tohumun yağdan daha faydalı olduğu kanıtlanmış. Yağ işlendiği için bilesimindeki bir takim ucucu yaglarin miktari azaliyormus. Yenilince cikan acilikta bunun gostergesiymis. Tedavi en az 6 ay aksatmadan yapilmasi gerekli. Ilk basta cignemekte ve yutmakta güçlük olabiliyormus. Bu durumda yemek yedikten bir saat sonra yapilmasi oneriliyor. Fakat bu sure alışana kadar. Daha sonra aç karnina devam edilmesi gerekiyormus. Bundan her turlu hastanin sifa gördüğü kanitlanmis. Peygamber efendimizin(s.a.v) de bu konuda hadisi var. Denemek isteyen arkadaslar olursa diye paylaştım. Deneyenler ve fayda gorenler olursa bu başlık altında bilgilendirirse hepimiz faydalanırız. Allah herkese acil sifalar versin.
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Cörek otu takviyesi

Mesaj gönderen Raul7 »

EfendimiZ demişse bi bildigi vardır. Ölümden başka herşeye çaresi var buyurmuştur. Kullanılıp denemekte yarar var ama ne olursa olsun şifa allahtan o istemedikten sonra kimse niye iyeleşemiyorım demesin
Delibekir

Raul7 yazdı:EfendimiZ demişse bi bildigi vardır. Ölümden başka herşeye çaresi var buyurmuştur. Kullanılıp denemekte yarar var ama ne olursa olsun şifa allahtan o istemedikten sonra kimse niye iyeleşemiyorım demesin
Kesinlikle katılıyorum. Ağzına sağlık kardeşim. Yazma amacım buydu.
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

Delibekir yazdı:
Raul7 yazdı:EfendimiZ demişse bi bildigi vardır. Ölümden başka herşeye çaresi var buyurmuştur. Kullanılıp denemekte yarar var ama ne olursa olsun şifa allahtan o istemedikten sonra kimse niye iyeleşemiyorım demesin
Kesinlikle katılıyorum. Ağzına sağlık kardeşim. Yazma amacım buydu.
Hocam hastalık da insana veriliyor Allahuteala tarafından, aslında biz şanslı kişileriz, nedenmi Allah insana dert sıkıntı hastalık verirmişki kullarım benı hatırlasın bana dönsün diye, sevmedigi kullarınada saglık sıhat para mutluluk verirmiş benim adımı anmasınlar diye hiç ümidi kaybetmeyin Derdi veren derman de verir elbet Allah herkese şifa versin daha zor imtihanlardan geçen insanlar var her halimize şükür
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

çörek otu ile ilgili kanıtlanmış hiç bir şey yoktur.özellikle midede gastrit olanlar kullandığında çok kötü sonuçlara yol açar.bizzat kullanıp zarar görmüş biri olarak yazıyorum.ilgili hadisinde doğruluğu tartışılır.çünkü günümüzde bir çok uydurma hadis vardır.
snider

Mesaj gönderen snider »

ABittersweetLi yazdı:çörek otu ile ilgili kanıtlanmış hiç bir şey yoktur.özellikle midede gastrit olanlar kullandığında çok kötü sonuçlara yol açar.bizzat kullanıp zarar görmüş biri olarak yazıyorum.ilgili hadisinde doğruluğu tartışılır.çünkü günümüzde bir çok uydurma hadis vardır.
karaciğer için de toksik nitelik taşımakta
Delibekir

ABittersweetLi yazdı:çörek otu ile ilgili kanıtlanmış hiç bir şey yoktur.özellikle midede gastrit olanlar kullandığında çok kötü sonuçlara yol açar.bizzat kullanıp zarar görmüş biri olarak yazıyorum.ilgili hadisinde doğruluğu tartışılır.çünkü günümüzde bir çok uydurma hadis vardır.
Benim gastiritim var ve gerçekten çok iyi geliyor. Yemekten sonra az miktar alıyorum bütün gün rahatım. Bayat almayacaksın bir kere. Dozundan fazla kullanımında yan etkileri görülüyor. Ayrıca bu uydurma hadis değil Tirmizi ve Buhari gibi hadis alimleri bunu belirtmişler. Şöyle ki herkes yötemle şifa bulmaz. Kimi zeytinyağıyla yer şifa bulur, kimi balla, kimi sirkeyle. Bunu da bir şekilde kendin bulacaksın. İlmini bilmek öenmli olan. Uydurma deyip geçemezsin bu konularda. Biraz temkinli yaklaşmanı tavsiye ederim.
ABittersweetLi

