Gelin biraz dertleseyim yeni çözümler bulalım fikirlerimizi ortaya koyalım

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
blue
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Gelin biraz dertleseyim yeni çözümler bulalım fikirlerimizi ortaya koyalım

Mesaj gönderen blue »

Arkadaşlar moralinizi bozmayın allahın izniyle herşey eskisi gibi olacak düzelecek rabbim tüm hastalıklari verdiği gibi sifasinida vermiştir sadece moralinizi iyi tutun.
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Gelin biraz dertleseyim yeni çözümler bulalım fikirlerimizi ortaya koyalım

Mesaj gönderen efervesan »

Aslında bu hastalığı bu kadar komple yapan ne merak ediyorum millet nerelerden dönüyor
blue

Mesaj gönderen blue »

efervesan yazdı:Aslında bu hastalığı bu kadar komple yapan ne merak ediyorum millet nerelerden dönüyor
Aynen öyle kardeşim ya ne hastalıklar var ne çözümler var bununmu yok sanku. Varda tabiki arayıp çözüm bulmak lazim belkide çoğu kişide daha farklı şeyler var ama prostatit sanıyor kendini o kısımda veya makatts anuste olan herşeyin belirtisi aynı karisabiliyor
mustafa3435

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Bu hastalığa yeni çözümler bulmak için, ilk önce hastalığın ne sebepten dolayı meydana geldiğinin açık ve net bir şekilde ortaya konması gerekir. Aksi halde yeni çözümler bulunsa bile günümüz tedavi yöntemlerinden bir farkı olacağını sanmıyorum.
blue

Mesaj gönderen blue »

mustafa3435 yazdı:Bu hastalığa yeni çözümler bulmak için, ilk önce hastalığın ne sebepten dolayı meydana geldiğinin açık ve net bir şekilde ortaya konması gerekir. Aksi halde yeni çözümler bulunsa bile günümüz tedavi yöntemlerinden bir farkı olacağını sanmıyorum.
Kardeşim ben herşeyin prostattan olduğu düşünmüyorum yani çoğu kişide farklı belirtiler veriyor okuduğum kadariyla ya bu prostat herkesde aynı değilmi nedir yani farkli farklı bulgular veren sey ? Yani kansersen belirtiler her kanser başlangıcı gibi aynıdır veya taş dusuruyorsan belirtiler her taş düşüren gibi aynıdır bi ton farklı belirti rahatsızlık sikayeti var bana tuhaf geliyor bazen
mustafa3435

İşte anlatmak istediğimde bu zaten. Herkeste herzaman sorunun kaynağı prostat değildir. Kaynağı prostat olsa bile, bunun binbir türlü hali var demek yanlış olmaz. Birçok mesajımdada belirttim,bu hastalık başıbaşına sadece bir prostat rahatsızlığı değildir. Olanlarda bence çok şanslı kişilerdir. Bunun haricinde pelvik bölge hastalıkları, kas sinir hastalıkları, ve sayamayacağım onlarca sorun varken, yukardada dediğim gibi hastalıktan çok sebep olan yapının açık ve net ortaya konması daha önemli.
blue

Mesaj gönderen blue »

mustafa3435 yazdı:İşte anlatmak istediğimde bu zaten. Herkeste herzaman sorunun kaynağı prostat değildir. Kaynağı prostat olsa bile, bunun binbir türlü hali var demek yanlış olmaz. Birçok mesajımdada belirttim,bu hastalık başıbaşına sadece bir prostat rahatsızlığı değildir. Olanlarda bence çok şanslı kişilerdir. Bunun haricinde pelvik bölge hastalıkları, kas sinir hastalıkları, ve sayamayacağım onlarca sorun varken, yukardada dediğim gibi hastalıktan çok sebep olan yapının açık ve net ortaya konması daha önemli.
Aynen mustafa kardeşim sebep olan yapıyı bulmak lazim katılıyorum sana nedir ne değildir her dalda arastirmsk lazım mesale dahiliye genel cerrahı vs ilgili alanlarada gidip arastirmak lazim mutlaka buna sebeb birsey var herseye prostatit demek bana göre yanlış yani nedir bu 20 gr lık şey herseye mahvediyor komşu organlar belki onu rahatsız ediyor onlarida arastirmak lazim
mustafa3435

