REKTAL YOLDAN ANTİBİYOTİK EMDİRME YÖNTEMİ

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
serdax

REKTAL YOLDAN ANTİBİYOTİK EMDİRME YÖNTEMİ

Mesaj gönderen serdax »

Arkadaşlar eski sitede yayınladığım bir çeviriyle burada devam ediyorum...Zaman zaman farklı çeviri ve yöntemleride burada yayınlayacam....Zamanında kr. prostatitle ilgili yabancı bir gruptan gelen bir maille ilgili dikkatimi çekti ve çevirisini yaptım. Çeviride hata kaza olmuşsa af ola İngilizceden çok uzak kaldım. ama sizlerle paylaşmadan da edemedim. Arnavutluktan çalışan bir nefrolog yazmış gruba bir tedavi methodu geliştirmiş ve gayet iyi niyetli bir yazı gibi göründü, inşallah işimize yarar[/i]
2 Ara 2014 13:59 tarihinde "Prostatitis Forum & Social Network" <mail@prostatitis.ning.com> yazdı:

A message from Aeqile Gjikondi to all members of Treatment on Prostatitis Forum & Social Network!

CHRONIC PROSTATITIS---- A new powerful Rectal treatment
gjikondiclinic
Dr.Arqile Gjikondi
Nefrologist..Tirana - Albania

MY 7 YEARS EXPERIENCE ON THE TREATMENT OF CHRONIC PROSTATITS TO MY CLINIC ON TIRANA-ALBANIA....
There are 7 years that I am treating my patient by an method that I named..Two - modal rectal treatments.
I began to treat the chronic prostatits 17 years ago to the Central Army Hospital Tirana ,when I worked as a nephrologists for about 26 years. The 10 first years ,,I use intensively the academically traditional methods of treatment (antibiotics, non steroidal antiinflammators,alfa 1 blockers),with no significative results. Then I began to use the massage of the prostate (good temporary results),intraprostatic injections (good results, but ,too painfully , complicated and costly method).
7 years ago I began to use the 2 modal rectal method. It is a VERY LOGICAL anatomical treatment with excellent results and too easy to perform without pain, no complications, no any adverse effects and very cheap in comparison of the other methods of treatment. (about 400 patients)
The logical approach....the antibiotics taken by Mouth route, did not arrive with a good concentration on the prostate and pelvic organs (seminal vesicles, muscular pelvic tissues etc.)
So..I use the rectal route to insert the antibiotics (not intraprostatic injections).The rectal mucosa is a very capable to absorb the liquids, (in this case ,antibiotics) and send them directly to the nearest,atached organs (in this case ,prostate and other pelvic organs)via rectal vessels network,,unchanged and with a very high concentration.
I use the different antibiotics, each day (for 10 days) with a rectal wash syringe (similar with a micro enema).The patient must stay lay down at his bed for 30 min .
The concept is that the antibiotic ,will absorbed by rectal mucosa and it will be spread at the prostate and pelvic tissues unchanged with e very great concentration (hundred times more as the mouth route)There is no need for the use of the cortisone or other drugs ,,,only antibiotics ,(usually ..4-5 kind of antibiotics) with very small doses, so there are not adverse effects or complications.
This is first mode of treatment, but I use and the second treatment at the immediately after each of the antibiotic insertion.
The second treatment consist at the concomitant use of a special device, which is a rectal heater .It is a small probe (a finger size ones) connected with a heater device(you can bay this device to your country or other country shop, online ,too easy) .This probe is inserted in the anus immediately after the antibiotics insertion, and rest in the anus for 30 minutes (the time during the antibiotics are absorbed by rectal mucosa).The probe is heated at about 40-45 Celsius degree. This probe ensure a very good antibiotics absorption, magnetic massage, improvement of prostate and surround tissues shrinking , vascular network etc.
Some years ago,I use this anal heater device ,alone without antibiotics. There were some very good results, but the combination heater with anal antibiotics ,,there are very quick, long term excellent results .I don’t know exactly ..why..this combination works so well.
The treatment consists at 10 -15 days treatment, 30min, of each session.
The improvement is a very quick within 3-5 first days,. After the complete of this rectal 10 days treatment, WHAT HAPPEN???
Usually after the treatment finished, the pain symptoms disappear 90-100% for a long time (years)or forever.
The voiding iritative symptoms (dysuria,frequency ,urgency)disappear at 70-100%,usually after 10 days till 3-4 weeks.
The ejaculate symptoms, disappear during 10 days till 3-4 weeks
The impotence ,erection disturbances ,disappearing during 3-8 weeks after the treatment
Psychological symptoms (fear,fatigue,panic,desperation depression)etc,resolve immediately after the treatment.
By my 7 years experience ,about 85% of the patients are completely recovered (symptom free) for follow up of 2 years.
The remaining (15%), have some small relapses, too easy to treat only by mouth medications (traditional ones—antibiotics, alfa1 blockers, pain killers, zinc, magnesium or herbal substances etc)+the use of the anal heater ,which ,,now you have to your home
The best results are achieving with young adults 18-50 years old.
I know, it is very difficult to believe those excellent results .I need a 3 years experience ,to believe it by myself. To my practical work there are too many patients suffering for 2-10 years from chronic prostatitis. Nowadays they are symptom free or with small temporary relapses specially in the winter or spring season.

