D VİTAMİNİ

Bitkisel veya hayvansal tabletler, vitaminler vb.
blue
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

D VİTAMİNİ

Mesaj gönderen blue »

Arkadaşlar hic D vitaminizi kontrol ettirdinizmi? D vitamini kas eklem bağırsak bağışıklık mesane prostat. vs gibi birçok rahatsızlığın başında geliyor ve birçok rahatsızlığın sebebi okuduğum kadarıyla pelvik taban kaslarınıda etkiliyormus. Bende herşey bağırsak rahatsızlığı hazimsizlik karin siskinligiyle başlamıştı Sizce bazı yaşamış olduğumuz sorunların sebebi bu olabilirmi sizde bi D vitaminini araştırın derim Saygilarimla.
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: D VİTAMİNİ

Mesaj gönderen efervesan »

Bacak ağrıları için doktora gıttoğomde D vitamini eksikliği çıkmıştı
orhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen orhan »

blue yazdı:Arkadaşlar hic D vitaminizi kontrol ettirdinizmi? D vitamini kas eklem bağırsak bağışıklık mesane prostat. vs gibi birçok rahatsızlığın başında geliyor ve birçok rahatsızlığın sebebi okuduğum kadarıyla pelvik taban kaslarınıda etkiliyormus. Bende herşey bağırsak rahatsızlığı hazimsizlik karin siskinligiyle başlamıştı Sizce bazı yaşamış olduğumuz sorunların sebebi bu olabilirmi sizde bi D vitaminini araştırın derim Saygilarimla.
selam arkadaşım öncelikle geçmiş olsun
D vitamini eksikliği prostatla bir bağlantısımı var
birde yıllar önce bendede bahsettiğiniz şişkinlik hazımsızlık yıllar önce başladı hala devam ediyor YENİ ÖLÇÜMDE D VİTAMİNİ bende eksik çıktı normal 30 olması gerekirken 20 seviyelerinde çıktı aynı zamanda prostatit hastasıyım bildiğin bir şey veya denediğin bir ürün varsa önerebilirmisin
selamlar
blue

Mesaj gönderen blue »

orhan yazdı:
blue yazdı:Arkadaşlar hic D vitaminizi kontrol ettirdinizmi? D vitamini kas eklem bağırsak bağışıklık mesane prostat. vs gibi birçok rahatsızlığın başında geliyor ve birçok rahatsızlığın sebebi okuduğum kadarıyla pelvik taban kaslarınıda etkiliyormus. Bende herşey bağırsak rahatsızlığı hazimsizlik karin siskinligiyle başlamıştı Sizce bazı yaşamış olduğumuz sorunların sebebi bu olabilirmi sizde bi D vitaminini araştırın derim Saygilarimla.
selam arkadaşım öncelikle geçmiş olsun
D vitamini eksikliği prostatla bir bağlantısımı var
birde yıllar önce bendede bahsettiğiniz şişkinlik hazımsızlık yıllar önce başladı hala devam ediyor YENİ ÖLÇÜMDE D VİTAMİNİ bende eksik çıktı normal 30 olması gerekirken 20 seviyelerinde çıktı aynı zamanda prostatit hastasıyım bildiğin bir şey veya denediğin bir ürün varsa önerebilirmisin
selamlar
orhan kardesim denediğim birsey yok bendede gecen sene düşük cikmisti geçen hafta da tahlil yaptırdım 22 cikti bendede biraz araştırdım ilişkisi olabileceğini düşünüyorum yinede üzerine gidip araştırmak lazım bu konuyu
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

Bende 14 cıkmıstı damla kullandım sonra 20 lere yükselmişti
blue

Mesaj gönderen blue »

Raul7 yazdı:Bende 14 cıkmıstı damla kullandım sonra 20 lere yükselmişti
20 düşük hala arkadaşım yeterli değil referanslarina bak veya tekrar tahlil yaptir ne durumda suan düşük bence hala doktorunla görüş
Bismuth76

Mesaj gönderen Bismuth76 »

D vitamini muhakka kontrol edilmeli kanda. Bir de dikkatli olun. Ampül formu kendiniz alirsaniz fazlasi vucutta kaldigindan zehirleyici etki yapiyor. Yağda çozunen vitamin oldugundan fazlasi idrarla atilmaz.
Kullanacaksaniz damla formundan kullanin.
blue

Mesaj gönderen blue »

Bismuth76 yazdı:D vitamini muhakka kontrol edilmeli kanda. Bir de dikkatli olun. Ampül formu kendiniz alirsaniz fazlasi vucutta kaldigindan zehirleyici etki yapiyor. Yağda çozunen vitamin oldugundan fazlasi idrarla atilmaz.
Kullanacaksaniz damla formundan kullanin.
Dostum D vitamininin ampul olanını geçen sene kullanmıştım geçenlerde bi video izledim iki doktor bu ampullerin az yararli olduğunu ağız spery olanlar varmış D vitamini bunun dahada yararli olduğu söylüyordu bu konuda bilgin varmı?
Bismuth76

Mesaj gönderen Bismuth76 »

Ampul olanini kan tahlilinde d vitamini az oldugundan emin olmadan almak riskli. Vucutta d vitamini fazlasi kalsiyum metabolizmasina olumsuz etkiyor. Ampul tipi ekmeğe emdirilip alinabilir. Damla formu da direk agizdan. Başka formu yok bildiğim kadariyla. Ayrica d vitamini alirken yogurt sütle daha etkili emilim oluyor kana...
freeman

Mesaj gönderen freeman »

D vitamini normal değerleri artık 80-100 arası olmalıdır.ölçtürün ,düşükse depoları doldurun ,D vitamini ile birlikte K2 vitamini almaya özen gösterin.K2 vitamini kalsiyumu kemiklere göndererek fazla birikmesini önlüyor,kemikleri güçlendiriyor.Ben kullanıyorum günde 10.000 iu .Kullandığım ürünlerde d ve k2 vitamini birlikte bulunuyor. oceanD3K2 ve Dekinon D3K2
http://www.orzax.com/ocean_d3k2.html damla formu 400 damla . 1 damla 1000 iu indirimli fiyat 34.5 tl
http://www.biowell.com.tr/dekinon/ sprey formu 138 puf. 1 puf 1000 iu indirimli fiyat 10 tl

Ürünleri indirimli alıyoruz,Her ayın 20 sinden ay sonuna kadar geçerli ,İstanbul^da Ataköy eczanesi tel (0212) 560 85 60 --0553 750 85 60 ( sinan erdem spor salonu yakınıda) ve Aylin Eczanesi koşuyolu,kadıköy tel. 0216 545 03 23..0554 498 78 14 izmirde Bulvar eczanesi konak da tel.0232 466 01 79 .0530 764 39 94 Telefonla sipariş verebilisiniz 100 tl ve üzeri kargo ücretsiz .
umutsuz

Mesaj gönderen umutsuz »

Selam arkadaslar..belki bi fikir olur diye yaziyorum 10 gun once bende tahlil yaptirdim d vitemini seviyesi 12 lerdweydi dr devit 3 damla verdi onu kullaniyorum..bu hastalikta olanlarda d vitamini eksikligi yasanabiliyordur