Saw palmetto

Bitkisel veya hayvansal tabletler, vitaminler vb.
Armegeddon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Saw palmetto

Mesaj gönderen Armegeddon »

Merhabalar bir tanıdıgın tavsiyesiyle saw palmettoya basladım o fayda gormus bende internette yabancı forumları karıştırdım biraz quercetinle birlikte uzun süre kullanıp cok memnun kalanlar olmus düzenli olarak quercetin de kullanmaya başlıycam bu konu hakkında bilgisi olan paylaşırsa sevinirim saw palmetto solgarın aldım quercetın için marka tavsiyelerine açığım şimdiden teşekkürler
bb54
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Re: Saw palmetto

Mesaj gönderen bb54 »

Quercetin suan türkiyede yok diye biliyorum
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

Ben zamaninda kullandim ikisinide fayda gormedim
Armegeddon

Ne kadar süreyle kullandın etkisini tam gostermesı ıcın 6 8 hafta diyorlar minimum
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

Quercetinden bende fayda görmedim idrar hissimi geçirmedi yanmayıda 1.5 2 aya yakın kullandım
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Ben ikisinide 3 er ay kullandim
ametgr
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen ametgr »

Arkadaşlar merhaba, ben bu illetle 6 yıldır uğraşıyorum, teşhisim çok geç koyuldu, çok farklı iğneler, antibiyotikler, ilaçlar denedim. Sistoskopiden tutun, meni kültürü, idrar kültürü envayi çeşit testten geçtim. Pilot bir velimin kullandığı ilaç olarak görüp denemek isteği duyduğum Saw Palmetto bitkisi kapsülüne başladım.1 haftayı geçti. İdrardan sonra 2 büklüm kıvranan ben, belli rahatlama hissetmeye başladım. Gece en az 4 kez uyanırdım, artık 2-3 sefer uyanıyorum ve daha rahat ediyorum. Sırf bunu yazmak, önermek için buraya üye olmak istedim. Pilot velim, Amerika WallMart marketlerinde satılan Spring Valley marka Saw Palmetto Kapsülünden almıştı. Türkiyede de çeşitli markalarda gördüm aynı ürünü. Ben kesinlikle öneriyorum arkadaşlar. Cüce Palmiye denilen bir ağacın meyvesinin ilaca dönüştürülmüş hali. Erkek destek ürünü diye satılıyor. Kesinlikle denemenizi öneriyorum
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

ametgr yazdı:Arkadaşlar merhaba, ben bu illetle 6 yıldır uğraşıyorum, teşhisim çok geç koyuldu, çok farklı iğneler, antibiyotikler, ilaçlar denedim. Sistoskopiden tutun, meni kültürü, idrar kültürü envayi çeşit testten geçtim. Pilot bir velimin kullandığı ilaç olarak görüp denemek isteği duyduğum Saw Palmetto bitkisi kapsülüne başladım.1 haftayı geçti. İdrardan sonra 2 büklüm kıvranan ben, belli rahatlama hissetmeye başladım. Gece en az 4 kez uyanırdım, artık 2-3 sefer uyanıyorum ve daha rahat ediyorum. Sırf bunu yazmak, önermek için buraya üye olmak istedim. Pilot velim, Amerika WallMart marketlerinde satılan Spring Valley marka Saw Palmetto Kapsülünden almıştı. Türkiyede de çeşitli markalarda gördüm aynı ürünü. Ben kesinlikle öneriyorum arkadaşlar. Cüce Palmiye denilen bir ağacın meyvesinin ilaca dönüştürülmüş hali. Erkek destek ürünü diye satılıyor. Kesinlikle denemenizi öneriyorum

Şikayetlerıniz neden sonra başladı
hasann
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen hasann »

Beni de Balen marka saw palmetto nispeten rahatlatti. Isirgan ekstraktlı olan. Quercetini ise eczaciya depodan getirt deyince geliyor hala. Fakat bunlar takviye sadece. Kesin tedavi etmez. Saracoglunun 21 gunluk brokoli kürü ve melisa otu/karabas karisimi da rahatlatiyor.
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

valla ben de değişik takviyeler kullandım ama asıl rahatlama lökositi sıfırlyaınca oldu takviyeler bi nebze
opulentia

Mesaj gönderen opulentia »

Uzun suren saw plameto kullaniminin ciddi yan etkileri oldugunu unutmayin tek basina bir çözüm olacagini düşünmüyorum bende kullandim ise yaramadi bende
Untitleduser

Mesaj gönderen Untitleduser »

opulentia yazdı:Uzun suren saw plameto kullaniminin ciddi yan etkileri oldugunu unutmayin tek basina bir çözüm olacagini düşünmüyorum bende kullandim ise yaramadi bende
Uzun kullanımda ne gibi yan etkisi var ki ?
opulentia