This method is too simple, too easy ,,to be such excellent in short and long term results.
Often the simple things are the best solutions..
This method can be performed by each patient in his own home with nurse assistance or his wife or friend. Just need to bay some ampoules of antibiotics, an enema syringe and of course the anal heater device. No more expensive travelling, hotels doctors bills, time consuming etc..
My inspiration for this work and treatment is due to the work and concepts of Prof.Dr.Federico Guercini(Italy) Prof.Dr.Atila Toth (USA),Prof.Dr.Daniel Shoske (USA),Manila Protocol

Always I am wondering why the other doctors (urologists) don’t use this anal route for antibiotic administration. I don’t find the answer yet.
I apologize for my English writing mistakes. I am aware that this is a very short article prepare only for prostatic sufferers, not for medical members. Please feel free to write me any questions about this article.
With Respect...Dr.Arqile Gjikondi facebook.....Gjok kondi,,
skype .....agjikondi gjikondi
Cel.00355 68 22 78 356
Tirana Albania e=mail agjikondi@yahoo.com
Adres..Rr.Hoxha Tahsim Pall.298 Shk.1 Ap.8

Visit Treatment at:
http://prostatitis.ning.com/groups/grou ... _mes_group

ÇEVİRİ
TIRINA-ALBENIA KLİNİĞİMDE KRONİK PROSTATİT İÇİN 7 YILDAN BERİ UYGULADIĞIM TEDAVİ ŞEKLİ

Yaklaşık 7 yıldan beri İki rektal uygulama modeli bu yönetimi hastalarıma uyguluyorum.
Kronik prostatatit 17 yıl önce ilk kez tedavi etmeye başladığımda, o zamanlar Merkez Askeri Hastanesinde bir 26 yaşında nefrologistim.
İlk 10 yıl geleneksel akademik methodlar uygulamalar çerçevesinde(antibiyotikler, non steroidal antiinflammatörler(ağrı kesiciler),alfa 1 blokerler) kullandırdım fakat düzgün bir sonuç alamadım.
O zaman prostat masajı(uygun sıcaklık koşullarında), intraprostatik enjeksiyonlar(iyi sonuçlar aldım, oldukça ağrılı, fakat hem karmaşık hem pahalı) kullanmaya başladım.
7 önce bu iki rektal uygulama methodunu kullanmaya başladım. Bu uygulaması diğer uygulamalara nazaran çok kolay, sonuçları olağanüstü, hiçbir yan etkisi olmayan,komplikasyonsuz, kolay uygulanabilir, acısız ve çok mantıklı methodlardır( yaklaşık 400 hastada uyguladım).
Klasik tedavide mantıksal yaklaşım, antibiyotiklerin oral yolla alınıması fakat bu iliçlardaki etken maddeler her zaman prostat ve pelvik yapıda(seminal vesiküller,muskular pelvik eklemler) istenilen konsantrasyonlara ulaşamıyor.
Bu yüzden rektal yollarla antibiyotiği prostat ve diğer pelvik organlara ulaştırmaya( intaraprostatik enjeksiyon gibi değil) karar verdim. Rektal mukoza sıvıların emilimi için çok uygun bir yapıdadır. Bu yolla antibiyotikler, rektal mukoza tarafından emilip, rektal damar ağıyla hemen yanındaki prostat ve pelvik yapılara, değişmeden ve yüksek konsantrasyonlarda ulaşabilirler. Ben 10 gün boyunca hastalara rectal bölgeyi yıkayarak(aynı lavman gibi) her seferinde değişik antibiyotikler olmak üzere veriyorum, hasta uygulama süresince yüzkoyun 30 dk boyunca ilacın emilimi sağlamak için bekliyor. Bu bağlamda antibiyotik az önce iziah edildiği gibi rektal mukozadan geçeek rektal damarlar yardımıyla prostat ve pelvik yapılara çok yüksek konsantrasyonlarda( en az oral antibiyotiklerin 100 defa alınmasına eşdeğer) ulaşıyor. Bu yöntemle prostattaki antibiyotik konsantrasyonun sağlamak için kortizon ve diğer haplara ihtiyaç yoktur. Sadece küçük dozlarda antibiyotik ( genellikle 4-5 çeşit antibiyotik), ne yan etkisi var, ne komplikasyon...bı işlem yapıldığında hemen ikinci işlemin yapılması gerekiyor.