Sonuç olarak bu rahatsızlık, hernekadar ortaya çıkış mekanizması açık ve net olmasada, uygun tedavilerle, sabırla, biraz zaman alsada,merak etme eninde sonunda geçecektir.
bb54
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb54 »

bu hastalık her insanda farklı belirtileri var ben anlamadım kiminde idrar kimindf yanma,agrı,boşalırken yanma vs vs gidiyo tedavisi benim düşüncem geniş septrum igne+antibiyotik+prostat masajı+saglam vitamin takviyesi+beslenme ile kesin olarak gecer düşüncesindeyim bizim doktorlarımız 1 hafta antibiyotigi dayıyo biz bişey hissedemiyorux baika doktorlara yöneliyoruz hal böyle olunca tedavisi sıfır sonuclanıyor. En az 4 hafta aralıksız saglam bi tedavi lazım. Ben suan iyimiyim orta şeker gidiyo isteksizlik biraz düzeldi gibi,his kaybı var boşalırken tam rahatlayamamış hissi,cok cok nadiren idrarda zorlanma ve yanma.
His kaybı icin forumda geziyorum haplar önermişler bu konuda sorun yaşayan başka varmı uyuşukluk ve his kaybı gitse benim sorunum hic yok 2-3 güne bir prostat masajı uyguluyorum.
blue

Mesaj gönderen blue »

Ben kendimdeki sorunu bir türlü çözemedim gitti zaten neyim var onuda bilmiyorumki 1 ay önce karnimda şişkinlik oldu hazımsızlik gibi belimde agri hazımsızlik şişkinlik hissi sonra o agri mesaneye doğru yayildi büyük abdesttim geldi gittim rahatlayamadim sonra20 25 dk sonra yine geldi tekrar gittim az birazdaha yaptim karnımin agrisi siskinlik biraz gitti ama mesane ve penisteki agrilar kaldı 4 5 gun penis ucuna ve penis ortasina vuran agrilar oldu sonra oda gitti dahada olmadi suan sadece bi his var hep sanki mesane icince veya makatla mesane ortasinda gibi sanki hareket edince hissediyorum ziplayinca agagimi yere sert vurunca 1 aydir bu his var birde idrar hissi eskisinden biraz daha fazla oluyor anlamadim gitti. Mesela ıkınınca penisin veya mesanenin orada hep bir baski aci hissi oluyor Peniste sertlesme sorunum yok bosalma sorunum yok yani afedersiniz birini istesem onunla olurum istegim var yani. Bundada sorun yok. Idrar tahliluli yaptirdim idrar kulturu yapaldi ultrason cekildi herşey temiz 6 7 yıldır ara ara taş dusuruyorum suan sadece bobregimde ufak birkac milimetrelik kristal parçacıklar görüldü. Yani nedir ne değildir çözemedim kendimdekini. Sizce tahminen nedir fikirlerinizi alabilirmiyim.
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

volla benim.gorunmedigim yaptirmadigim test kalmadi.
noroloji
beyin cerrahi
genel cerrah
kalp damar cerrahi
dahiliye
ortapedi
fizik tedavi
yapilan testleri yaziyim
beyin mr
bel sirt ve biyun mr
pelvik bolge mr
sayisini hatirlamiyorum.kac defa tam kan sayimi
2 defa endoskopi
1.defa kolonoskopi
defalarca ultrasyon
kalp ekg
sperm testleri
idrar testleri
prostat sivisi
bobrek filimleri (ultrasyon tomografi)
kac defa parmak yedim onuda hatirlamiyorum
sonuc hic birseyin uok pisikolojik sadece elazigda bir prof teshis koydu kronik prostatitsin dedi oda 1 kutu cravit verdi gonderdi. kendini cok dinliyorsun dedi.Birde simdiki doktorum.ama gene ayni gene ayni
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

hamdi yazdı:volla benim.gorunmedigim yaptirmadigim test kalmadi.
noroloji
beyin cerrahi
genel cerrah
kalp damar cerrahi
dahiliye
ortapedi
fizik tedavi
yapilan testleri yaziyim
beyin mr
bel sirt ve biyun mr
pelvik bolge mr
2 defa endoskopi
1.defa kolonoskopi
defalarca ultrasyon
kalp ekg
sperm testleri
idrar testleri
prostat sivisi
sonuc hic birseyin uok pisikolojik sadece elazigda bir prof teshis koydu kronik prostatitsin dedi oda 1 kutu cravit verdi gonderdi. kendini cok dinliyorsun dedi.Birde simdiki doktorum.ama gene ayni gene ayni
he uroloji doktorlarini saymiuorum 3 profosor 2 docent 7 uzman
blue

