Kadir Abi Üroloji Polikiliniği

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
mesut
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Kadir Abi Üroloji Polikiliniği

Mesaj gönderen mesut »

arkadaşlar lütfen bana da yardımcı olur musunuz. durumumu anlatayım arkadaşlar bundan 5.5 ay önce korumasız bir ilişkim oldu 2 gün sonrasında penisimde yanma ve sık idrara çıkma oldu. 3. gün hastaneye gittim bana monodoks ilaç verdi bir hafta kullandım geçmedi. sürekli yanmam var. başka doktora gittim bu sefer cipro ve beş tane iğne verdi novosefti sanırım. kardeşleri buda etki etmedi. sonra devlet hastanesine gittim meni kültürü idrar kültürü yaptıö temiz çıktı. doktorlar psikolojik dediler. bende eve eli boş döndüm. kardeşlerim zaman geçtikçe yanmam arttı özelikle boşalınca ondan sonra yanmam çok fazla oluyor ve 4 5 gün aşırı oluyor. baktım olacak gibi değil bu sefer yaklaşık 2. ayımda gittim tekrar idrar kültürü ve meni kültürü yaptım idrar kültürü temiz çıktı meni kültüründe klebsilla pneumonia diye bir kültür üremesi oldu. doktor meni kültürünü tekrarladı tekrar aynı bakteri çıkınca hastaneye yatırdılar yaklaşık 28 gün damar yolndan ilaç verdiler. bakteri negatifleşmiş yani gitmişti fakat yanmam geçmedi. doktorlar taburcu ettiler. yanmam geçemdi dedim onlarda monodoks verdi bunuda kullan dediler. onuda kullandım kardeşlerim buna rağmen yanmam geçmedi ben hiv hastalığından korktum 5.ay anti hiv testim negatif geldi. yine 5.ay meni ve idrar kültürü testi yaptım üreme yok şu an 5.5 ayım oldu kardeşlerim yanmam halen geçmedi sanki affedersiniz penisin içine çuuk sokmuşlar yara olmuş öyle yanıyor bazende sanki traş oluruz ya kolanya süreriz yanma hissederiz aynen öyle bir yanmam var . van daki ot karışımı yapan kişiden otuda aldım bu ikincisi oldu kullandım ilki çok iyi geldi tamam dedim kurtuldum taki boşalma yasayana kadar. ve şu an o karısımda fayda etmiyor. lütfen ne yapmam gerrekiyor yaşım 27 aileyede diyemiyorum durumu lütfen bana yardımcı olur musunuz kardeşlerim.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Kardeşim grupta tavsiye edilen doktorlara git. Van da yaşıyorsun herhalde o çevre de bildiğim doktor yok genede araştırma yapmak lazım
mesut

Mesaj gönderen mesut »

kardeşim aynen van da yaşıyorum. imkanım yok gitmeye doğrusu. burdaki doktorlar bol bol su iç. ve her seferinde aynı antibiyotiği yazıyorlar. inan bana ne yapacam bilmiyorum. şuna şükr ediyorum en azından hiv hastalığı çıkmadı. ama şimdi burda okuduklarıma bakıyorum uzun yıllardır bu hastalkla uğrşan var. şu an bekarım nasip olursa bir yıla düğün düşünüyorum evliliğe ya da çocuk sahibi olmaya ya da askere gitmeye engel mi kardeşim. hakkaten şu an telaştan ne yapaağımı bilmiyorum
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

Evlilik askerlik çocuk sahibi olmak için engel değil
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

mesut yazdı:kardeşim aynen van da yaşıyorum. imkanım yok gitmeye doğrusu. burdaki doktorlar bol bol su iç. ve her seferinde aynı antibiyotiği yazıyorlar. inan bana ne yapacam bilmiyorum. şuna şükr ediyorum en azından hiv hastalığı çıkmadı. ama şimdi burda okuduklarıma bakıyorum uzun yıllardır bu hastalkla uğrşan var. şu an bekarım nasip olursa bir yıla düğün düşünüyorum evliliğe ya da çocuk sahibi olmaya ya da askere gitmeye engel mi kardeşim. hakkaten şu an telaştan ne yapaağımı bilmiyorum
Kardeş geçmiş olsun tahmıne göre ters ilişki yaşadın, tek bir patojene baglı olmaya bilir birçok mikrop kapmış olabılırsın, o yüzden prostat sıvısından kültür yaptır lökosit ölçümü yaptır, madem evleneceksin gerekirse forumdaki doktorlardan birine git, dikkatli ol hiv negatif cıkması iyi 5 ay geçmiş aradan bundan sonra ilişkilerine dikkat et dedigim gibi tek bir mikrop degil birkaç mikrop olabılır ayrıca tedavin biteli ne kadar oldu
mesut

