- Ç Ö Z Ü M -

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ibrahim
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: - Ç Ö Z Ü M -

Mesaj gönderen ibrahim »

şöyle bir yorum yapabilirim.ben bu hastalığa yakalandığım sıralarda bağışıklık sistemim yerlerde sürünüyordu.birde ben sürekli 15 günde bir b12 iğnesi vurunuyordum taaki iki yıldır.b12 iğneside tatlı isteği yapar.acayip tatlı yedim hastalığa yaklaanmadan önceki 1 yılda.öyle benim diyen benim yediğimi yiyemez.çünkü vucut istiyordu.nasıl bir iğneyse işte.belkide bu durumdan bu hastalığa yakalanmış olabilirim.ben biraz düzeldim bunu ozanda biliyor.idrar ve penis sorunlarım azaldı.bu arada sigarayı bıraktım spor yapıyorum.bu düzelmemi antibiyotiklere direkt bağlayamam çünkü spor var sigarayı bıraktım.bunlarında katkısı olmuş olabilir.fakat düzenli yaşam ve diyet hep aklımdayken şimdi ozanın diyetini uygulamam için bana hiç bir mani yok.biz gerçektende ne yediğimize ve ne içtiğimize bakmıyoruz.aslında çok hastalığın devası beslenmede.özellikle birden çok rahatsızlık yaşayan arkadaşlarımın en kısa zamanda düzenli beslenmeye ve sağlıklı yaşama girmesi gerek.ne yapılması gerekiyorsa yapmak istiyorum.ben daha önce bir hastalık yaşadım ve hayatım mahfoldu.hayatımın diğer yarısınıda bu hastalığa feda etmemek için elimden ne gelirse yapacağım.gerçekten bir düzelme olmasaydı iyileşmeyi farketmese ozan burada iyileştiğini yazmazdı bence.burda ben ışık görüyorum ve uyguluyorum.hemde askeri disiplinle....
Sprostatit

Mesaj gönderen Sprostatit »

Duzeldigine sevindim nevergiveup, umarim tamamen sifirlarsin.
Aklima takilan birkac soru var.
Sen bir duzelme surecindeydin zaten; bu acaba zamana bagli birsey de, candida diyeti mi bu sureci hizlandirdi; yoksa ana sebebin mi candida oldugunu dusunuyorsun?

Ayrica masturbasyon sonrasi agrida artma var mi, yoksa normal mi; yani zorlasan da farketmiyor mu artik. Bende tetikleyici rolu var.
Idrar semptomlari tamamen duzeldi mi? Idrar basinci eskisi gibi mi?
Agrilar en son nerelerde kaldi?
Tesekkurler, gecmis olsun.
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

ozan candida mantarını okuyorum.b12 eksikliği tek başına candida mantarı yapar diyor.ben yıllarca ağır b12 eksikliği yaşadım.ekşi yediğimizde acı yediğimizde hemen etkileniyorsak bunun bağırsakla ilintili olması daha olası.yediklerimizle prostatın alakası nee..ağır candida için 2 hafta sadece sebze suyu öneriyor.belki ben sadece sebze suyunu 2 hafata uygulayabilirim.
baran
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen baran »

Ozan kardeşim
bağırsakları düzeltmek için içmeler gidersek faydası olur mu
kenanankara

Mesaj gönderen kenanankara »

geçmiş olsun abitter dualarımız seninle..
merter1510

Mesaj gönderen merter1510 »

Ozan kardesim bir cikis yolu bulmana cok sevindim bizim icinde cok degerli bilgiler paylasmissin tesekkurler.
londra2015

Mesaj gönderen londra2015 »

Işte akupunktur doktorunun dediği de bu parazit bağırsak düzelir sorun biter bunu anlatmaya çalıştım bende bende arkadaş gibi diyet yaptım bitkisel bi kaç takviye kullandım yurtdışından magnezyum getirip kullandım reklamla suçlayan oldu arkadasin dedikleri doğru ben bu diyetle iyileşti m 1 yıldır neredeyse tatlı yemedi m spor yaptım ne zaman rahat dışkı oldu o zaman iylestim ama takviyeler le süreci hızlandırdı m o kadar
londra2015