Mesaj gönderen blue »

hamdi yazdı:
noroloji
beyin cerrahi
genel cerrah
kalp damar cerrahi
dahiliye
ortapedi
fizik tedavi
yapilan testleri yaziyim
beyin mr
bel sirt ve biyun mr
pelvik bolge mr
2 defa endoskopi
1.defa kolonoskopi
defalarca ultrasyon
kalp ekg
sperm testleri
idrar testleri
prostat sivisi
Daha ne yaptıracan kardeşim benim herşeyi her yolu denemissin ama nasil birseyki bu kadar seye rağmen hiçbir tahlil de çıkmıyor bi doktor pat diye sende bu bu var diyor kardeşim inşallah sende hepimizde iyi oluruz inşallah. Peki sizde nasil basladi ve suan ne durumdasiniz
Panadol

Mesaj gönderen Panadol »

noroloji
beyin cerrahi
genel cerrah
kalp damar cerrahi
dahiliye
ortapedi
fizik tedavi
yapilan testleri yaziyim
beyin mr
bel sirt ve biyun mr
pelvik bolge mr
2 defa endoskopi
1.defa kolonoskopi
defalarca ultrasyon
kalp ekg
sperm testleri
idrar testleri
prostat sivisi

Şimdiye kadar hangi ilaçları kullandınız ...? Hamdi bey kardeşim
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

blue yazdı:
hamdi yazdı:
noroloji
beyin cerrahi
genel cerrah
kalp damar cerrahi
dahiliye
ortapedi
fizik tedavi
yapilan testleri yaziyim
beyin mr
bel sirt ve biyun mr
pelvik bolge mr
2 defa endoskopi
1.defa kolonoskopi
defalarca ultrasyon
kalp ekg
sperm testleri
idrar testleri
prostat sivisi
Daha ne yaptıracan kardeşim benim herşeyi her yolu denemissin ama nasil birseyki bu kadar seye rağmen hiçbir tahlil de çıkmıyor bi doktor pat diye sende bu bu var diyor kardeşim inşallah sende hepimizde iyi oluruz inşallah. Peki sizde nasil basladi ve suan ne durumdasiniz
volla benim herhangi bir iliskim olmadi.esim disinda ellerinizden oper birde kizim var 2 yasinda nasil basladigini bende bilmiyorum.bir donem agirlik felan calimaya baslamistim.o donem nolduysa oldu.bir ara kum doktum.omu yapti yoksa gorev yaptigim yer soguk .soguktanmi oldu bilmiyorum.2 aydir dururmum gayet iyiydi.hatta moralim bozulmasin strese girmeyim diye forumada girmiyordum.4 gun once halsizlikle basladi tekrar hemde bu sefer daha saglam geldi.su anda sag testis .sag basak.sag kasik.kalcam belim tutmuyor.ayakta cok duramiyorum anliycaniz kotuyum 2 aydir bisey olmayinca kurtuldum demistim.arada idarada yanma makatta yanma.mesane uzerinde agri var.
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

Panadol yazdı:
noroloji
beyin cerrahi
genel cerrah
kalp damar cerrahi
dahiliye
ortapedi
fizik tedavi
yapilan testleri yaziyim
beyin mr
bel sirt ve biyun mr
pelvik bolge mr
2 defa endoskopi
1.defa kolonoskopi
defalarca ultrasyon
kalp ekg
sperm testleri
idrar testleri
prostat sivisi

volla kullanmadigim ilac kalmadi
1 kutu cipro
6 kutu azitro
6 genta igne
9 kutu cravit
7 kutu monorol Şase
4 kutu Tetradox
4 kutu xatral
3 gun hastanede yattim sabah aksam iesef serum yedim arti gene sabah aksam amoklavin bit
2 kutu 14 lu lifta
bunlarin yaninda antideprasan ve sakinlestirici ilaclar
Bismuth76
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Bismuth76 »

hamdi yazdı:
Panadol yazdı:
noroloji
beyin cerrahi
genel cerrah
kalp damar cerrahi
dahiliye
ortapedi
fizik tedavi
yapilan testleri yaziyim
beyin mr
bel sirt ve biyun mr
pelvik bolge mr
2 defa endoskopi
1.defa kolonoskopi
defalarca ultrasyon
kalp ekg
sperm testleri
idrar testleri
prostat sivisi

