- Ç Ö Z Ü M -

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
NeverGiveUp

Re: - Ç Ö Z Ü M -

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

baran yazdı:Ozan kardeşim
bağırsakları düzeltmek için içmeler gidersek faydası olur mu
Kardeş bilgim yok, fikrim de yok. Bence gerek de yok. Yukardaki diyeti sadık bir şekilde uygulaman yeterli.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
NeverGiveUp

alican38 yazdı:Selamun aleykum ozan kardeşim,foruma yeni katılanlardanım ,şahsen seni tanımıyorım ama tanışmayı çok isterdim,yazı için çok teşkkürler,ellerine sağlık,yazını okudum,şimdi kafam allak bullak oldu neden diye soracak olursanız,ben mantar illetini ellerimde ayaklarımda ve kasıklarımda olmak üzere aşağı yukarı 1senedir çekiyorum ve acaba senin yazdığın yazı ile bağlantılı olarak bağırsaklara bulaşma ihtimali ne kadar acaba,bence çok büyük,beslenme konusunda zaten kendime dikkat ederim sigaram zaten yok,spor aktif olarak yapmam ama 2-3 günde bir yürüyüş yaparım,ama bağırsaklar için nasıl bir ilaç tedavisi olabilir acaba
Aleykum Selam. Dostum mantar vücudun bir çok bölgesinde olabiliyor. Cilt florası da bunlardan biri. Tetikleyici bağırsaklardaki mantar olabilir ama. Şöyle ki; candida mantarı zaten bağırsak florasında mevcut. Sonra bize bağlı nedenlerle çoğalıyor ve diğer organlara sıçrayabiliyor. Ben cildiden de bu mantarı yaşayanların özellikle bu kurallara dikkat etmesi gerektiği kanaatindeyim.

NeverGiveUp

Galip yazdı:özellikle diyet uygulayan arkadaşlar daha ayrıntıya girerseniz herkez için,diyet e yeni başlayanlar için zor ve alışılması gereken bir süreç şu an ramazan bazılarımız sahur ve iftar olmak üzere iki öğünle kendimizi kandırmaya çalışıyoruz,benim için öyle,günde ortalama 1 ekmek tüketen biri olarak şimdi 1 yada 2 dilimle günü nasıl kurtarırım onu düşünüyorum sırf yemekle yani yemegi fazla tüketeyim ekmeği keseyim diyorum bu sefer devreye pirinç,makarna,patates,börek,bulgur giriyor bilindiği gibi sırf tatlı ve şekeri hayatımızdan kaldırmak yetmiyor
hatta yeni bir sayfamı açsak şu diyetle ilgili sabah,öğle ve akşam nasıl bir diyet ve beslenme yolu izlemeliyiz
Yukarda hepsini yazdım. 177cm boyum var, 75kg'yim. 13-14 gündür diyetteyim, ne kilomdan, ne enerjimden, ne yaşam standartimdan hiç bir şey kaybetmedim. Aksine yemek daha lezzetli geliyor.

Herkesin aklına diyet diyince direk az yemek geliyor. Diyet bir bedel ödemektir. Bu hastaligin bedelini de bu diyetle ödeyeceksiniz. Söylediğim gibi beslenmek sizleri aç bırakmaz korkmayın.. Sadece azar azar ama çok öğün yiyin. Böylesi sindirim için çok faydalı. Günlük ortalama 1 ekmek tüketen biriysen zaten düşmanı dışarda arama dostum. Her gıdanın bir alternatifi var. Ekmek yemeyince, makarna, mantı vs yemeyince aç kalmıyorsunuz, alternatif gıdalara yöneliyorsunuz hepsi bu. Ve bu hastaliktan kurtulmak istiyorsanız bu söylediklerimi yapmak sizler için bir gereklilik. Değilse bahane üretmekle bir yere varılmaz.. Bunu reddetmek, hastaligi kabullenmektir. Bu kadar net söylüyorum.

NeverGiveUp

Alparslan'a kızıyordum neden çekip gitti daha çok bilgi vermedi diye ama şimdi daha iyi anlıyorum. Çünkü hem buradan hem de özelden gelen sorular çok anlamsız geliyor kusura bakmayın arkadaşlar. Sizden canınızı istemedim, sadece sizleri önemsediğim için gerekli yolu yazdım. "Ben diyet tutamam, çalışıyorum vs" diyen arkadaşlar ön yargılarını yok etsinler. Ben de çalışıyorum, oruç tutuyorum ve aynı zamanda diyete dikkat ediyorum.