ikinci rektal uygulmada, benim bu tedavi için geliştirdiğim özel bir cihaz eşliğinde yapılıyor, rektal ısıtıcı... küçük probe( işaret parmağı büyüklüğünde ısıtıcı bir uç) var ve bu uçtan 40-45 ºC ye varan bir ısı yayılıyor, bu probe anüs deliğinden itirilerek rectal mukozadan antibiyotik absorbisyonunu sağlıyor, hem manyetik masaj yapıyor hem küçülen prostat ve çevre dokularda , damar ağının vb gelişmesini sağlıyor. Bunun için yarım saat daha hasta sırt üstü yatarak bekliyor.
Bazen bu cihazı antibiyotik uygulaması yapmadan direkt olarak kullandığım oldu.sonuçlar güzeldi, Fakat antibiyotik ve ısıtıcı cihaz kombinasyonundan aldığım sonuçları daha yüz güldürücüydü.Yaptığım tedavi 10-15 gün sürüyor her seans yarım saat şeklinde ,hastalıkta semptonların kaybolması genellikle 3-5 günü buluyor. Genellikle 10 gün sonra tedavi bitiyor.
Tedavi bitiğinde genellikle ağrı semptomları%90-100 oranında azalma, İşeme ile ilgili semptonlar( dizüri(ağrılı işeme) ,sık işeme) %70-100 oranında azalma ve boşalmadaki problemler de 90-%100 azalma genellikle 10 gün ile 3-4 hafta arasında kendini gösteriyor.ereksiyon bozukluklarınla ilgili sorunlarda ise tedavi bitimimden 3-8 hafta sonra azalarak kayboluyor. Psikolojik semptonlar( Sinirlilik, korku, panik vb...) tedaviden fayda alınır alınmaza genellikle kayboluyor.
Benim 7 yıllık tedavi tecrübelerime göre hastalarım %85 , tedaviyi takip eden iki yıldan beri bu hastalıktan tamamen kurtuldu.Kalan % 15'in de küçük relapslar gözlemlendi. Onlarada klasik tedavi ve antibiyotiksiz rektal ısıtıcı probe kullanılarak tedavi ettik ve rahatlamaları sağlandık. (Oral antibiotikler, alfa1 blokerler, ağrıkesiciler, zinc, magnezyumlu haplar ve bitkisel destekliyiciler).
En istikrarlı sonuçlar 20-50 yaş arası yetişkinlerde alındı.Hastalarımın hepsi 2-10 yıl arasında değişen kronik prostati semptonları göseren hastalardı. Özellikle kış ayları ve bahar aylarında mevsimsel relapslar ( hastalığın enfeksiyonun tekrarı) gösteriyordu.
Ben bu hastalıktan bu kadar iyi sonuçların alınacağını hiç düşünmüyordum, fakat son 3 yılda yaptığım işe tüm kalbimle bende inandım. Bence bu yöntemleri bu hastalıktan kurtulmak için, en basit,en hızlı ve en güvenilir çözüm yolu hemde uzun vadede çok güzel sonuçları var...
Bu methodu evde bir arkadaşınız, bir hemşire, karınız bile size uygulayabilir, okadar basit. Birkaç antibiyotik ampulü alın,bir lavman (enema şırıngası)ve bir anal ısıtıcı... hotal faturası, seyahat gideri, doktor faturası, işlem ücreti, vb.. hepsinden çok çok daha ucuza gelecektir.
Ben bu tedavi yaparken, Prof.Dr.Federico Guercini(Italy) Prof.Dr.Atila Toth (USA),Prof.Dr.Daniel Shoske (USA),Manila Protocol çalışmalarından ve tedavi şekilllerinden ilham aldım.
Daima merak ettim, diğer ürologlar niye anal yoldan antibiyotik vermeye başvurmazlar diye, ama henüz daha bir cevap alamadım.
Bu tıbbi meslektaşlarım için bir makale değil tabi ki, bunu bir doktor olarak da yazmıyorum. Bunu prostatit hastaları için yazıyorum. Lütfen bana sorunuz varsa sormaktan çekinmeyin.
Saygılarımla;
Dr.Arqile Gjikondi

