iesef igne + kinolon tedavisi görenler

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
berkay

iesef igne + kinolon tedavisi görenler

Mesaj gönderen berkay »

Herkese slm,

Ptesi günü iesef+floxilevo+tetradox recetesi yazdirdim. Ve bugun altıncı ve son iğnemi vuruldum. Yarin oral antibiyotik kısmı başlayacak.

Bu ilaç kombinasyonunu sitede çok kişi kullandı. O yuzden sormak istedigim birşey var. iesefler bittiginde kendinizi nasil hissediyodunuz? Acikcasi ben bekledigim iyileşmeyi yaşayamadım bu alti gunde. Benim agri sorunum yoktu zaten, sık idrar ve sertlesme bozuklugu en buyuk sorunum. Belki ikisinde de yuzde 5 iyilesme var diyebilirim, ki ondan da emin degilim.

Yarin baslayacagim ilaclardan kinolonu zaten hep kullandim, cipro olsun tavanic olsun... ve hic ise yaramamisti. Farkli olarak sadece tetradox kullanicam beraberinde. Ya gene ise yaramassa diye moralim bozuldu biraz.

Sizler igneler bittiginde kendinizde cok ilerlemeler gormus muydunuz? Yoksa oral antibiyotiklerden sonra mi iyilesme yasandi?
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: iesef igne + kinolon tedavisi görenler

Mesaj gönderen Kc34 »

Ben bu kombinasyondan takribi 4 ay sonra iyilesmeye basladim yanliz bu kombinasyonu son kurde kullandim oncesinde 2 tarivid 1 teteadox arkasindan 5 iesef 1 biteral 1 cipro son olarak 5 iesef 1 teradox 1 flexilevo. Bundan sonra lokosit sifir oldu. Sana tek kur yeter mi bilemem lokosit miktarina bakmak lazim..
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Hocam 2 senedir antibiyotik kullanmiyorum. Onceden yazdiracaktim bu receteyi ama doktorlara yazdiramadim. Eger bu kombinasyon da ise yaramassa ne yapicam bilmiyorum. Ise yaramadiktan sonra da ayni ilaclari tekrar kullanmanin da bir mantigi olmaz. Bir tek biteral kullanmadim...
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Nerde yasiyorsun bilmiyorum ama zafer hocayi tavsiye ederim. Yanliz ondan once kultur ve pcr yaptirirsan prostat sivisindan belki etkeni yakalar bazi etkenleride ekarte etmis olursun..
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Izmirde yasiyorum. Gozde hastanesi Ersin Hoca'ya muayene oluyorum. Staf. Aureus uredi bende. Ve uc ilac da buna etkili.

Istanbula gitme imkanim yok maalesef. Zaten gitsem de bu ilaclar yazilacakti asagi yukari.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

berkay yazdı:Izmirde yasiyorum. Gozde hastanesi Ersin Hoca'ya muayene oluyorum. Staf. Aureus uredi bende. Ve uc ilac da buna etkili.

Istanbula gitme imkanim yok maalesef. Zaten gitsem de bu ilaclar yazilacakti asagi yukari.
Ersin hoca da tecrubeli ben rastgele yazdirdin sandim kusura bakma..
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Yok hocam ne kusuru. Eger ilaclar ise yaramassa intraprostatik enjeksiyona geceriz dedi. Bir o kaldi zaten. Bakalim neler olacak
umudunmavisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen umudunmavisi »

Ben ondan fazla iyesef igne,flexlivo,ravanic,azitro,ve flgy kombine kulandim,sonra funit kulandim son olarakta genta ve azosilin,bu ilaclar bana iyi gelmisti ilaclarda sonra bes alti ay cok iyiydim sonra hafifi bir nuks yasadim kendi hatamdan dolayi,suan cinselik disinda pek sikayetim yok,ama gel gorki artik urologlara bile bu ilaclari yazdiramiyoruz eczanelerde recetesiz vermiyorlar,neyapacam anlamadim,
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

berkay yazdı:Yok hocam ne kusuru. Eger ilaclar ise yaramassa intraprostatik enjeksiyona geceriz dedi. Bir o kaldi zaten. Bakalim neler olacak
Kardesim sakin intra prostatik inj e gecme. Ben dahil kimse fayda gormedi daha kotu oluyor zor toparladim.Prostat delik desik oluyor.
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Abi ben de prostati deldirmek istemem de iyilesemiyorum bir turlu, ya bu ilaclar da ise yaramassa... hayat boyu sık idrar ve cinsel sorunlarla yasamak kaliyo geriye, bıktım yemin ederim.

Neyse bu tedaviye odaklanmam lazim suan zaten. Her gun prostat masaji da yapiyorum bu sefer. Prostata gidebilsin şu antibiyotik diye elimden geleni yapiyorum. Sicaga oturma seanslari da cabasi..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

berkay yazdı:Abi ben de prostati deldirmek istemem de iyilesemiyorum bir turlu, ya bu ilaclar da ise yaramassa... hayat boyu sık idrar ve cinsel sorunlarla yasamak kaliyo geriye, bıktım yemin ederim.

