Asetilsistein ve aspirin

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
aydinakar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Asetilsistein ve aspirin

Mesaj gönderen aydinakar »

Faranjit icin kbbye gittigimde doktor sende geniz akintisi var deyip klacidle beraber asist plus 1200 recete etmisti kullanmamistim.Prospektüsde yaziyor nasil alinacagi ama ne doktor ne de eczaci antibiyotikten once veya sonra al diye uyarmamisti. Ben de kullanip deneyeyim aspirinle.
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen osmankul »

Kanserle ilgili iddalar olsa bile baska bir cok alanda faydasi var gibi gozukuyor. Gecen yil antibiyotik aspirin ve assist denememde aspirinin safra keseme buyuk ihtimal yan etkisi sebebiyle aspirini daha dogrusu coraspini kesmistim ramazandan beri 300 mg bazi gunlerde 600 mg aksam yaptigim denemelerde agrilarim azaldi ancak bunlarin yani sira ramazan boyunca sahur bitimine 1-1.5 saat kala 720 mg omega+cranberry selenyum iceren bir takfiyeyi sahur bitimindede 600 mg ala+500 mg l karnitin aliyordum. Bunlara ek olarakta 2 elektrodu kasagima yapistirip dayanabildigim kadar amperi verip tens ve ems modlarinda tens cihaziyla uygulamalar yaptim. tensi kasim araliktan beri uyguluyorum kisi soguklari pek iplemeden gecirdim soguktan cok cinsel faaliyet agrilarimi artirdi. Bende tens uygulamalariyla agrilari azalttiyordum. Aspirinde uygulayinca agrilari dahada azaldi hatta bazi gunler prostatit oldugumu unuttugum bile oluyor. Aklima aspirinden daha fazla kanin akiskanligini artiran ilaclar geliyor. Pentoksifilininde proostatitde kullanildini okudum kullananimiz var mi ?
mertianss

Mesaj gönderen mertianss »

Aspirin benimde ağrılarımi azaltiyo. Hem diger agri kesici ilaclara gore hergun kullanmanin zarari daha dusuk. Fakat bende mide sorunu olusturuyo. Yemek once ya da sonra nasil icsem en aza indirir. Suda eritme agizda kirma direkt yutma hangisi tercih etmeliyim
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen osmankul »

Ben aksamlari yemek sonrasi suda eriyen disprili kullaniyorum. Bazen 2*300 mg kullaniyorum daha cok agri durumumla alakali. Aspirinin cox 1 unhibitoru olmasi dezavantaj cox 1 ve cox 2 yi birden ihibe eden NSAİ leri arastiriyorum onlar agriyi kesmek ve tedavi icin daha uygun gozukuyor ancak mide hassasiyeti ve kardiyovaskuler yan etkiler benim gibi mide safra kesesi sorunu olanlar icin ciddi problem olabilecegi icin henuz girismedim.
aydinakar

Bir hafta asist ve aspirin kullandim. Ise yaradi. Ultrasonda prostatta milimetrik kalisifilasyonlar cikmisti. Bosalma sirasinda anus kisminda siddetli batmalar oluyordu. meni ya hic gelmiyordu ya da zorlanarak az geliyordu. Sonrasinda da kasik ağrısı ve testislerde gerginlik oluşuyordu. Su an batmalar bayagi azaldi ve meni rahat gelmeye basladi. Uretrada penis ucuna kadar batmalar ve yanmalar vardi azaldi.
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

aydinakar yazdı:Bir hafta asist ve aspirin kullandim. Ise yaradi. Ultrasonda prostatta milimetrik kalisifilasyonlar cikmisti. Bosalma sirasinda anus kisminda siddetli batmalar oluyordu. meni ya hic gelmiyordu ya da zorlanarak az geliyordu. Sonrasinda da kasik ağrısı ve testislerde gerginlik oluşuyordu. Su an batmalar bayagi azaldi ve meni rahat gelmeye basladi. Uretrada penis ucuna kadar batmalar ve yanmalar vardi azaldi.
Sevindim fayda gordugune ..
aydinakar

Kc34 yazdı:
aydinakar yazdı:Bir hafta asist ve aspirin kullandim. Ise yaradi. Ultrasonda prostatta milimetrik kalisifilasyonlar cikmisti. Bosalma sirasinda anus kisminda siddetli batmalar oluyordu. meni ya hic gelmiyordu ya da zorlanarak az geliyordu. Sonrasinda da kasik ağrısı ve testislerde gerginlik oluşuyordu. Su an batmalar bayagi azaldi ve meni rahat gelmeye basladi. Uretrada penis ucuna kadar batmalar ve yanmalar vardi azaldi.
Iyilesirsek kadir abiyle senin sayende iyilesicez :)
Haftaya istanbula gelecegim zafer hocaya da muayene olacagim. Su an moralim bayagi iyi. Hayirlisi bakalim
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

Ben bu hastalığa ilk yakalandığımda, Bodrum Acıbadem Hastanesi üroloji uzmanına gitmiştim. Bana direk dedi ki bu hastalık geçmez bununla yaşayacaksın diye bir cümle kurmuştu. Bende peki neden hocam dedim, ilaçla neden iyileşemiyorsun diye sorduğumda,

Oraya giren bakteriler, prostatta bir süre sonra biyofilm oluşturuyor, o yüzden antibiyotik etki etmiyor demişti.
komutanlogar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen komutanlogar »

Tam umutlanıyorum yine bir sey cıkıyo her dakika yeni bir sey öğreniyorum simdi bu biyofilm muhabbeti cıktı hay amk ya
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

Zaten o yüzden de Kc34 Asetilsistein biyofilm üzerine araştırmasını paylaşmış aylar önce.
kestane

