Asetilsistein ve aspirin

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Asetilsistein ve aspirin

Mesaj gönderen Kc34 »

coloro yazdı:Asist 600 aldım bugün, 1 ay boyunca günde 1 defa içeceğim, çinko ve magnezyum takviyesi de alacağım. Bakalım kalsifikasyonlara bir etkisi olacak mı yoksa kalsifikasyon kalıcı bir şey mi göreceğim.
Sende kalsifikasyon mevcut muydu suan ki sikayetlerin neler?
coloro
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen coloro »

Kc34 yazdı:
coloro yazdı:Asist 600 aldım bugün, 1 ay boyunca günde 1 defa içeceğim, çinko ve magnezyum takviyesi de alacağım. Bakalım kalsifikasyonlara bir etkisi olacak mı yoksa kalsifikasyon kalıcı bir şey mi göreceğim.
Sende kalsifikasyon mevcut muydu suan ki sikayetlerin neler?
usg'de evet, şikayetlerim idrarda genelde(%50-60) yanma ve bazen testis ağrısı ve ufak tefek diğer ağrılar.
Bismuth76
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Bismuth76 »

ben uzun zaman bu problemi yasadim kalsifikasyon hić yok bende.
aheste

Mesaj gönderen aheste »

Kahretmesin bugün cok batma oldu mideme kadar
huseyin1977

Mesaj gönderen huseyin1977 »

Kalsifikasyon oldugu nasıl tespit ediliyor
cenkkr

Mesaj gönderen cenkkr »

huseyin1977 yazdı:Kalsifikasyon oldugu nasıl tespit ediliyor
Ultrasonda çıkıyor.
allameicihan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen allameicihan »

1 ay uzun bir süre değil mi asist plus için 4-5 günden daha uzun süre kullanılmamalıdır yazıyor prospektüsünde. arkadaşlar kullananlarda ne gibi yan etkileri oldu yada nelere iyi geldi mesala hissizliği azatltımı yada pelvik kaslarda kasılmayı kireçlenmeyi yazar mısınız rica etsem,bu önemli bir amino asitmiş yahu bayağı aslında bende yeni öğrendim karaciğer yağlanması vucuttaki ağır metal atımı vs.yinede şu 4-5 günden fazla kullanmayınıza takıldım,resmen detoks yapıyor bu vucuda muazzam bir amino asit bu
Nedensiz

Mesaj gönderen Nedensiz »

allameicihan yazdı:1 ay uzun bir süre değil mi asist plus için 4-5 günden daha uzun süre kullanılmamalıdır yazıyor prospektüsünde. arkadaşlar kullananlarda ne gibi yan etkileri oldu yada nelere iyi geldi mesala hissizliği azatltımı yada pelvik kaslarda kasılmayı kireçlenmeyi yazar mısınız rica etsem,bu önemli bir amino asitmiş yahu bayağı aslında bende yeni öğrendim karaciğer yağlanması vucuttaki ağır metal atımı vs.yinede şu 4-5 günden fazla kullanmayınıza takıldım,resmen detoks yapıyor bu vucuda muazzam bir amino asit bu
Kardeşim pelvik kas gevşetme eğsersizi ile yakından ilgilendigini sanıyorum.Bende uygulamak istiyorum..Şimk atarmısın sana zahmet.Ben bulamadım.teşekkürler
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Kc34 yazdı:Omega 3 cok faydasi olan bir takviye yanliz kaliteli olmasi gerekir..
omega 3 takviyesi bagirsakta cozunuen trigliserid form ve ifos onayli olmasi lazim. Marka olarak newlife urunu efa 1200mg ocean plus 1200mg tab ilac omepa DK2 (omega 3 +D vitamin+vitamin K) ve omepa Q10 (omeega3 +quenzim 10) urunlerine bakabilirsiniz.
esanjor01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen esanjor01 »

