YENİ TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
etmen
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

YENİ TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Mesaj gönderen etmen »

3 yeni tedavi yöntemi, sahip olduğu farklı etki mekanizmalarıyla başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır.[/b]
Perineal ekstrakorporeal lineer şok dalga tedavisi:
Oldukça etkili olduğu gösterilmiştir. Şok dalgalarının oluşturduğu mikrotravmalar sonucu prostat içinde büyüme faktörlerinin salınımı artar, kök hücreleri aktive edilerek prostatit nedeniyle bozulmuş doku hasarı düzeltilir. Prostata düşük yoğunluklu lineer şok dalga tedavisi (LSWT, Renova) önceki kullanılan ESWT’ye göre 4 kat daha etkili ve kısa sürede uygulanmaktadır. Haftada bir defa uygulanan, 20-30 dakika süren, 4 seans halinde uygulanır. Anestezi gerektirmez. Hiçbir yan etkisi yoktur.

PRP (trombositten zengin plazma) ve ozon enjeksiyonu:
Transrektal ultrason eşliğinde, trombositten zengin plazma (PRP-platelet rich plasma) ve ozon karışımı uygulanır. PRP sıvısı içindeki zengin büyüme faktörleri ve onarıcı maddeler prostatit odaklarının onarılması, nöropatik, immünolojik ve musküler nedenlerin tedavi edilmesini sağlar. Ozon tedavisiyle de prostat dokusu içindeki bağışıklık sistemi aktive edilir, dokunun oksijenlenmesi artar, enfeksiyon, inflamasyon tedavi edilir. PRP’nin ozon ile karışımı hem etkisini arttırır hem de ozon etkisiyle diğer nedenler de tedavi edilir.

Üretral ozon uygulaması:
Prostatit patolojisi farklı mekanizmalarla oluşup farklı ilerlemeler gösterebilmektedir. Özellikle KPAS hastaları için hastalığa neden olan mekanizmalar çok farklılık gösterir. Bu nedenle tedavide birkaç nedeni tedavi edebilecek kombine tedavi, tek bir ajan tedavilerden daha başarılı olmaktadır. Bu nedenle kişiye özel değerlendirme yaparak, muhtemel etyolojik nedenlere spesifik tedaviler belirleyip ona göre tedaviyi şekillendirmek daha uygun olacaktır.

Tip 4: Asemptomatik inflamatuvar prostatit: Tedavi gerektirmez. Hasta infertil ise semende lökosit varsa antibiyotik verilebilir.

Prf Dr sinan EKİCİ
blacklui
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: YENİ TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Mesaj gönderen blacklui »

[quote="etmen"]3 yeni tedavi yöntemi, sahip olduğu farklı etki mekanizmalarıyla başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır.[/b]
Perineal ekstrakorporeal lineer şok dalga tedavisi:
Oldukça etkili olduğu gösterilmiştir. Şok dalgalarının oluşturduğu mikrotravmalar sonucu prostat içinde büyüme faktörlerinin salınımı artar, kök hücreleri aktive edilerek prostatit nedeniyle bozulmuş doku hasarı düzeltilir. Prostata düşük yoğunluklu lineer şok dalga tedavisi (LSWT, Renova) önceki kullanılan ESWT’ye göre 4 kat daha etkili ve kısa sürede uygulanmaktadır. Haftada bir defa uygulanan, 20-30 dakika süren, 4 seans halinde uygulanır. Anestezi gerektirmez. Hiçbir yan etkisi yoktur.

PRP (trombositten zengin plazma) ve ozon enjeksiyonu:
Transrektal ultrason eşliğinde, trombositten zengin plazma (PRP-platelet rich plasma) ve ozon karışımı uygulanır. PRP sıvısı içindeki zengin büyüme faktörleri ve onarıcı maddeler prostatit odaklarının onarılması, nöropatik, immünolojik ve musküler nedenlerin tedavi edilmesini sağlar. Ozon tedavisiyle de prostat dokusu içindeki bağışıklık sistemi aktive edilir, dokunun oksijenlenmesi artar, enfeksiyon, inflamasyon tedavi edilir. PRP’nin ozon ile karışımı hem etkisini arttırır hem de ozon etkisiyle diğer nedenler de tedavi edilir.