Kabızlık
Baş dönmesi
Baş ağrısı
Mide bulantısı
Kusma
opulentia

Yürütülen ilk klinik çalışmada 102 kronik prostat (kronik prostat sendromu) hastasında saw palmetto ya da üçlü karışım (320 miligram Serenoa repens+5 miligram likopen+ 50 mikrogram selenyum taşıyan kapsül) sekiz hafta süreyle uygulanmış. Yapılan değerlendirmede üçlü karışımın, tek başına Saw palmetto uygulanmasına göre izlenen prostat şikayetlerinde daha belirgin bir şekilde düzelme sağladığı gözlemlenmiş. 168 gönüllü BPH hastası üzerinde yürütülen yeni bir klinik çalışmada ise üçlü karışımın daha uzun süre (altı ay) uygulanması ile yangı göstergelerinde çok daha belirgin bir azalma sağlandığı gözlemlenmiş. Yapılan güvenlik değerlendirmelerinde üçlü karışımın uygulanması ile herhangi bir olumsuz bildirim bulunmamaktadır.

Yukarıdaki çalışmada üçlü kombine bir ürün kullanılmış.

Bu şekilde kullanımı daha iyi ve olumlu sonuçlar alınmış.
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

opulentia yazdı:Yürütülen ilk klinik çalışmada 102 kronik prostat (kronik prostat sendromu) hastasında saw palmetto ya da üçlü karışım (320 miligram Serenoa repens+5 miligram likopen+ 50 mikrogram selenyum taşıyan kapsül) sekiz hafta süreyle uygulanmış. Yapılan değerlendirmede üçlü karışımın, tek başına Saw palmetto uygulanmasına göre izlenen prostat şikayetlerinde daha belirgin bir şekilde düzelme sağladığı gözlemlenmiş. 168 gönüllü BPH hastası üzerinde yürütülen yeni bir klinik çalışmada ise üçlü karışımın daha uzun süre (altı ay) uygulanması ile yangı göstergelerinde çok daha belirgin bir azalma sağlandığı gözlemlenmiş. Yapılan güvenlik değerlendirmelerinde üçlü karışımın uygulanması ile herhangi bir olumsuz bildirim bulunmamaktadır.

Yukarıdaki çalışmada üçlü kombine bir ürün kullanılmış.

Bu şekilde kullanımı daha iyi ve olumlu sonuçlar alınmış.
doğrudur da şöyle bir durum aklıma geliyor acaba her ürün aynı ürün mü çünkü malum isim ayni olup içerik farklı olabilir bize güvenilir olan bir marka laızm
Armegeddon

Solgar kullanabılırsınız benım 1 ay oldu sımdılık bir yan etkısını gormedım
abu58

Mesaj gönderen abu58 »

Armegeddon yazdı:Solgar kullanabılırsınız benım 1 ay oldu sımdılık bir yan etkısını gormedım
Solgarı ben eczanelerde bulamıyorum çoktandır.
Armegeddon

Evet bende biraz aradım bulmadan zaman zaman oluyomus oyle farklı semtlerde falanda bakının denk gelebilir
Untitleduser

opulentia yazdı:Kabızlık
Baş dönmesi
Baş ağrısı
Mide bulantısı
Kusma
Sen emselex kullandıktan sonra idrar normale döndü demiştin emselex 7.5 mi kullandın 15mg lık olanını mı kullandın dostum?
opulentia

Untitleduser yazdı:
Baş dönmesi
Baş ağrısı
Mide bulantısı
Kusma
Sen emselex kullandıktan sonra idrar normale döndü demiştin emselex 7.5 mi kullandın 15mg lık olanını mı kullandın dostum?
15mg
Untitleduser

opulentia yazdı:
Untitleduser yazdı:
Baş dönmesi
Baş ağrısı
Mide bulantısı
Kusma
15mg
Yaş kaçtı dostum ve bu emselex i zafer hoca mı yazdı ?
xray03
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen xray03 »

Arkadaşlar bende kullanmak istiyorum baya araştırdım ama sizler böyle yazınca benimde kafam çok karıştı
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

Arkadaşlar mesane ilacı kullanıyorum 1 haftadır felan fakat idrar yapmayı zorlaştırdı gibi bende yani sonuna dogru zor yapıyorum sebebi hakkında fikri olan varmı
opulentia

opulentia yazdı:
Untitleduser yazdı:
Baş dönmesi
Baş ağrısı
Mide bulantısı
Kusma
15mg
Zafer hoca yazdi 38
opulentia

Raul7 yazdı:Arkadaşlar mesane ilacı kullanıyorum 1 haftadır felan fakat idrar yapmayı zorlaştırdı gibi bende yani sonuna dogru zor yapıyorum sebebi hakkında fikri olan varmı
Suan enfeksiyon varmi