Candida ve Prostatit

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
opulentia
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Candida ve Prostatit

Mesaj gönderen opulentia »

Candidanin neden olduğu belirtiler spermde siyah noktalar veya saç teli gibi bir görünüm.buyuk abdestle beraber beyaz bir akıntı aşırı yorgunluk ve stres ani acıkma nobetleri birden bire tatli yeme istegi bolgesel kilo alma bagirsak hareketlerinde düzensizlik cinsel isteksizlik depresyon ve anksiyete ve en önemlisi tekrarlayan idrar yollari enfeksiyonu kadinlardada sistit.bunlarin hepsi bende var ozellikle uzun suren cinsel iliskiden sonra spermde siyah kilimsi parçalar zaman zaman büyük abdestte beyaz akıntı ama tum pcr sonuçları temiz her tur testte urume olmuyor candida testi negatif ama.zaten cogu zaman candida olsa bile bulunamıyor.tukuruk testi yaptığımda kesinlikle candida var gibi gözükuyor ama bu testin gerçekliliği tartışılır.tecrubeli arkadaslara soruyorum bu hastaligin sebebi candida olabilirmi ben zaten bu konuyu kafama taktim çin tıbbı uygulayan bir hocada bunun bir tedavi protokolü var ve deneyeceğim sizin bu konuda görüşleriniz nedir. Cünkü benim esimde lise çağından beri devam eden bir candida sorunu var.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Candida ve Prostatit

Mesaj gönderen kadir »

opulentia yazdı:Candidanin neden olduğu belirtiler spermde siyah noktalar veya saç teli gibi bir görünüm.buyuk abdestle beraber beyaz bir akıntı aşırı yorgunluk ve stres ani acıkma nobetleri birden bire tatli yeme istegi bolgesel kilo alma bagirsak hareketlerinde düzensizlik cinsel isteksizlik depresyon ve anksiyete ve en önemlisi tekrarlayan idrar yollari enfeksiyonu kadinlardada sistit.bunlarin hepsi bende var ozellikle uzun suren cinsel iliskiden sonra spermde siyah kilimsi parçalar zaman zaman büyük abdestte beyaz akıntı ama tum pcr sonuçları temiz her tur testte urume olmuyor candida testi negatif ama.zaten cogu zaman candida olsa bile bulunamıyor.tukuruk testi yaptığımda kesinlikle candida var gibi gözükuyor ama bu testin gerçekliliği tartışılır.tecrubeli arkadaslara soruyorum bu hastaligin sebebi candida olabilirmi ben zaten bu konuyu kafama taktim çin tıbbı uygulayan bir hocada bunun bir tedavi protokolü var ve deneyeceğim sizin bu konuda görüşleriniz nedir. Cünkü benim esimde lise çağından beri devam eden bir candida sorunu var.
Opulentia mrb,
Candida zaten insan florasında oluşan var olan bir patojendir, mantardır. Maya tipi mantardır. Tek hücrelidir. Ama bir hücre içine girdiği zaman sporlanma dediğimiz çoğalma eğilimine girer. Bizim vücudumuz bu konuda bir denge içindedir aslında. Örneğin bağırsaklarımızın normal florasında da candida örneği bulunmaktadır. Bağırsaklarımızda bizim için faydalı olan bakterilerle beraber yaşar. A, D, E, K gibi bazı vitaminler bağırsaklarda bu bakteriler tarafından üretilirler. Her şeyde olduğu gibi bu bakterilerin de hızlı çoğalması bizim için bir problem teşkil eder. Bu yüzden normal florada bakterilerle candida bir denge halindedir. Surekli antibiyotik kullanımı, fazla şeker tüketimi, rafine un tüketimi gibi bağırsakta metabolize olan bazı ürünler bağırsaktaki bakteri florasının azalmasına ve candidanın çoğalmasına sebep olur. Prostat iltihabi sebebiyle zaten antibiyotik kullanimi candidaya zemin hazirliyor.Antibiyotikten vazgecemedigimize gore ,bagisiklik sistemini guclu tutup probiyotik beslenmek gerekiyor. Ve tabiki candida diyeti yapmak gerekiyor.