Delibekir yazdı:
Benim gastiritim var ve gerçekten çok iyi geliyor. Yemekten sonra az miktar alıyorum bütün gün rahatım. Bayat almayacaksın bir kere. Dozundan fazla kullanımında yan etkileri görülüyor. Ayrıca bu uydurma hadis değil Tirmizi ve Buhari gibi hadis alimleri bunu belirtmişler. Şöyle ki herkes yötemle şifa bulmaz. Kimi zeytinyağıyla yer şifa bulur, kimi balla, kimi sirkeyle. Bunu da bir şekilde kendin bulacaksın. İlmini bilmek öenmli olan. Uydurma deyip geçemezsin bu konularda. Biraz temkinli yaklaşmanı tavsiye ederim.
işid de, buhari ve tirmizinin hadislerinden hareketle katliam yaptılar.yani bu da demek oluyor ki,aktarılan her hadis gerçekleri yansıtmıyor.zaten çörek otu ile ilgili gerçek olduğu iddia edilen hadisleri (bana göre uydurma) genelde bu işin ticaret ayağını yürütenler kullanıyor.

gastrite gelince ben mide ilgili forumlara ve facebook gruplarına da üyeyim.kullanıp ta iyileşen görmedim.

ayrıca çörek otu ile ilgili yapılan bilimsel araştırmaları paylaşırsan sevinirim.daha aydınlatıcı olur.
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

şimdi bu konu amacından sapar, sayfalar süren tartışmalar başlar. biz en iyisi kullanıp da yararını gördüğümüz takviyelerden bahsedelim.
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

Abitter mikser gibi adamsin arada geliyosun ortaligi karistirip gidiyosun :) Supplementler konusunda o kadar cok yabanci kaynaklarda arastirma yaptim ki emin ol senden saha fazladir. Zaten turkce kaynak yok boyle seylere vakit ayirmiyor bizim hekimler daya ilaci ilac sektoru canlansin. Ben hastaligin basinda antibiyotik yaninda takviye ve destek amacli ne kullanabilirim diye cok arastirma yaptim. Bakteriyel bir hastalikta bagisiklik sistemi olmazsa olmazimiz oldugunu dusunerek bu konuya yogunlastim. Iki takviyenin cok ustunde durmuslar biri omega 3 digeri corek otu yani black seed. Bunlar immune system booster olarak geciyor. Yani bagisiklik sistemini guclendiriciler olarak. Bunu sadece yag olarak dusunme icinde yuzlerce kimyasal birlesik var zaten ilaclarda kimyasal birlesiklerden olusuyor. Tedavi edici olmasada guzel destekleyici bir takviye. Ben corek otu yagini 6 ay omega 3 u 1 sene kullandim. Suan iyiysem belki bunlarin sayesinde. Bak dun 8 sise bira ictim birinide senin yerine gomdum kendine iyi bak abitter seviliyorsun mikserlik yapmasan daha da cok sevicemde huylu huyundan vazgecmiyo iste :)
ABittersweetLi

valla hocam mikserlik değil de.ben de prostatit dışında bir çok kronik hastalık olduğu için prostatit için kullanılan takviyelerin yada ilaçların diğer hastalıklar üzerinde olumlu yada olumsuz etkilerini çok iyi biliyorum :) mesela çörek otu ve omega 3 gastriti azdırır.bunu bizzat deneyimledim.zaten bu şekilde de kaynaklar bulmuştum.

