Intra Prostat Enjeksiyon Yapan DR'lar

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
NeverGiveUp

Intra Prostat Enjeksiyon Yapan DR'lar

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Bu yontemi uygulayan benim bildigim TR'de uc doktor mevcut. Herkes kendine uygun olan doktoru tercih edebilir. Isimlerini bu baslikta paylasmayi uygun gordum.

1-Levent Turk. Zaten Levent beyi hepimiz biliyoruz. Bu yontemi ulkede uygulayan ilk doktor sanirim ve ismini duydugumuz anda aklimizda ilk olarak enjeksiyon konusu cagrisiyor dogal olarak. Fakat elbette İstanbul'da Lim Klinik isimli muayenehanesinde urolojik sorunlara dair tedaviler uyguluyor.

2- Adnan Arıcan. Adnan Bey'in internet sitesinde de enjeksiyon secenegi mevcut. Ben henuz yaptirdim diyen duymadim ama elbette sitesinde belirttigine gore yontemi uyguluyordur diye dusunuyorum.

3- Mehmet Ardıç. Bu doktor beyefendi de Konya'da Özel Konya Hospital isimli hastanede prostat ici enjeksiyon tedavisini uyguluyor. Hepimizin forumdonanimhaber gunlerinden asina oldugu Konyali Mehmet arkadasimiza enjeksiyon uygulayan ve prostat ameliyati yapan doktor. Mehmet'in soyledigine gore ecz'den aldirdigi ilac karsiliginda toplam 100 TL gibi bir maliyetle bu tedaviyi uygulamis.

Enjeksiyon esnasinda ne tur karisimlar yaptiklarini bilmiyorum. Bu sebepten elbette farkli karisimlar uyguluyor olabilirler. Dogal olarak bakteri vs tespitinde ona gore bu karisimlar degisebilir. Bu basligi herhangi bir kiyaslama ya da tartisma cikmasi icin degil, sadece hem bolge olarak yakin olanlarin hem de ekonomik durumlarina uygun olan doktorlarin tercih edilebilirligi için actim. Lutfen tartismalara mahal verecek soylemlerde bulunmayalim, genel olarak enjeksiyon tedavisinin ise yararligini ise forumda konuya dair acilan baslikta konusmakta fayda var. Selamlar.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Intra Prostat Enjeksiyon Yapan DR'lar

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

bu konunun açılması iyi oldu.enjeksiyon tedaivisi,diğer tedaviler gibi kimsenin tekelinde değildir.bir doktor 750 tl ister bir doktor 100 tl.bu ücret konusu doktorun kendi tercihidir.isteyen 10 bin tl de ister.üç doktorun uyguladığı tedavi,aynı etkide bir tedavimidir diye soracak olursanız.benim düşünceme göre genel hatları ile aynıdır.birinden sonuç alamadıysanız diğerlerininden de sonuç almanız zor.

istanbula uzak yerlerdeki vatandaşlarımız dr mehmet ardınç beye enjeksiyon tedavisi olmak için muayene gidebilirler.hemde çok çok ucuz bir maliyet ile hastalıklarından kurtulma şansları olur.konyalı arkadaşımızdan öğrendiğim kadarı ile dr mehmet ardınç bey hastası ile gerçekten ilgilenen ve hemen enjeksiyona yönlendirmeyen bir doktor.zaten enjeksiyon için hazırladığı karışımından sizinde bilginiz oluyor.benim bildiğim kadarı ile hasta haklarında da uygulanan tedavi hakkında hastanın bilgilendirilmesi gerekiyor.

enjeksiyon tedavisi uygulayan doktorlar artarsa hem bize yansıyan yüksek maliyetler aza iner hemde tedavi gelişir.
kenanankara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen kenanankara »

Necmettin cakili hocada gerekli gordugunde yapiyomus diye okumustum eski forumda...yaptiran olmusmu Abitter? Biliyomusun
NeverGiveUp

Aslinda alaninda uzman olan her ürologun uygulayabilecegi bir yöntem oldugunu düsünüyorum. Ben kendi doktoruma sordugumda "Üniversitede eğitmenlik yıllarımda uygulamıstım ama hic basarili sonuc alamadik, o yalan bi tedavi pek gecerliligi olduguna inanmıyorum. O yuzden de artik uygulamiyorum" demisti.

kenanankara

Mesaj gönderen kenanankara »

Yabanci doktorlarda yapiyo enjeksiyon..yunan hoca tedavisinde 2 kez yapiyo bu enjeksiyonu 2400 avro karsiliginda
Peki enjeksiyon iyilestirmezse daha da kotu duruma sokar mi acaba?
NeverGiveUp

bahtsiz yazdı:Enjeksiyon kesinlikle yalan bi tedavi degil bnce uygulamayi da her doktor yapamaz.titizlik isteyen tecrübe isteyen bi uygulama.herkes yapabiliyosa neden dunyada guercini Türkiye de levent Türk meshur.levebt turku savunmuyorum belki iyilesemem ama enjeksiyon un bu kadar basite indirgenmesi yanlis