Kc34 yazdı:Biraz arastirin bazı seyleri buraya birsey yaziyorsam arkasi doludur bos degil bir haftadir uyguluyorum bu tedaviyi size zarari olsa niye gelip buraya yazayim. Ozel hayatimi isimi birakip size birseyler kanitlamaya calisiyorum. Burda kimseye zorla tedavi uygulatmiyorum birsey bulursam veya fayda gorduysem gelip yaziyorum. Herseye muhalefet olmayi birakin biraz zaman harcayip arastirin. Arastirmadan uygulamadan iyilesemezsin hicbir doktor oturup bunlari arastirmaz arastirsalarda bol miktarda yerli kaynak olurdu yok hepsi yabanci kaynaklar. Ingilizcesi olan yazdigim yaziyi okusunlar.
bu forum senin hakkini odiyemez hocam ....Sen kadir abi ve diger ismini simdi sayamiyacagim arkadaslar ....
ender

Mesaj gönderen ender »

Kc34 yazdı:Daha once dogan nickli arkadas ve yakin zamanda bismuth76 nickli arkadasimiz asetilsistein etken maddeli ilactan bahsetmisti. Bende merak ettim ve bunu arastirdim cok sayida da yabanci kaynak buldum. Bu hastaligin tedavisini zor kilan birkac etken var. Bunlardan bazilari antibiyitiklerin prostatta yuksek konsantrasyonlara ulasamamasi bakterilerin biyofilm olusturmasi kalsifikasyonlar ve enfeksiyon sonucu olusan tahribat.. Antibiyotikler bakterilerin cogunu oldursede biyofilm olusturmus bakterilere ne yazikki etki etmiyor bunun sebebi bu sekilde 1000 kat fazla antibiyotiklere direnc gostermesi. Yapilan arastirmalarda asetilsistein maddesi bu biyofilmleri cozme yetenegine sahip ve ciddi bir antioksidan ozelligine sahip. Prostatit tedavisinde yer etmis ve semptomlarda azalmalar gorulmus. Az once baska bir arastirmada beyin hasari tedavisinde kullanilmis ciddi sonuclar elde edilmis. Kalsifikasyonlari da eritme ozelligi bulunuyor. Bir kac gundur asetilsistein ve aspirin tedavisi uyguluyorum semptomlarda azalmalar var. Aspirin in kani inceltme ozelligi var ve tahribat olan yere vucut damar yoluyla trombosit yani tamir hucresi gönderir bu da kanda viskozite artisi yani damarlarda kan akisini yavaslatir. Aspirin kanin viskozitesini dusurup kan akisini hizlandiriyor ve onarim surecini hizlandiriyor. Yapilan baska arastirmalarda bu iki etkenin prostat kanserini onledigi uzun sure kullanimlarda hicbir yan etkisinin olmadigi soyleniyor. Bunu denemek ısteyen arkadaslar olursa ve antibiyotik kullaniyorsa asetilsistein etken maddeli ilaci antibiyotiklerden iki saat once veya iki saat sonra alsinlar.. Antibiyotikler olmazsa olmazimiz olsada ilerleyen surelerde ek tedaviler uygulanmasinda fayda var..
Ben ankilozan spondilit hastasiyim. Salazopryn diye bi ilaci surekli kullanmak durumundayim. Kullanmiyordum. Su an 20 gundur kullaniyorum. Ve prostatta yavas yavas iyilesme soz konusu. Ayrica insan zaman gectikce ogreniyor, bu ankilozan spondilit hastalarinda urogenital bir enfeksiyon oldugu zaman nadirde olsa reaktif artrite donusuyormus. Ben hastaligin ilk evresinde buna yakalanmisim cunku semptomlar onu gosteriyor. Salazopryn bahsettigin etken maddeyi icermekle birlikte sulfonamidde icermekte. Yani guzel bi ilac. 12 haziranda ege uni roamtolojide randevum var doktora durumu anlatacagim. Ayrica en son gittigim ist uni tip fak dek. yar enfeksiyon doktoru bana aynen sunu demisti. Bu prostat enfeksiyonunun altinda mutlaka bi sebep vardir demisti, once o sebebi bulmamiz lazim demisti ve tuberkuloz testi yaptirdi temiz cikti. Yani su an taslar yerine oturuyor. Demekki artrit tedaviyi guclestiriyor ve olumsuz etkiliyor. Bakalim salazopryn ilacini kullanmaya devam edecegim. Surec nasil ilerleyecek. Ayrica gecen bi arkadas zafer oyman ile ilgili bir sey yazmisti. Bagirsaklardan ileri geliyor olabilir demis zafer oyman. Arkadaslar suphelendiginiz bir durum varsa bagirsaklarla ilgili hafife almayin. Ictigimiz antibiyotigin kana dagitilmasinda bile bagirsagin onemli bi islevi var. Bagirsak calismiyorsa veya bakteriyel bir durum varsa orada, bu da bu hastaligin tedavisini olumsuz etkileyebilir.
ender