volla kullanmadigim ilac kalmadi
1 kutu cipro
6 kutu azitro
6 genta igne
9 kutu cravit
7 kutu monorol Şase
4 kutu Tetradox
4 kutu xatral
3 gun hastanede yattim sabah aksam iesef serum yedim arti gene sabah aksam amoklavin bit
2 kutu 14 lu lifta
bunlarin yaninda antideprasan ve sakinlestirici ilaclar
Bu ilaclari alirken bosalabildiniz mi yoksa gorev nedeniyle boşalamadiniz mi? Bir urolog asker ve.polislerde prostatin boşaltilamamasi nedeni ile çok oldugunu anlatmisti.
Prostatin ultrasonu yapildi mi ? kireçlenme var mi?
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

isin asli ben cok.mastürbasyon yapan adam degildim.10 gunde bir anca doktordo haftada 3 4 defa bosal.dedi. ilaclari kullanirkende kullanmazkende bosalmamda bir sikinti olmadi.Prostata ultrasyonla bakildi ama ayri bir ultrasyonu varmi bilmiyorum.yani makatan felan girilip bakilmadi.bu karin bolgesinden bakildi.sag tarafta kalfilikasyon var demisti.tanidik bir radyoloji uzmani
qafqaz00042
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen qafqaz00042 »

hamdi yazdı:isin asli ben cok.mastürbasyon yapan adam degildim.10 gunde bir anca doktordo haftada 3 4 defa bosal.dedi. ilaclari kullanirkende kullanmazkende bosalmamda bir sikinti olmadi.Prostata ultrasyonla bakildi ama ayri bir ultrasyonu varmi bilmiyorum.yani makatan felan girilip bakilmadi.bu karin bolgesinden bakildi.sag tarafta kalfilikasyon var demisti.tanidik bir radyoloji uzmani
Prostatin buyumus ve kanallar kuculmuwtur muhtamelen.kanal kucultdukce kalin bagirsakinda agri veriyor.bende ayni yer agri veriyor doktor elle muayine zamani prostatda agri degil bagirsakda dedi.sadece kolay haraketler yap egzersizler yahudi nir lrofoserdi zamani gelirken makattan sokulan ilac var adini bilmioyrum rusyada vitaprost diyorlar onunla antibiotik vitamin 3lusu yapariz dedi masajda zaten bir defasi 20 lira normal fiyatlar.bu kadar ilac hele birde yatkinliginiz varsa mide bagirsaki mahv eder biraz agrilara sanirli olmakta lazim
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

kardesim gecmis olsun ne is yapiyosunuz
Armegeddon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Armegeddon »

Abi benım prostat temiz dedı zafer hoca bagırsak temiz cıktı ıdrar temiz sperm temiz sistoskopi de ufak kanamalar gorulmustu sıvı basılınca yani ya ağrılı mesane demişti güvendiğim bir doktor ya o secenek kaldı yada psikolojik nereye yoneliym şimdi tavsiyeler acıgım bi tanısık var sımdı o 5 aysır antibiotik kullanıyomus baya iyiymiş yarın sorucam bakalım nedir o
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

volla benim tavsiyem kadir abinin tedavi sekli ama benim imkanim yok maddi.anlamda degil ama calisma sartlarimdan dolayi yapamiyorum.Bu yedavi sekliyle iglesen insanlar oldu.Benim doktorumda cok ilgili ama dedigim gibi ama surekli.kontrol.altinda tutulmak lazim lokasiti surekli takip etmek lazim
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

freehat yazdı:
hamdi yazdı:kardesim gecmis olsun ne is yapiyosunuz
Tesekkur ederim hepimize gecmis olsun makina teknisyeniyim ankara da yasiyorum
ben ankarada izak dalva var bayindir hastanesinde ona gidiyorum ilgili ama hastane biraz masrafli emekli sandigi ile anlasmasi yok bireysel emeklilik var benim ordan bir indirim yaptirabilidim.
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

