iesef igne + kinolon tedavisi görenler

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: iesef igne + kinolon tedavisi görenler

Mesaj gönderen kadir »

metrobold23 yazdı:
kadir yazdı:Dogru tespit bravo.
herhangi bir nüks yaşamadınız değil mi şu ana kadar? Yukarda sizden bahseen bir yorum yaptım bu arada...
Defalarca nuks yasadim.
Her nuks yasadigimda bana iyi gelen antibiyotigi kulandim.Ve nuks sebeplerini tespit edip onlem almaya calistim.Prostat sivisi lokosit sayisini sık takip ederek stabilde tuttum.Tabi gerek probiyotik,gerek doku onarici takviyelerle birlikte.
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Iesef+tetradox+kinolon tedavisinin son 3 gunundeyim. Son durumum su sekilde:

Gunluk idrara cikma sayim azaldi. Idrarim geldiginde de sıkışmış bir sekilde gitmiyorum, o an tuvalet bulamayacak olsam da gayet tolere edebilir bir sekilde idrar hissim oluyor.

Geceleyim uyuduktan 5bucuk ya da 6 saat sonra idrara kalkardim. Simdi ise 7 saate kadar cikti bu sure.

Ereksiyon durumlarinda da olumlu ilerlemeler var ama cok degisken. Sabah ereksiyonlari hala arızalı, ama cinsel istek ve ereksiyon kalitesi daha iyi.

Ne yapmaliyim sizce, yeni antibiyotik recetesi mi yazdirmaliyim? Yazdirsam da hangileri, gene iesef kinolon kombinasyonu mu, yoksa sadece kinolona devam mi??
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

Bu kombinasyona devam et fayda gorduysen..
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Kc34 yazdı:Bu kombinasyona devam et fayda gorduysen..
Ama iesefi yazdirirsam gene igne oldugum sure boyunca kinolonu icmemem gerekiyo. Bu durumda da kinolona direnc gelismesi tarzi sikintilar olmaz mi?
Panadol
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Panadol »

Sanırım tedavi şekli şu şekilde

Önce iesef iğneleri vurduruyorsun

Sonra oral yolla kullanılan ilaçların kullanıyorsun

İlaçlar bittikten 10 gun sonra lökosit ölçümü yaptiryorsun

Lökosit istenilen seviyeye düşmüş ise sadece takviyelere devam ediyorsun

Tabi bu kombinasyonu kullanan kadir abi ve kc34 arkadaşım daha iyi bilgi verecektir
Alfanso

Mesaj gönderen Alfanso »

Kinolon grubundaki en etkili ilaç ismi hangisi
Alfanso

Mesaj gönderen Alfanso »

Iesef igneye iki gundur basladim adamı bitiriyor acayip halsiz ve isteksiz bırakıyor bitki gibi kaldim iki gündür bu normalmi
Bismuth76
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Bismuth76 »

Herkese iyi bayramlar diliyorum. En son konum yakinliğı nedeniyle ilac yazdirmak icin gittigin doktorun yaklasimindan bahsedecegim. Diyor ki bizdeki inanc ve tabular nedeniyle prostat kanallari tıkalı kalıyor. Batı da çok daha az görünen bir hastalık. Yabancı doktorlar çok bilmiyor bunu diyor. Batıda sekse başlama yasî ve sex sıklıgı daha çok oldugundan kanallar açık oluyor.
Asker ve polislerde daha çok görünüyor bu hastalık diyor.
Aileden uzakta ve boy abdesti alma imkanı bile olmayan koşullarda nasıl mümkün olaun sık boşalma ( Allah onlara daha tez şifa daha çok sabır ve dayanma gücü versin. Bizler için canlarıni ortaya koyan kahramanlar)
Bir de doktora dedim ki ben 4 sene çok iyiydim. Hastalık tamamen sifirlamisti yeniden geldi. Gecse bile bir gun muhakkak geri gelir gibi bi sacmalik konustu. Ogrenilmis caresizlik. Yakistiramadim. Ancak urologların cogunun yaklasımi bu degil mi?
Bu arada arkadaşa tetradox+bactrim forte yazdirdim. Kullandim ama hic bir işe yaramadı.
Simdi ne iceyim ne fayda eder diye dusunuyorum :-(

Iyi bayramlar
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Gelen ozel mesaj uzerine tedavi sonucumu yazayim dedim...

