CARDURA

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Nedensiz

CARDURA

Mesaj gönderen Nedensiz »

Arkadaşlar öncellikle hepinizin bayramı hayırlı olsun ve Allahım hepimize sağlık versin...
Cardura 8mg kullanmaya başladım bu tarz ilaç kullanan var mı? Varsa etkisi( gerçek etki) ne zaman belli olur?
Yada başka tavsiyeniz varmıdır?
Teşşekkürler
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: CARDURA

Mesaj gönderen kadir »

Nedensiz yazdı:Arkadaşlar öncellikle hepinizin bayramı hayırlı olsun ve Allahım hepimize sağlık versin...
Cardura 8mg kullanmaya başladım bu tarz ilaç kullanan var mı? Varsa etkisi( gerçek etki) ne zaman belli olur?
Teşşekkürler
Cardura pelvik bolgede cizgili kaslarini gevseten bir alfa bloker ilactir.Idrar yapmayi rahatlatir ve sökturur. Tansiyonuda düşürür, güçlü bir ilaçtır. Tolere edilebilirse rahatlatici semptom giderici bir ilactir. Yan etkisini tolere edebilirseniz kullanabilirsiniz.
Nedensiz

kadir yazdı:
Nedensiz yazdı:Arkadaşlar öncellikle hepinizin bayramı hayırlı olsun ve Allahım hepimize sağlık versin...
Teşşekkürler
Cardura pelvik bolgede cizgili kaslarini gevseten bir alfa bloker ilactir.Idrar yapmayi rahatlatir ve sökturur. Tansiyonuda düşürür, güçlü bir ilaçtır. Tolere edilebilirse rahatlatici semptom giderici bir ilactir. Yan etkisini tolere edebilirseniz kullanabilirsiniz.
Kadir abi peki etkisinin kalıcı olma ihtimali varmı? Bende lökosit sıfır ama idrar zorluğu devam ediyor belki bir faydası olur diye başladım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Nedensiz,
6 ay gibi uzun sure kullanildiginda kalici olarak tedavi oldugunu söyleyenler var.
Nedensiz

kadir yazdı:Nedensiz,
6 ay gibi uzun sure kullanildiginda kalici olarak tedavi oldugunu söyleyenler var.
Teşekkürler abicim
ysf2323
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ysf2323 »

Bu tarz ilaclar cinsellligi bozuyor mu peki
etmen
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen etmen »

iyi bayramlar bu hap bende kalp ritmini bozmuştu kardiyolog hapı kesmemi istemişti
Alfanso
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Alfanso »

Ben bir kutu kullandım fena çarptı beni inat ettim bir kutuyu bitirdim ama fena çarpıyor banada altı ay kullan demişti hoca ama dayanmak mümkün değil ben bıraktım tüm vücudun ritmini bozuyor uyku sex çarpıntı manyak oldum bir haftada altı ay çok uzun bir sure bu hap için herkese acil şifalar dilerim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Alfanso yazdı:Ben bir kutu kullandım fena çarptı beni inat ettim bir kutuyu bitirdim ama fena çarpıyor banada altı ay kullan demişti hoca ama dayanmak mümkün değil ben bıraktım tüm vücudun ritmini bozuyor uyku sex çarpıntı manyak oldum bir haftada altı ay çok uzun bir sure bu hap için herkese acil şifalar dilerim
Tolere etmek bazı bünyeler icin zor. Doz azaltma yolunu deneyin.Yada gün asiri kullanin.
Nedensiz

kadir yazdı:
Alfanso yazdı:Ben bir kutu kullandım fena çarptı beni inat ettim bir kutuyu bitirdim ama fena çarpıyor banada altı ay kullan demişti hoca ama dayanmak mümkün değil ben bıraktım tüm vücudun ritmini bozuyor uyku sex çarpıntı manyak oldum bir haftada altı ay çok uzun bir sure bu hap için herkese acil şifalar dilerim
Tolere etmek bazı bünyeler icin zor. Doz azaltma yolunu deneyin.Yada gün asiri kullanin.
Abi bu sabah kalktığımda karnım patlayacak gibiydi lakin idrar yapmamda çok çok zor oldu...Bazen büyük wc yi yapamadan idrar yapamıyorum..Böyle birşeyi yaşadınmı abim? Yada ne düşünüyorsun bu konu hakkın da??
misafirce
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen misafirce »