Mesaj gönderen mesut »

kardeşim bunu yazmam umarım sakıncası yoktur. hayır ters ilişki yaşamadım . sadece cahillik yapıp bu işi sürekli yapan biriyle oldu. ama ters ilişki olmadı. ever hiv için 5 ay oldu hiv konusunu kapattım çok şükür bişey çıkmaz artık diyorlar. ama kardeşim bu yanmada mahf ediyor beni vandaki bir karışım satan birinden ot vardı aldım kullandım ilk zamanlar çok iyi geldi sonra yine başladı. van dışına çıkma imkanım neredeyse sıfır. yani burda meni kültürü yapıyorlar bişey çıkmıyor..
mesut

Mesaj gönderen mesut »

asosyal yazdı:Evlilik askerlik çocuk sahibi olmak için engel değil
abim forumda bazıları eşine bulaştırma durumun var yazmışlar. korumasız ilişkiye girmeyin eşinizle yazmiş. abi insan eşiyle ilişkiye girdiğinde afedersiniz prezervatif mi takar bunu eşine nasıl anlatırsın. abim meni kültürü ile prostat sıvısı farkı nasıl oluyor çünkü burda meni kültürümde ilk başta bakteri vardı sonra bir ay hastanede yattım ilaç verdiler. şimdi meni kültüründe bişey yok. onlarda gönderiyorlar ama bir gerçek var çok kötü yanmam var.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

mesut yazdı:kardeşim bunu yazmam umarım sakıncası yoktur. hayır ters ilişki yaşamadım . sadece cahillik yapıp bu işi sürekli yapan biriyle oldu. ama ters ilişki olmadı. ever hiv için 5 ay oldu hiv konusunu kapattım çok şükür bişey çıkmaz artık diyorlar. ama kardeşim bu yanmada mahf ediyor beni vandaki bir karışım satan birinden ot vardı aldım kullandım ilk zamanlar çok iyi geldi sonra yine başladı. van dışına çıkma imkanım neredeyse sıfır. yani burda meni kültürü yapıyorlar bişey çıkmıyor..
Gecmis olsun kardesim.
Bak sevgili kardeşim,
Ot seni gecici olarak rahatlatir.Fakat tedavi etmez.Bazi tahlillerin temiz cikabilir.Ama yaptirman gereken şey prostat sivisinin lokosit sayisini kontrol ettirmendir.Vanda bu işi yapan bir dr bul..yoksada forumda adi gecen dr lardan birine gidip bu islemi yaptir.5 adet igne sana yetmemis olabilir.
mesut

Mesaj gönderen mesut »

kadir yazdı:
mesut yazdı:kardeşim bunu yazmam umarım sakıncası yoktur. hayır ters ilişki yaşamadım . sadece cahillik yapıp bu işi sürekli yapan biriyle oldu. ama ters ilişki olmadı. ever hiv için 5 ay oldu hiv konusunu kapattım çok şükür bişey çıkmaz artık diyorlar. ama kardeşim bu yanmada mahf ediyor beni vandaki bir karışım satan birinden ot vardı aldım kullandım ilk zamanlar çok iyi geldi sonra yine başladı. van dışına çıkma imkanım neredeyse sıfır. yani burda meni kültürü yapıyorlar bişey çıkmıyor..
Gecmis olsun kardesim.
Bak sevgili kardeşim,
Ot seni gecici olarak rahatlatir.Fakat tedavi etmez.Bazi tahlillerin temiz cikabilir.Ama yaptirman gereken şey prostat sivisinin lokosit sayisini kontrol ettirmendir.Vanda bu işi yapan bir dr bul..yoksada forumda adi gecen dr lardan birine gidip bu islemi yaptir.5 adet igne sana yetmemis olabilir.
kadir abim.allah razı olsun. abim ben iğneleri yanmam başladığından 3 gün sonra kullanmaya başladım ondan sonra cipro mnodoks azitro ve bir çok başka antibiyotik 2.ayımda menide çıkan bakteri içinde 28 gün hastanede yatım meni kültüründe çıkan bakteri yok oldu ama yanmam geçmedi . abi meni kültürü şimdi yapıyorum bişey yok. prostat sıvısı ile meni kültürü farklı şey mi abim
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

Prostat sıvısına parmak atınca gelen sperm mikroskop altında inceleme ile meni kültüründe ise sen Masturbasyon sonrası kaba verip 3 gün sonra alıyorsun. Prostat sıvısına her doktor bakmıyor.
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