Mesaj gönderen ender »

Ayrica salazoprin antienflamator, antibakterial bi ilactir arkadaslar, bilginize.
ender

Mesaj gönderen ender »

N-asetilsisteinin Staphylococcus epidermidis suşlarında üreme ve biyofi lm oluşturma
üzerine etkisi
Amaç: Bu çalışmanın amacı N-asetilsisteinin (NAC) hastaneye yatmış ve bağışıklık sistemi baskılanmış hastalarda, tüm
dünyada implant ile ilişkili infeksiyonlar gibi çok önemli sorunlara neden olan Staphylococcus epidermidis suşlarında
biyofi lm oluşumundaki olası önleyici etkilerini incelemekti.
Yöntem ve gereç: NAC’nin çeşitli konsantrasyonlarının 28 Staphylococcus epidermidis suşu tarafından oluşturulan
biyofi lm üzerine etkisi mikroelisa yöntemiyle spektrofotometrik olarak test edildi.
Bulgular: NAC’nin çeşitli konsantrasyonlarının varlığında 15 metisilin dirençli Staphylococcus epidermidis ve 13
metisilin duyarlı Staphylococcus epidermidis suşlarında biyofi lm oluşturma üzerinde anlamlı farklılıklar bulundu (P <
0,05).
Sonuç: NAC’nin artan konsantrasyonlarından dolayı yapışkan tabaka oluşumunda azalma görüldü. Bu bulgulara göre,
kolonizasyonu ve yabancı cisim infeksiyonlarını önlemek için NAC’ in medikal aletlerde ya da kateter solüsyonlarında
antibiyofi lm ajan olarak kullanımı mümkündür.
Anahtar sözcükler: Staphylococcus epidermidis, biyofi lm oluşumu, yabancı cisim infeksiyonları, N-asetilsistein
ender

Mesaj gönderen ender »

Kc34 yazdı:Burda da biofilmler uzerindeki etkisi yazilmis..
evet başarılı sonuçlar elde edilmiş. 20 gündür kullanmaktayım faydasını görmeye başladım. şöyle 45 gün sonra bir tedavi uygulayacağım, salazopyrınle birlikte elimde altı adet zyvoxid var, 6tablet her tableti ikiye bölüp 300 mg zyvoxid kullanacağım. bakalım neler olacak:)
esanjor01