freehat yazdı:
mustafa3435 yazdı:İşte anlatmak istediğimde bu zaten. Herkeste herzaman sorunun kaynağı prostat değildir. Kaynağı prostat olsa bile, bunun binbir türlü hali var demek yanlış olmaz. Birçok mesajımdada belirttim,bu hastalık başıbaşına sadece bir prostat rahatsızlığı değildir. Olanlarda bence çok şanslı kişilerdir. Bunun haricinde pelvik bölge hastalıkları, kas sinir hastalıkları, ve sayamayacağım onlarca sorun varken, yukardada dediğim gibi hastalıktan çok sebep olan yapının açık ve net ortaya konması daha önemli.
Size katiliyorum tamda paylasmak istedigim sonuca yaklasan bir aciklama yapmissiniz size 8 aylik tecrubelerime gore anlatmam gereken bazi seyler var simdi olay su cogumuzun ozellikle non bakteriyel olanlarin prostati bence temiz sorun orda degil bence sorun onin etrafindaki kas ve sinirlerde neden diyeveksin leblebi gibi antibiyotik iciyoruz ama sonuc sifir dimi tam.iyilesme yok dr a gidiyiruz hersey temiz ama agri yanma var buda haliyle cisel.isteksizllligi tetikliyor ama yok ilaclar bir yere kadar simdi tezlerime gelirsek
1-prostata kan akisi yok antibiyotik islemiyor tezine ben inanmiyorum cunki psa testi kanser testidir kanserde bir cesit iltihap sebebidir ve bu kanda psa duzeyini artirir psa sadece prostatan salgilanan bir hormon simdi sorarim oraya kan gitmemis olsa bu hormon kana nasil karisiyor demekki kan akisi oraya var zaten olmamasi anatomimiz geregi mumkun degil her yer kilcal damarla danatilmis kan heryere ulasir bu bence dr larin tedavi baaarisiz olduhu icin uydurdugu seyler
2- spor yapinca duzeldigini soyleyen arkadaslar var buda direk kas ve sinir sorununum sporla biraz duzeldigi anlamina geliyor zaten bazi body ve apor forumlarinda bu hastaliga yakalanma sebebi ya bisiklete binme yada agir kaldirma bunlar hep kas sinir harabiyeti
3- burayi dikkatli okuyalim arkadaslar gecen ay tekrar prostatit teshisim koyuldugunda( 8 ay oncede tani koyulmustu ama ben iyilestim sanmistim ama nuksetmis) antbiyotik basladim ilk 3 gun agrilarim devam etti hic azalmadi ama baska bir yerdeki kas agrim icin muscoril kas gevsetici hap ictim ve agrilarim yok oldu hemde tum.agrilarim saglikli gunlerime geri dondum buda bana kas ve sinir den kaynaklandigini bizzat gosterdi hatta aylar oncede boyle kas gevsetici icmistim eski saglikli gunlerime donmus gibiydim
4- dr bana bakteri yok ama iltihap var diyor antibiyotik veriyo hocam dedim orda bana iltihap olduguni ispatlayacak bir goruntuleme yontemi yada baska testler varmi diyorum yok diyor peki nerden biliyorsun iltihap.oldugunu zaten vucutta iltihap.olsa ates titreme ve kusma olur bakteri olan proatatitlerde mikrop vardir ama hastada ates ve tireme vs de vardir bizde mikrop yok ates yok titreme yok ama iltihap var diyorlar bu sacma degilmi arkadaslar buda sinir ve kas harabiyeti olduguni bir delili bence
Daha aklima gelmeyen bir cok ispat mevcut bizim sorunumiz SINIR VE KAS ile ilgili bunun uzerine gidilmeli hatta en saglamindam kas gevsetici ilaclar kullanarak denenmeli belki sizdede ise yarar
katiliyorum size benimde tam sebebini bilmiyorum kum dokmustum bir donem . ayni donemde spor yapiyordum agirlik calisiyordum.spordan sonra basladi.ama kum dokerken idrar yollarinda iltihapda vardi.omu yapti yoksa spormu bilmiyorum.İlk basladiginda gittigim bir doktor pelvik emar cekmisti.sonra uroloji doktoru ortapedi doktoru ve beyin cerrahi 3 birden muayene etti.soonunda uroloji doktoru sonuclar cikip doktorlarinda yorumunu aldiktan sonra.gorulen bir hastaligin yok ama pelvik kasinda odem var ama sebebini aciklayamiyorum dedi.ama suanda benim sag testis ve kasiklarim belim agriyor acaba bu kas agrisi testislere bacaga vururmu
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

freehat yazdı:Arkadaslar ben baska bir rahatsizlik sebebiyle kas gevsetici igne olunca ve kas gevsetici ilac kulanmaya baslayinca pelvik bolgemdeki agrilar sifirlandi harta eski saglikl gunlerime doner gibi oldum ama tedaviyi birakinca agrilar geri donuyor biradaki sinir ve kas harabiyeti bence kalici bir cozumu ni sekilde aramak.lazim drlarin bile kronik prostatit teshisi koymalarina ragmen kas gevsetici beni rahatlatiyor
ben cok fazla kullanmadim tek tuk aldim ama faydasini gormedim duzenli kullanmak lazim artik hangi ilaci kullanacagimi sasirdim