Semen analizi

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
murat32
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Semen analizi

Mesaj gönderen murat32 »

Herkese merhaba.Daha önce orşit olmıştum.Ardından kronik epididimit oldum.Geçen gün tedavi için doktor benden semen analizi istedi tıkanma var mı diye.Neyde örneği verdik.Sperm hızı ve sayısı çok iyi lakin morfoloji(şekil bozukluğu) olması gereken değerin çok altında (%3).Benim şimdi öğrenmek istediğim orşit olmamın buna etkisi olmuşmudur.Doktora soracaktım yalnız stresten sormayı unuttum.Doktor doğal yoldan okur dedi.İnternette zor oluyor Diyorlar.Daha evlenmeden takıntı olmaya başladı bende.Gelecek ay yeniden örnek vermeye gideceğim.Bakalım sonuçlar nasıl olacak.
Raul7

Re: Semen analizi

Mesaj gönderen Raul7 »

Olması gerek değerin çok ta aldında değil sınır krugere %4, sigara felan varmı bilmiyorum ama stres bile morfolojiyi bozuyor, ayrıca %1 %2 ile bile gebe kalanlar oluyor, birazda şans işi, allah verirSe %1 de verir %4 de %5 de vermez :) , geçen sene bende baktırmıştım %10 çıkmıştı geçmiş olsun, bidaha ver bazen yanılmalar oluyor ayrıca bu morfoloji çok değişkenlik gösteriyor
murat32

Re: Semen analizi

Mesaj gönderen murat32 »

Raul7 yazdı:Olması gerek değerin çok ta aldında değil sınır krugere %4, sigara felan varmı bilmiyorum ama stres bile morfolojiyi bozuyor, ayrıca %1 %2 ile bile gebe kalanlar oluyor, birazda şans işi, allah verirSe %1 de verir %4 de %5 de vermez :) , geçen sene bende baktırmıştım %10 çıkmıştı geçmiş olsun, bidaha ver bazen yanılmalar oluyor ayrıca bu morfoloji çok değişkenlik gösteriyor
Sigara ve stress her ikiside var malesef.Bir türlü kendime gelemedim bu yıl