-Bu kendi fikrim degildi, yalan bir tedavi oldugunu etrafca hatrı sayılır bir doktordan alıntı yaparak söyledim. Bunu söyleyen pek cok doktordan biri. Niyetim umudunu kırmak degildi, elbette iyileşebilirsin, enjeksiyonla yol kateden insanlar var. Her ne kadar tam anlamiyla iyilestim, sıfırım diyeni duymasam da. Bununla birlikte zaten cogu tedavi zaten sıfıra indirmiyor kimseyi, biseyler kalıyor ne yazık ki. Önemli olan yasam standartini yükseltmek.

-Her doktor demedim zaten dikkat edersen, alanında yetkin olan doktorlar dedim. Bu insanlar her türlü zorlu ameliyata girebilen insanlar. Enjeksiyon tedavisinin uygulamasının cok cok zor bir yöntem oldugunu kendi adıma düsünmüyorum. Şu var; Türkiye'nin ileri gelen bir sürü hastanesi var ve bu hastaneler iyi doktorlarla calisiyorlar. Çünkü belirli bir standarti yakalamak zorundalar. Neden hiç birinde bu yöntem uygulanmıyor? Doktorların uygulayamadıkları için mi? Hiç sanmıyorum. Üroloji bilimi ve Türkiye dedigin anda "bunun icine sadece enjeksiyonu koymadan düsündügün anda" Türkiye'de hatrı sayılır çok fazla doktor var mesele "meşhur"luksa.

ABittersweetLi

-necmettin hoca kimseye enjeksiyon yaptımı bilmiyorum, kenan

-türkiyede her doktorun yapmamasının nedeni hem inanmıyorlar bu yönteme hemde kendilerine bu konuda güvenemiyorlar.çünkü enjeksiyonunda riskleri var.

-ilk enjeksiyonlarda ağrıların daha çok artmasını prostatta olan bakterilerin savunmaya geçip savaş verdikleri için olduğunu düşünüyorum..bu durum antibiyotik kullanımını gerektiren diğer hastalıklarda da geçerli.ilerliyen enjeksiyon sayılarında bakteriler ne kadar azalsada bitmeleri çok zor gerçekten.enjeksiyon ile tamamen iyileşenlerin sayısı eski forumdan da takip ettiğim kadar bir kişi.eski forumda tamamen iyileştiler diye iletişim bilgileri verilen 3 kişiden 2 tanesi ile konuştuğumda şikayetlerin büyük çoğunluğu bitmiş ama tam olarak iyileşmediklerini söylediler.yani kliniğe göre bu durum tamamen iyileşme olarak algılanıyor sanırım ve dışarıya öyle yansıtılıyor.benim ve benim gibi düşünen bir çok arkadaş ise tamamen iyileştin mi geriye hiç bir şey kalmaması gerektiğini düşünüyor.

-enjeksiyon yapan bazı doktorların çoğu prostatit hastası tarafından bilinmesinin nedeni eski forum sayesindedir.eski forum üyeleri olmasa enjeksiyon tedavisi yapan tek bir doktor olacaktı.o da konyadaki doktor.onuda kim nereden öğrenecekti.tedavi fiyatlarına hiç girmiyorum zaten,gerçekten çoğumuz için çok pahalı olduğunu düşünüyorum.gerçi uygulanan herkeste tamamen iyileşme sağlayan bir tedavi olsaydı şimdiki fiyatının abartısız söylüyorum 20-30 katına çok rahat çıkartılırdı.

-bahtsı kardeşim sen doktorundan enjeksiyon tedavileri ile iyileşen hastaların iletişim bilgilerini al ve şu soruları sor: tamamen iyileştiniz mi? yani anadan doğma,hasta olmadan önce ki halinde misiniz.çok çok ufakta olsa zaman zaman herhangi bir sıkıntı oluyor mu? bunları sor bence.çünkü tamamen iyileşmek bu dur..
ysn58

Mesaj gönderen ysn58 »

Abicim bu enjeksiyon işinde tamamen iyilesilecegini sanmıyorum. mantık olarak Prostat in içerisine direk antibiyotik kokteyli mantıklı gözüküyor ama Kimi hastada iyileşme olurken kımisinde şikayetler dahada artıyor doktorun bu durumu araştırıp sebebe yaklaşması gerektigini düşünüyorum fikrimce. Amaç sadece enjeksiyonu uygulamak olmamalı Prostat in yapısını daha iyi bilmeli ve doktorun hasta dokümanı yapıp tedavi olan hasta sayısı, iyileşen, ve kısmı iyilesenler olarak yeni tedavi olucak kisilere göstermesi hastanın güvenini ve tedavi olma yaklaşımını arttırır diye Düşünüyorum Hastalarla iletişim sağlamak daha iyi ölür.Acizane fikirlerimi sundum cümleden geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda.
Kpros
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen Kpros »