Kadir abi xatral da bununla aynı mı?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Nedensiz yazdı:
kadir yazdı:
Abi bu sabah kalktığımda karnım patlayacak gibiydi lakin idrar yapmamda çok çok zor oldu...Bazen büyük wc yi yapamadan idrar yapamıyorum..Böyle birşeyi yaşadınmı abim? Yada ne düşünüyorsun bue konu hakkın da??
Evet yasadim Nedensiz.Sabahlari kalinbagirsak dolu oldugu icin prostata baski yapar ,idrar kanalida prostatin icinden gectigi icin bu baskidan dolayi daralir.Zaten ödemli şiş olan prostat icin bu dışkı baskisi bonus olur.O yüzden dıskılamadan sonra idrar yapman kolaylasiyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

misafirce yazdı:Kadir abi xatral da bununla aynı mı?
Evet misafirce,
Xatral da alfa bloker grubuna dahil bir ilactir. Pelvik bolge ve mesane boynu düz kaslarini gevseterek iseme semptomlari tedavisi icin kullanilir.
ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman »

benim de aile hekimim tüm yolları deneyin olmadı size cardura başlayalım diyor her gördüğünde ama anlaşılan zor bir ilaç.
sharingdvb
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen sharingdvb »

Acaba Xatral dan daha ağır bir ilaç mı Cardura ?
Çünkü Xatral kullanan bir cok kişi biliyorum (ki kendim de kullanıyorum ) öyle aman aman bir şikayetleri yok.Kendim yaklaşık 8 aydır falan kullanıyorum yan etkisi şu oldu diyeceğim bir etki/şikayet /rahatsızlık yok.
En Makbul Yağmur Duası Ağaç Dikmektir.
Nedensiz

sharingdvb yazdı:Acaba Xatral dan daha ağır bir ilaç mı Cardura ?
Çünkü Xatral kullanan bir cok kişi biliyorum (ki kendim de kullanıyorum ) öyle aman aman bir şikayetleri yok.Kendim yaklaşık 8 aydır falan kullanıyorum yan etkisi şu oldu diyeceğim bir etki/şikayet /rahatsızlık yok.
Ben 2 haftadır 8mg kullanıyrm bir yan etki olmadı..Ayrıca olumlu yönde de gelişme olmadı...siz 8 aydır xatral kullanmanın artı bir yönünü gördünüz mü hocam?
Teşekkürler
sharingdvb

Tabiki gördüm. Şu an çok rahat idrarımı yapabiliyorum.
Cardura için soru sormam ilacin aynı zamanda tansiyonu düşürmesi durumu.Çünkü tansiyon ilacıda aliyorum sabahları. Hani cardura yi doktoruma sorup yazsa da iki ilaç alacagima tek ilaçla bu durumu halletmek düşüncesindeyim. ...
Nedensiz

sharingdvb yazdı:Tabiki gördüm. Şu an çok rahat idrarımı yapabiliyorum.
Cardura için soru sormam ilacin aynı zamanda tansiyonu düşürmesi durumu.Çünkü tansiyon ilacıda aliyorum sabahları. Hani cardura yi doktoruma sorup yazsa da iki ilaç alacagima tek ilaçla bu durumu halletmek düşüncesindeyim. ...
Arkdaşım öncelikle işe yaradığına çok ama çok sevindim...ben idrarı zorla yapıyorum ,sürekli ucunda hissediyorum,yapsanda olur yapmasanda tarzında..
Bende cardura tansiyon vb gibi bir yan etki yapmadı şu anlık..Tek merak ettigim sende xatral etkisini tam olarak ne zman gösterdi ve benim yukarıda belirttiğim sorunları yaşadın mı?!
Başını ağrıttım hakkını helal et:)
menemen

Mesaj gönderen menemen »

Idrara gec ciktigimda cok yanma oluyor.cok sivi alip 3-4 saatte ciksam pek yanma olmuyor ama 6-7 saatte bir ciksam idrara cok yanma oliyor.
Bunu yasayan varmi
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

menemen yazdı:Idrara gec ciktigimda cok yanma oluyor.cok sivi alip 3-4 saatte ciksam pek yanma olmuyor ama 6-7 saatte bir ciksam idrara cok yanma oliyor.
Bunu yasayan varmi
Yani kısaca koyu idrar yaparken yanma oluyor diyorsun aynı durum bende de var ama bu ara azaldı
sharingdvb

Nedensiz yazdı:
Arkdaşım öncelikle işe yaradığına çok ama çok sevindim...ben idrarı zorla yapıyorum ,sürekli ucunda hissediyorum,yapsanda olur yapmasanda tarzında..
Bende cardura tansiyon vb gibi bir yan etki yapmadı şu anlık..Tek merak ettigim sende xatral etkisini tam olarak ne zman gösterdi ve benim yukarıda belirttiğim sorunları yaşadın mı?!
Estağfurullah.Baş ağrıtma olur mu :)
İlacı başlarda tek başına kullanmadım.Antibiyotiklerle beraber aldım. Doktor ilacı o zamanlar sabah alacaksın demişti. 5-6 ay kadar sabahları aldim.Cunku antiboyotikler bitsede bu sefer Avadort kullandim akşamlarida. Kanda eritrosit görülüyor diye vermisti bu ilacı.Sonralari aksam almaya başladim tek başına. (Tabi takviyelerde var quercetin/probiyotik vs)
Velhasıl gözüm tam olarak ne zaman etki ettiğini bilemiycem.Çünkü ilk başlarda ağrı - sızı ile beraber olan sikayetlerim de ağrı lar yaklaşık 1 ay kadar sonra kesilince herhalde takviyeri almaya başladigim - ki bu hastaligimin 3.cü ayina falan denk geliyor - zamanlarda bayağı bir rahattım hem ağrı hem idrar yapma bakımından. ...
Nedensiz