Mesaj gönderen kestane »

Kc34 yazdı:
KC34, siz asetilsistein ve aspitini kullandırken aynı zamanda antibiyotik de kullanıyor muydunuz? Aklıma şöyle bir ihtimal geldi, tıbbi açıklamadan uzak olabilir tabi ama; benim Şubat'tan beri lökositim 1-2, 2-3 seviyesinde. Antibiyotik kullanmıyorum. Bu kürü şimdi yaparsam kalsifiye alanlar içindeki biyofilm yapmış bakteriler açığa çıkmasın tekrar? DDolayısıyla antibiyotik de kullanmayacağım için tekrar bir alevlenme olmasın? Nedir fikriniz?
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Ben tedavi sonrasi buldum bu arastirmayi yani antibiyotikle birlikte kullanamadim ama birlikte kullaniminda faydasi olucagi dusuncesindeyim
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

Ben antibiyotik ile birlikte kullanıyorum şu anda, antibiyotik alımı ile arasında minimum 3 saat kadar fark koyuyorum. Günde iki defa. Olumlu veya olumsuz bir durunda geri dönüş yapacağım. İlaçlar bittikten sonra.
kestane

Mesaj gönderen kestane »

kader48 yazdı:Ben antibiyotik ile birlikte kullanıyorum şu anda, antibiyotik alımı ile arasında minimum 3 saat kadar fark koyuyorum. Günde iki defa. Olumlu veya olumsuz bir durunda geri dönüş yapacağım. İlaçlar bittikten sonra.
Sizde kalsifikasyon gözüküyor mu ultrasonda?
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

En son, baya önce mide rahatsızlığı geçirmiştim. İç hastalıklarına gittiğimde, doktor ultrasona göndermişti. Ultrason mide prostat hepsini görüntülemişti, tam hatırlamıyorum ama, sanırım orda 2-3 mm prostat kalsifikasyonu görülmüştü.
kestane

Mesaj gönderen kestane »

kader48 yazdı:En son, baya önce mide rahatsızlığı geçirmiştim. İç hastalıklarına gittiğimde, doktor ultrasona göndermişti. Ultrason mide prostat hepsini görüntülemişti, tam hatırlamıyorum ama, sanırım orda 2-3 mm prostat kalsifikasyonu görülmüştü.
Bu kür bittikten sonra Zafer Hoca'da ultrasonda bakartırıp bizi de bilgilendirin. Kalsifikasyonlar gittiyse sonuç olumlu demektir.
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

kestane yazdı:
kader48 yazdı:En son, baya önce mide rahatsızlığı geçirmiştim. İç hastalıklarına gittiğimde, doktor ultrasona göndermişti. Ultrason mide prostat hepsini görüntülemişti, tam hatırlamıyorum ama, sanırım orda 2-3 mm prostat kalsifikasyonu görülmüştü.
Bu kür bittikten sonra Zafer Hoca'da ultrasonda bakartırıp bizi de bilgilendirin. Kalsifikasyonlar gittiyse sonuç olumlu demektir.
Ama çok ilginçtir ki, uzun zamandan beri ilk defa, ayaklarımdan ateş atıyor resmen. Benim ayaklarım kolay kolay ısınmazdı hayatta. Uzun süredir ilk defa bu kadar ısındığına şahit olmaya başladım. Bakalım zaman ne gösterecek.
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

O ayaklardaki ısınma geçmiyor dostum işte yani birde ayaklar için doktora gidip pars verme ilaç vermedi doktor bana onun için spor yap dedi bol bol
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

ege44 yazdı:O ayaklardaki ısınma geçmiyor dostum işte yani birde ayaklar için doktora gidip pars verme ilaç vermedi doktor bana onun için spor yap dedi bol bol
Dostum benim ki önceden hiç ısınmıyordu. Sürekli buz gibi duruyordu.
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

Ultrason karından mı bakıldı yoksa makattan mi
Allah büyük :roll:
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

bb544 yazdı:
Ultrason karından mı bakıldı yoksa makattan mi
Karından bakılmıştı. Karından bakıldığında da kalsifikasyonlar görülebiliyor.
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

kader48 yazdı:
ege44 yazdı:O ayaklardaki ısınma geçmiyor dostum işte yani birde ayaklar için doktora gidip pars verme ilaç vermedi doktor bana onun için spor yap dedi bol bol
Benimde öleydi yorganda çorapla yatıyodum yine üşüyordu şimdide cayır cayır yanıyor:))
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

ege44 yazdı:
kader48 yazdı:
Benimde öleydi yorganda çorapla yatıyodum yine üşüyordu şimdide cayır cayır yanıyor:))
O zaman sen iyisindir şu anda???
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

kader48 yazdı:
ege44 yazdı:
kader48 yazdı:
O zaman sen iyisindir şu anda???

Yok byok dostum ne iyisi annemden eksiğim süt burnumda geliyor valla bu hastalık akıl sır ermşyor
ifsayok

Mesaj gönderen ifsayok »

veysel yazdı:Ayak yanması ve eklemlerdeki ağrının sebebi prostatite bağlı reaktif artrit. Prostatit iyleşmeden bu yakınmalarımız da geçmeyecek malesef. İltihabı kurututrsak bu eklem ağrıları ve ayak yanmaları geçecek dedi dr.

Avuc iclerin ellerini yikarken sik sik deri atiyor mu?
Avuc iclerin dikkatli baktiginda kirmizi beyaz alacali sekilde mi? (deri altinda kucuk kirmizi lekeler ve noktalar goruyor musun?)
Ayni alacali durum penis basinda var mi?
Ayak bileklerinde sisme oldu mu?