Hatta doktor inek sütünü kesinlikle yasakladı bana süt peynir yoğurt asla tüketme dedi kahve kola kesin yasak dedi
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

londra 2015 insanlar bu dertten dolayı çok çektiler.moraller bozuk.umutsuzluk var.bunları sende yaşadın.burada yüz yüze görüşmüyoruz.yanlış anlaşılmalar ve kırıcı tarzda konuşmalar olur.özellikle forma yeni girdiysen ve çok yazmıyorsan.eğerki bu hastalık konusunda bilgilerin ve çözdüğün bazı şeyler var ise ve bizimle paylaşırsan buradaki insanlara o zaman iyilik etmiş olursunuz.prostatit hastalarına iyilik yapmak,yardım etmek bile o kadar kolay iş değil bence.onun için zaten burada baş başayız.bizi bizden başkası anlayamaz.onun için eğer bildiğiniz bir şeyler varsa allah rızası için biraz emek vererek anlatınki.yanlış anlaşılmasın.
londra2015

Ben 18 ay önce ani idrar sıkışması ile tanıştım bu hastalıkla belki daha öncede vardı ama belirti vermiyo du pek gittiğim ürolog prostat it teşhisi koydu antibiyotik verdi gönderdi malum geçmedi beni en çok cinsel sıkıntılar üzdü az meni zevksiz boşalma sertleşme sorunu en çok erken boşalma nette araştırdım eski forum a üye oldum Dr levent gittim enjeksiyon dedi olmadım daha sonra 4 doktor daha gezdim aynı en son halim Hattat a gittim iğne antibiyotik e S WT tedavisi yaptı iltihap azaldı ama cinsel sorun düzelme di kız arkadaşım in tavsiyesi ile Dr hakan beye gittim kendisi akupunktur yapıyo bana dediki sende parazit var bana bitkisel ilaçlar verdi 1 ay kullandım en çok dikkatimi çeken şey dışkı oldu artık çok rahat dışkı çıkıyordu bağırsaklar düzeldi arada da akupunktur la sinir tedavisi yaptı ancak pahalı bulunca iyileşti m diye bıraktım 2 ay sonra nük setti bu sefer gene nette araştırma yaparken dünya sağlık diye bi yer buldum siteyi inceledim Berkay diye biri var onu aradım o da akupunktur doktorunun dediğine benzer şeyler söyledi bitkisel bi set verdi 2. Setin ortasında yim şu an ki Berkay beye göre daha tedavinin yarısında yiz yüzde 90 4 aydır iyiyim ama diyete çok dikkat ettim şunu farkettim dışkı rahat sa sorun yok bundan çıkan sonuç şu diyete dikkat et bağırsak rahatladım i sorun yok
londra2015

Cepten anca bu kadar yazdım
londra2015

Arkadasin dediği gibi diyet çok önemli sağlam bağırsak sağlam bağışıklık ve yüksek moral tüm hikaye bu aslında bu kolay bi hastalık değil ama çok zor da değil ekmek süt tatlı peynir tuz makarna yi unut kendini üstüme ayağını sıcak tut spor yap oldu bitti
alican38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen alican38 »

Selamun aleykum ozan kardeşim,foruma yeni katılanlardanım ,şahsen seni tanımıyorım ama tanışmayı çok isterdim,yazı için çok teşkkürler,ellerine sağlık,yazını okudum,şimdi kafam allak bullak oldu neden diye soracak olursanız,ben mantar illetini ellerimde ayaklarımda ve kasıklarımda olmak üzere aşağı yukarı 1senedir çekiyorum ve acaba senin yazdığın yazı ile bağlantılı olarak bağırsaklara bulaşma ihtimali ne kadar acaba,bence çok büyük,beslenme konusunda zaten kendime dikkat ederim sigaram zaten yok,spor aktif olarak yapmam ama 2-3 günde bir yürüyüş yaparım,ama bağırsaklar için nasıl bir ilaç tedavisi olabilir acaba
Galip

Mesaj gönderen Galip »

özellikle diyet uygulayan arkadaşlar daha ayrıntıya girerseniz herkez için,diyet e yeni başlayanlar için zor ve alışılması gereken bir süreç şu an ramazan bazılarımız sahur ve iftar olmak üzere iki öğünle kendimizi kandırmaya çalışıyoruz,benim için öyle,günde ortalama 1 ekmek tüketen biri olarak şimdi 1 yada 2 dilimle günü nasıl kurtarırım onu düşünüyorum sırf yemekle yani yemegi fazla tüketeyim ekmeği keseyim diyorum bu sefer devreye pirinç,makarna,patates,börek,bulgur giriyor bilindiği gibi sırf tatlı ve şekeri hayatımızdan kaldırmak yetmiyor
hatta yeni bir sayfamı açsak şu diyetle ilgili sabah,öğle ve akşam nasıl bir diyet ve beslenme yolu izlemeliyiz
londra2015

Bol zeytinyağı sabah zeytin domates salatalık yumurta öğlen salata Zeytinyağlı yemek arada ceviz badem fındık akşam et salata sebze vb
londra2015

