Arı ürünleri

Bitkisel veya hayvansal tabletler, vitaminler vb.
bb54
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Arı ürünleri

Mesaj gönderen bb54 »

Merhaba bu hastalıkta ari ürünleri hakkında bilgi sahibi olan varsa ürünler hakkında yazabilirler
Ben EGRİ CAYIR ile BEEO arasında kaldım.
Bu ürünlerde en kaliteli markalar hangileridir
Msln
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Arı ürünleri

Mesaj gönderen Msln »

ben yaklasık 5 yıldır hergün propolis ve arı sutu kullanıyorum. bagısıklık guclu olması için. 3 sene önce prostatit oldum hala devam ediyorum kullanmaya. Buna bir faydası oldu mu farkında değilim. ancak grip vb. hastalıklara yakalanmıyorum, yakalansamda hafif atlatıyorum. egri cayır urunleri kalitelidir fakat gramaj az oldugu için fayda göremezsin. Beeo markanın satıs elemanıyla fuarda görüştüm ne dedigini ne sattıgını bilmiyor. Marka güven vermedi. Kaliteli ,güvenilir ve ucuz olsun istersen yıllardır satınaldıgım yerin adınını vereyim. acıktan yazmayayım reklam olmasın.
bb54
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb54 »

Msln yazdı:ben yaklasık 5 yıldır hergün propolis ve arı sutu kullanıyorum. bagısıklık guclu olması için. 3 sene önce prostatit oldum hala devam ediyorum kullanmaya. Buna bir faydası oldu mu farkında değilim. ancak grip vb. hastalıklara yakalanmıyorum, yakalansamda hafif atlatıyorum. egri cayır urunleri kalitelidir fakat gramaj az oldugu için fayda göremezsin. Beeo markanın satıs elemanıyla fuarda görüştüm ne dedigini ne sattıgını bilmiyor. Marka güven vermedi. Kaliteli ,güvenilir ve ucuz olsun istersen yıllardır satınaldıgım yerin adınını vereyim. acıktan yazmayayım reklam olmasın.
Teşekkürler
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Msln yazdı:ben yaklasık 5 yıldır hergün propolis ve arı sutu kullanıyorum. bagısıklık guclu olması için. 3 sene önce prostatit oldum hala devam ediyorum kullanmaya. Buna bir faydası oldu mu farkında değilim. ancak grip vb. hastalıklara yakalanmıyorum, yakalansamda hafif atlatıyorum. egri cayır urunleri kalitelidir fakat gramaj az oldugu için fayda göremezsin. Beeo markanın satıs elemanıyla fuarda görüştüm ne dedigini ne sattıgını bilmiyor. Marka güven vermedi. Kaliteli ,güvenilir ve ucuz olsun istersen yıllardır satınaldıgım yerin adınını vereyim. acıktan yazmayayım reklam olmasın.
prostatit devam ediyor mu?
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

bb54 yazdı:Merhaba bu hastalıkta ari ürünleri hakkında bilgi sahibi olan varsa ürünler hakkında yazabilirler
Ben EGRİ CAYIR ile BEEO arasında kaldım.
Bu ürünlerde en kaliteli markalar hangileridir
Egitim çayır organik ürün kardeşim pahalı diğer marka hakkında bilgim yok bende geçen a101 den aldım bal+polen+propolis+bal 7tl idi 230 gibi. Tabii ne kadar kaliteli bilemiyorum
Msln

Mesaj gönderen Msln »

Mrshadow yazdı:
Evet prrostatit hastasiyim. Bu hastaliga yakalanmadan 2 yil oncesine kadar zaten ari urunleri kullaniyordum. Hala devam ediyorum. Hastalik sık idrara cikma yanma kasiklarda cok hafif agri, sertlesme sorunu, cinsel isteksizlikle kendini gosterdi. Ancak ben 1 yil boyunca brokoli kurune devam ettim. Ve her 4 ayda bir melıssa karabas kurunu yaptim. Kahve,cay,soda,acili yicekleri tamamen kestim. Karabas melissadan sonra yanmalarim inanilmaz azaldi. Diyete devam ettikce konforum yerine geldi. Zorlandigim birkac sey var. Geceleri ereksiyon olunca idrar yaomakta zorlaniyorum. Sertlesme bitince 2. Idrari yapip rahatliyoeum. Bosalma aninda agrim yok.
Ozellikle yilda 2 kez brokoli kurunu yapin. Ilk kurde hemen rahatlama oluyor. Ardindan 1 ay boyunca karabas melissa cayina devam edin. Ibrahim saracogluna her ne kadar inanmasamda bu kür bana iyi geldi.kisin daha rahatim. Yazin bir sicak bir klima az az yanmalar baslayinca hemen karabas melissaya basliyorum 1 haftada yanma geciyor.
Msln

Mesaj gönderen Msln »

