Sık idrar

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Galip

Sık idrar

Mesaj gönderen Galip »

bu hastalıklala taniştıktan sonra en çok sıkıntı veren şikayetlerimden biri sık idrar iki sefer bu durumu düzelttim bir süre sonra tekrar nüks etti
1.21 günlük brokoli kürü ile 7-8 ay sık idrar sorunundan tamanen kurtulmuştum
2.pyeloseptyl 1 kutu kullanımdan sonra 2-3 ay yine idrar şikayetlerm ortadan kalmıştı
ne yazıkki tedaviler hep geçici oldu sık idrar şikayeti olanlar bu sorundan kurtulan varmı nasıl bir yol izlenmeli cardura bu konuda etkilimi,başka önerebilceğiniz tablet yada takviyeler varmı
selmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Re: Sık idrar

Mesaj gönderen selmet »

sık idrar sorunu genellikle bazi yiyeckler yuzunden azıyor. asitli yiyecek ve icecekler, cay, kahve, bira vss bunlara dikkat emek gerekiyor. elma bile sık idrara cikartiyor. cardura idrar yaparken zorlaniyorsan, idrar yapmani kolaylastirir. ha birde kasiklarini sicak tutmaya bak. soguga maruz birakma. sogukta prostati etkiliyor ve sik idrara cikmayi tetikliyor.
Merhaba
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Merhaba »

Sık idrar derken günde kaç defa yapıyorsun ve kaç litre su içiyorsun
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Merhaba yazdı:Sık idrar derken günde kaç defa yapıyorsun ve kaç litre su içiyorsun

en az 2-3 litre su tüketiyoyorum sıvı tüketimi bizim için önemli olduğundan bazen 3-4 litre oluyor

aslında benim sık idrar sorunum en çok yattıktan sonra oluyor 00:00 da uykuya yattıysam 150-200 ml.idrarım varsa bile saat 04:00 gibi sıkıştırıyor kalkmak zorunda kalıyorum

gün içinde aktif olduğum zaman 400-500 ml.idrarım olsa bile gece uykudaki gibi sıkıştırmıyor
Mccaine
Hastalık Başlangıç Yılı: 2006

Mesaj gönderen Mccaine »

Benimde en önemli şikayetim sık idrar. Diğer şikayetlerimi azaltabiliyorum ama sık idrar yaklaşık 9 aydır hiç düzelmedi. Ben günde ortalama 20 kez idrara çıkıyorum. bazen beslenmeme göre 3-4 kez artıyor yada azalıyor. Çok sıkıştığım zaman makatta da terleme gibi bir sorun oluyor. Ben sadece prostatit değil aşırı aktif mesane de olabilirim. Ama doktora prostatit dediğim andan itibaren beni dinlemiyor bile.
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Mccaine yazdı:Benimde en önemli şikayetim sık idrar. Diğer şikayetlerimi azaltabiliyorum ama sık idrar yaklaşık 9 aydır hiç düzelmedi. Ben günde ortalama 20 kez idrara çıkıyorum. bazen beslenmeme göre 3-4 kez artıyor yada azalıyor. Çok sıkıştığım zaman makatta da terleme gibi bir sorun oluyor. Ben sadece prostatit değil aşırı aktif mesane de olabilirim. Ama doktora prostatit dediğim andan itibaren beni dinlemiyor bile.
İsemenin uzmani ankarada prof ali ergendir giden arkafaslat memnun kalmis ben gitmedim her urolog uro dinamidem anlamaz ama eskisehirde universitede eminim vardir uzman dan ziyade hocalara gitmenizi oneririm yola vereceginiz parayi hocaya verin
Mccaine

Mesaj gönderen Mccaine »

Bilgi için teşekkür ederim. Eskişehir de doktorum doçent aslında ama ben birde kadir abinin doktorunu deneyeyim dedim. Eskişehirde ki doçent için cebimden kuruş çıkmıyor üstelik. prostatınıseveyim sen ürodinami yaptırdınmı yada yaptıran varmı? gerekirse ankaraya gelirim ama ürodinamiden tırsıyorum. Sistoskopi yaptırdım felaket birşeydi.
prostatiniseveyim