Üretral ozon uygulaması:
Prostatit patolojisi farklı mekanizmalarla oluşup farklı ilerlemeler gösterebilmektedir. Özellikle KPAS hastaları için hastalığa neden olan mekanizmalar çok farklılık gösterir. Bu nedenle tedavide birkaç nedeni tedavi edebilecek kombine tedavi, tek bir ajan tedavilerden daha başarılı olmaktadır. Bu nedenle kişiye özel değerlendirme yaparak, muhtemel etyolojik nedenlere spesifik tedaviler belirleyip ona göre tedaviyi şekillendirmek daha uygun olacaktır.

Tip 4: Asemptomatik inflamatuvar prostatit: Tedavi gerektirmez. Hasta infertil ise semende lökosit varsa antibiyotik verilebilir.

bunu yaptırmayı düşünüyorum . ücret bilginiz varmı etmen kardeşim ? görüştünüz mü hoca ile ?
etmen

Mesaj gönderen etmen »

hiç bir bilgim yok
opulentia
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen opulentia »

ben sinan ekiciye muayene oldum prp 4500tl ama prostat icin enfeksiyona sicak bakmiyorum.eswt yaptirdim damla.urolojide agrilarim azaldı 2500tl 12 seans eswt sok dalga tedavisi yaptidim prostat ve penis uzerine 4 seans 1200tl ağrılarım baya azaldi ve cinsellikle ilgili cok sorunum yoktu ama olan sorunlarim da düzeldi.
ysf2323
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ysf2323 »

Sinan ekiciye muayene ucreti nekdr gidilirmi yani nasil biri para icin mi ypio
opulentia

ysf2323 yazdı:Sinan ekiciye muayene ucreti nekdr gidilirmi yani nasil biri para icin mi ypio
hocam cok iyi biri bence.400tl muayene ücreti ama ben zafer oymani tercih ediyorum bir kere gittim bana prp önerdi ama dedigim gibi ben prostat ici enfeksiyonu mantıklı bulmuyorum belki ise yarar bir yontem olabilir bazilari icin ama enfeksiyon kapma baska baktirileri prostata bulastirma riski olan bir yöntem
ender

Mesaj gönderen ender »

Sinan hocayla telefonda gorustum. %95 basari saglandigini ve hastalardan olumlu donus aldigini soyledi. Muayene ucreti 400 tl imis. Bu yontemi herkese yapmadiklarini soyledi. Tabi tahlil ve tetkik sonuclarina gore tedavi planliyordur dogal olarak.
blacklui

ender yazdı:Sinan hocayla telefonda gorustum. %95 basari saglandigini ve hastalardan olumlu donus aldigini soyledi. Muayene ucreti 400 tl imis. Bu yontemi herkese yapmadiklarini soyledi. Tabi tahlil ve tetkik sonuclarina gore tedavi planliyordur dogal olarak.
hocam ben LSWT yaptırmak istiyorum. aynı şekilde bende enjeksiyona karşıyım. size lswt için %95 mi olumlu sonuç dedi yoksa enjeksiyon için mi ? LSWT eswt ye göre çok daha üsütün görünüyor hem seans sayısı da az olduğu için onu tercih ediyorum istanbul dışından geleceğim . 2 yıl önce taşındım istanbuldan şimdi de bu hastalığa yakalandık , damla üroloji çalıştığım yere 500 mt uzaklıktaydı :)
ender

Mesaj gönderen ender »

Ben kendisine internet arastirmasi sonucu ulastigimi ve tedavi yontemlerini inceledigimi soyledim. Ardindan bu tedavi yonteminde basari oranini ve hastalarin geri bildirimlerini sordum. O da %95 oraninda basari sagladiklarini ve iyilesen hastalarin oldugunu ifade etti.enjeksiyona yonelik bir konusma gecmedi,bildigim kadariyla sayfasinda enjeksiyonla ilgili bir tedavi basligi yok zaten. Dolayisiyla LSWT den bahsetti.
blacklui