ender yazdı:
Kc34 yazdı:Daha once dogan nickli arkadas ve yakin zamanda bismuth76 nickli arkadasimiz asetilsistein etken maddeli ilactan bahsetmisti. Bende merak ettim ve bunu arastirdim cok sayida da yabanci kaynak buldum. Bu hastaligin tedavisini zor kilan birkac etken var. Bunlardan bazilari antibiyitiklerin prostatta yuksek konsantrasyonlara ulasamamasi bakterilerin biyofilm olusturmasi kalsifikasyonlar ve enfeksiyon sonucu olusan tahribat.. Antibiyotikler bakterilerin cogunu oldursede biyofilm olusturmus bakterilere ne yazikki etki etmiyor bunun sebebi bu sekilde 1000 kat fazla antibiyotiklere direnc gostermesi. Yapilan arastirmalarda asetilsistein maddesi bu biyofilmleri cozme yetenegine sahip ve ciddi bir antioksidan ozelligine sahip. Prostatit tedavisinde yer etmis ve semptomlarda azalmalar gorulmus. Az once baska bir arastirmada beyin hasari tedavisinde kullanilmis ciddi sonuclar elde edilmis. Kalsifikasyonlari da eritme ozelligi bulunuyor. Bir kac gundur asetilsistein ve aspirin tedavisi uyguluyorum semptomlarda azalmalar var. Aspirin in kani inceltme ozelligi var ve tahribat olan yere vucut damar yoluyla trombosit yani tamir hucresi gönderir bu da kanda viskozite artisi yani damarlarda kan akisini yavaslatir. Aspirin kanin viskozitesini dusurup kan akisini hizlandiriyor ve onarim surecini hizlandiriyor. Yapilan baska arastirmalarda bu iki etkenin prostat kanserini onledigi uzun sure kullanimlarda hicbir yan etkisinin olmadigi soyleniyor. Bunu denemek ısteyen arkadaslar olursa ve antibiyotik kullaniyorsa asetilsistein etken maddeli ilaci antibiyotiklerden iki saat once veya iki saat sonra alsinlar.. Antibiyotikler olmazsa olmazimiz olsada ilerleyen surelerde ek tedaviler uygulanmasinda fayda var..
Ben ankilozan spondilit hastasiyim. Salazopryn diye bi ilaci surekli kullanmak durumundayim. Kullanmiyordum. Su an 20 gundur kullaniyorum. Ve prostatta yavas yavas iyilesme soz konusu. Ayrica insan zaman gectikce ogreniyor, bu ankilozan spondilit hastalarinda urogenital bir enfeksiyon oldugu zaman nadirde olsa reaktif artrite donusuyormus. Ben hastaligin ilk evresinde buna yakalanmisim cunku semptomlar onu gosteriyor. Salazopryn bahsettigin etken maddeyi icermekle birlikte sulfonamidde icermekte. Yani guzel bi ilac. 12 haziranda ege uni roamtolojide randevum var doktora durumu anlatacagim. Ayrica en son gittigim ist uni tip fak dek. yar enfeksiyon doktoru bana aynen sunu demisti. Bu prostat enfeksiyonunun altinda mutlaka bi sebep vardir demisti, once o sebebi bulmamiz lazim demisti ve tuberkuloz testi yaptirdi temiz cikti. Yani su an taslar yerine oturuyor. Demekki artrit tedaviyi guclestiriyor ve olumsuz etkiliyor. Bakalim salazopryn ilacini kullanmaya devam edecegim. Surec nasil ilerleyecek. Ayrica gecen bi arkadas zafer oyman ile ilgili bir sey yazmisti. Bagirsaklardan ileri geliyor olabilir demis zafer oyman. Arkadaslar suphelendiginiz bir durum varsa bagirsaklarla ilgili hafife almayin. Ictigimiz antibiyotigin kana dagitilmasinda bile bagirsagin onemli bi islevi var. Bagirsak calismiyorsa veya bakteriyel bir durum varsa orada, bu da bu hastaligin tedavisini olumsuz etkileyebilir.
Bendede ankilozon spondolit var yaklasik 20 yildir ... 18 yildir en ufak bir ilac kullanmiyorum ..Kullaniulanlarin fayda etmedigini ayricada ic organlari mahvettigini dusuyorum ...Bende belde ve buyunda hareket kisitliligi vardi ...

AEn son bayan arkadasimla birlikte olduktan sonra dizlerde yangi basladi bacaklarda agri , artik prostat acisi yangisinin onune gecti bu ...Ayakta durmakta zorlaniyorum ..Acaba ben reaktif artritmi oldum bundan cok korkuyorum ..Bide bu ciktiysa bittik ... Veya antibiyotik kullanarak bu eklemdeki sorunu cozebilirim diyede dusunuyorum ..Benim testlerde herhangi bir enfeksiyon cikmadi ama prostat sivisi lokosit 7-8 ....Acaba enfelsiyoncuyami gitsem , romotologiden bisey cikmaz direk soyluyorum ... Sende dizlerde yangi varmi ? Birde kan versek acaba anlasilirmi herhangi bri bakteri varmi veya reaktif artrit mi diye bilemedim ...
mustafa3435

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Bahsettiğin şikayetler spondolit hastalığında da olur. Hastalık bacaklarda, eklem tutulması gibi yürüme fonksiyonlarını engelleye biliyor.çok zor bir hastalık, bir yakınım dada aynı sorun var. Üniversitesi hastanelerinde iyi bir ramotolog bulmanı tavsiye ederim.
ender

Mesaj gönderen ender »

esanjor01 yazdı:
ender yazdı:
Bendede ankilozon spondolit var yaklasik 20 yildir ... 18 yildir en ufak bir ilac kullanmiyorum ..Kullaniulanlarin fayda etmedigini ayricada ic organlari mahvettigini dusuyorum ...Bende belde ve buyunda hareket kisitliligi vardi ...