Bence bu hastalıktaki en büyük sorun yaygın olmaması.
Bence bu hastalığa yakalanan gerçekten çok az kişi var Türkiyede ve dünyada.
Tedaviside zor olduğu için, doktorlar bu hastalık konusunda tecrübe kazanamıyor.
Çünkü tedavi iyi gelmedikçe doktor değiştiriyoruz. Böyle olunca doktorlarda neyin iyi geldiğini anlayamıyor.

11 yıl tıp fakultesinde urolojı ana bılım dalı baskanlıgı yapmıs bir profesor bana aynen soyle dedi. "Bu hastalık gecmez. ama ilerlemezde. bunla yasamayı ognenıcen. Bol bol kaplıcaya gıt ve pelvık kaslarını guclendırecek egzersızler yap"
Hepimizin tanıdığı başka iki doktor ise "Mutlaka gececek, umutsuzluga kapılma dedı"
Yanı doktorların arasında dahi bir fikir birliği yok.

Böyle nadir ve zor tedavi edilen bir hastalık olunca, enjeksiyon yontemını de uygulayan yer ve kısı sayısı da az oluyor.
Bir iki kişi çıkıyor bu işle uğraşmak isteyen ama bu enjeksıyonun zor bır tedavı olmasından dolayı degıl bence. Cunku cok kolay bır tedavı. Kabaya degılde pelvık bolgeye ıgne vurulması.

Bizim hastalık yaygın bir hastalık olsaydı ve tedavi şeklide enjeksiyon olsaydı, doktorlar muayene sırasında yapardı, para bile almazlardı. En fazla ilaç parası verirdik.

Ben enjeksiyonun oral tablet almaktan daha etkili bir tedavi yöntemi olduğunu düşünüyorum. Ama herkese de iyi gelmeyeceği kesin.

Sonuçta migrende bir hastalık ve belki toplumun yarısında var. Onunda çözümü yok. Tıpın gideceği çok yol var. Bence en geri kaldığımız bilim dalı.
Kpros

Mesaj gönderen Kpros »

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?ter ... rostatitis

Burda literatürdeki prostat enjeksiyonu ile ilgili makaleleri bulabilirsiniz.

"Sort by relevance" seçili olmasına dikkat edin. Yoksa alakasız sonuçlar görülüyor çokça.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

bu yöntem prof.tibet erdoğru televizyonda açıklamıştı %60 gibi bir iyileşme oluyor demişti zaten türkiyede bu yöntemi kullanan 4-5 kişi anca var
ysn58

Mesaj gönderen ysn58 »

asosyal yazdı:bu yöntem prof.tibet erdoğru televizyonda açıklamıştı %60 gibi bir iyileşme oluyor demişti zaten türkiyede bu yöntemi kullanan 4-5 kişi anca var
Asosyal Tibet Eroğlu nun varmı bu konuşması nette peki iyileşme olduğunu biliyorlar niye yaygınlaştırmiyorlar bu tedaviyi anlamiyorum
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

ysn58 yazdı:
asosyal yazdı:bu yöntem prof.tibet erdoğru televizyonda açıklamıştı %60 gibi bir iyileşme oluyor demişti zaten türkiyede bu yöntemi kullanan 4-5 kişi anca var
Asosyal Tibet Eroğlu nun varmı bu konuşması nette peki iyileşme olduğunu biliyorlar niye yaygınlaştırmiyorlar bu tedaviyi anlamiyorum
kanal d doktorum proğramında konuşmuştu, bu yöntem halen çalışma aşamasında demişti bilimsel olarak başarısı yüksek olduğundan fazla uygulanan yöntem olmadığını söylemişti çünkü bu hastalık her kişide aynı bölgede ağrı yapmaması gibi birşey demişti bende böbreklere daha çok vuruyor ve bulantı yapıyor ama çoğu kişide penis kökünde çok ağrısı oluyor ama ortak olan çatal işe,sık idrar,kabızlık,sertleşme
Konyamehmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen Konyamehmet »

Sevgili dostlar konyadan mehmet ben, iyileştim. Dr mehmet ardıç üç enjeksiyon yaptı şükürler olsun kurtuldum bu illetten .doktorum hastaneyi değiştirdi .Bilgi almak için beni arayabilir siniz telim.05554401917 ben kurtuldum allah inşallah herkese şifa versin sonunda bununda çaresi varmış..
NeverGiveUp