Neyse bu tedaviye odaklanmam lazim suan zaten. Her gun prostat masaji da yapiyorum bu sefer. Prostata gidebilsin şu antibiyotik diye elimden geleni yapiyorum. Sicaga oturma seanslari da cabasi..
Berkay sunu sorayim kardesim sana... prostat sivisi lokositini en son nezaman olcturdun kac cikti?
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Abi bi kere idrar tahlilimde lokosit 2-5 arasi bir rakam cikmisti, tam hatirlamiyorum. Doktor sonucu gorup prostat masaji yapip tekrar idrar tahlili vermemi istedi akabinde, o zaman 15 cikmisti. O da ikna olmustu boylece prostatit olduguma(cunku basta seninki psikolojik falan diye girmişti konuya).

Zafer hocanin yaptigi sekilde direk prostat sivisinda bakilmadi lokosit sayisina. Ama benim icin bir onemi yok bunun acikcasi. Bu hastaliga yeni yakalanan biri icin acaba prostat iltihabi var mi yok mu demek icin guzel bir yontem ama ben zaten yillarin hastasiyim. Bunu bir daha bir daha ispatlamamin alemi yok, lokosit zaten yuksek cikar bende. Yanlış mıyım?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

berkay yazdı:Abi bi kere idrar tahlilimde lokosit 2-5 arasi bir rakam cikmisti, tam hatirlamiyorum. Doktor sonucu gorup prostat masaji yapip tekrar idrar tahlili vermemi istedi akabinde, o zaman 15 cikmisti. O da ikna olmustu boylece prostatit olduguma(cunku basta seninki psikolojik falan diye girmişti konuya).

Zafer hocanin yaptigi sekilde direk prostat sivisinda bakilmadi lokosit sayisina. Ama benim icin bir onemi yok bunun acikcasi. Bu hastaliga yeni yakalanan biri icin acaba prostat iltihabi var mi yok mu demek icin guzel bir yontem ama ben zaten yillarin hastasiyim. Bunu bir daha bir daha ispatlamamin alemi yok, lokosit zaten yuksek cikar bende. Yanlış mıyım?
Lokositin yuksek cikmasi salt tani icin degildir. Ileride kullanacaginiz antibiyotigin fayda edip etmedigini anlamak icinde cok onemli bir veri kaynagidir. Ben sahsen bu periyodik takibi yaparak antb kullandim lokositi uzun vadede stabil tutarak iyilestim diyebilirim.
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

Abi çok ilginç galiba bana flagy ve aksef işe yarıyor, kullanmaya basladıgımdan beri spermdeki topaklık baya azaldı, agrılarım da geçmeye başladı şeytan kulagına kurşun
berkay

Mesaj gönderen berkay »

kadir yazdı:Lokositin yuksek cikmasi salt tani icin degildir. Ileride kullanacaginiz antibiyotigin fayda edip etmedigini anlamak icinde cok onemli bir veri kaynagidir. Ben sahsen bu periyodik takibi yaparak antb kullandim lokositi uzun vadede stabil tutarak iyilestim diyebilirim.
Abi takip açısından iyi olabilir tabi ama maalesef Zafer hoca dışında prostat sıvısı lökositine bakan yok. Neden gerek görmüyolar bilmiyorum.
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Raul7 yazdı:Abi çok ilginç galiba bana flagy ve aksef işe yarıyor, kullanmaya basladıgımdan beri spermdeki topaklık baya azaldı, agrılarım da geçmeye başladı şeytan kulagına kurşun
Kullanacağım ilaçlar işe yaramassa flagyl ya da biteral kullanmak bana da farz oldu. Umarım doktor yazar.
Prostatitti

Mesaj gönderen Prostatitti »

berkay yazdı:Herkese slm,

Ptesi günü iesef+floxilevo+tetradox recetesi yazdirdim. Ve bugun altıncı ve son iğnemi vuruldum. Yarin oral antibiyotik kısmı başlayacak.

Bu ilaç kombinasyonunu sitede çok kişi kullandı. O yuzden sormak istedigim birşey var. iesefler bittiginde kendinizi nasil hissediyodunuz? Acikcasi ben bekledigim iyileşmeyi yaşayamadım bu alti gunde. Benim agri sorunum yoktu zaten, sık idrar ve sertlesme bozuklugu en buyuk sorunum. Belki ikisinde de yuzde 5 iyilesme var diyebilirim, ki ondan da emin degilim.

Yarin baslayacagim ilaclardan kinolonu zaten hep kullandim, cipro olsun tavanic olsun... ve hic ise yaramamisti. Farkli olarak sadece tetradox kullanicam beraberinde. Ya gene ise yaramassa diye moralim bozuldu biraz.