Kardes sistoskopi yaptirsiginda eline n3 gecto simdi diye sana biraz cikismistik biz cesaret edemiyoduk en azindan kanser degilsin kafan rahat

Urodinami ayni sey degil soktuklari cubuk telefon kulakliginin kablosu inceliginde sikindeki delikten daha ince acitmaz agri sizi veren bi islem degilsistoskopli bi nevi ameliyat bu oyle degol ebn yaptirmadim fiyati pahali geldi aslinda norejenik mesane varsa sistoskopiyle girdiklerinde bi de bi ilacla yikiyorlar iceriyi cogu sikintiyi aliyo iyilestiriyor ama belki sana yapamadilar
prostatiniseveyim

Kardes klorsuz icme suyuyla demlenmis cay iyi gelio bi de sana ne kotu geliorsa sen bulacaksan mesela kahve cikolata mahvediyo
Mccaine

Mesaj gönderen Mccaine »

Çay çok fena azdırıyor. Bira ve şarap,ekşili tüm içecekler özelikle Schweppes. Denemediğim çay çorba kalmadı, hayattan koptum

Ürodinamide içeriye yine bir katater yani sonda sokuluyor diye biliyorum. Sonda acısını çeken bilir ben 1 hafta acı çekerek işedim. Nörojen mesane olabilir, bazen kendiliğinden 3gün yada 1 hafta iyi oluyor sonra yine aynı
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Berkay ın yazdıkları dikkatimi çekti çözüm sayfasında sık idrar sorunu olduğunu söylemiş
sık idrar prostat yada mesanedeki harabiyetten olduğu kesin sağlıklı olduğum zamanları hatta sık idrar sorunumun düzeldiği zamanları hatırlıyorum mesanemde 1 lt idrar olsaydı bile "idrarın geldi sinyali"normal olarak alıyordum bu hastalıktan sonra mesanede 300-400 ml.idrar olsa bile "İDRARIN GELDİ SİNYALİ"anormal olarak alıyorum yani mesane yada prostatta bulunan harabiyet algıyı artırıyor bölgeyi hassaslaştırıyor
Yani bakteri enfeksiyon temizlense dahi bu durum devam edebiliyor
Prostat ve mesane için hücre yenilenmesi ve takviyeler çok önemli özellikle deformasyonu ve bölgedeki harabiyet hücre yenilenmesi için en etkili ilaç ve takviyeler sizce hangileri
freeman

Mesaj gönderen freeman »

benim idrar şiddeti az kalınlığı eskiye oranla daha ince idrar akımını çoğaltan denediğiniz ilaç var mı?
redfox81
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen redfox81 »

Bende de işe sıkıntısı var çok sık idrara çıkıyorum Çatal işleme ve Akım azaldı zor işiyorum sistoskopi yapıldı mesane boynu darlığı var denildi ama bazen aylarca hiç bir rahatsızlığım olmuyo gayet iyiyim.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

sık idrar için aşağıdaki ilaçları deneyen oldumu ,bende sanki içtiğimden fazla idrar yapıyorum gibi geliyor, şu an ilaç kullanmıyorum böbrek ağrısı var, ağız kuruluğu olıuyor.Böbrekde kreatinin,ürik asit,kan üre azotu(BUN) değerleri normal

Üropan
Detrusitol
Spasmex
Mictonorm
Darifenasin
solifenasin
cozumnedir

Mesaj gönderen cozumnedir »

Sık idrara çıkmayı engellediği için tek seferde daha fazla idrar yapıyorsunuz.
Bir süre kullanmıştım. Lakin bıraktığımda ilaca ihtiyaç hissetmedim.
Hususen ayaklarınızı sıcak tutun.