opulentia

kadir yazdı:
opulentia yazdı:Candidanin neden olduğu belirtiler spermde siyah noktalar veya saç teli gibi bir görünüm.buyuk abdestle beraber beyaz bir akıntı aşırı yorgunluk ve stres ani acıkma nobetleri birden bire tatli yeme istegi bolgesel kilo alma bagirsak hareketlerinde düzensizlik cinsel isteksizlik depresyon ve anksiyete ve en önemlisi tekrarlayan idrar yollari enfeksiyonu kadinlardada sistit.bunlarin hepsi bende var ozellikle uzun suren cinsel iliskiden sonra spermde siyah kilimsi parçalar zaman zaman büyük abdestte beyaz akıntı ama tum pcr sonuçları temiz her tur testte urume olmuyor candida testi negatif ama.zaten cogu zaman candida olsa bile bulunamıyor.tukuruk testi yaptığımda kesinlikle candida var gibi gözükuyor ama bu testin gerçekliliği tartışılır.tecrubeli arkadaslara soruyorum bu hastaligin sebebi candida olabilirmi ben zaten bu konuyu kafama taktim çin tıbbı uygulayan bir hocada bunun bir tedavi protokolü var ve deneyeceğim sizin bu konuda görüşleriniz nedir. Cünkü benim esimde lise çağından beri devam eden bir candida sorunu var.
Opulentia mrb,
Candida zaten insan florasında oluşan var olan bir patojendir, mantardır. Maya tipi mantardır. Tek hücrelidir. Ama bir hücre içine girdiği zaman sporlanma dediğimiz çoğalma eğilimine girer. Bizim vücudumuz bu konuda bir denge içindedir aslında. Örneğin bağırsaklarımızın normal florasında da candida örneği bulunmaktadır. Bağırsaklarımızda bizim için faydalı olan bakterilerle beraber yaşar. A, D, E, K gibi bazı vitaminler bağırsaklarda bu bakteriler tarafından üretilirler. Her şeyde olduğu gibi bu bakterilerin de hızlı çoğalması bizim için bir problem teşkil eder. Bu yüzden normal florada bakterilerle candida bir denge halindedir. Surekli antibiyotik kullanımı, fazla şeker tüketimi, rafine un tüketimi gibi bağırsakta metabolize olan bazı ürünler bağırsaktaki bakteri florasının azalmasına ve candidanın çoğalmasına sebep olur. Prostat iltihabi sebebiyle zaten antibiyotik kullanimi candidaya zemin hazirliyor.Antibiyotikten vazgecemedigimize gore ,bagisiklik sistemini guclu tutup probiyotik beslenmek gerekiyor. Ve tabiki cnandida diyeti yapmak gerekiyor.

Peki Kadir abi bu prostatitin oluşması veya iyilesmemesi için bir sebeb mi sence
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Prostatit sonucunda candida da dahil olup miks hale gelebilir tabi farkli patojenlerle birlikte, yada sadece candida patojeni prostatite sebep olabilir.
opulentia

Bu konuda 21 inden sonra bir tedaviye başlıycam ve tedavi bittikten sonra paylasicam durumu.Doktor bana tedavinin son döneminde sikayetlerimin tavan yapacağını 1 hafta icinde düzeleceğini bunun uzun bir surec oldugunu dalgalanmaların olacağını soyledi bakalım nasil olcak.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

opulentia yazdı:Bu konuda 21 inden sonra bir tedaviye başlıycam ve tedavi bittikten sonra paylasicam durumu.Doktor bana tedavinin son döneminde sikayetlerimin tavan yapacağını 1 hafta icinde düzeleceğini bunun uzun bir surec oldugunu dalgalanmaların olacağını soyledi bakalım nasil olcak.
Candida için nasıl bir tedavi uygulayacak? Senin tedavini takip ediyorum antibiyotikten fayda görüyorken candidadan niçin şüphe duydun?
opulentia