facebook.....Gjok kondi,,
Skype .....agjikondi gjikondi
Tel:00355 68 22 78 356
Tirana Albania e=mail agjikondi@yahoo.com
Adres..Rr.Hoxha Tahsim Pall.298 Shk.1 Ap.8 TIRINA/ALBENIA
karşıdan karşıya geçerken
eli bırakılan çocuklardık
oysa biz hep bir düş kazasında
yitirdik arkadaşlarımızı
prostatiniseveyim

Re: REKTAL YOLDAN ANTİBİYOTİK EMDİRME YÖNTEMİ

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Selcuk eski forumda dedigine gore bu isticiyida almis ve antibiotikleri ve ardindan isitmayi kullanmis diye okumustum kendisi benden daha iyi biliyodur
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Çeviri ve bilgilendirme için teşekkürler. Ben mi yanlis anladim yoksa,

1- Anüsün Lavman pompasıyla temizlenmesi ve yolun açılması
2- Antibiyotik ampulunun kırılarak anüsün içerisine dökülmesi (bildigin lavabo giderine döker gibi? Ya da lavman aparatıyla mı onu tam anlamadım?)
3- Anal ısıtıcı kullanılması.

Dogru mudur? Eğer gerçekten işe yarıyorsa ticari kaygıdan uzak bi yöntem gibi görünüyor.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

selçuk abi denemişti.işe yaramamıştı.
NeverGiveUp

En istikrarlı sonuçlar 20-50 yaş arası yetişkinlerde alındı.Hastalarımın hepsi 2-10 yıl arasında değişen kronik prostati semptonları göseren hastalardı.

Selcuk abi kac yasindaydi sormak ayip olmasin : )

selchuk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

NeverGiveUp yazdı:
En istikrarlı sonuçlar 20-50 yaş arası yetişkinlerde alındı.Hastalarımın hepsi 2-10 yıl arasında değişen kronik prostati semptonları göseren hastalardı.