28 gun hangi antibiyotigi kullandin dostum?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

mesut yazdı:
kadir yazdı:
Gecmis olsun kardesim.
Bak sevgili kardeşim,
kadir abim.allah razı olsun. abim ben iğneleri yanmam başladığından 3 gün sonra kullanmaya başladım ondan sonra cipro mnodoks azitro ve bir çok başka antibiyotik 2.ayımda menide çıkan bakteri içinde 28 gün hastanede yatım meni kültüründe çıkan bakteri yok oldu ama yanmam geçmedi . abi meni kültürü şimdi yapıyorum bişey yok. prostat sıvısı ile meni kültürü farklı şey mi abim
Mesut prostat sivisi lokosit olcumu farkli bir islem.Kulturde ureme olmayabiliyor...fakat enfeksiyon varsa prostat sivisinda lokosit cikabiliyor.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Kadir abi sen bira iciyor musun? Bugun zafer hocaya ictigimi her hangi bir rahatsizlik vermedigini soylememe ragmen herseyi ic onu icme dedi.
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

Kc34 yazdı:Kadir abi sen bira iciyor musun? Bugun zafer hocaya ictigimi her hangi bir rahatsizlik vermedigini soylememe ragmen herseyi ic onu icme dedi.
Mayalı içki olduğu için olabilir maya da bi çeşit bakteri ya ondandır diye düşünüyorum
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Sarapta mayali neden bira?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Kc34 yazdı:Kadir abi sen bira iciyor musun? Bugun zafer hocaya ictigimi her hangi bir rahatsizlik vermedigini soylememe ragmen herseyi ic onu icme dedi.
Caner, ben haftada 1 icerim. Birada iciyorum.Mayali oldugu icin prostati sisirebilir ama isemeyi arttirip uretrayi temizliyor bana gore.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

kadir yazdı:
Caner, ben haftada 1 icerim. Birada iciyorum.Mayali oldugu icin prostati sisirebilir ama isemeyi arttirip uretrayi temizliyor bana gore.
Bira mayasi ile sarap mayasi farkli seyler.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Bir arkadas vardi bira icerek duzelmisti mantikli olabilir bu kadir abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Kc34 yazdı:Bir arkadas vardi bira icerek duzelmisti mantikli olabilir bu kadir abi
Ben bir zararini gormedim ama tabi sizde icin diyecek halim yok.Sakın yanliş anlamayin:)
Pozitif

Mesaj gönderen Pozitif »

6 adet desefin iğne kullandım.zefer hocaya lökosit ölçümü yapmak için gidecektim.net lökosit ölçümü almam için en az kaç gün olmalı iğneyi bırakılı Kadir abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Pozitif yazdı:6 adet desefin iğne kullandım.zefer hocaya lökosit ölçümü yapmak için gidecektim.net lökosit ölçümü almam için en az kaç gün olmalı iğneyi bırakılı Kadir abi
Hemen gitki ignenin yarayip yaramadigini anlayalim.
Pozitif

Mesaj gönderen Pozitif »

İlk gidişin lökosit ölçümüne Kadir abi şu an desefin kullandığım için sonuç beni yanıltabilir diye düşündüm.teşhis koymak istiyorum lökosit varsa k.porostatit olduğumu anlıyacam.o yüzden kaç gün ara verdikten sonra gldeyim diye sordum
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Kadir abi;
hastalık yeni başladı, zafer hocada lökosit ölçümünde sayı 7-8 çıktı, pek bişeyin yok dedi. zaten birçoğu gibi ağrılı şikayetlerim de yok.
sence bu hastalığın yeni başlamasından dolayı mı? yoksa ciddi bir enfeksiyon olmaması ve tedaviye yakın olduğumuz anlamına mı gelir
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Enfeksiyon cok yayilmamis demekki daha kisa surede iyilesirsin sanslisin
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Mrshadow yazdı:Kadir abi;
hastalık yeni başladı, zafer hocada lökosit ölçümünde sayı 7-8 çıktı, pek bişeyin yok dedi. zaten birçoğu gibi ağrılı şikayetlerim de yok.
sence bu hastalığın yeni başlamasından dolayı mı? yoksa ciddi bir enfeksiyon olmaması ve tedaviye yakın olduğumuz anlamına mı gelir
7-8 lokosit fazla degil ama, bu hastaligin startı onemli...ne kadar zamandir sikayetleriniz devam ediyor.Bazen immun sistemin durumuna göre lokosit artip ve azalma gosterebiliyor.