Bir de lütfen zaten yukarda söylediğim şeyleri bana tekrar tekrar sormayın, iyice okuyun ve araştırın. Sormak kolay gelebilir fakat bu işi çözmek istiyorsanız araştırmak zorundasınız. Yukarda yazmış olmama rağmen hala "şunu yapabilir miyiz, bunu yiyelim mi" diye soran arkadaşlar oluyor. Hepsini yukarda belirttim dostlar. Geçtiğim aşamalarla birlikte hem ilk başlıkta hem de alt başlıklarda bulabilirsiniz. Benim yazdıklarıma bağlı kalmak zorunda değilsiniz. İnternette Candida diyetini içeren siteler var. Ben de onlardan ulaştım. Özellikle bir hanımefendinin vajinası ve bağırsaklarında bulunan mantardan kurtulmak için verdiği savaşı yazdığı bir site var. Oradan faydalandım. Siz de göz atabilirsiniz. Sayfada verilen linklerden ilerleyin.

http://dunyayikurtarankadinlar.blogspot ... ayesi.html

ibrahim
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ibrahim »

O yazıyı bende omudum
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Ewet ozan ben sana katılıyorum da bu alternatif gıdalar neler,mesela beyaz ekmeği kesip kepek yada tam buğday ekmegi tüketmek doğru olurmu tamamen ekmekten kurtulmak en doğrusudur ama bir anda zor geliyor tabi
ben tatlıyı çikolatayı çok severim,genco arkadaşın bir yazısında bahsetmişti bu candida laneti istetiyor insana tatlı,şeker,cikolata vs.biraz sabır biraz nefis inşallah aşarız.

ozan,genel olarak sorularla seni sıktıysak kusura bakma tabi soru soranında aklına o an gelmiyor onlarca kişi olur olmaz sorular soruyor diye ben sadece konu diyetten acılmışken biraz ayrıntılarını öğrenmek istedim
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

işin temeline inersek aslında diyet tam olarak candida diyeti değil.candida fazlalığı da bu diyetle çözülür o ayrı konu.bi ara kanalların birinde bir program vardı.yurt dışında bir profösör vücudu aç bırakarak daha doğrusu uygun besinlerin alınmasını sağlayarak daha sağlıklı olduğumuzu bununda sebebinin çok yediğimiz zaman yani uygunsuz yemek tarzından bahsediyor burada büyüme faktörü gibi bir şeyden bahsetmişti ve vücut tüm gücünü oraya toplayıp vücudun gereksimi olan enerjiyi boşa harcar diyordur.yani uygun şekilde beslenmek vücudun her bölgesine eşit miktarda iyileştirici güç yayar ve daha sağlıklı olurmuşuz.hangi programdı tam olarak hatırlamıyorum,proföser adamın birine sadece 3-4 gün su içirip bir bardakta içinde vücut için yararlı şeylerin olduğu çorba müsade etmişti.adam 3-4 gün ilk başlarda çok zorlansada son güne doğru duruma alışmıştı.çok güzel programdı.bi ara netten bakarım.sizde araştırın isterseniz.bu gibi şeyler ya ntv yada cnn de oluyor.

burada oruç ve diyetle ilgili bir yazı var:

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/dige ... ilmis.html

şans eseri paylaştığım linkte profösörün bilgileri mevcutmuş :) adamın adı; Valter Longo
londra2015

Mesaj gönderen londra2015 »

Candia diyeti dünya sağlık sitesinde var ordan bakabilirsiniz arkadaşın dediği gibi diyet tek başına yeterli bence de ancak prostat takı ödemi atmaya da bi şeyler lazım iyileşme sürecini kısaltma k için
hakan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen hakan »

ne hikmet ya benimde sol bacağımda huzursuzluk ağrı gibi uyuşma gibi şeyler başladığı zaman bu rahatsızlık tam olarak başladı araç kullanıyorum mesela yarım saat sonra sol ayağım uyuşmaya başlıyor makatda huzursuzluk bitmemiş hissi tahammülsüzlük saçlarımın aşırı yağlanması sırt bölgemde aşırı kaşınma sivilce gibi şeyler bu diyete hemen başlayacağım inşallah
hecked
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen hecked »

londra. sana katılıyorum Nivergiveup neler yapılabilir tecrübelerince ödem için. benim mesela prosatat muayesinde prostatın sagında doluluk var dedi. ve benim ağrım hep sağdan geliyor sol normal ..
secret

Mesaj gönderen secret »

Teşekkür ederiz kardeşim,bende dediklerini aynı şekilde uygulayacağım. Umarım tamamen hepimize şifa olur.
NeverGiveUp

Galip yazdı:Ewet ozan ben sana katılıyorum da bu alternatif gıdalar neler,mesela beyaz ekmeği kesip kepek yada tam buğday ekmegi tüketmek doğru olurmu tamamen ekmekten kurtulmak en doğrusudur ama bir anda zor geliyor tabi
ben tatlıyı çikolatayı çok severim,genco arkadaşın bir yazısında bahsetmişti bu candida laneti istetiyor insana tatlı,şeker,cikolata vs.biraz sabır biraz nefis inşallah aşarız.