Ek olarak, ari urunlerini tedavi amacli kullanırken yuksek miktarda almak gerekiyor. Marketlerde satilan karisimlar sacma sapan dozda oluyor . Propolisi sabah aksam 2 ser gram kullanmak gerek. Keza ari sutunude gunde sabah aksam 2 ser gram bu da en alt limit. Turkiyede ari sutunun kilosu 3 bin 5bin tl gibi abuk subuk fiyatlara satiliyor siz buna kanmayin. Cinde metrik tonlarda urun alindigi icin cok uygun satılıyor. Ari sutunu alirken kalitesi 2.1 HDA olsun. Ya da bir dusugu 1.9hda.
Mrshadow

Msln yazdı:
Mrshadow yazdı:
Evet prrostatit hastasiyim. Bu hastaliga yakalanmadan 2 yil oncesine kadar zaten ari urunleri kullaniyordum. Hala devam ediyorum. Hastalik sık idrara cikma yanma kasiklarda cok hafif agri, sertlesme sorunu, cinsel isteksizlikle kendini gosterdi. Ancak ben 1 yil boyunca brokoli kurune devam ettim. Ve her 4 ayda bir melıssa karabas kurunu yaptim. Kahve,cay,soda,acili yicekleri tamamen kestim. Karabas melissadan sonra yanmalarim inanilmaz azaldi. Diyete devam ettikce konforum yerine geldi. Zorlandigim birkac sey var. Geceleri ereksiyon olunca idrar yaomakta zorlaniyorum. Sertlesme bitince 2. Idrari yapip rahatliyoeum. Bosalma aninda agrim yok.
Ozellikle yilda 2 kez brokoli kurunu yapin. Ilk kurde hemen rahatlama oluyor. Ardindan 1 ay boyunca karabas melissa cayina devam edin. Ibrahim saracogluna her ne kadar inanmasamda bu kür bana iyi geldi.kisin daha rahatim. Yazin bir sicak bir klima az az yanmalar baslayinca hemen karabas melissaya basliyorum 1 haftada yanma geciyor.
Hocam antibiyotik kullanmiyor musunuz?
Hastalik iyilesmedi mi? Takviyelerle nereye kadar?
Msln

Mesaj gönderen Msln »

Hic kullanmadim antibiyotik. Suan bağışıklığim icin yillarca mücadele ettim destek urunleri kullandim. Antibiyotik kullanarak bunlari hic etmek istemedim. Tabi yaptigim kurlerle rahatlama sagladim. Boylece 3 yil gecti. Ama idrari yapinca tam rahatlayamiyorum catalli sekilde idrar yapiyorum bunlar surekli prostatit oldugumu bana hatirlatiyor. Bu bahar ayinda bismillah deyip dr. Zafer oymana gidecegim insallah. Eski gunleri ozluyorum. Ne kahve icebiliyorum ne cay ne aci.. gene de buna sükür
Mrshadow

Msln yazdı:Hic kullanmadim antibiyotik. Suan bağışıklığim icin yillarca mücadele ettim destek urunleri kullandim. Antibiyotik kullanarak bunlari hic etmek istemedim. Tabi yaptigim kurlerle rahatlama sagladim. Boylece 3 yil gecti. Ama idrari yapinca tam rahatlayamiyorum catalli sekilde idrar yapiyorum bunlar surekli prostatit oldugumu bana hatirlatiyor. Bu bahar ayinda bismillah deyip dr. Zafer oymana gidecegim insallah. Eski gunleri ozluyorum. Ne kahve icebiliyorum ne cay ne aci.. gene de buna sükür
Valla hocam cok ilginc buldum sizin vakayi, yalniz bagisikligi guclendirmek icin yaptiginiz oncq sey ise yaramis olacak ki, prostatitte cok ciddi sikinti yasamamissiniz, tebrik ederim.
Yalniz antibiyotik kullanirken de veya sonrasinda takviyelerle etkiyi azaltirsiniz.

Gecmis olsun ve tebrik ederim.

Ari sutu ile ilgili sunu okudum. Cok ilginc geldi
Kralice arilar bunu icerek besleniyor, diger arilar ise bal yiyerek, kralice 6-7 yil yasarken arilar 6-7 ay yasiyor.
Bu manada inanilmaz bir sifa saniyorum.

Ben de ari sutu+propolis+polen karistirdim ona baslaacagim
Msln

Mesaj gönderen Msln »

Mrshadow yazdı:
Msln yazdı:Hic kullanmadim antibiyotik. Suan bağışıklığim icin yillarca mücadele ettim destek urunleri kullandim. Antibiyotik kullanarak bunlari hic etmek istemedim. Tabi yaptigim kurlerle rahatlama sagladim. Boylece 3 yil gecti. Ama idrari yapinca tam rahatlayamiyorum catalli sekilde idrar yapiyorum bunlar surekli prostatit oldugumu bana hatirlatiyor. Bu bahar ayinda bismillah deyip dr. Zafer oymana gidecegim insallah. Eski gunleri ozluyorum. Ne kahve icebiliyorum ne cay ne aci.. gene de buna sükür
Valla hocam cok ilginc buldum sizin vakayi, yalniz bagisikligi guclendirmek icin yaptiginiz oncq sey ise yaramis olacak ki, prostatitte cok ciddi sikinti yasamamissiniz, tebrik ederim.
Yalniz antibiyotik kullanirken de veya sonrasinda takviyelerle etkiyi azaltirsiniz.