ender yazdı:Ben kendisine internet arastirmasi sonucu ulastigimi ve tedavi yontemlerini inceledigimi soyledim. Ardindan bu tedavi yonteminde basari oranini ve hastalarin geri bildirimlerini sordum. O da %95 oraninda basari sagladiklarini ve iyilesen hastalarin oldugunu ifade etti.enjeksiyona yonelik bir konusma gecmedi,bildigim kadariyla sayfasinda enjeksiyonla ilgili bir tedavi basligi yok zaten. Dolayisiyla LSWT den bahsetti.
teşekkür ederim hocam. ben LSWT yaptıracağım kafaya koydum. buradan bilgi veririm sonrasında yaptırmayı düşünenlere... rabbim tez vakitte sağlık versin cümlemize
opulentia

blacklui yazdı:
ender yazdı:Sinan hocayla telefonda gorustum. %95 basari saglandigini ve hastalardan olumlu donus aldigini soyledi. Muayene ucreti 400 tl imis. Bu yontemi herkese yapmadiklarini soyledi. Tabi tahlil ve tetkik sonuclarina gore tedavi planliyordur dogal olarak.
hocam ben LSWT yaptırmak istiyorum. aynı şekilde bende enjeksiyona karşıyım. size lswt için %95 mi olumlu sonuç dedi yoksa enjeksiyon için mi ? LSWT eswt ye göre çok daha üsütün görünüyor hem seans sayısı da az olduğu için onu tercih ediyorum istanbul dışından geleceğim . 2 yıl önce taşındım istanbuldan şimdi de bu hastalığa yakalandık , damla üroloji çalıştığım yere 500 mt uzaklıktaydı :)
Hocam ikiside damla urolojide var bunlar agri ve cinsellik icin ozellikle iyi sonuç veriyor
opulentia

ender yazdı:Ben kendisine internet arastirmasi sonucu ulastigimi ve tedavi yontemlerini inceledigimi soyledim. Ardindan bu tedavi yonteminde basari oranini ve hastalarin geri bildirimlerini sordum. O da %95 oraninda basari sagladiklarini ve iyilesen hastalarin oldugunu ifade etti.enjeksiyona yonelik bir konusma gecmedi,bildigim kadariyla sayfasinda enjeksiyonla ilgili bir tedavi basligi yok zaten. Dolayisiyla LSWT den bahsetti.
evet oyle diyor ama mikrobu tespit edemedikce asla kesin tedavi olacagina inanmiyorum ben.
muzdarip2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen muzdarip2 »

Benim kronik prostat ağrı sendromu dedikleri durum vardı, yani lökosit yoktu prostat salgısında. Prof Dr Sinan ekici hocaya gitmiştim. Çok ilgili ve bu konuda bir hayli bilgili ve bilimsel olduğu belli, Tahlilller sonrasında bana uygun olabilecek tedavi seçeneklerini sundu. Dediğine göre, ilaç tedavileri, ozon, PRP, LSWT (renova), prostat içine PRP+ozon enjeksiyonu vs pek çok tedavi yöntemi uyguluyormuş, ama her hastanın durumu hastalığı farklı oldugu için, hastaya özgü en başarılı olacak tedavileri sırayla uyguluyormuş, Hsatlarından geri dönüşüm %95 civarındaymış. Bazı hastaların fayda görmemesini de hastalığa bağlıyor, çünkü zaten neden oluştuğu bile belli olmayan bir hastalık. O zamanlar da fizik tedavi, nöroloji uzmanlarından destek alıyormuş, yani ekip işi ile hastayı tedavi ediyorler. Sinan Hoca çok iyi bir insan ve doktor, öncelikle hastayı çok iyi dinliyor ve değerlendiriyor, sanki hasta ile birlikte tedaviyi yapıyor, yanı bu sana iyi gelir hadi deyip göndermiyor. Ben kendisine çok güvendim. Benim çok sıkıntılarım vardı, kasık ağrısı, boşalırken ağrı, penis ucuna vuran ağrı, apış arasında da zaman zaman ağrılar oluyordu. idrar yolunda da bazen ağrı oluyodu. Cinsel sorunlar da vardı, Daha önce defalrca enjeksiyon, eswt 12 seans yaptırmıştım, hiç faydasını görmemiştim. LSWT 4 kat daha etkili ve 4 seans yapılıyormuş,
Hoca önce apış arasından prostata PRP+ozon uyguladı, sonra idrar yolundan prostata ozon verdi 10 defa. Şu an çok rahatlamış durumdayım 5 aydır bir sıkıntım yok çok şükür.
Sinan hocanın websitesinde kronik prostatitlerle ilgili güzel bir yazısı var, umarım herkese yararlı olur, ben çok fayda gördüm
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