ozan,genel olarak sorularla seni sıktıysak kusura bakma tabi soru soranında aklına o an gelmiyor onlarca kişi olur olmaz sorular soruyor diye ben sadece konu diyetten acılmışken biraz ayrıntılarını öğrenmek istedim

Galipcim, Ekmek; aslında bir yemektir. İnsanoğlu zaman içerisinde kolay ulaşılabilir ve yapımı kolay olduğu için, doyurucu olduğu için bunu sıradanlaştırıp her yemeğin yanında yemeye başlamış böyle düşün. Makarnanın yanında ekmek yemek anlamsızdır çünkü her ikisi de bildiğin unun şekil almış halleri. Ben şu anda hiç bir ekmeği yemiyorum, çavdar ekmeği, kepek ekmeği zarar verir mi bilmiyorum. Bir şey diyemem.

Kahvaltıda kuruyemişler ekmeğin yerini tutar. Tahmin ettiğinden daha doyurucular. Diğer öğünlerde ise Pirinç, bulgur, özellikle haşlanmış patates ve bakliyatlar yeterince doyurucu. Sadece sebze yemekleri dahi tek başlarına katkısız yeterince doyurucu olabilir. Yukarıda neler yememeniz gerektiğini yazdım, onun dışında her şeyi yiyebilirsiniz fakat abartmamak kaidesi ise. Birden yüklenmeyin, azar azar yiyin. Çok öğün yapın. Gözünü korkuttuğu kadar değil, adapte olmak zor değil.

NeverGiveUp

Ödem konusunda çok bilgim yok, bizi rahatsız eden şeyin de ödem olmadigini düsünüyorum. En azından kendi adıma bu böyle. Prostatın sizi meşgul etmesine çok izin vermeyin bana kalırsa.

NeverGiveUp

hakan yazdı:ne hikmet ya benimde sol bacağımda huzursuzluk ağrı gibi uyuşma gibi şeyler başladığı zaman bu rahatsızlık tam olarak başladı araç kullanıyorum mesela yarım saat sonra sol ayağım uyuşmaya başlıyor makatda huzursuzluk bitmemiş hissi tahammülsüzlük saçlarımın aşırı yağlanması sırt bölgemde aşırı kaşınma sivilce gibi şeyler bu diyete hemen başlayacağım inşallah
Hakan kardesim, karnının sol kısmında da kasılmalar oluyorsa eğer sol tarafta bildiğim kadarıyla kalın bağırsak var. Bağlantılı olabilir, emin değilim.

orhan3846
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen orhan3846 »

Slm ben bu dieti bir bucuk aydir yapıyor um bardak su testi yaptım eski den hemen asagiya doğru cokerdi tükürük balgam gibi şimdi inmiyor en 15 dakikada ama cinsellige bir faydası olmadı henüz 3 ay devam edecem herkeste ise yarayacağını sanmıyorum ama deneyin kaybedecek bir şey yok sonuçta milli piyongo belki size çıkar bilet almazsan hiç şansın yok zati
NeverGiveUp

orhan3846 yazdı:Slm ben bu dieti bir bucuk aydir yapıyor um bardak su testi yaptım eski den hemen asagiya doğru cokerdi tükürük balgam gibi şimdi inmiyor en 15 dakikada ama cinsellige bir faydası olmadı henüz 3 ay devam edecem herkeste ise yarayacağını sanmıyorum ama deneyin kaybedecek bir şey yok sonuçta milli piyongo belki size çıkar bilet almazsan hiç şansın yok zati
Sadece diyeti yapmak yerinde saymak olur. Süreci hızlandırmak istiyorsan takviyeleri de kullan. Sadece ağız florasındaki mantarın yok olması çok bir şey ifade etmez.

-Diyete tamamen sadık kalıyor musun?
-Elma sirkesi kullanıyor musun?
-Probiyotik takviye alıyor musun?
-Spor yapıyor musun?
-Stressten uzak duruyor musun?

NeverGiveUp

Bu arada ben burada söylemeyi unutmuştum, sağolsun Kadir agbi hatırlattı. Hastalikla yeni tanışan biri kesinlikle antibiyotik tedavilerini denemeli. Çözüm gerçekten orda da olabilir. Fakat sonrasında antibiyotikler çözüm olsa da, olmasa da bence yine bu başlıktaki candida mücadelesi uygulanmalı.

http://kronikprostatit.org/viewtopic.ph ... 3253#p3253

ibrahim
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ibrahim »

Ben antibiyotik kullanmadan önce penis ucu kaşıntılarım vardı. Antibiyotikten fayda görmedim dersem yalan olur.bence en az 1 posta antibiyotik kullanılmalı.sonuçta hastalık başlangıcı bakteri ile oluyor.
Sprostatit

