Almanyadayım antibiyotik lazım

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
blxs
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Almanyadayım antibiyotik lazım

Mesaj gönderen blxs »

Arkadaşlar selamlar,

Mart sonuna kadar Almanyada kalmak durumundayım. Zafer hocanın hastasıyım. En son 8-10 lökosit vardı. Bunun üzerine 5 forecef iğne 2 kutu cipro 750 mg kullandım. 2 aydır iyiydim, tekrar yanmalar ve kasık ağrısı ile halsizlik başladı.

Zafer hocaya mail atıp durumu anlattım. Türkiye'den gelecek bir arkadaş var hangi ilaçları getirsin diye sordum. Kendisi de arkadaşın bana gelirse reçete yazarım dedi. Gelecek arkadaş, bir arkadaşımın arkadaşı ve Ankara'dan geliyor. Adama, gelirken İstanbul'a uğra, doktora git diyemedim doğal olarak. Benim de gelme imkanım maalesef yok.

Buradaki sağlık sistemi bizimkinden daha beter inanın. Benim bu foruma hiç bir katkım olmadı. Çünkü hepiniz benden bu konuda daha bilgilisiniz.

Tarivid 400 mg ve tetradoks birlikte kullansam olur mu?
Ya da Cravit ve Azitro ikilisi etkili mi?
Birden fazla antibiyotik kullanmalıyım ama hangisi diğeriyle etkileşime girer bilemiyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Herkese geçmiş olsun...
ozgurdodi
Hastalık Başlangıç Yılı: 1994

Re: Almanyadayım antibiyotik lazım

Mesaj gönderen ozgurdodi »

bence cipro 750 ye 2 hafta kadar devam et..ya da tarivid400 de 2 hafta bi dene ,,,
ZooM505
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen ZooM505 »

Almanya dasın.. amazon.de gibi bir hazine var.. antibiyotikten çok daha kuvvetli ve daha az zararlı takviyeler kullanabilirsin..
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

blxs yazdı:Arkadaşlar selamlar,

Mart sonuna kadar Almanyada kalmak durumundayım. Zafer hocanın hastasıyım. En son 8-10 lökosit vardı. Bunun üzerine 5 forecef iğne 2 kutu cipro 750 mg kullandım. 2 aydır iyiydim, tekrar yanmalar ve kasık ağrısı ile halsizlik başladı.

Zafer hocaya mail atıp durumu anlattım. Türkiye'den gelecek bir arkadaş var hangi ilaçları getirsin diye sordum. Kendisi de arkadaşın bana gelirse reçete yazarım dedi. Gelecek arkadaş, bir arkadaşımın arkadaşı ve Ankara'dan geliyor. Adama, gelirken İstanbul'a uğra, doktora git diyemedim doğal olarak. Benim de gelme imkanım maalesef yok.

Buradaki sağlık sistemi bizimkinden daha beter inanın. Benim bu foruma hiç bir katkım olmadı. Çünkü hepiniz benden bu konuda daha bilgilisiniz.

Tarivid 400 mg ve tetradoks birlikte kullansam olur mu?
Ya da Cravit ve Azitro ikilisi etkili mi?
Birden fazla antibiyotik kullanmalıyım ama hangisi diğeriyle etkileşime girer bilemiyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Herkese geçmiş olsun...

Cravit(levoflaksasin)tetradox kombinasyonu daha mantıklı sinerjisi iyidr zafer hoca da ikisini yazar
blxs

Mesaj gönderen blxs »

ZooM505 yazdı:Almanya dasın.. amazon.de gibi bir hazine var.. antibiyotikten çok daha kuvvetli ve daha az zararlı takviyeler kullanabilirsin..
Hocam dediğin gibi burası takviye yönünden zengin ama salt takviye nasıl öldürecek ki mikribu. Varsa çok etkili bir takviye bildiğiniz onu kullanayım.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

blxs yazdı:
ZooM505 yazdı:Almanya dasın.. amazon.de gibi bir hazine var.. antibiyotikten çok daha kuvvetli ve daha az zararlı takviyeler kullanabilirsin..
Hocam dediğin gibi burası takviye yönünden zengin ama salt takviye nasıl öldürecek ki mikribu. Varsa çok etkili bir takviye bildiğiniz onu kullanayım.

Orda imkan varsa pcr kültür gibi test yapsanız
blxs

Mesaj gönderen blxs »

Orda imkan varsa pcr kültür gibi test yapsanız[/quote]

Burada direkt uzman doktora gidemiyorsunuz. Bunların aile hekimi gibi bir sistemi var. Önce ona gidiyorsunuz, sonra o gerek görürse sizi branş doktoruna yönlendiriyor. Ramdevular da 2 haftayla 1 ay sonrasına veriliyor.