Gecmis olsun ve tebrik ederim.

Ari sutu ile ilgili sunu okudum. Cok ilginc geldi
Kralice arilar bunu icerek besleniyor, diger arilar ise bal yiyerek, kralice 6-7 yil yasarken arilar 6-7 ay yasiyor.
Bu manada inanilmaz bir sifa saniyorum.

Ben de ari sutu+propolis+polen karistirdim ona baslaacagim
Allah sifa versin herkese en kisa zamanda. Evet ana arinin omru ari sutuyle 6-7 yil. Normal işçi arininki 2 ay. Maddi durununuz yerindeyse 2 yasindan sonra çocuğunuza sabah 1 gr aksam 1 gram veya 0.5gr sabah 0.5gr aksam muhakkak yedirin. Gene gunde 1 gr sabah 1 gr aksam propolis verin. Farki gorunce cok sevineceksiniz. Beyin gelisimi hareketliligi, arkadaslari hastayken okula gidemez ama sizin cocugunuz kosa oynaya okula giderek hastaligi atlatir.

Bu arada, bunu tam anlayamadim. Aciklayabilir misiniz. Antibiyotik tedavisine basladigimda bagisikligi guclendirici taksiveler almamali miyim?
**Yalniz antibiyotik kullanirken de veya sonrasinda takviyelerle etkiyi azaltirsiniz.**
Mrshadow

Hocam 6 aylik aldim ari sutu polen propolis karisimini ailecek tuketecegiz, alacak durumumuz var sukur.

Ari sutu mucizeymis hakikaten deneyip gorecegim.
Atibiyotik kullanirken tabii takviye kullanabilirsiniz
mylife
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen mylife »

Arı ürünleri tam tersi zarar verir prostata.idrara çıkma sıklığını bile artırır.
Mrshadow

mylife yazdı:Arı ürünleri tam tersi zarar verir prostata.idrara çıkma sıklığını bile artırır.
Bunun mantigi anlamadim, neden zarar versin?
tornografi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen tornografi »

mylife yazdı:Arı ürünleri tam tersi zarar verir prostata.idrara çıkma sıklığını bile artırır.
sacmalamissin kardesim. ari urunlerinin prostatit uzerindeki olumlu etkisi tum bilimsel makalelerde gecer
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

tornografi yazdı:
sacmalamissin kardesim. ari urunlerinin prostatit uzerindeki olumlu etkisi tum bilimsel makalelerde gecer
Bilhassa polen ve propolisin klinik calismalar sonucu prostat ve uriner sistem enfeksiyonunda tedavi edici niteligi bilimsel olarak tıp dergilerinde ve makalelerde yayimlanmistir. Kafadan atma senaryolar üretmeyin bu forumda.
Mrshadow

kadir yazdı:
tornografi yazdı:
Bilhassa polen ve propolisin klinik calismalar sonucu prostat ve uriner sistem enfeksiyonunda tedavi edici niteligi bilimsel olarak tıp dergilerinde ve makalelerde yayimlanmistir. Kafadan atma senaryolar üretmeyin bu forumda.
Otorite bunu soylemisse, fazla soze gerek yok :)
mylife

Mesaj gönderen mylife »

Mrshadow yazdı:
kadir yazdı:
tornografi yazdı:
Otorite bunu soylemisse, fazla soze gerek yok :)
Kendi üzerımde polenı test ettım polende cok yuksek mıktarda şeker var.idrara cıkma sıklıgımı kat kat artırdı. gercekcı olun lütfen.
mylife

Mesaj gönderen mylife »

Denedıgım seyın sonucu bu
Mrshadow

mylife yazdı:Denedıgım seyın sonucu bu
Siz poleni mumdan yapilan seker ilaveli urunlerden almis olabilir misiniz?

Polen, propolis antibakteriyeldir. Hatta arilar propolisi peteklerin etrafina sarar ki, bakterilerden korusun
mylife

Mesaj gönderen mylife »

Mrshadow yazdı:

Polen, propolis antibakteriyeldir. Hatta arilar propolisi peteklerin etrafina sarar ki, bakterilerden korusun
Aktardan aldım.mumdan polen mı yapılır ?
Mrshadow

mylife yazdı:
Mrshadow yazdı:

Mumdan neler yapiyolar hocam?
mylife

Mesaj gönderen mylife »

Mrshadow yazdı:
mylife yazdı:
Mrshadow yazdı: Siz poleni mumdan yapilan seker ilaveli urunlerden almis olabilir misiniz?

Kilosu internette bile 72 TL'den başlıyor.hakikisi kaç para.
Mrshadow

mylife yazdı:
Mrshadow yazdı:
mylife yazdı: Aktardan aldım.mumdan polen mı yapılır ?
Kilosu internette bile 72 TL'den başlıyor.hakikisi kaç para.
Maalesef saf ari urunleri cok pahali

Ari sutu kilosu 2500 tl mesela :(
mylife

Mesaj gönderen mylife »

Hocam polenlerden balmumu elde ediliyomuş.mumdan polen değil.araştirdim biraz.