prostatit-varikosel ilişkisi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ozgurdodi
Hastalık Başlangıç Yılı: 1994

prostatit-varikosel ilişkisi

Mesaj gönderen ozgurdodi »

prostatit hastası olup varikosel ameliyatı olan, aynı zamanda kronik epididimit rahatsızlığı yaşayan arkadaşlar varmıdır...
murat32
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: prostatit-varikosel ilişkisi

Mesaj gönderen murat32 »

Kronik epididimit hastasıyım bende.1 yıl önce yakalandım hastalığa.Epididimit belirgin ve sert durumda.Bu yaz iyileştim sandım ama kış gelince semptomlar yine ortaya çıktı.Allah yardımcımız olsun.
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

murat32 yazdı:Kronik epididimit hastasıyım bende.1 yıl önce yakalandım hastalığa.Epididimit belirgin ve sert durumda.Bu yaz iyileştim sandım ama kış gelince semptomlar yine ortaya çıktı.Allah yardımcımız olsun.
kardeşim geçmiş olsun, banada epididmit teşhisi konuldu sol taraftan ama şikayetlerim baya azaldı, doppler ve elle muayene bulgularında bişi yok ama senın şikayetler neler, suan geçmiş olsun
ssss
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen ssss »

Varikoselle prostatitin hiç bir alakası yok varikosel hemen hemen her erkekte dereceleri farklı olarak vardır ağrı gidermek için kesinlikle varikosel ameliyatı olmayın zaten hic bir faydası olmaz varikosel ameliyatını daha çok sperm hareketliliği için yapar doktorlar kronik epididimite gelince ben sorunu sadece kronik epididimit olanları şans li görüyorum kronik epididimit prostatin bir semptomu değildir başlı başına ayrı bı rahatsızlıktır ve maalesef sebebi 100/99 cybh dir özellikle klamidya migrobu testisleri sever ve orda yuvalanir genelde tek testisi tutar orşiepididimit vardır epididimit büyür elle çok bariz hissedilir büyüdüğü ve ağrısı çok kötü yoğundur ara ara ağrılar diğer testiste de hissedilir hiç bir antibiyotik ve ağrı kesici zerre kronik epidimite fayda sağlamaz ilk 4 haftada ağrılar gitti gitti gitmediyse olay artık kronik epididimittir şimdi kronik epididimit ne olcak ömür boyu sürer mi ağrılar gidermi yüzde yüz söylüyorum gider tek çaresi düzenli ilişkidir yani evlilik soğuk felan etkilemez epididimit ağrılarını ne acı ne baharat bunlar işin içinden çıkamayan doktorların hastayı bomboş göndermek yerine nasihat ettiği boş sözlerdir epididimitin varsa kesinlikle ağır kaldirmayacaksin dar iç çamaşırı pantolon giymeyeceksin ve evlenip düzenli ilişki yaşayacaksın 3-4 sene içinde agrilariniz azalarak yok olacak
ssss
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen ssss »

Prostatit için kanlanma olmuyor bu yüzden ilaçlar oraya etki etmiyor diyorlar peki ya epididim orasida mi kanlanma olmuyor olmuyorsa kronik epididimit neden oluyor yemin ederim bu doktor müsveddelerinin hiç bir şeyden haberleri yok çünkü hastalığı yasamamislar bilmiyorlar sadece duymuşlar kanlanma felan hikaye olayın adı kronik yani ya tekrar eden yada sürekli olan ama hiç bitmeyen değil olay kroniklestikten sonra ilaçların çok yapacağı bişe yok zaman ve sabır lazım
umudunmavisi

Mesaj gönderen umudunmavisi »

Epidimit nasil bisi bilmiyorum ama,prostatin varikoselle degil hemoroidle bir iliskisi var sanirim
murat32

Mesaj gönderen murat32 »

Raul7 yazdı:
murat32 yazdı:Kronik epididimit hastasıyım bende.1 yıl önce yakalandım hastalığa.Epididimit belirgin ve sert durumda.Bu yaz iyileştim sandım ama kış gelince semptomlar yine ortaya çıktı.Allah yardımcımız olsun.
kardeşim geçmiş olsun, banada epididmit teşhisi konuldu sol taraftan ama şikayetlerim baya azaldı, doppler ve elle muayene bulgularında bişi yok ama senın şikayetler neler, suan geçmiş olsun
Kardeşim öncelikle bu hastalık bana cinsel yoldan bulaşmadı.Çünkü daha önce cinsel bir deneyimim olmadı.Hastalık önce sık sık idrara gitme ile başladı.Ondan sonra mesaneyi tam boşaltamama sorunu baş gösterdi.En sonda sol testise bir ağrı girdi.Olaylar böyle gelişti.Cipro,monodoks Biteral ve Molcef plus kullandım ama fayda etmedi.Arkadasın dediği gibi ağrı kesici bile fayda etmiyor.Antibiyotiklerin bana zararı çok oldu.Mesela göz kuruluğu başlattı.Bunun yanında ansikyete oldum.Bu hastalıkta en önemli şey ayakları sıcak tutmaktır.Bende kansızlık olduğu için çok zorlanıyorum sıcak tutmakta.Bu yaz çok iyiydim.Havalar soğuyunca yine mahvoldum.Ne yapmam lazım bilmiyorum.Çaresizim
ozgurdodi
Hastalık Başlangıç Yılı: 1994

Mesaj gönderen ozgurdodi »

evleneceksiniz başka yolu yok
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

murat32 yazdı:
Raul7 yazdı:
Kardeşim öncelikle bu hastalık bana cinsel yoldan bulaşmadı.Çünkü daha önce cinsel bir deneyimim olmadı.Hastalık önce sık sık idrara gitme ile başladı.Ondan sonra mesaneyi tam boşaltamama sorunu baş gösterdi.En sonda sol testise bir ağrı girdi.Olaylar böyle gelişti.Cipro,monodoks Biteral ve Molcef plus kullandım ama fayda etmedi.Arkadasın dediği gibi ağrı kesici bile fayda etmiyor.Antibiyotiklerin bana zararı çok oldu.Mesela göz kuruluğu başlattı.Bunun yanında ansikyete oldum.Bu hastalıkta en önemli şey ayakları sıcak tutmaktır.Bende kansızlık olduğu için çok zorlanıyorum sıcak tutmakta.Bu yaz çok iyiydim.Havalar soğuyunca yine mahvoldum.Ne yapmam lazım bilmiyorum.Çaresizim
Kardeşim doktorum her gitmem de defalarca söylüyor, bu hastalık sadece cinselikle geçmiyor diye mesela senin örnegini vereyim bana dedigi aynen su mesane basıncıyla idrar yaparken bazen kaçak lar olabilir bu bile senin meni kanalını iltihaplandıbilir dedi ve bana asırı aktif mesane ilacı verdi alıp kulanıcam 1 ay mesnemde cidden basınç ta var bu tür hastalıklarda cidden nüksün sebepleri var davranış hataları var ondan. Dolayı nüks yaşanıyor
murat32

Mesaj gönderen murat32 »

ozgurdodi yazdı:evleneceksiniz başka yolu yok
Kardeşim bu psikolojiyle evlenmeyi hiç düşünmüyorum.Düzenli ilişki ile bu hastalığın ne gibi bir ilişkisi olabilirki