AEn son bayan arkadasimla birlikte olduktan sonra dizlerde yangi basladi bacaklarda agri , artik prostat acisi yangisinin onune gecti bu ...Ayakta durmakta zorlaniyorum ..Acaba ben reaktif artritmi oldum bundan cok korkuyorum ..Bide bu ciktiysa bittik ... Veya antibiyotik kullanarak bu eklemdeki sorunu cozebilirim diyede dusunuyorum ..Benim testlerde herhangi bir enfeksiyon cikmadi ama prostat sivisi lokosit 7-8 ....Acaba enfelsiyoncuyami gitsem , romotologiden bisey cikmaz direk soyluyorum ... Sende dizlerde yangi varmi ? Birde kan versek acaba anlasilirmi herhangi bri bakteri varmi veya reaktif artrit mi diye bilemedim ...
Valla kardes bu dedigin belirtilerin hepsi oldu bende. Ben yolda yuruyemeyecek seviyeye geldim. 10 yildir ankilozan spondilit var bende. Aktif spor yapiyordum, ilac kullanmiyordum. Reaktif artrit bagirsak ve urogenital bir enfeksiyonel durumdan oturu ortaya cikiyormus, makaleler bu yonde. Ama tedavi edilebilir bi hastalik. Benim idrarda yanma ule basladi. Sonra diz kapaginin arkasi sisti, ayaklarimin akti yanmaya baslasi avuc iclerim kipkirmizi oldu,kirislere dogru ayakta durmami zorlastiracak agrilar olmaya basladi. Dedim oluyorum herhalde. Tabi o donem ne oldugunu anlayamadim. Is isten gectikten sonra farkina vardim. Tum bu belirtiler reaktif artrit gostergeleri. Salazopyrine karsi benim bakis acimda ayniydi, ilaci kullanmiyordum ama 5 yilda bir, bi organ kaybetmeye baslayinca ha dedim o zaman bu ilaci kullanacaksin ... Simdi 20 gundur kullaniyorum ciddi anlamda iyilesme var. Sen bir romatoloji doktoruna gorun, cukurova uni bu konuda iyidir. Ve ankilozan spondilit hastasi olarak sana tavsiyem salazoprine basla, bu hastaligin sakasi yok kardesim.
esanjor01

ender yazdı:
esanjor01 yazdı:
ender yazdı: Ben ankilozan spondilit hastasiyim. Salazopryn diye bi ilaci surekli kullanmak durumundayim. Kullanmiyordum. Su an 20 gundur kullaniyorum. Ve prostatta yavas yavas iyilesme soz konusu. Ayrica insan zaman gectikce ogreniyor, bu ankilozan spondilit hastalarinda urogenital bir enfeksiyon oldugu zaman nadirde olsa reaktif artrite donusuyormus. Ben hastaligin ilk evresinde buna yakalanmisim cunku semptomlar onu gosteriyor. Salazopryn bahsettigin etken maddeyi icermekle birlikte sulfonamidde icermekte. Yani guzel bi ilac. 12 haziranda ege uni roamtolojide randevum var doktora durumu anlatacagim. Ayrica en son gittigim ist uni tip fak dek. yar enfeksiyon doktoru bana aynen sunu demisti. Bu prostat enfeksiyonunun altinda mutlaka bi sebep vardir demisti, once o sebebi bulmamiz lazim demisti ve tuberkuloz testi yaptirdi temiz cikti. Yani su an taslar yerine oturuyor. Demekki artrit tedaviyi guclestiriyor ve olumsuz etkiliyor. Bakalim salazopryn ilacini kullanmaya devam edecegim. Surec nasil ilerleyecek. Ayrica gecen bi arkadas zafer oyman ile ilgili bir sey yazmisti. Bagirsaklardan ileri geliyor olabilir demis zafer oyman. Arkadaslar suphelendiginiz bir durum varsa bagirsaklarla ilgili hafife almayin. Ictigimiz antibiyotigin kana dagitilmasinda bile bagirsagin onemli bi islevi var. Bagirsak calismiyorsa veya bakteriyel bir durum varsa orada, bu da bu hastaligin tedavisini olumsuz etkileyebilir.