Turkiye'deki sistem buradan çok daha iyi ama maalesef doktorların çoğu vasıfsız.
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

Vay be insan Almanya deyince daha farklı düşünüyor ben misal Avrupa deyince daha net çözümler vardır diye düşünüyordum ama geçen gün kontrole gittiğimde Zafer hocaya Londra’dan bir hasta geldiğini görünce şanslı olduğumuzu gördüm
blxs

Mesaj gönderen blxs »

efervesan yazdı:Vay be insan Almanya deyince daha farklı düşünüyor ben misal Avrupa deyince daha net çözümler vardır diye düşünüyordum ama geçen gün kontrole gittiğimde Zafer hocaya Londra’dan bir hasta geldiğini görünce şanslı olduğumuzu gördüm
Yok hocam, diğer konular tartışılır ama sağlık sistemleri berbat bunların.
ZooM505

Mesaj gönderen ZooM505 »

blxs yazdı:
Allicin max ve argentum rohrezucker kullanabilirsin mesela..
C b vitamini yle magnezyum ve çinkoyu yanına ekleyebilirsin. Uzun vadede iyi sonuç alırsın.. karbonhidrat gluten ve şeker diyeti eklersen..
blxs

Mesaj gönderen blxs »

ZooM505 yazdı:
blxs yazdı:
C b vitamini yle magnezyum ve çinkoyu yanına ekleyebilirsin. Uzun vadede iyi sonuç alırsın.. karbonhidrat gluten ve şeker diyeti eklersen..
Eyvallah hocam araştırıcam bunları.
ZooM505

Mesaj gönderen ZooM505 »

blxs yazdı:
ZooM505 yazdı:
blxs yazdı: Hocam dediğin gibi burası takviye yönünden zengin ama salt takviye nasıl öldürecek ki mikribu. Varsa çok etkili bir takviye bildiğiniz onu kullanayım.
Allicin max ı yüksek doz kullanman gerekebilir.. şikayetlerin çok mu ağır?
blxs

Mesaj gönderen blxs »

ZooM505 yazdı:
blxs yazdı:
ZooM505 yazdı:
Allicin max ı yüksek doz kullanman gerekebilir.. şikayetlerin çok mu ağır?
Dayanılmayacak gibi değil ama bende bu hastalığın belirgin belirtileri halsizlik ve eklem ağrıları, bir de sık idrar ve yanma.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

efervesan yazdı:Vay be insan Almanya deyince daha farklı düşünüyor ben misal Avrupa deyince daha net çözümler vardır diye düşünüyordum ama geçen gün kontrole gittiğimde Zafer hocaya Londra’dan bir hasta geldiğini görünce şanslı olduğumuzu gördüm
Yurt dışında hastaya ve hastalıklara ilgi çok ama muayene olmak çok zor ve pahalı kapitalist sistem sonuçta Türkiye de insan hayatı değersiz ama sağlık tedavisi daha kolay yurt dışında çalışıp da tedavisi İçin Türkiye ye gelen çok kişi var
kenan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen kenan »

Beni turk doktorlarına emanet edin.
MUSTAFA KEMAL ATATURK.
kenan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen kenan »

Bizim doktorlarımız başka ya bendeyurtdışı tipda ilerde diye düşünürdüm yanıldığımı bu sayfadan okuyunca anladım aydınlattin için tskler arkadaslar
Yener
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Yener »

Öncelikle geçmiş olsun. Ben ezbere antibiyotik kullanmanın çok doğru olmayacağı inancındayım. Gerçi ben bu hastalıkta daha yeniyim ve forumdaki tecrübeli arkadaşların görüşlerine saygım sonsuz ama bunu genel kanaat olarak söylüyorum. Zafer Hoca'dan ilaç tavsiyesi almanız daha doğru olur. Aslında en iyisi gelip muayene olanız. Ayrca Almanya'da bir klinik var. Linki: http://www.klinikum-friedrichshafen.com ... atment.php Nasıl bir yerdir bilemiyorum ama belki siz orada daha yakınen araştırırsınız.
blxs

Mesaj gönderen blxs »

Arkadaşlar teşekkur ederim hepinize yazdıklarınız için.
Ben Zafer hocaya gittim, gelişmeleri ayrı bir başlıkta yazarım, belki bir nebze faydam olur.