yada şöyle söyleyeyim; mesela zeytin yağlı kudret narı gastrite iyi gelir.gastrite iyi gelen kudret narı aynı zamanda prostattaki bakterilere de etki eder.ama yeterince o bölgeye ulaşamadığı için aynen yetersiz antibiyotik kullanımında ki yaşanan nüksler gibi prostatitte nüks yaşatır.

benim şu ana kadar belirlediğim iki şey var.birincisi prostatit,gastrit yada sinüzit tedavi edilemiyor.sadece unutulacak kadar baskılanıyor.ikincisi ise psikolojinin kötü olması durumunda bağışıklık sisteminin düştüğü için nüksler kaçınılmaz oluyor.tabi prostatı sağlıklı insanlarda bu durum olmuyor.bizim ki gibi prostatında hasar olan kişilerde yaşanıyor

o yüzden gıda takviyeleri kullanırken tüm vücudumuzu iyi tanımalıyız.kaş yapayım derken göz çıkarmamak lazım :)
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Abitterim benim hastalığım nasıl iyileşmeye başladı biliyor musun artık takmamaya başladığımda yapı olarak hassassın anladığım kadarıya inan bu şekilde hastalıklar silsilesi oluşmaya başlar. Bir araştırmada mutlu olan insanlarda makrofaj sistemi çok daha iyi çalışıyormuş. Sen o kadar takılmışsınki çoğu şeye aman seks yapmayın hastalık nüks eder dediğin günleri hatırlıyorum. Biraz rahat boşvermiş gamsız olmak lazım bu hayatta. Emrasn biks ben üçümüz senin yazılarını okuyarak karamsar olduk ne zaman birbirimizle dalga geçip tedavimizi olduk ne zaman koyverdik eğlendik güldük hayatımızı eskisi gibi yaşamaya başladık o zaman iyileştik. Üçümüzde iyiyiz. Sende beni dinle allah korusun başka başka hastalıklarıda yaşamaya başlarsın. Zeki akıllı mantıklı adamsın senin gibiler lazım bize. Sana bazen kızsamda seviliyosun yaşıyorsak hala umut vardır umudunu kaybetme..
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Kc34 yazdı:Abitterim benim hastalığım nasıl iyileşmeye başladı biliyor musun artık takmamaya başladığımda yapı olarak hassassın anladığım kadarıya inan bu şekilde hastalıklar silsilesi oluşmaya başlar. Bir araştırmada mutlu olan insanlarda makrofaj sistemi çok daha iyi çalışıyormuş. Sen o kadar takılmışsınki çoğu şeye aman seks yapmayın hastalık nüks eder dediğin günleri hatırlıyorum. Biraz rahat boşvermiş gamsız olmak lazım bu hayatta. Emrasn biks ben üçümüz senin yazılarını okuyarak karamsar olduk ne zaman birbirimizle dalga geçip tedavimizi olduk ne zaman koyverdik eğlendik güldük hayatımızı eskisi gibi yaşamaya başladık o zaman iyileştik. Üçümüzde iyiyiz. Sende beni dinle allah korusun başka başka hastalıklarıda yaşamaya başlarsın. Zeki akıllı mantıklı adamsın senin gibiler lazım bize. Sana bazen kızsamda seviliyosun yaşıyorsak hala umut vardır umudunu kaybetme..

Hacım senın omega ile multivamın markası ve kullanım şekli neydı hç kulllanmadım alıyım bnde
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Multivitamine (ligone) devam omega 3 (Ocean Plus) ü bir sene kullandım.. Omega 3 1200 mg lıktı
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Ben bir sure ala, corek otu yagi, ligone multivit, enfla-c kullandim.

Simdi 2 haftadir pae,ala, enfla-c, probiyotik kullaniyorum. 1 haftadir cogu zamqn hasta oldugumu da unutuyorum. Belki pea,ala kürünün etkisi belki de iyilesme sureci bilemiyorum.

Bu 4 aylık kür bittiginde ligone, corekotu, probiyotik kullanacagim 1 sene