Bendeki sorun damlama ile ilgili...
http://kronikprostatit.org/viewtopic.ph ... 6375#p6375
allameicihan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen allameicihan »

Mastürbasyonu kesen fazla yok galiba cinsel perhis durumu nasıl sizde sık işeme olduğu zaman mastürbasyonla zorlamayın prostatı yahu 1-2 ay içinde düzelmesi lazım bunun bi deneyin rahatladığınızı göreceksiniz
selmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen selmet »

dogru soyluyorsun @allameicihan. zaten sık idrar ve yanma sikayetleri nuksettiginde masturbasyondan zevk alinmiyor!

ama soylede bir durum var benim gozlemledigim! bazen hafif sık idrara cikma sikayetim oldugu gunler, eger kaliteli bir masturbasyon yaparsam sikayetlerim azaliyor. ilginc! kaliteden kastim onceden film vs izleyerek testesteron seviyesini arttirip oyle mast. yapinca yuksek zevk ve sperm de tazyikli ciktigi zaman yanma ve sık idrar sikayetlerim olmuyor!

masturbasyondan zevk almamak, idrar sıkliginin artmasi ve tazyiginin dusmesi, yanma vs bunlar hep yeme icme sorunlariyla alakali. yeyip ictiklerimize azami dikkat.gostermeliyiz.

yaklasik 2 aydir epey rahatim. yanma yok, sık idrar yok, cinsel istegimde idare eder. gecen hafta uc aksam nescafe ictim hemen idrar tazyigimi ve bosalma zevkimi dusurdu! bu yuzden yiyip ictiklerimize cok dikkat etmeliyiz.

ben artik nerdeyse.cayi tamanen biraktim. kahvaltida bile icmiyorum. kahveyi de oyle. eksi seyleride yiyip icmiyorum. elmada yemiyorum(mayhos elmalarda sık idrari tetikliyor).
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Synergy,solgar ın+cranberry takviyesini denemediysen bir dene derim sık idrar için umarım işe yarar.
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Cengiz yazdı:Bende cok sık idrara çıkma yok.Su,cay,kahve den harici bisey icmedigin halde ki kahve yi maximum 2 tane icerirm.yanma sizi agri yinede oluyor.Anlamadim gitti asitli icecek alkol yok ama yinede idrar sonrasi agri...
Kahveyi kesmeyi bir dene bakalım vücudun ne cevap verecek. Kahve prostatı çok tahriş ediyor, ağrı o yüzden olabilir..
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

Anlamadığım kahve prostat i tahriş ediyor da bu antibiyotikler neden etki etmiyor
Caresiz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Caresiz »

Dun Konyadan Mehmet Ardic Hocamla gorustum Ayni sikinti bende oldugundan Alfa bloker ilac yanina Vesicare 5 mg onerdi aldim kullanmaya baslayacagim.
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Caresiz yazdı:Dun Konyadan Mehmet Ardic Hocamla gorustum Ayni sikinti bende oldugundan Alfa bloker ilac yanina Vesicare 5 mg onerdi aldim kullanmaya baslayacagim.
Garipmis. Biri rahat idrar yaptirir digeri asiri aktif mesaneye recete edilir. Tam zit karakterde ilaclar.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Caresiz yazdı:Dun Konyadan Mehmet Ardic Hocamla gorustum Ayni sikinti bende oldugundan Alfa bloker ilac yanina Vesicare 5 mg onerdi aldim kullanmaya baslayacagim.
idrar basincinda azalma, darlık hissi var mı sende ?
freeman

Mesaj gönderen freeman »

NeverGiveUp yazdı:
Garipmis. Biri rahat idrar yaptirir digeri asiri aktif mesaneye recete edilir. Tam zit karakterde ilaclar.
aşırı aktif mesane ilaçlarda reçetelerinde genellikle, idar yaparken zorlama,mesane tam boşaltmada zorluk gibi şikayet varsa kullanmayınız uyarısı oluyor,belki rahat idrar için alfa blokerla beraber önermiştir
hikaye10
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen hikaye10 »

Merhaba arkadaşlar forumla yeni kayıt oldum. herkese hayırlı forumlar. bu yılın başından beri sık idrar ve idrar kaçırma problemi yaşıyorum. bugünde pembemsi idrar görüyorum. söylemesi ayıp klozetin içinde o şekilde görüyorum. biraz araştırdım kanser olabilir diyor. ( http://www.5n1khaber.com/idrar-rengi-ve ... 0170444773 ). şimdiye kadar hiç doktora gitmedim.