Detrusitol hakkinda bilgi

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
firstranger
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Detrusitol hakkinda bilgi

Mesaj gönderen firstranger »

Arkadaslar mehaba,

Zafer hocayla tedavim devam ediyor. 35 olan lokosit sayisini 6 ya indirdik ve bir kutu daha tarivid ile detrusitol yazdi. Antibiyotiklerin kopegi olduk artik cok koymuyor ama bu detrusitol ile ilgili bilgisi olan, daha once kullanan var midir? Asiri aktif mesane diyor prospektusunde ama bende idrar kacirma veya tutamama yok sadece isedikten sonra fazladan damlama var. Hocanin teshisini sorgulamak haddime degil ama yine de bilgi sahibi olan biri varsa benimle de paylasirsa sevinirim.
NightAngel01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Re: Detrusitol hakkinda bilgi

Mesaj gönderen NightAngel01 »

Acaba mesane basıncını azaltmak için olabilir mi bu ilaçlar basıncı azaltıyor
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

bana da yazmıştı. ama bana ters ilaçmış. eğer idrarını yaparken zorlanma varsa kullanma. ben de darlık var bu arada. kr.yok.
firstranger

muzdarip yazdı:bana da yazmıştı. ama bana ters ilaçmış. eğer idrarını yaparken zorlanma varsa kullanma. ben de darlık var bu arada. kr.yok.
Darligin etkileri ne dostum?
muzdarip

firstranger yazdı:
muzdarip yazdı:bana da yazmıştı. ama bana ters ilaçmış. eğer idrarını yaparken zorlanma varsa kullanma. ben de darlık var bu arada. kr.yok.
Şöyle anlatayım ben Zafer hocaya gittiğimde daha darlık olduğunu bilmiyordum. O da şikayetlerimi dinleyince aynen sana dediği gibi aktif mesane deyip detrusitol yazdı. Oysa bende sık sık ama az az işeme durumu vardı, darlıktan kaynaklanıyor. Detrusitol ve benzeri ilaçlar böyle durumlarda kullanılmamalı. Bunu darlı teşhisini koyan Cem bey söylemişti bana. Aşırı aktif mesane denen şey idrarını tutamıcak kadar sıkışmak demektir. Öyle durumlarda bu tarz ilaçlar kullanılmalıdır.
firstranger

muzdarip yazdı:
firstranger yazdı:
Şöyle anlatayım ben Zafer hocaya gittiğimde daha darlık olduğunu bilmiyordum. O da şikayetlerimi dinleyince aynen sana dediği gibi aktif mesane deyip detrusitol yazdı. Oysa bende sık sık ama az az işeme durumu vardı, darlıktan kaynaklanıyor. Detrusitol ve benzeri ilaçlar böyle durumlarda kullanılmamalı. Bunu darlı teşhisini koyan Cem bey söylemişti bana. Aşırı aktif mesane denen şey idrarını tutamıcak kadar sıkışmak demektir. Öyle durumlarda bu tarz ilaçlar kullanılmalıdır.
Anladim, benimki de daha cok sana benziyor dostum. Nasil bir tedavi uygulandi sana? Bir de asil can alici soruyu soracagim sagligina kavusabildin mi?
muzdarip

25 Eylül de sistoskopi esnasında darlık açıldı. Prostat büyümesi olduğu gözlendi. Bu rahatsızlık üretra darlığı olarak geçiyor ve nüks etme yüzdesi yüksek. Şimdilik iyiyim, işemem operasyondan öncesine göre iyi. Darlık olup olmadığı sistoskopi ile anlaşılıyor. Eğer sende bu forumda bahsedilen kr.prostatit belirtileri yok da sadece işeme ile ilgili problemin varsa, sık sık az az gitme gibi, o zaman darlık olduğu düşünülebilir.
firstranger

muzdarip yazdı:25 Eylül de sistoskopi esnasında darlık açıldı. Prostat büyümesi olduğu gözlendi. Bu rahatsızlık üretra darlığı olarak geçiyor ve nüks etme yüzdesi yüksek. Şimdilik iyiyim, işemem operasyondan öncesine göre iyi. Darlık olup olmadığı sistoskopi ile anlaşılıyor. Eğer sende bu forumda bahsedilen kr.prostatit belirtileri yok da sadece işeme ile ilgili problemin varsa, sık sık az az gitme gibi, o zaman darlık olduğu düşünülebilir.
Yok bende bakteri cikiyor zaten, bunun yaninda iseme, ereksiyon vs tarzi problemler var. Sadece sik sik az iseme degil yani. Ama insan emin olamiyor lan belki diye dusunuyor o yuzden soruyorum dostum. Tesekkur ederim.