Kc34 yazdı:
opulentia yazdı:Bu konuda 21 inden sonra bir tedaviye başlıycam ve tedavi bittikten sonra paylasicam durumu.Doktor bana tedavinin son döneminde sikayetlerimin tavan yapacağını 1 hafta icinde düzeleceğini bunun uzun bir surec oldugunu dalgalanmaların olacağını soyledi bakalım nasil olcak.
Candida için nasıl bir tedavi uygulayacak? Senin tedavini takip ediyorum antibiyotikten fayda görüyorken candidadan niçin şüphe duydun?
Çin tıbbına ait bir takım bitkisel destekler.Yeni bir beslenme programi cok yogun probiyotik desteği.Ama bunun beslenme programi degisik kefir falan hepsi yasak.Hocam antibiyotik kisir bir döngü uzun suredir iyiydim bir kere nuks etti simdi haberi vuruyor beni yerden yere 3 gun iyi 2 gun kötü.agrilarimi baskilasam idrar hissi gitmiyor yorgunluk unutkanlik depresyon hepsi ustume ustume geliyor en azindan prostatit için bir sonuca ulasmasam bile bu pis mantardan kurtulsam yasam kalitem bir kademe yukari çıkacak ve seceneklerden biri elenecek acaba candida mi demiycem
Armegeddon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Armegeddon »

Bana şimdiye kadar en iyi gelen şeylerden bir tanesi diyetti sıfırlayamadım ama çok haffletti kurallara sıkı sıkı bağlı kalmak şart ve spor yapmak çok faydalı toksin atımını hızlandırmak için
Armegeddon

Mesaj gönderen Armegeddon »

Ama sebep kandidamı yoksa diyete girince bağırsakların rahatlamasamı bilinmez
ssss

Mesaj gönderen ssss »

kadir yazdı:
Opulentia mrb,
Candida zaten insan florasında oluşan var olan bir patojendir, mantardır. Maya tipi mantardır. Tek hücrelidir. Ama bir hücre içine girdiği zaman sporlanma dediğimiz çoğalma eğilimine girer. Bizim vücudumuz bu konuda bir denge içindedir aslında. Örneğin bağırsaklarımızın normal florasında da candida örneği bulunmaktadır. Bağırsaklarımızda bizim için faydalı olan bakterilerle beraber yaşar. A, D, E, K gibi bazı vitaminler bağırsaklarda bu bakteriler tarafından üretilirler. Her şeyde olduğu gibi bu bakterilerin de hızlı çoğalması bizim için bir problem teşkil eder. Bu yüzden normal florada bakterilerle candida bir denge halindedir. Surekli antibiyotik kullanımı, fazla şeker tüketimi, rafine un tüketimi gibi bağırsakta metabolize olan bazı ürünler bağırsaktaki bakteri florasının azalmasına ve candidanın çoğalmasına sebep olur. Prostat iltihabi sebebiyle zaten antibiyotik kullanimi candidaya zemin hazirliyor.Antibiyotikten vazgecemedigimize gore ,bagisiklik sistemini guclu tutup probiyotik beslenmek gerekiyor. Ve tabiki candida diyeti yapmak gerekiyor.

kadir abi bana numaranı verebilirmisin lütfen abi çok zor durumdayım

opulentia

Armegeddon yazdı:Bana şimdiye kadar en iyi gelen şeylerden bir tanesi diyetti sıfırlayamadım ama çok haffletti kurallara sıkı sıkı bağlı kalmak şart ve spor yapmak çok faydalı toksin atımını hızlandırmak için
Yarin 2 saat surecek bir muayenem var eger aklima yatarsa burada paylasicam.bos bir tavsiyede bulunup burda benim gibi hasta arkadaslarimin hem paralarını hem zamanlarını hemde umutlarini bosa harcamalarına sebeb olmak istemem
Haluk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Haluk »