Sizler igneler bittiginde kendinizde cok ilerlemeler gormus muydunuz? Yoksa oral antibiyotiklerden sonra mi iyilesme yasandi?
Hocam , ben 7 iesef igneden sonra bir arkadaşımın tavsiyesi ile 2 kutu tetradox ve 2 kutu flaggy kullanmıştım. Bir süre sonra iyi olmuştum . ( takriben 3 hafta sonra vs. Etki etmisti)
Ancak şimdi yine geri geldi her sey teker teker . Üstelik bu kez meni az ve katı parçacıklala dolu.
Hepsi geçecek
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

berkay yazdı:
kadir yazdı:Lokositin yuksek cikmasi salt tani icin degildir. Ileride kullanacaginiz antibiyotigin fayda edip etmedigini anlamak icinde cok onemli bir veri kaynagidir. Ben sahsen bu periyodik takibi yaparak antb kullandim lokositi uzun vadede stabil tutarak iyilestim diyebilirim.
Abi takip açısından iyi olabilir tabi ama maalesef Zafer hoca dışında prostat sıvısı lökositine bakan yok. Neden gerek görmüyolar bilmiyorum.
Bakan doktorlar var dostum ona bakarsan rektal tuse yapmayan bir cok doktor var ona ne demeli
Armegeddon

Mesaj gönderen Armegeddon »

Bana da flucan ıcınce iyi geliyor psıkolojik mi nedir anlamadım ama doktorlar reçete etmediler kendi kafama göre kullanmakta istemedim ama spermde idrarda kandida cıkmadı varmı bir tavsiyeniz ?
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Armegeddon yazdı:Bana da flucan ıcınce iyi geliyor psıkolojik mi nedir anlamadım ama doktorlar reçete etmediler kendi kafama göre kullanmakta istemedim ama spermde idrarda kandida cıkmadı varmı bir tavsiyeniz ?
Nistatin haricindeki antifungallerin yan etkileri oldugunu biliyorum. Yani iyi geliyo olsa bile ne kadar sure kullanacaksin, takibini yaptirman gerekiyor arada bir karaciger ve bobrek fonksiyon testlerine baktirarak. Bu dedigim aslinda amfoterisin b gibi cok agir mantar ilaclari icin gecerli ama flucan da cok masum degildir sanirsam. O yuzden illa doktor kontrolu gerekir gibime geliyor.
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Kc34 yazdı:Bakan doktorlar var dostum ona bakarsan rektal tuse yapmayan bir cok doktor var ona ne demeli
Yeni ogrendim valla, ben sadece zafer hoca bakiyo zannediyodum. Izmirde var mi mesela?
Alfanso
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Alfanso »

Merhaba arkadaslar gecen gun izmirde tavsiye uzerine bit doktora gittim Adam bana bundan kurtuluş yok alışmaya çalış boyle yasayacaksin falan filan bir dünya psikolojik sohbet yaptı tıp bu konuda çaresiz vs diye diye canımı çok sıktı
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Alfanso yazdı:Merhaba arkadaslar gecen gun izmirde tavsiye uzerine bit doktora gittim Adam bana bundan kurtuluş yok alışmaya çalış boyle yasayacaksin falan filan bir dünya psikolojik sohbet yaptı tıp bu konuda çaresiz vs diye diye canımı çok sıktı
gözde hastanesinde bir doktor ardı ona gitseydiniz keşke?
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Alfanso yazdı:Merhaba arkadaslar gecen gun izmirde tavsiye uzerine bit doktora gittim Adam bana bundan kurtuluş yok alışmaya çalış boyle yasayacaksin falan filan bir dünya psikolojik sohbet yaptı tıp bu konuda çaresiz vs diye diye canımı çok sıktı
Iyilesen insanlar yalan soyluyorlar o zaman. Sizin asil sorununuz ne biliyormusunuz burda yazilanlari okumamak. Burda doktorlar tavsiye ediyoruz onceliginiz onlar olacagina zibidilere gidiyorsunuz..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

berkay yazdı:
Berkay kardesim,
Her gerek görmeyen dr dogru yapiyor demek degildir.Benim hastaligiminda kronik hale gelmesinin sebebi bu gerek gormeyen dr müsveddelerinin yuzundendir.Ilk hastalandigimda beni muayene eden serefsiz dr sadece idrar tahlili yaparak sende idrar yollari iltihabi var diyerek bir azosilin ve bir kutu cipro vererek basindan savmiş ve hastaligin kroniklesmesine sebep olmustu.Halbuki prostat sivisina bakarak prostatit tanisi koyacak ve tedaviye baslayacaktik.Zamanla bakteriler prostatin icine kadar ilerledi ve yerlesti.Hatta koloni olusturup oradan bize el sallamaya basladilar.
Bizde kronik prostatit hastaliginin ne menem bir sey oldugunu anlamis olduk.
O yuzden sevgili kardesim gerek gormeyen drlara siz bakmayin.