Valla kardes bu dedigin belirtilerin hepsi oldu bende. Ben yolda yuruyemeyecek seviyeye geldim. 10 yildir ankilozan spondilit var bende. Aktif spor yapiyordum, ilac kullanmiyordum. Reaktif artrit bagirsak ve urogenital bir enfeksiyonel durumdan oturu ortaya cikiyormus, makaleler bu yonde. Ama tedavi edilebilir bi hastalik. Benim idrarda yanma ule basladi. Sonra diz kapaginin arkasi sisti, ayaklarimin akti yanmaya baslasi avuc iclerim kipkirmizi oldu,kirislere dogru ayakta durmami zorlastiracak agrilar olmaya basladi. Dedim oluyorum herhalde. Tabi o donem ne oldugunu anlayamadim. Is isten gectikten sonra farkina vardim. Tum bu belirtiler reaktif artrit gostergeleri. Salazopyrine karsi benim bakis acimda ayniydi, ilaci kullanmiyordum ama 5 yilda bir, bi organ kaybetmeye baslayinca ha dedim o zaman bu ilaci kullanacaksin ... Simdi 20 gundur kullaniyorum ciddi anlamda iyilesme var. Sen bir romatoloji doktoruna gorun, cukurova uni bu konuda iyidir. Ve ankilozan spondilit hastasi olarak sana tavsiyem salazoprine basla, bu hastaligin sakasi yok kardesim.
ankilozonu cok iyi biliyorum kardesim .( bende bel tutulumu ve boyun tutulumu var sadece ) Bende spor yapiyorum esnetmeler vs .. .. Salazoprini kullandim 20 yil once 3 ay kadar ondan sonra bir daha kullanmadim ...Bende 2 ay once en son kiz arkadasimla birlikte olduktan sonra , prostatta yangi sizi cinsel isteksizlik ereksiyon sorunu olustuktan hemen sonra bu cikti , acaba prostatta yasadigim surekli bu sorun reaktif artritimi yaratti ( ki bunu dusunmek bile istemiyorum ) Bu son birliktelikten sonra enfelsiyon cikmadi ..ama baska bir bakteri eklemlerime yerlesmis olabilir ve antibiyotikle oldurebilirim umudundayim ..Yoksa reaktif artrit isem zaten bittik onu antibiyotik ile iyilestiremem
ender

Mesaj gönderen ender »

esanjor01 yazdı:
ender yazdı:
esanjor01 yazdı:

ankilozonu cok iyi biliyorum kardesim .( bende bel tutulumu ve boyun tutulumu var sadece ) Bende spor yapiyorum esnetmeler vs .. .. Salazoprini kullandim 20 yil once 3 ay kadar ondan sonra bir daha kullanmadim ...Bende 2 ay once en son kiz arkadasimla birlikte olduktan sonra , prostatta yangi sizi cinsel isteksizlik ereksiyon sorunu olustuktan hemen sonra bu cikti , acaba prostatta yasadigim surekli bu sorun reaktif artritimi yaratti ( ki bunu dusunmek bile istemiyorum ) Bu son birliktelikten sonra enfelsiyon cikmadi ..ama baska bir bakteri eklemlerime yerlesmis olabilir ve antibiyotikle oldurebilirim umudundayim ..Yoksa reaktif artrit isem zaten bittik onu antibiyotik ile iyilestiremem
Üstad ben ne anlatiyorum... Reaktif artrit prostatta enflamasyon yapabilir. Ayrica yanlis biliyorsun reaktif artritin tedavisi var, salazoprin. Sende bakteriyel bir durum olmayabilir. Bak ben bu hastalik icin bir cok doktora gittim, istanbul tip fak dek yardimcisina ciktim enfeksiyon doktoru. Bana prostatitin altinda yatan bir sebep vardir mutlaka dedi, tuberkuloz testi falan yaptirdi. Bisey cikmadi. Iltihapli romatizma hastasi olarak sana yardimci olmaya calisiyorum. AS hastasi olarak zaten sakatiz, vucutta zaten iltihap var. Bide enfeksiyonel bir durum ortay cikinca tedavi guclesiyor. Antiniyotik hangi birine yetisecek. Bak yukarda yazdim bagirsak ve urogenital bir sistemde enfeksiyonel bir durum ortaya cikinca ankilozan spondilit reaktif artrite yol acabilir ve prostatit yapabilir diyor. Ha illa antibiotik diyorsan reaktif artritte kinolon gurubu anbiotikler kullanilir genelde. Hic bir romatologda sana anbiyotik yazmaz. Ben bayildigim icin salazoprin kullanmiyorum. Ama yapacak bisey yok. Sen kendin diyorsun omurda sikinti var diye. Swnde biliyorsunki bu AS sadece tek bi noktayi degil tum sistemi hedef aliyor. Valla dedigim gibi ben 20 gundur kullaniyorum ve iyiyim simdilik. Tercih senin. Ama once bi romatolojiye sonrada enfeksiyon doktoruna gorun durumu anlat ilgili testleri yaparlar diye dusunuyorum.
esanjor01

ender yazdı:
esanjor01 yazdı:
ender yazdı: Valla kardes bu dedigin belirtilerin hepsi oldu bende. Ben yolda yuruyemeyecek seviyeye geldim. 10 yildir ankilozan spondilit var bende. Aktif spor yapiyordum, ilac kullanmiyordum. Reaktif artrit bagirsak ve urogenital bir enfeksiyonel durumdan oturu ortaya cikiyormus, makaleler bu yonde. Ama tedavi edilebilir bi hastalik. Benim idrarda yanma ule basladi. Sonra diz kapaginin arkasi sisti, ayaklarimin akti yanmaya baslasi avuc iclerim kipkirmizi oldu,kirislere dogru ayakta durmami zorlastiracak agrilar olmaya basladi. Dedim oluyorum herhalde. Tabi o donem ne oldugunu anlayamadim. Is isten gectikten sonra farkina vardim. Tum bu belirtiler reaktif artrit gostergeleri. Salazopyrine karsi benim bakis acimda ayniydi, ilaci kullanmiyordum ama 5 yilda bir, bi organ kaybetmeye baslayinca ha dedim o zaman bu ilaci kullanacaksin ... Simdi 20 gundur kullaniyorum ciddi anlamda iyilesme var. Sen bir romatoloji doktoruna gorun, cukurova uni bu konuda iyidir. Ve ankilozan spondilit hastasi olarak sana tavsiyem salazoprine basla, bu hastaligin sakasi yok kardesim.
Üstad ben ne anlatiyorum... Reaktif artrit prostatta enflamasyon yapabilir. Ayrica yanlis biliyorsun reaktif artritin tedavisi var, salazoprin. Sende bakteriyel bir durum olmayabilir. Bak ben bu hastalik icin bir cok doktora gittim, istanbul tip fak dek yardimcisina ciktim enfeksiyon doktoru. Bana prostatitin altinda yatan bir sebep vardir mutlaka dedi, tuberkuloz testi falan yaptirdi. Bisey cikmadi. Iltihapli romatizma hastasi olarak sana yardimci olmaya calisiyorum. AS hastasi olarak zaten sakatiz, vucutta zaten iltihap var. Bide enfeksiyonel bir durum ortay cikinca tedavi guclesiyor. Antiniyotik hangi birine yetisecek. Bak yukarda yazdim bagirsak ve urogenital bir sistemde enfeksiyonel bir durum ortaya cikinca ankilozan spondilit reaktif artrite yol acabilir ve prostatit yapabilir diyor. Ha illa antibiotik diyorsan reaktif artritte kinolon gurubu anbiotikler kullanilir genelde. Hic bir romatologda sana anbiyotik yazmaz. Ben bayildigim icin salazoprin kullanmiyorum. Ama yapacak bisey yok. Sen kendin diyorsun omurda sikinti var diye. Swnde biliyorsunki bu AS sadece tek bi noktayi degil tum sistemi hedef aliyor. Valla dedigim gibi ben 20 gundur kullaniyorum ve iyiyim simdilik. Tercih senin. Ama once bi romatolojiye sonrada enfeksiyon doktoruna gorun durumu anlat ilgili testleri yaparlar diye dusunuyorum.
Benim prostatitin altinda yatan sebebi az cok tahmin ediyorum .( cok sik ve fazla enfeksiyona yakalanmam bence bu ) ..Son 3 yilda cinsel iliski nedeni ile 3 defa mycplazma -ureplazma enfeksiyonuna yakalandim ..( pcr da cikti ) Hepsinide moksifloksasin 10 gun gunde bir 400 mg + doksisiklin 12 gun gunde iki defa ile iyilestirdim .Analiz verdim ve temiz .. Fakat belli miktarda sorunlar kaldi gecmedi ama bende hicbir zaman dizlerde agrim sizi olmamisti ta ki son 2 ay onceki birlikteligime kadar ..