Senelerdır ıdrar yollarımda ve tum vucudumda mantar var yıne profesore gittim ıdrar tahlılınde ne ıltıhap ne mantar cıktı ıkısıde yok dedı dedım daha once sperm tahlılınde cıktı dıyorum profesor dıokı sperm de mantar cıkmaz e ben goruyorum zaten hep dıyorum sıyah parcalar kıllar ole bısı olmaz dıo vay amk saka gibi
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Haluk yazdı:Senelerdır ıdrar yollarımda ve tum vucudumda mantar var yıne profesore gittim ıdrar tahlılınde ne ıltıhap ne mantar cıktı ıkısıde yok dedı dedım daha once sperm tahlılınde cıktı dıyorum profesor dıokı sperm de mantar cıkmaz e ben goruyorum zaten hep dıyorum sıyah parcalar kıllar ole bısı olmaz dıo vay amk saka gibi
Mantar gozle gorulebilir bir canli degildir ancak mikroskopla gorebilirsin. Ikincisi o siyah gordugun seyler kan pihtilaridir..
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

Galiba bu candida bende de var hem bagırsaklarda hem agızda muhtemelen üriner sistemde de var ant kullanımca şikayetlerim artıyor, bagırsaklarım mahvoluyor bi ara diet yapmıştım 2 hafta kadae baya iyi olmuştum tedavim bitsin takviye ve diete başlayacagım
Haluk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Haluk »

Kc34 kardes sen kafamı buluyosun ben senelerdır bu hastalıkla ugrasıyorum ve 15 cm e kadar mıcelyum yanı kıl yada duyarga diyebilirsin uretırler bıldıgjn senın sacınla aynı kalınlıkladır babalar gibide cok rahat gorursun kan pıhtısının ıcınde tuy olurmu bole bılıp bılmeden yanıltmayın ınsanları benım sadece penısımden topladıgım bı ufak torba mantar var sac e kok kısımları
opulentia

Arkadaslar bugun muayene oldum yaklaşık 2 saat sürdü
biorezonans yöntemi ile vücudum tarandı kronik prostatit olduğumu söylemedim meridyen testi ile cok uzun suren bir test yapıldı ve test esnasinda doktor diyabet yuksek stres seviyesi böbrek ve Prostatit bolgesinde sorunlar olduguni vücudumda cesitli bolgelerde kalfikasyonlar olduğunu soyledi bir miktar kanim alindi parmak ucundan cok kucuk bir miktat frekans yoluyla vücut titresimlerimden bir ilac yaptı yani buna bir anlam veremedim ama elbet bir anlami vardir.bana sende diyabet var stres var ve vucudunda hpv ve chlamydia var dedi test sonuclarima bakmadan bunu bilmesi ilgincti.cunku insulin direncim diyabet sinirinda çıkmıştı.ayrica karciger yaglanmasi ve bobrek fonksiyonlarimda zayiflama oldugunu soyledi ki bunlarda bire bir dogru kendi yaptigi ilaclara ek olarak iki tane bitkisel ilac kullanmami soyledi adini unuttum yazicam ayrica bana konyadan bir firmadan aranacaksin sana ozel bir bitkisel kur yapicam onuda mutlaka kullan dedi.bu ortamda vücudumun bu enfeksiyonu yenmesinin imkansiz oldugunu kilo verip stresi azaltmaktan baska carem olmadığını bagirsak floramin cok zayif olduğunu ve bunun icin kullanmam.gereken probiyotik miktarını ve omega3 miktari ve markasini bana bildiricegini eger imkanim.varsa daha kuvvetli olanlarını yurtdışından getirmem gerektiğini vücudumu candida denen illetten temizleyip onu normal seviyesinde korumami söyledi.cok sıkı bir diyet programı verdi ve hayatımda sekere ve unlu gidalara asla yer olmadığını soyledi.mevcut ürolojik tedavime devem etmemi lokositi duzenli olarak olcturmemi gerektiğinde antibiyotik kullanmaktan cekinmemi soyledi.eger vucudunu viruslerle savasacak hale getirip mucadele etmezsen kimsenin sana bir yatati olmaz dedi.bu diyete persembe günü başlayıp elimden geleni yapicam insallah hayirli olur
hamdi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen hamdi »