Tedavi ise yaramadi arkadaslar. Acikcasi umutlanmistim, sikayetlerimde azalma da oldu bir süre ama maalesef eskisi gibiyim gene. Bu ilaclari 12 ay dur diraksiz kullansam yuzde 10 ihtimalle gecer, ama o zaman da bobregi karacigeri kaybederim.

Hayatimi bitirdi bu organ. Gencligimi, enerjimi, mutlulugumu yok etti... neyse...artik geriye hangi secenekler kaliyosa onlara hücum. Lanet olsun bu hastaliga.
Alfanso

Mesaj gönderen Alfanso »

Aslında biraz beklemek yaklaşık bir ay kadar hic bir ilaç kullanmadan beklemek gerekli vücut kendine gelsin sonrasında yeni bir tedavi sekli inşallah bulunur geçmiş olsun...acil şifalar...
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

berkay yazdı:Gelen ozel mesaj uzerine tedavi sonucumu yazayim dedim...

Tedavi ise yaramadi arkadaslar. Acikcasi umutlanmistim, sikayetlerimde azalma da oldu bir süre ama maalesef eskisi gibiyim gene. Bu ilaclari 12 ay dur diraksiz kullansam yuzde 10 ihtimalle gecer, ama o zaman da bobregi karacigeri kaybederim.

Hayatimi bitirdi bu organ. Gencligimi, enerjimi, mutlulugumu yok etti... neyse...artik geriye hangi secenekler kaliyosa onlara hücum. Lanet olsun bu hastaliga.
Slm,
Surekli antb kullanmana gerek yok.Prst sıvısıni ölcturdunmu ilaclar bittiginde? Düsme varmi lokositte?
Hakan2017

Mesaj gönderen Hakan2017 »

Hastalık ilk başladığında bu kadar şikayetim yoktu. İlk iesef tetradox ligone sonrası azalmıştı,2.iğne antibiyotik tedavisi sonrası dahada kötü oldum...şaşırdım valla napcamı
Hakan2017

En iyisi bu ay zafer hocaya birkez daha gitmek,sonrasında pea ve ala ve takviyelerle 3-4 ay diyete girmek..dilimdeki beyazlık bir ara azalmıştı şimdi dahada çoğaldı,candida mantarını ve lokositi kontrol altına alırsam hastalıkta geçer diye düşünüyorum.
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

Hakan2017 yazdı:En iyisi bu ay zafer hocaya birkez daha gitmek,sonrasında pea ve ala ve takviyelerle 3-4 ay diyete girmek..dilimdeki beyazlık bir ara azalmıştı şimdi dahada çoğaldı,candida mantarını ve lokositi kontrol altına alırsam hastalıkta geçer diye düşünüyorum.
Benımde dilimde beyazlık var ve tüylenme bagırsaklarım cok kötü ve düZensiz, kabızlıktan basım dertte, bu kandıda için napıyorsun ?
Hakan2017

Daha başlamadım diyete..başladığımda probiyotik kefir elma sirkesi Ala ve pae devam etcem.
Tatlısız yapamayan ben tatlı ve ekmeği bi kaç ay tüketmicem.bunun haricinde mantar için acaba ilaç kullanmak gerekirmi...4 aydır dildeki beyazlık sadece bir ara tatlı ve ekmeği kestiğimde azaldı ve iğne tedavisi daha etkili oldu...şuan tatilde çok tatlı dondurma ekmek tükettim ağrı yanma tavan yaptı.candida diyeti yapmadan iğne tedavisi olmanın bir faydası olmayacağı görüşündeyim
Panadol

Mesaj gönderen Panadol »

Dildeki beyazlık için yarım kahve fincanı suya 1 tatlı kaşığı sirke ile gargara yapabilirsiniz.
berkay

Mesaj gönderen berkay »

kadir yazdı:Slm,
Surekli antb kullanmana gerek yok.Prst sıvısıni ölcturdunmu ilaclar bittiginde? Düsme varmi lokositte?
Abi doktor kendini yırttı valla prostat sıvısı alabilmek için ama maalesef hiç gelmedi. Ama prostat ödemli ve sert dedi. Benim prostatta kanallar fena tıkalı herhalde ya, ne sıvı geliyor ne de içine ilaç işliyor. İdrar tahlilinde her sahada 2-3 eritrosit ve lökosit görüldü yazıyor.

