Bacakta kizariklik

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
Bismuth76
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Bacakta kizariklik

Mesaj gönderen Bismuth76 »

Ben hasta oldugum zaman sadece yazın karsilastigim bi durumu anlatacagim. Malum idrarimi yaptiktan sonra normal birinde ollmadigi kadar ic camasirima damlamalar oluyordu prostatit nedeniyle. Bu damlamalar yaz sicaginda bacagima gelirse bacagimda adeta enfeksiyon gibi agri verici kizariklik meydana geliyordu.
Bunu birkac kez yasadim. Ben yazin pişik olan biri degilim asla. Bacak bolgemdeki deride olan yanma ve agri hissini yasayinca farkina varmistim.
Bulgusal anlamda oksijenli ortamda bacak teni uzerinde cogalabilen bir mikroptu. Ben onun ustune teramycine merhem surdum hep yillarca. Merhemi surunce hemen iyilesirdi birkac gune... Stafilokok olabilir diye tahmin ediyorum....
Acaba şu anda da ayni mikrop mu var beni yine kotu eden diye aklimdan gecmekte....Bu mikrop yillarca yenilmisti ve enjeksiyon ile geri geldi saniyorum.
umudunmavisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Bacakta kizariklik

Mesaj gönderen umudunmavisi »

Adam.akilli doktorlar olsaydi bu halde.olmazdik
Bismuth76

Gunde 6 kez aklima geliyor sorunumu nasil cozerim diye dusunuyorum. gidip 10 uzerinden 7 iyiyken 10 uzerinden 3'e kotuye dusmek kotu oldu benim icin.
Allah'tan sabır dilerim hepimize. La havle ve la kuvvete...
Bismuth76

Bu anlattigimda enteresan olabln sey bacagimda idrardan gelen mikrobun olusturdugu lezyon ustune teramycine surerek iyilesmem ve prostatite sebep olan mikrobun tipi ile ilgili bulguyu boyle almamdi
umudunmavisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen umudunmavisi »

Teramycne etken.maddesini arastir o etken maddeli ilaclar sana iyigelebilir
Bismuth76

Evet haklisin. Tetrasiklin grubu bir antibiyotik var teramycine merhemde...
Tahminim enjeksiyon sirasinda deriden prostat icine stafilokok ya da baska bir mikrop girdi.
ilk enjeksiyonda muthis sertleşme ve bol sivi bosalmasi yasamistim. ikinci enjeksiyonda aynisi olmadi. ucuncuye gittigimde ilki gibi sivi gelmedigini soyledim. Sonra 5,6 yerden delik deşik etti prostati ve enfeksiyon bulastirdi. %25 sorunum varkeb %75 sorun sahibi oldum şu anda..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Bismuth76 yazdı:Evet haklisin. Tetrasiklin grubu bir antibiyotik var teramycine merhemde...
Tahminim enjeksiyon sirasinda deriden prostat icine stafilokok ya da baska bir mikrop girdi.
ilk enjeksiyonunda muthis sertleşme ve bol sivi bosalmasi yasamistim. ikinci enjeksiyonda aynisi olmadi. ucuncuye gittigimde ilki gibi sivi gelmedigini soyledim. Sonra 5,6 yerden delik deşik etti prostati ve enfeksiyon bulastirdi. %25 sorunum varkeb %75 sorun sahibi oldum şu anda..
Kardesim bende defalarca bu forumda enjeksiyondan sonra kotulestigimi ve yine normal igne antibiyotik ile iyilestigimi soylemistim.Bunu tekrarlamanizin bir alemi yokki.
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

kadir yazdı:
Bismuth76 yazdı:Evet haklisin. Tetrasiklin grubu bir antibiyotik var teramycine merhemde...
ilk enjeksiyonunda muthis sertleşme ve bol sivi bosalmasi yasamistim. ikinci enjeksiyonda aynisi olmadi. ucuncuye gittigimde ilki gibi sivi gelmedigini soyledim. Sonra 5,6 yerden delik deşik etti prostati ve enfeksiyon bulastirdi. %25 sorunum varkeb %75 sorun sahibi oldum şu anda..
Kardesim bende defalarca bu forumda enjeksiyondan sonra kotulestigimi ve yine normal igne antibiyotik ile iyilestigimi soylemistim.Bunu tekrarlamanizin bir alemi yokki.
Bazı şeyleri papağan gibi tekrarlıyoruz kadir abi böylede gidicek gibi ben sıkıldım bu işten insanlar araştırsın biraz bırak ağlamayana meme yok biz gereken herşeyi yazdık buraya artık üzümü yemekten çok bağcıyı dövme durumları oluyor bunu sen çok daha fazla yaşadın..
Bismuth76

kadir yazdı:
Ben bu forumu yeni yeni takip ediyorum. Çaresizlikten yaptigim hatayi geriye donerek dusundugumde islemi yapan kişi ve fütursuzca tavirlari gozumun onune geliyor.
Herneyse prostata enjeksiyon işini arastıŕan olursa buradan okusun ve asla bu yolu denemesin.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Kc34 yazdı:
kadir yazdı:
Bazı şeyleri papağan gibi tekrarlıyoruz kadir abi böylede gidicek gibi ben sıkıldım bu işten insanlar araştırsın biraz bırak ağlamayana meme yok biz gereken herşeyi yazdık buraya artık üzümü yemekten çok bağcıyı dövme durumları oluyor bunu sen çok daha fazla yaşadın..
Aynen oyle...
dreamer8
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen dreamer8 »

Bol su içerek idrar derişimini seyreltmelisin. Daha az üre, daha az asit ve daha açık renk demektir bu. Ayrıca yaz günü dar kıyafetler, naylon içeren şortlar giymek, denizden çıkınca ıslak bir şortla yürümek, etin ete değmesi vs pişik tarzı tahrişlere davetiye çıkarıyor. Fakat sendeki durum idrar enfeksiyonundan kaynaklanıyorsa ilaç kullanmadan pek de yol alamazsın gibi görünüyor. Bende de bu ara idrar tazyiği iyice düştü, sanırım yine tıkanıyor kanallarım, iltihap aktive oluyor.