Prostagood idrar hissini keser mi ?

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
opulentia
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Prostagood idrar hissini keser mi ?

Mesaj gönderen opulentia »

mylife yazdı:
opulentia yazdı:
mylife yazdı: Emselex kullanırsan geberirsin.idrara diye çıkarsın idrarın gelmez.hem prostatit ilacı değildir.asiri aktif mesane ilacıdır
Ne ilacı oldugunu biliorm.Diger sık idrar ilaclarida aktif meshane ilacı zaten 6 ay kullandim yasıyorum çok şükür.
Alakası yok bi emselex icte gör nasıl vücuduna iskence ediyo.
Abicim doktor yazdi 6 aydan fazla düzenli içtim ben ama her bunye ayni degil bende sorun çıkarmadi iyi geldi
mylife

Mesaj gönderen mylife »

opulentia yazdı:
mylife yazdı:
opulentia yazdı: Ne ilacı oldugunu biliorm.Diger sık idrar ilaclarida aktif meshane ilacı zaten 6 ay kullandim yasıyorum çok şükür.
Alakası yok bi emselex icte gör nasıl vücuduna iskence ediyo.
Abicim doktor yazdi 6 aydan fazla düzenli içtim ben ama her bunye ayni degil bende sorun çıkarmadi iyi geldi
Bağimli olmuşsundur artik o ilaca .ilaci icmeden tuvalete gidemezsin .
opulentia

Mesaj gönderen opulentia »

mylife yazdı:
opulentia yazdı:
mylife yazdı: Alakası yok bi emselex icte gör nasıl vücuduna iskence ediyo.
Bağimli olmuşsundur artik o ilaca .ilaci icmeden tuvalete gidemezsin .
Boş bir tartisma bu.Ben illaci 6 ay kullandim uzun zamandir kullanmıyorum çünkü iyileştim ama sen sabit fikirli bir arkadaşsın boşuna yormayalım.
NightAngel01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen NightAngel01 »

Arkadaşlar bu aşırı aktif mesane ilaçlarız Ayten ilk başta tuvalete çıkartmaz zor yaparsınız bi kaç ay sonra vücut alışıyor ben mictonorm kullandığımda işiywmiyordum kendimi yırtıyordum 2 ay oldu şuan çok rahat yapıyorum idrar hissi o eskisi kadar rahatsız etmesene devam ediyor
Untitleduser
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Untitleduser »

NightAngel01 yazdı:Arkadaşlar bu aşırı aktif mesane ilaçlarız Ayten ilk başta tuvalete çıkartmaz zor yaparsınız bi kaç ay sonra vücut alışıyor ben mictonorm kullandığımda işiywmiyordum kendimi yırtıyordum 2 ay oldu şuan çok rahat yapıyorum idrar hissi o eskisi kadar rahatsız etmesene devam ediyor
Zamanla dahada iyi olacaksın kardeşim
NightAngel01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen NightAngel01 »

Untitleduser yazdı:
NightAngel01 yazdı:Arkadaşlar bu aşırı aktif mesane ilaçlarız Ayten ilk başta tuvalete çıkartmaz zor yaparsınız bi kaç ay sonra vücut alışıyor ben mictonorm kullandığımda işiywmiyordum kendimi yırtıyordum 2 ay oldu şuan çok rahat yapıyorum idrar hissi o eskisi kadar rahatsız etmesene devam ediyor
Zamanla dahada iyi olacaksın kardeşim
İnşallah abi
eren27

Mesaj gönderen eren27 »

Birçok eczaneye sordum, bulamadım bu ilacı
Herhangi bilgisi olan var mı
eren27

Mesaj gönderen eren27 »

Nihayet prostagood bir kutu bulabildim, emselex 15 mg, bromelain, imuneks, yakı otu, sıcak oturma torbası bunlara ilave edicem prostagoodu
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

eren27 yazdı:Nihayet prostagood bir kutu bulabildim, emselex 15 mg, bromelain, imuneks, yakı otu, sıcak oturma torbası bunlara ilave edicem prostagoodu
Prostagood idrar hissini kesmez. Uzun vadede prostati kuculttugu soylenilir. Genellikle BPH olan hastalar icin.
eren27

Mesaj gönderen eren27 »

kadir yazdı:
eren27 yazdı:Nihayet prostagood bir kutu bulabildim, emselex 15 mg, bromelain, imuneks, yakı otu, sıcak oturma torbası bunlara ilave edicem prostagoodu
Prostagood idrar hissini kesmez. Uzun vadede prostati kuculttugu soylenilir. Genellikle BPH olan hastalar icin.
Kadir abi ben bph' tan şüphe etmeli miyim? Bir de ödemli prostat mesaneye basınç yaptığı için mi idrarımız var sinyali geliyor, mesane boynu darlığı da buna benzer bir olay mıdır, ya da aşırı aktif mesane?
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen osmankul »