Doktor aynı ilaçları tekrar reçete etti biraz iyi geldi dediğim için ama ben almadım eczaneden. Çünkü vücudumu doktorlardan daha iyi tanıyorum, 20 günlük oral tedavi beni iyileştirmez, içindeki 6 günlük iğne kısmı da çok etkili gelmedi bana. Ayrıca iesefin önemli yan etkilerinden biri safra taşı yapması, bu riski almak istemedim.
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Alfanso yazdı:Iesef igneye iki gundur basladim adamı bitiriyor acayip halsiz ve isteksiz bırakıyor bitki gibi kaldim iki gündür bu normalmi
İlaçlar biteli bir hafta falan oldu. bugün tam 5. gün ben hala kendimde değilim. Bağışıklığım düştü sanırım, gücüm yok. uyuyorum sürekli, ve düne kadar kalp çarpıntıları yaşadım, bugün çarpıntı yok. bir daha zorunlu olmadıkça oral antibiyotik almam tövbe.
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Hakan2017 yazdı:Hastalık ilk başladığında bu kadar şikayetim yoktu. İlk iesef tetradox ligone sonrası azalmıştı,2.iğne antibiyotik tedavisi sonrası dahada kötü oldum...şaşırdım valla napcamı
Yukarıdaki mesajda yazdım gerçi, benim de durumum kötüleşti. Şimdi bu yazdığını okuyunca iyi ki ikinci iğne+kinolon tedavisine başlamamışım diyorum.

Zaten ilaç bittiği gün doktora kontrole gittiğimde, ne yazmıştık sana dedi, baktı bilgisayardan ilaçlara, iesef+kinolon+tetradox'u görünce direk yan etki hissediyo musun diye sordu. Çok ağır bir tedavi bu ya, prostatin içine işlese bakterilerin mına koyacak da giremiyor işte.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

berkay yazdı:
Hakan2017 yazdı:Hastalık ilk başladığında bu kadar şikayetim yoktu. İlk iesef tetradox ligone sonrası azalmıştı,2.iğne antibiyotik tedavisi sonrası dahada kötü oldum...şaşırdım valla napcamı
Yukarıdaki mesajda yazdım gerçi, benim de durumum kötüleşti. Şimdi bu yazdığını okuyunca iyi ki ikinci iğne+kinolon tedavisine başlamamışım diyorum.

Zaten ilaç bittiği gün doktora kontrole gittiğimde, ne yazmıştık sana dedi, baktı bilgisayardan ilaçlara, iesef+kinolon+tetradox'u görünce direk yan etki hissediyo musun diye sordu. Çok ağır bir tedavi bu ya, prostatin içine işlese bakterilerin mına koyacak da giremiyor işte.
Berkay prostat sivisi her halukarda gelir.Masaj yapan kişi cok onemli.Masaj konusunda tecrubeli bir dr bulman lazim.
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

Hocam bende de hastalığın ilk başında mücadele etmeye başlayınca antibiyotik kullanırken ciddi ağrılar sıkıntılar çekmiştim iki üç ay sonra normale dönmeye başlamıştı
menemen

Mesaj gönderen menemen »

Arkadaslar izin aldi 15 gunlugune zafer beye goruncem nasip olursa.
Oncesinden yapmam gereken bisey varmi.
Nasil yapcam arkadaslar 15 yetcekmi sizce
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

menemen yazdı:Arkadaslar izin aldi 15 gunlugune zafer beye goruncem nasip olursa.
bayağıdır girmiyordun menemen. prostat sıvısına baktıracaksan cinsel perhiz yapman lazım muayene öncesi 3-4 gün dokunma
menemen

Mesaj gönderen menemen »

asosyal yazdı:
menemen yazdı:Arkadaslar izin aldi 15 gunlugune zafer beye goruncem nasip olursa.
bayağıdır girmiyordun menemen. prostat sıvısına baktıracaksan cinsel perhiz yapman lazım muayene öncesi 3-4 gün dokunma
Kardesim bu aralar cok cami derslerine gidiyorum inanki vakit bulamiyorum. Bn izmirden cikip gitcem ama nasil gitcegimi de bilmiyorum yolu tarif edebilirisn sen
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

menemen yazdı: Kardesim bu aralar cok cami derslerine gidiyorum inanki vakit bulamiyorum. Bn izmirden cikip gitcem ama nasil gitcegimi de bilmiyorum yolu tarif edebilirisn sen
Zafer hocaya hiç gitmedim kardeşim sana Kc34 ve Kadir abi yardımcı olur onlar biliyorlar geçmiş olsun kardeşim