muzdarip2 yazdı:Benim kronik prostat ağrı sendromu dedikleri durum vardı, yani lökosit yoktu prostat salgısında. Prof Dr Sinan ekici hocaya gitmiştim. Çok ilgili ve bu konuda bir hayli bilgili ve bilimsel olduğu belli, Tahlilller sonrasında bana uygun olabilecek tedavi seçeneklerini sundu. Dediğine göre, ilaç tedavileri, ozon, PRP, LSWT (renova), prostat içine PRP+ozon enjeksiyonu vs pek çok tedavi yöntemi uyguluyormuş, ama her hastanın durumu hastalığı farklı oldugu için, hastaya özgü en başarılı olacak tedavileri sırayla uyguluyormuş, Hsatlarından geri dönüşüm %95 civarındaymış. Bazı hastaların fayda görmemesini de hastalığa bağlıyor, çünkü zaten neden oluştuğu bile belli olmayan bir hastalık. O zamanlar da fizik tedavi, nöroloji uzmanlarından destek alıyormuş, yani ekip işi ile hastayı tedavi ediyorler. Sinan Hoca çok iyi bir insan ve doktor, öncelikle hastayı çok iyi dinliyor ve değerlendiriyor, sanki hasta ile birlikte tedaviyi yapıyor, yanı bu sana iyi gelir hadi deyip göndermiyor. Ben kendisine çok güvendim. Benim çok sıkıntılarım vardı, kasık ağrısı, boşalırken ağrı, penis ucuna vuran ağrı, apış arasında da zaman zaman ağrılar oluyordu. idrar yolunda da bazen ağrı oluyodu. Cinsel sorunlar da vardı, Daha önce defalrca enjeksiyon, eswt 12 seans yaptırmıştım, hiç faydasını görmemiştim. LSWT 4 kat daha etkili ve 4 seans yapılıyormuş,
Hoca önce apış arasından prostata PRP+ozon uyguladı, sonra idrar yolundan prostata ozon verdi 10 defa. Şu an çok rahatlamış durumdayım 5 aydır bir sıkıntım yok çok şükür.
Sinan hocanın websitesinde kronik prostatitlerle ilgili güzel bir yazısı var, umarım herkese yararlı olur, ben çok fayda gördüm
Sinan hocanın iyi bir hoca olduğunu duymuştum tedaviden fayda görmüşsün sağlığın daim olsun kardeşim. Tedavi ücretlerinide yazarsan arkadaşlar bilgilenmiş olur..
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

Arkadaşlar, merhaba benım tedavim bitti suan sadece quercetin ve xatral kullanıyorum size sorum benkm spermım su gibi gelmeye başladı tedavıden sonra bunu neye baglıyorsunuz bilgiis olsn varsa paylaşırsa sevirinim teşekkürler
umudunmavisi

Mesaj gönderen umudunmavisi »

Raul7 yazdı:Arkadaşlar, merhaba benım tedavim bitti suan sadece quercetin ve xatral kullanıyorum size sorum benkm spermım su gibi gelmeye başladı tedavıden sonra bunu neye baglıyorsunuz bilgiis olsn varsa paylaşırsa sevirinim teşekkürler
Gecmis olsun,beenimde sikayetlerim gevince sperm.rengi normale donuyor,uzun sure hergun bosalinca benimdr su gibi geliyor
blacklui

Raul7 yazdı:Arkadaşlar, merhaba benım tedavim bitti suan sadece quercetin ve xatral kullanıyorum size sorum benkm spermım su gibi gelmeye başladı tedavıden sonra bunu neye baglıyorsunuz bilgiis olsn varsa paylaşırsa sevirinim teşekkürler
hocam PRP tedavisi mi oldunuz ? enjeksiyon sonrası spermin su gibi gelmesi şikayetlerini daha önce yazanlar olmuştu zamanla toparlar bence. son durumunu yazarmısın, PRP işe yaradı mı ?
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

blacklui yazdı:
hocam PRP tedavisi mi oldunuz ? enjeksiyon sonrası spermin su gibi gelmesi şikayetlerini daha önce yazanlar olmuştu zamanla toparlar bence. son durumunu yazarmısın, PRP işe yaradı mı ?
Yok prp olmadım, antibiyotik tedavisi oldum,