sharingdvb yazdı:
Nedensiz yazdı:
İlacı başlarda tek başına kullanmadım.Antibiyotiklerle beraber aldım. Doktor ilacı o zamanlar sabah alacaksın demişti. 5-6 ay kadar sabahları aldim.Cunku antiboyotikler bitsede bu sefer Avadort kullandim akşamlarida. Kanda eritrosit görülüyor diye vermisti bu ilacı.Sonralari aksam almaya başladim tek başına. (Tabi takviyelerde var quercetin/probiyotik vs)
Velhasıl gözüm tam olarak ne zaman etki ettiğini bilemiycem.Çünkü ilk başlarda ağrı - sızı ile beraber olan sikayetlerim de ağrı lar yaklaşık 1 ay kadar sonra kesilince herhalde takviyeri almaya başladigim - ki bu hastaligimin 3.cü ayina falan denk geliyor - zamanlarda bayağı bir rahattım hem ağrı hem idrar yapma bakımından. ...
Kardeşim teşekkür ederim bilgi için :) idrar da debi,akım vb sıkıntı varmıydı peki:)
Tekrar geçmiş olsun kardeşim
Leonas
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen Leonas »

Kullanmadığımız ilaç kalmadı lakin ilk defa cardura yazdırdım, idrar söker diyor ama bende işeme sorunlarını çözdü. Gündüz üç veya dört gece ise sadece 1 kez uyanıyorum. İdrar debisi arttı lakin anlayamadım, bu ilaç idrar kanallarını açıp idrar söktürüyor bende sanki kanalları kapattı, o rezil sürekli idrar hissi azaldı. neye yormak lazım bu durumu Kadir Abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Leonas yazdı:Kullanmadığımız ilaç kalmadı lakin ilk defa cardura yazdırdım, idrar söker diyor ama bende işeme sorunlarını çözdü. Gündüz üç veya dört gece ise sadece 1 kez uyanıyorum. İdrar debisi arttı lakin anlayamadım, bu ilaç idrar kanallarını açıp idrar söktürüyor bende sanki kanalları kapattı, o rezil sürekli idrar hissi azaldı. neye yormak lazım bu durumu Kadir Abi
Slm Leonas,
Cardura, alfa bloker dedigimiz bir ilaçtir. Mesane cikişi ve prostat etrafindaki kaslari gevsetip idrara cikisi rahatlatir.Sık idrar sikayetlerinide azaltir haliyle. Tabi bu semptom giderici bir ilactir.Prostat buyumesi ve prostatit vakalarinda kullanilir. Damarlari genisletici ozelligiyle tansiyon yuksekligi tedavisi icinde kullanilir. Her nekadar 6 ay gibi uzun bir sure kullanildiginda kalici tedavi sagladigini soyleyenler oldugu halde ben yine sadece rahatlatici etkisinin gecici olduguna inanirim.Esas sorunun giderilmesi icin kullanilan ilclarla beraber kullanildiginda gercek tedavinin saglanacagi kanisindayim.
sharingdvb

Nedensiz yazdı:
sharingdvb yazdı:
Nedensiz yazdı: Arkdaşım öncelikle işe yaradığına çok ama çok sevindim...ben idrarı zorla yapıyorum ,sürekli ucunda hissediyorum,yapsanda olur yapmasanda tarzında..
Kardeşim teşekkür ederim bilgi için :) idrar da debi,akım vb sıkıntı varmıydı peki:)
Tekrar geçmiş olsun kardeşim
Biraz geç oldu ama.İş yoğunluğu tayin vs.derken anca fırsatım oldu.Antibiyotiklerle beraber bu ilaca başladığımda debi akım sıkıntısı vs.vardı evet.İlacı kullanmaya başlayalı 1 yıl oldu veya biraz gecti hatta.
Şu an sıkıntım yok çok şükür.
Şu an tansiyon ilacı ile akşamları 1 adet Xatral ile günde 2 adet Bromelain alıyorum. Bromelain e başladığım tarihi
25.09.2017 olarak not almışım.
Ağrım sızım yok bazı günler öğlene kadar sık idrarim geliyor.Durumum şimdilik bu.Geçmiş olsun...