Doksisiklin + Metronidazol Kombinasyonu

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
tornografi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Doksisiklin + Metronidazol Kombinasyonu

Mesaj gönderen tornografi »

birçok besin ve gıda antibiyotiklerin emilimini azalttığı gibi acaba antibiyotikler de birbirlerinin emilimini engeller mi?

ayrıca prospektüste doksisiklinin magnezyum içeren bazı mide koruyucu ilaçlarla alınmaması gerektiği yazıyor. fakat doktor ne yazık ki tetradox +Lansor mide koruyucu yazdı. zaten en başta tetradox yerine tetrasiklin etken maddeli tetra yazmış. bir hafta kullandım yine de faydası olur belki diye. sonra gittim düzelttirdim. o da tetra isimli ilacı tetradoxla karıştırmış. yanisi doktor tam bir facia.

fakat metronidazol için mide koruyucu kullanılabiliyor sanırım. fakat bu ilacı hangi saatlerde nası kombin etmeliyim bilmiyorum. metronidazolü ben kendim aldım henüz başlamadım. doksisiklinine ise tera dan sonra yarın itibariyle başlıyorum. üç hafta kullanılacak. 10 günlük metronidazol tedavisini nerde, bu tedavinin hangi diliminde kullanmam gerektiğini bilmiyorum. doktora sorsam o da bilmeyecek zaten.

doksisiklinin bakterileri uyutma özelliğinin üzerine, eğer etkeni tutturabildiysem metronidazolün etkisi belki artar diye düşündüm. bende zaten tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonundan da dolayı bir başka doktor da "doksisiklin en doğru tercih" demişti.