Prostatit olan kisiler takibinde reaktif artrit olabilir ( Soyleki , reaktif artritte ogrendigim kadari ile , surekli bir rahatsizliga yakalaniyorsun ornegin bu bademciklerinin sismeside olabilir veya grip , bunun takibinde vucudun bu surekli yasainaln rahatsizliga bir tepki sonucu doguyor reaiktif artrit , bende surekli enfelsiyon kapmis ve prostatta sorun yasadigimdan bende bu olusmius olabilir ve bu konu bu forumdaki herkesin basina gelebilir maalsef ) , reaktif artrit olan prostatit olabilirmi o konudan emin degilim ..

Kardesim salazoprin senin prostatla alakali rahatsziligina iyi geliyormu ? Yoksa sadece ankilozon la alaklimi iyilesme sagliyorsun .... Moralini bozmak istemem tabi ama sunu soyliyebilirim salazoprinle iyilesen veya ankilozonu baskilayan birini gormedim duymadim ..organ hasarindan oteye gecmedi ..Facebook te ankilozon speondolit grubu var orayada gir kardesim ordada bri yaz istersen salazoprinden fayda goren varmi diye ...
Dertler cogaldi allah sonumuzu hayir etsin .....
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

ReA hastasınolanların cogunda %70-80 prostatit vardır eşlik eder
Allah büyük :roll:
bb544

Mesaj gönderen bb544 »

Penis başında kızarıklık varmı bende mevcut
Allah büyük :roll:
mehmet1959

Mesaj gönderen mehmet1959 »

osmankul yazdı:Şİmdi Rasim hocanın yazısınıda okudum Karaciğer yağlanması olan bir kişi olarak faydalı olduğuna dair yazılar okuyup 2-3 ay asetilsisteinde kullanmışlığım vardı.
asetilsistein ler karaciğer yağlanmasına iyimi geliyormuş
mehmet1959

dostum selamlarr ben 1997 çekum tm çekirmiş kanseri atlatmış bir kişiyim yaşım 60 aspirinle ilgili kontrol kolonaskopilerimi çeken doktor coraspin iç devamlı dedi senin açıklamaların nedenini bana izah etmiş oldu ben sormamıştım bende prostatla uğraşıyorum sanırım kronik değil ataklar la geliyor gidiyor devlet hastanesinde doktor şunu söyledi <<<prostatit geçiriyorsun daha öncede geçirmişsin >> sıkıntıların sürer neden ?? ::: çünki prostatit aşırı ve uzun süren tahribat yapar ... alakasız gibi gözüken ilaçlar faydası olur bir şey daha ( koah hastalırın kullandığı kii bende ara sıra kullanıyorum asetilsis ) koah hastalarında kanseri tetiklediği varsayımı var geçmiş olsun hepimize selamlarrr
mehmet1959

rasim hocanın asetsistelin görüşlerinde rastladım