Selcuk abi kac yasindaydi sormak ayip olmasin : )
57,5 :)
Ben uyguladım ama bir faydasını görmedim.
Dr bu yöntemle birçok hastasını iyileştirdiğini hatta sadece Delwa ısı terapisiyle de çok kişiyi iyileştirdiğini söyledi.

Uygulamak isteyen olursa,gerekli ilaçları ve uygulama sürelerini detaylı yazabilirim.
NeverGiveUp

Bu Arnavut doktorda kasap tipi var abi bi de yontemi anlatmak icin para istiyomus.. Nasil yapildigini ve hangi ilaclarin kullanildigini sana zahmet yazarsan sevinirim..

NeverGiveUp

Özellikle kış ayları ve bahar aylarında mevsimsel relapslar ( hastalığın enfeksiyonun tekrarı) gösteriyordu.
Ben bu hastalıktan bu kadar iyi sonuçların alınacağını hiç düşünmüyordum, fakat son 3 yılda yaptığım işe tüm kalbimle bende inandım. Bence bu yöntemleri bu hastalıktan kurtulmak için, en basit,en hızlı ve en güvenilir çözüm yolu hemde uzun vadede çok güzel sonuçları var..
Bu methodu evde bir arkadaşınız, bir hemşire, karınız bile size uygulayabilir, okadar basit.
Burda soylemeye calistigi sey "hastalik tekrar ediyodu fakat tam olarak gecti, bitti mi?" Yoksa "Bu yontemin uygulanmasina ragmen hastalik Kis-bahar aylarinda tekrar edebiliyor mu?"

murat06

Mesaj gönderen murat06 »

selçuk abı sen bunu nasıl uyguladın birde ben her zamn soledıgım gıbı bızım kalsıfıkasyon olayımız sıkıntılı doktorların demesı kalsıfıksayondan bısey olmaz bence bır cok semptomun sebebı bu kaldıkı bakterı dıyolar vucut bellı bır sure sonra o bakterıye bagısıklık gelıstırıyor ve o kadar antıbıyotıkle bu bakterı ılla baskılanıyor bence olay kalsıfıkasyaonda
prostatiniseveyim

Murat sende kalsifikasyoon oldugunu kim soyledi nasil buldular
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

Arnavut doktor iyi bir insan ve en önemlisi kronik prostatite kendi imkanları dahilinde(Arnavutlukta sağlık tesisleri
ve ilaç olayı çok geri) çözümler bulmaya çalışıyor.
Benden para istemedi,ancak yanımdaymış gibi tedaviyi hergün takip etmesini(Skype dan yazışarak) istedim.
Vereceği emeği düşünerek ben ona önerdim.Kabul etti.Kürün sonuna kadar da aşağı yukarı her gün yazıştık.

Rektal yoldan antibiyotik uygulaması teorik olarak doğru.
Amerikan sitelerinden incelediğimde,rektal yoldan ilaç emiliminin daha etkin olduğu ve böbrek/karaciğere yan
etkilerinin ağız ve enjeksiyonla ilaç verilmesine göre daha az olduğunu öğrendim.

Bildiğiniz gibi,kronik prostatit,diğer hastalıklar gibi değil.Kişiden kişiye hastalığın seyri,prostatın durumu ve
tedaviye cevap veren ürünler değişiyor.
Örneğin,eski Forumda bazı tedavi yöntemleri ve kürleri yazmıştım.Bu yöntem ve kürler,yabancı Kr.Prostatit
Forumlarında bunları kullanıp da iyileşen hastaların önerdikleri yöntem ve kürlerdir.
Bu nedenle,her ne kadar ben tedavisinden yararlanamasam da,Dr.Alqi'nin,rektal antibiyotik uygulamasıyla birçok
hastasını iyileştirdiğine inanıyorum.
(Bende yoğun kalsifikasyon olduğu için antibiyotiklerin istenilen sonucu vermemiş olabilir).