Prostagoodu uzun sure kullandim fayda gormedim. Ancak kabak cekirdegi yagi ile sac dokulmesini azalttigini bizzat gozlemledim 1 mg propeciaya alternatif. Ayrica guvenligide tartisma konusu uzun kullanimda karacigere zarar verdigine dair yazi okuyunca biraktim. Kullandiktan 1-2 saat icerisinde idrara cikma istegi doguruyor ancak idrarin tamamini cikaramadigini soyleyebilirim. Sawpalmettoyu prostat buyumesine iyi geldigi hatta finasteritten daha iyi oldugu idda edilse bile cift kor calismalarda saw palmettonun bir halta yaramadigina dair makalelere rastladim. Dogrusunu bende bilmiyorum manyak bitkicilerden degilim kabak cekirdegi yagiyla sac dokulmesine iyi geldigine bizzat sahidim ancak kabak cekirdegi yaginin sac cikardigina dair korede yapilmis bir calismaya rastlamistim. Belkide esas oglan kabak cekirdegi yagiydi prostagoodla beraber kullandigim icin ikisinin beraber etkiledigini dusunmustum. Prostagood kabak cekirdegi, isirgan otu yagi, africanaum kabugumuydu neydi beraber sac dokulmesinde kullanildigina rastlamistim. Sac dokulmesine iyi gelen bitkiler prostata da iyi gelir diyorlar. Yukarda dedigim gibi cift kor calismalarda ise yaradigi ispat edilememis.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

eren27 yazdı:
kadir yazdı:
Kadir abi ben bph' tan şüphe etmeli miyim? Bir de ödemli prostat mesaneye basınç yaptığı için mi idrarımız var sinyali geliyor, mesane boynu darlığı da buna benzer bir olay mıdır, ya da aşırı aktif mesane?
Eren kardesim senin yasin daha genc. Bph genellikle 45 yasindan sonra baslar. Ustelik sende birkac defa bol lokosit gorulmus, buda KP oldugunun kesin kaniti. Enfeksiyon durumun ne bilmiyorum.ama, bazi KP hastalarinda şişlik yillarca devam ediyor. Buda iseme semptomlarina sebep.oluyor. Prostat şisirici gidalardan kacin, usutme. Yaptirabiliyorsan prostat yaptir. Lokositi kontrol et.
eren27

Mesaj gönderen eren27 »

kadir yazdı:
eren27 yazdı:
kadir yazdı: Prostagood idrar hissini kesmez. Uzun vadede prostati kuculttugu soylenilir. Genellikle BPH olan hastalar icin.
Eren kardesim senin yasin daha genc. Bph genellikle 45 yasindan sonra baslar. Ustelik sende birkac defa bol lokosit gorulmus, buda KP oldugunun kesin kaniti. Enfeksiyon durumun ne bilmiyorum.ama, bazi KP hastalarinda şişlik yillarca devam ediyor. Buda iseme semptomlarina sebep.oluyor. Prostat şisirici gidalardan kacin, usutme. Yaptirabiliyorsan prostat yaptir. Lokositi kontrol et.
Abi 20-25 günlük antibiyotik tedavisi ile lökosit normal seviyeye geldi, ağustos 2017 den beri düzenli ölçümlerde lökosit stabil, hiç yükselmedi, benim tahminim ben bu hastalığa teşhis koydurana kadar çok uzun zaman geçtiğini düşünüyorum, KP olmuşumdur,
"Yaptirabiliyorsan prostat yaptir" dedin ne demek istedin, prostat masajı mı kastettin acaba, (düzenli aralıklarla yaptırıyorum)
"Enfeksiyon durumun ne bilmiyorum" burda ne demek istedin abi?
tavsiyelerini uyguluyorum, üşütmemeye dikkat ediyorum, dr um bana sfinkter kasının iyi kapanmadığını bu sebepten az miktarla idrar hissin için uyarıldığını, diğer dr idrar yaptıktan sonra mesane de gereğinden fazla idrar kaldığını boşaltamadığımı söylemişti.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

eren27 yazdı:
kadir yazdı:
eren27 yazdı: Kadir abi ben bph' tan şüphe etmeli miyim? Bir de ödemli prostat mesaneye basınç yaptığı için mi idrarımız var sinyali geliyor, mesane boynu darlığı da buna benzer bir olay mıdır, ya da aşırı aktif mesane?
Abi 20-25 günlük antibiyotik tedavisi ile lökosit normal seviyeye geldi, ağustos 2017 den beri düzenli ölçümlerde lökosit stabil, hiç yükselmedi, benim tahminim ben bu hastalığa teşhis koydurana kadar çok uzun zaman geçtiğini düşünüyorum, KP olmuşumdur,
"Yaptirabiliyorsan prostat yaptir" dedin ne demek istedin, prostat masajı mı kastettin acaba, (düzenli aralıklarla yaptırıyorum)
"Enfeksiyon durumun ne bilmiyorum" burda ne demek istedin abi?
tavsiyelerini uyguluyorum, üşütmemeye dikkat ediyorum, dr um bana sfinkter kasının iyi kapanmadığını bu sebepten az miktarla idrar hissin için uyarıldığını, diğer dr idrar yaptıktan sonra mesane de gereğinden fazla idrar kaldığını boşaltamadığımı söylemişti.
Enfeksiyon durumun,yani lokosit seviyesi demek istemistim. Prostat masaji yaptiriyormussun o cok iyi faydasi cok,iyilesme surecine olumlu katkisi tartisilmaz
tattoosoul

Mesaj gönderen tattoosoul »

Prostat masajı yoksa drene edilmiyorsa sadece antibiyotiklerle iyileşme çok zor.