Apiterapi ile prostatit hastaları iyileşebilir mi?

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
Erhan1976
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Apiterapi ile prostatit hastaları iyileşebilir mi?

Mesaj gönderen Erhan1976 »

Merhaba. Geçenlerde bir firmadan bal alırken konu prostatite geldi, ben arı zehriyle tedavi yapıldığını duymuştum, bunu sordum, firma sahibi "benim çalıştığım bir apiterapist var, O birçok hastalık için çeşitli kürler uyguluyor" dedi. Açtım telefonu, konuşması gayet düzgün, arı ürünleri ile tedavide bilgi sahibi olduğu belli olan bi bayandı. Tahlil sonuçlarımı istedi. Dedi ki "arı zehriyle tedavi olur ama prostatit için ağır gelir, arı ürünleri ile tedavi yapılabilir, yabancı kaynaklardan bakabilirsin" dedi. 27 yaşındaki bir kişiyi daha önce tedavi etmiş, "konuşmak isterim bu kişiyle" dedim, Libya'da dedi. :) "Ben mucize vadetmiyorum ama daha iyi olabilirsin" diyor. Tedavi metodunu ve ürünlerin hangi dozlarda ne kadar kullanılacağını ve maliyetleri balcıya iletecekmiş, ondan ayrıntıları alacakmışım. 2-3 aylık bir tedavi öneriyor. Daha sonra yabancı sitelere baktım, hakikaten bazı tedavilerden bahsediliyor apiterapi ile. Alternatif tedavilerle ilgilenen ve apiterapi ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa yorumlamasını rica ederim.
mustafa3435
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Apiterapi ile prostatit hastaları iyileşebilir mi?

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Arı zehri güçlü bir antioksidandır. Mutlaka bir faydası olur ama bu işin tedavisi kombine tedaviden geçiyor. Mutlak suretle antibiyotik kullanılması gerekiyor. Tek başına yeterli olacağını düşünmüyorum.
Erhan1976
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Re: Apiterapi ile prostatit hastaları iyileşebilir mi?

Mesaj gönderen Erhan1976 »

Kağıt üzerinde haklısın ama antibiyotik de tek başına yeterli değil maalesef. Keşke yeterli olsaydı da insanlar burada toplanıp çare aramasaydı. Vücutta bıraktığı hasar da cabası...