Denemek isteyen arkadaşlar için kullanılan ilaçları ve yöntemi aşağıda veriyorum;

DR.ARQILE GJIKONDI PROSTATİT KÜRÜ
ECZANEDEN ALINACAKLAR;
1.) AMIKOZIT 500mg FLAKON……………………………..…8 ADET,
2.) SEFAZOL 1gr FLAKON……………………………...……..3 ADET,
3.) GENTAMED 80mg AMPUL…………………………….…..5 ADET,
4.) CIPROXIN 400mg FLAKON………………………………..2 ADET,
5.) 2ml LİK ENJEKTÖR……………………………………….10 ADET,
6.) LAVMAN ,60ml VEYA ÜSTÜ……………………………….1 ADET,
7.) REDOX- C,500mg/5ml……………………………………..10 ADET.

TEDAVİ SÜRECİ;
1 Gün---Sefazol 1 fl+VitC 1ml+30ml Su
2 Gün----Amikozid 2ampul(2x500mg=1gr) +30ml Su
3 Gün----Gentamed 1 amp.+Vit C 1ml+30ml Su
4 Gün----Ciproxin 1amp+30ml Su
5 Gün----Gentamed 1 amp+vit C 1ml+30ml Su
6 Gün----Sadece Delwa 40 dakika
7 Gün----Sefazol 1fl+vitC 1ml+30ml Su
8 Gün----Amikozid 2ampul+30ml Su
9 Gün----Gentamed 1 ampul+vitC 1ml+30ml Su
10 Gün---Ciproxin 1ampul+30ml Su
11 Gün---Amikozid 2amp.+30ml Su
12 Gün---Sadece Delwa 40 dakika
13 Gün---Gentamed 1 ampul+vitC1ml+30ml Su
14 Gün---Amikozid 2ampul+30ml Su
15 Gün---Sefazol 1 fl+vitC1ml+30ml Su

AÇIKLAMA;
Eczaneden alınan plastik lavman şişesi(60ml veya üstü) boşaltılacak. Günün küründe neler varsa lavman şişesine boşaltılacak.Sırtüstü yatarken rektum içine hızla boşaltılacak.
Bu işlemler için alınan enjektörleri kullanabilirsiniz.Bir cam kase kullanabilirsiniz.
Varsa Delwa,yoksa benzeri bir ısıtıcı probu 43 derecede rektumdan sokularak prostat bölgesine değecek şekilde yerleştirilecek.20+20=40 dakika tutulacak.

Antibiyotikler Dr.Alqi tarafından değişik gurup antibiyotiklerden seçilmiştir.
Bu gurupları kendi seçimlerinize göre isterseniz değitirebilirsiniz.
NeverGiveUp

Bilgi paylaşımı teşekkürler Selçuk ağbi, bir köşede dursun seçenek olarak. Bu aralar iyi gibiyim çok şükür. Alevlendiğinde komple prostatı aldırasım geliyor bazen. Tekrar alevlenirse alternatif bir seçenek olarak yedekte dursun. Belki denemek isteyen arkadaşlar olacaktır.

ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

inşallah şu kanlanması az olan bölgelerde tutunabilen bakteriler için özel antibiyotik üretseler.bu nedir böyle ya.arkadaşlar bizim kutuluş yolumuz enfeksiyon hastalıkları bölümüne tedavi olmak.yoksa işimiz çok zor.
prostatiniseveyim

Selcuk bey Bu delwa anladigim kadariyla mikro dalga firinlardaki gibi elektri manyetik dalga ginderiode isitiyo organi dimi yoksa sicak su torbasi gibi aletin ucu isiniyoda o da degdigi yerimu isitiyo calisirken eline sicaklik geliyormuydu
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

prostatiniseveyim yazdı:Selcuk bey Bu delwa anladigim kadariyla mikro dalga firinlardaki gibi elektri manyetik dalga ginderiode isitiyo organi dimi yoksa sicak su torbasi gibi aletin ucu isiniyoda o da degdigi yerimu isitiyo calisirken eline sicaklik geliyormuydu
Cihaz elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürüyor.
Cihazın amacı rektal yoldan girerek,prostat bölgesine ısı verilmesi ve suretle prostata kan akımını sağlamak ve kan sirkülasyonunu artırmak.
Ve kan sirkülasyonun artmasıyla da,prostat bezinin kanla daha iyi beslenip kötü unsurları temizlemesi.
prostatiniseveyim