Mesaj gönderen Sprostatit »

Benim de sol tarafta agrilar. Sol testis, testisin sol bacakla birlestigi yer ve sol bacak.
Bu yuzden kaslarla ilgili oldugunu dusundum. Gittigim fizyoterapist de, sol tarafimda gerginlik oldugunu soyledi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

NeverGiveUp yazdı:Bu arada ben burada söylemeyi unutmuştum, sağolsun Kadir agbi hatırlattı. Hastalikla yeni tanışan biri kesinlikle antibiyotik tedavilerini denemeli. Çözüm gerçekten orda da olabilir. Fakat sonrasında antibiyotikler çözüm olsa da, olmasa da bence yine bu başlıktaki candida mücadelesi uygulanmalı.

http://kronikprostatit.org/viewtopic.ph ... 3253#p3253
Evet Ozan kardesiminde zikrettigi gibi candida şuphesi olanlar varsa, candida diyeti uygulanabilir..benim bir sure once yaptirdigim (Gaita kültür ve parazit testi)nide yaptirabilirler.Laboratuarin verecegi ozel tüpler içine dıskınızın degisik 3 yerinden numune alarak laba verilmeli.Bu tahlilide farkli zamanlarda 3 defa yaptirmada fayda var.Bu tahlilde Candida olup olmadiginizi ogrenmis olursunuz.Bilhassa uzun süreli antibiotik kullananlar bu testi yaptirsinlar bunun yaninda karaciğer ve bobrek enzimlerinede baktirmalarini tavsiye ederim ...ben bu tahlilleri yaptirdim.En azindan iciniz rahat eder.Yol haritanizi cizmis olursunuz.
bayram015
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen bayram015 »

slm. arkadaşlar bir sorum olacak? elma sirkesi ve çörek otu yağı günlük ne kadar tüketilmeli , sade olarak mı içmeliyiz suyla mı ? yardımcı olursanız sevinirim
orhan3846

NeverGiveUp yazdı:
orhan3846 yazdı:Slm ben bu dieti bir bucuk aydir yapıyor um bardak su testi yaptım eski den hemen asagiya doğru cokerdi tükürük balgam gibi şimdi inmiyor en 15 dakikada ama cinsellige bir faydası olmadı henüz 3 ay devam edecem herkeste ise yarayacağını sanmıyorum ama deneyin kaybedecek bir şey yok sonuçta milli piyongo belki size çıkar bilet almazsan hiç şansın yok zati
Sadece diyeti yapmak yerinde saymak olur. Süreci hızlandırmak istiyorsan takviyeleri de kullan. Sadece ağız florasındaki mantarın yok olması çok bir şey ifade etmez.

-Spor yapıyor musun?
İlk bir sadık kaldım elma sirkesi kullanmıyorum probiyotik kullanmıyor spor yapıyorum ama düzenli değil stres lik bir durumum yok şu an cinsel periz de başladım mal kendi kalkana kadar bekliyecem be kadar sürer bilmiyorum ama sabahları biraz sertleşme oluyor yüzde 20 kadar falan çok boşaldım sık şık ama onun kesin bir faydası hiç olmadı hiç kimse cinsel periz denemedi alah sabır versin deneyecem newer give up sen kayserideymis in ?
orhan3846

orhan3846 yazdı:
NeverGiveUp yazdı:

-Spor yapıyor musun?
İlk bir ay sadık kaldım elma sirkesi kullanmıyorum probiyotik kullanmıyor spor yapıyorum ama düzenli değil stres lik bir durumum yok şu an cinsel periz de başladım mal kendi kalkana kadar bekliyecem be kadar sürer bilmiyorum ama sabahları biraz sertleşme oluyor yüzde 20 kadar falan çok boşaldım sık şık ama onun kesin bir faydası hiç olmadı hiç kimse cinsel periz denemedi alah sabır versin deneyecem newer give up sen kayserideymis in ?
NeverGiveUp

bayram015 yazdı:slm. arkadaşlar bir sorum olacak? elma sirkesi ve çörek otu yağı günlük ne kadar tüketilmeli , sade olarak mı içmeliyiz suyla mı ? yardımcı olursanız sevinirim
Corek otu kapsulu aliyosan sabah aksam tek,
Yag aliyosan birer cay kasigi sabah aksam sek.

Elma sirkesini ben yatmadan once bir yemek kasigi aliyorum sek. Secret cok az suyla karistiriyomus. Sabah aksam bir yemek kasigi alan da var.

NeverGiveUp

Orhan tam duzenli diyet, spor, takviyeler ve rahat kafa. Elma sirkesi ve probiyotik takviye de onemli. Isi hizlandiriyor. Degilse yerinde sayarsin. Dene gor.