Konyamehmet yazdı:Sevgili dostlar konyadan mehmet ben, iyileştim. Dr mehmet ardıç üç enjeksiyon yaptı şükürler olsun kurtuldum bu illetten .doktorum hastaneyi değiştirdi .Bilgi almak için beni arayabilir siniz telim.05554401917 ben kurtuldum allah inşallah herkese şifa versin sonunda bununda çaresi varmış..
Kardes sadece igneyle mi duzeldin? Cunku sen ameliyat falan da olmustun, prostati biraz aldirmistin enjeksiyonlardan sonra. Ve sonrasinda da prostat cayi gibi takviyeler kullandin sanirim.

kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Konyamehmet yazdı:Sevgili dostlar konyadan mehmet ben, iyileştim. Dr mehmet ardıç üç enjeksiyon yaptı şükürler olsun kurtuldum bu illetten .doktorum hastaneyi değiştirdi .Bilgi almak için beni arayabilir siniz telim.05554401917 ben kurtuldum allah inşallah herkese şifa versin sonunda bununda çaresi varmış..
Mehmet bey gözunaydin iyilestigine cok sevindik fakat hatirladigim kadari ile siz prostatin iltihabli bolumunden bir parca kazinacak sekilde operasyon yaptirmistiniz.Dogrumu hatirliyorum?
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

ben konuştum mehmetle mehmet 2 aydır sıfırmış.hatta diyorki bu akşam dayandım acıya diyor.doktor konyada fiyatıda gayet uygun.makattan giriyor ve enjeksiyon yapıyormuş.
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Yunanistanda da hayir oyu cikmis sevim kos kos
Kpros

Mesaj gönderen Kpros »

Merhaba Mehmet, tekrar hosgeldn. Iyilesmene cok sevindim.
Rica etsem biraz daha detay verebilir misin?
Enj arasinda ne kadar sure vardi? Ne kadar tuttu? Prostat sivinda su anda lokosit cikiyor mu?
Ne kadar suredir tamamen iyilestin?
Hocanin enjeksiyonunun iceriginde neler var biliyor musun?
NeverGiveUp

Mehmetcim gecmis olsun, emin olabilmek adina tekrar soruyorum, beni %100 enjeksiyon iyilestirdi diyebilir misin? Yanlis algilar olusturmaktan kacinalim. Cunku sonrasinda ameliyat oldun, baska takviyeler vs kullandin. Bu enjeksiyon iyilestirdi konusunda net miyiz yani?

Galip

Mesaj gönderen Galip »

daha bu mehmetn hangi mehmet oldugu belli değil
yoksa donanımhaber deki"sezginnnn" misiniz
ABittersweetLi

arkadaşlar ben mehmet ile görüştüm.buraya üye olup enjeksiyon tedavisi ile iyileştiğini söyleyen kişi kendisi değil.bu arkadaş başka bir mehmet :) kendisini şahsen tanıyormuş zaten.yani enjeksiyon tedavisi ile iyileşen biri var,sadece mehmetler karışmış.

ayrıca Dr Mehmet Ardıç'a helal olsun.3 enjeksiyonda iyileştirmiş adamı.bu daha önce yaşanmış bir olay değil.anadolu tarafında yaşayan arkadaşlar istanbula gelip dünyalar kadar paralar dökmelerine hiç gerek yok.konyaya gidin çok ucuza bir maliyetle kurtulun bu hastalıktan.hatta istanbudakilerde gidebilirler.
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

S3vim kos kos nemetler karismis
cronic
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen cronic »

necmettin çıkılı dan başka izmirde prostat içi enjeksiyon yapan doktor var mı?
Caresiz

Mesaj gönderen Caresiz »

Lutfen forumda faydali bilgiler paylasalim isin dalgasini espiri yapanlari anlamiyorum birde doktorlarin soyledigi ilaclara yorum yapanlar var masallah uzman doktordan daha cok doktorlar. Ornek Mehmet Ardic hoca bana tansiyon hastasisiniz Cardura Gece yatarken Gunduz ise Vesicara dedi tansiyon hastasi olmadaydim Xatral onermisti bu iki ilac idrar yapmayi duzenleyen ilaclar devamli idrar yaptiran ilaclar degil yani Vesicare ile verilmesi farkli yanlis bir durum degil
Mehmet Ardic Hoca yi Konyali Mehmet vasitasi ile tanistim ilk intiba iyi konu ile alakali hoca Enjeksiyon hakkinda konusmadik o luzum gorurse yapilacak tedavi yontemi dusuncesinde Maliyet en uygun uzman doktor
Izmirde Tatar 35 ilgilendigi Doktor Guven Aslan hoca var ilk intiba maliyet yuksek hastayi universite hastanesindemi tahlil ve tedaviyi yapiyor yada ozel muayanesindemi anlamdim. Herkese acil sifalar