opulentia yazdı:Arkadaslar bugun muayene oldum yaklaşık 2 saat sürdü
biorezonans yöntemi ile vücudum tarandı kronik prostatit olduğumu söylemedim meridyen testi ile cok uzun suren bir test yapıldı ve test esnasinda doktor diyabet yuksek stres seviyesi böbrek ve Prostatit bolgesinde sorunlar olduguni vücudumda cesitli bolgelerde kalfikasyonlar olduğunu soyledi bir miktar kanim alindi parmak ucundan cok kucuk bir miktat frekans yoluyla vücut titresimlerimden bir ilac yaptı yani buna bir anlam veremedim ama elbet bir anlami vardir.bana sende diyabet var stres var ve vucudunda hpv ve chlamydia var dedi test sonuclarima bakmadan bunu bilmesi ilgincti.cunku insulin direncim diyabet sinirinda çıkmıştı.ayrica karciger yaglanmasi ve bobrek fonksiyonlarimda zayiflama oldugunu soyledi ki bunlarda bire bir dogru kendi yaptigi ilaclara ek olarak iki tane bitkisel ilac kullanmami soyledi adini unuttum yazicam ayrica bana konyadan bir firmadan aranacaksin sana ozel bir bitkisel kur yapicam onuda mutlaka kullan dedi.bu ortamda vücudumun bu enfeksiyonu yenmesinin imkansiz oldugunu kilo verip stresi azaltmaktan baska carem olmadığını bagirsak floramin cok zayif olduğunu ve bunun icin kullanmam.gereken probiyotik miktarını ve omega3 miktari ve markasini bana bildiricegini eger imkanim.varsa daha kuvvetli olanlarını yurtdışından getirmem gerektiğini vücudumu candida denen illetten temizleyip onu normal seviyesinde korumami söyledi.cok sıkı bir diyet programı verdi ve hayatımda sekere ve unlu gidalara asla yer olmadığını soyledi.mevcut ürolojik tedavime devem etmemi lokositi duzenli olarak olcturmemi gerektiğinde antibiyotik kullanmaktan cekinmemi soyledi.eger vucudunu viruslerle savasacak hale getirip mucadele etmezsen kimsenin sana bir yatati olmaz dedi.bu diyete persembe günü başlayıp elimden geleni yapicam insallah hayirli olur
bu taramayi nerde yaptirdiniz. nasil bir tarama nelere bakiliyor ve maliyeti nedir.cok soru sordum heralde he birde sizce faydalimi
Hastayim
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen Hastayim »

Bu taramayı nerde yaptırdınız maliyeti ne kadar ve basıl bi tarama bu biraz bahsedermisin
opulentia

Hastayim yazdı:
Bu taramayı nerde yaptırdınız maliyeti ne kadar ve basıl bi tarama bu biraz bahsedermisin
X bir yerde yaptırdim sonuçta sunulan tedavinden faydalı bir şey çıkmadı henüz arkadaşlari yönlendirmek icin bundan bir sonuç çıkması lazım ama suan durum stabil kimsenin bosuna para harcamasına sebeb olmak istemedim eger olumlu bir sey olursa paylasicam yeri.
opulentia

Stronger yazdı:burada ki çoğu insan yakinmalarindan yanliş bölüme gidiyor ve yanliş testleri yaptiriyor. öncelikle enfeksiyon hastaliklari bölümüne gidip doktordan cybh testi yapmasini iste.

Mikrop uremiyor uremiyorsa enfeksyon hastaliklari bölümü yüzune bakmaz.
umudunmavisi

Mesaj gönderen umudunmavisi »

Kac kez gittik enfeksiyon doktoruna gittim yuzume.bile bakmadi,urologa git diyor..velhasil doktordan umudum yok.
umudunmavisi

Bide merak ettigim bir konu,mantar enfeksiyonu olan birnkadinla korunmasiz iliskiye girildiginde o erkkekte etkilenirmi erkege bulasirmi.enfeksiyon.
opulentia

umudunmavisi yazdı:Bide merak ettigim bir konu,mantar enfeksiyonu olan birnkadinla korunmasiz iliskiye girildiginde o erkkekte etkilenirmi erkege bulasirmi.enfeksiyon.
Yuksek bir ihtimal olmamakla beraber etkilenir.
umudunmavisi

Tesekurler opulentia,sonradan ogrendij tabu,koruyucu olarak ilac aldim igne hap falan.