Ekmek şeker ünlü mamul içki asitli içecek kesin yasak meyva mevsiminde yıkanarak
londra2015

Karanfil kısniş elma sirkesi çörek oto yağı bunlar da takviyeler
londra2015

Magnezyum
londra2015

Akupuntrucumun reçetesi akşam detaylı yazicam
Galip

Mesaj gönderen Galip »

londra2015 şimdiden eline saglık,dilersen yeni bir başlıkta diyet bilgilerini aktarablrsin
londra2015

Ozan arkadaş ta iyi yazmış
londra2015

Aslında dünya sağlık Berkay i arayın konuşun benzer şeyleri söylüyo
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

valla kardeşim bu ara hiç prostatı düşünmüyorum desem yeridir.gecen boğazımaa bir işlem yaptırdım.son bir haftadır boğazım o kadar çok ağrıyor ki.inanamazsın.doktorlada görüştüm.geçici bi süre dedi.ama 1 hafta geçti be.hala aynı.hep böyle kalırsa,yada ben öyle kalacağına inanmaya başlarsam bu stresle en fazla 3-4 ay yaşarım,uzun süre foruma uğramazsam bir dua okumayı eksik etmeyin arkamdan,bilin ki ben çoktan gitmişimdir :) (ciddiyim bu konuda) prostatitin gözünü seveyim be.şu boğazımdan kurtulayım.ömür boyu prostatit kalmaya razııyım.valla arkadaşlar prostatit için dert yanabilirsiniz ama yinede şükredin.beterin beteri var inanın.ki prostatit bastırıldıktan sonra zamanla alışılabilecek bir rahatsızlık.
Bitter çok geçmiş olsun, öyle düşünme hiç bir şey kalıcı değil. Prostatiti sil kafandan derken, bu tip sorunları prostata baglamayı bir kenara at demek istemiştim. Candidanın bir numaralı olayı alerjik reaksiyonlar. Şu diyeti bir dene, farenjitine de iyi gelebilir. Kaybedeceğin bir şey yok gibi görünüyor.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
NeverGiveUp

İbrahim agbi, Londra, söylediklerinize katılıyorum. Dünya sağlık ürünlerini bilmiyorum ama bu diyeti uygulamak için çok gerekli olmadığı kanaatindeyim, yine de destekleyici olabilir. Yukarda söylediklerimin yapılması bence yenmek için kafii..

NeverGiveUp

Sprostatit yazdı:Duzeldigine sevindim nevergiveup, umarim tamamen sifirlarsin.
Aklima takilan birkac soru var.
Sen bir duzelme surecindeydin zaten; bu acaba zamana bagli birsey de, candida diyeti mi bu sureci hizlandirdi; yoksa ana sebebin mi candida oldugunu dusunuyorsun?

Ayrica masturbasyon sonrasi agrida artma var mi, yoksa normal mi; yani zorlasan da farketmiyor mu artik. Bende tetikleyici rolu var.
Idrar semptomlari tamamen duzeldi mi? Idrar basinci eskisi gibi mi?
Agrilar en son nerelerde kaldi?
Tesekkurler, gecmis olsun.
Sprostatit merhaba. Yukarda alt başlıklarda ilerleme sürecini yazdım. Tekrar tekrar yazmak istemiyorum. İlk etapta mesane yolları iltihabı ya da prostat iltihabı yaşadığımızı fakat sonrasında bunu antibiyotiklerinde de büyük etkisiyle sindirim sistemi sorunu haline getirdiğimizi ve beslenmemize de dikkat etmeyerek olayı kronikleştirdiğimizi düşünüyorum. Tetikleyici bir iltihap olabilir emin değilim fakat candida zaten süregelen bir süreç olduğu için bu iş büyüyor. Candidanın neden olduğu şeyler arasında prostatit de var, araştırabilirsin.

Mastürbasyondan sonra kısa bir dönem ağrı yaşadım, artık yaşamıyorum. Zorlanmıyorum. Fakat mastürbasyon perinedeki kasların kasılmasına neden olur, bağırsak sebebiyle makat bölgesi kasları da kasılır. Ve aynı kaslardan bahsediyorum. Tetikleyici olabilir.

İdrar semtomlarım düzeldi sayılır, tek sorun idrarı biraz geç başlatabiliyorum. O da hep mi vardi yoksa bu işlerden sonra mı oldu emin değilim. Sonradan olduysa onun da düzeleceğini düşünüyorum. Dert değil bana böyle kalsa da. İdrarla ilgili başka bir sorunum yok.

Ağrılar ara ara sol kasığımda oluyor ama çok hafif ve çok az zamanla. Genel olarak çok rahatım. Daha da rahatlıyorum bu diyetle.