Selcuk bey mesala fise takip beklettiginizde cihazin ucu kendi kendiliginden isiniyor mu hic denedinizmi benim amladigim bu cihazin ucu isinmiyor ama tutmaya devam ederseniz elinizi isitiyor bu mikrodalga firinlardaki mantikdir

Ama bosa calistiginda ucu kendi kendine isiniyorsa bu normal ocak yontemi elekromanyetik dalga falan yaymiyor demektir

Bu iki seyin farkini anlatmaya ce cihazin nasil calistigini anlamaya calisiyorum cok soruyorum belki kusura bakmayin
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

selchuk yazdı:
prostatiniseveyim yazdı:Selcuk bey Bu delwa anladigim kadariyla mikro dalga firinlardaki gibi elektri manyetik dalga ginderiode isitiyo organi dimi yoksa sicak su torbasi gibi aletin ucu isiniyoda o da degdigi yerimu isitiyo calisirken eline sicaklik geliyormuydu
Cihaz elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürüyor.
Cihazın amacı rektal yoldan girerek,prostat bölgesine ısı verilmesi ve suretle prostata kan akımını sağlamak ve kan sirkülasyonunu artırmak.
Ve kan sirkülasyonun artmasıyla da,prostat bezinin kanla daha iyi beslenip kötü unsurları temizlemesi.

prostat masajı yaparak düzenli aralıklarla prostatın rahatlatılması gerektiği ve bunun hücre yenilenmesi için gerekli olduğunu birçok doktor ifade etmekte fakat çoğu doktor da ve hasta da bunu yaptırmak ve yapmak istememekte.
kendi kendimize yapılması belki daha kolay masrafsız ve yararlı olabilir bunun da yöntemini bilmiyoruz
düşündüğüm şu. bir vibratör kullanılsa ve bu titreşimlerle prostat masajı yapılmış olunur mu? sonuçta lağman ve rektal tuşe de aynı yöntem makattan temas var. vibratörde temasla birlikte titreşim de olursa bu masajın etkisi de artar mı acaba?
murat06

Mesaj gönderen murat06 »

prostatiniseveyim yazdı:Murat sende kalsifikasyoon oldugunu kim soyledi nasil buldular
Adnan aricana rektal ultrason yaptirdim orada cikti
prostatiniseveyim

İnternette sirf prostatitliler icin uretilmid vibrator gordum
amkprostatiti

Mesaj gönderen amkprostatiti »

http://www.dunyasaglik.org/Delwa-star-H ... 321.html#0
buyrun inceleyin arkadaşlar bende gördüm
cihanbey

bunun yerine yukarda yazdığım gibi ısıtma ayarı ve titreşimi de olan vibratör kullanmak daha ekonomik. sonuçta bu da o da ısıtıp masaj yapma mantığı üzerine kurulu ve ikisinde de ayarı ve sıcaklığı kendin ayarlayabiliyorsun. ama biri 100 tl ikin bu 840 tl. çalışma mantığı bence aynı
prostatiniseveyim

Cihan 100 liraya isinan vibrator var mi
prostatiniseveyim

Gece gece muhabbete bak ya. Hadtaligi nilmeyen biri bunlar neyin pesinde der
cihanbey

netten baktım var yazıyor ama doğru mu bilmem. hastalığı bilmeyen ne diyecek ibne der dalga geçer. ama çaresizlik insanı böyle yapıyor ağrılarım çok fazla bu arakar yine.
prostatiniseveyim

Link var mi 100 liraligin linki