PROSTATİTTE KORTİZON TEDAVİSİ

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
HAMDYALNIZSANADIR
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

PROSTATİTTE KORTİZON TEDAVİSİ

Mesaj gönderen HAMDYALNIZSANADIR »

Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce babam beyin kanaması geçirdi. Doktoruyla konuştuğumda kanamadan dolayı ödem oluştuğunu ve öncelikle ödemin giderilmesi gerektiğini söyledi. 2-3 gün ödem için tedavi uyguladı çekilen tomoda ilaçların fayda etmediğini ödemin gitmediğini ve kanamanın çok az da olsa devam ettiğini söyledi. Kortizon tedavisine başlayacağım dedi kortizonun ödem çözme konusunda 1 numara olduğunu söyledi. Tedaviye başladığımız günün ertesi günü babam sağ kolunu ve sağ bacağını hareket ettirmeye başladı. Konuşmakta zorlanıyodu çok şükür konuşmaya başladı hatta şimdi kendisi kalkıp lavaboya dahi gidebiliyor. Doktora neden kortizona geç başladığını sorduğumda kortizon çok etkili bi ödem çözücüdür fakat yan etkileri oldukça fazladır o yüzden ilk başta kortizonla başlamadım dedi. Aklıma bizim prostatit geldi. Tabi doktor nörolojici olduğu için soramadım. Fakat internetten araştırdım. İdrar yolu hastalıklarında da kullanılabiliyomuş. Prostatitle ilgili bi yazı bulamadım. Ama benim aklıma yattı ödemi çözüyo ise prostattaki ödemi ve kalsifikasyonu da çözeceğini düşünmekteyim. Sizin düşünceleriniz neler arkadaşlar merak ediyorum.
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: PROSTATİTTE KORTİZON TEDAVİSİ

Mesaj gönderen Kc34 »

Öncellikle geçmiş olsun.. Benimde aklıma gelmişti ancak prostattaki mikrobu öldürmediğin sürece istersen 30 kutu kortizon iç fayda etmez.. Bir süre sonra enfeksiyondan dolayı tekrar ödem meydana gelir..
HAMDYALNIZSANADIR

Tüm tetkikleri yaptırıp mikrop vs bulunamayan aynı zamnda prostatında ödem ve kalsifikasyon bulunan arkadaşların doktorla konuşup bu tedaviyle iyileşebileceğini düşünmekteyim. Tabii biz doktor değiliz. Sadece varsayımlar üzerinden konuşuyoruz. İyi dileklerin için tşk ederim kc34 . Hastalıksız sağlıklı günlerimize kavuşabilmek dileğiye. Hayırlı cumalar.
baran
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen baran »

prostata ebjeksiyonda antibiyotiğe karıştırıldığını duymuştum
Dolphin61

Mesaj gönderen Dolphin61 »

HAMDYALNIZSANADIR yazdı:Tüm tetkikleri yaptırıp mikrop vs bulunamayan aynı zamnda prostatında ödem ve kalsifikasyon bulunan arkadaşların doktorla konuşup bu tedaviyle iyileşebileceğini düşünmekteyim. Tabii biz doktor değiliz. Sadece varsayımlar üzerinden konuşuyoruz. İyi dileklerin için tşk ederim kc34 . Hastalıksız sağlıklı günlerimize kavuşabilmek dileğiye. Hayırlı cumalar.
Prostat sıvısında mikrop yoksa prostatta da yoktur anlamına gelmez

Hatta lab sonuclarında mikrop cıkmamıssa, yine mikrop yok anlamına gelmez

böyle boktan birşey işte
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

Abi belkide yok belkide öldü bakteri niye bu kadar irdeliyozki bakteriyi belkide yokTur,
benyusuf

Mesaj gönderen benyusuf »

benim hastalığın ilk günlerinde idrardan sonra hafif yanma vardı.haziran ayında da kulağım çınlaması başlamıştı.bir kbb doktoru bana kortizon iğnesi vermişti(kalçadan)vurulduktan sonra idrardan sonra yanmam kesildi,makatta yanma başlamıştı.şimdi hiçbiri yok
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

benyusuf yazdı:benim hastalığın ilk günlerinde idrardan sonra hafif yanma vardı.haziran ayında da kulağım çınlaması başlamıştı.bir kbb doktoru bana kortizon iğnesi vermişti(kalçadan)vurulduktan sonra idrardan sonra yanmam kesildi,makatta yanma başlamıştı.şimdi hiçbiri yok
Abi çınlaman geçtimi bendede var 2 haftadır galiba benim östaki borusunda sıkıntı varmış kulağım tıkanıyor
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Abi hepimiz dokuluyoruz duzgun calisan organimiz pek yok sonra niye prostatit olduk :lol:
benyusuf

Mesaj gönderen benyusuf »

kulak çınlamam geçmedi.istanbulda ayrıntılı mr çekildim.sol kulaktan beyinciğe giden 2 sinir gevşemiş,bu gevşeklik 2 sinirin çarpışmasına ve çınlamaya(tinnitusa)sebep oluyor.rtms tedavisi var şişli'de.ekonomik olarak durumum iyileşsin tedavi olacağım ama bu durumda da çok rahatsız etmiyor.çınlamanın ilk günleri kabus gibiydi,alıştım sanırım:)
HAMDYALNIZSANADIR

Arkadaşlar durumunuzla ilgili konuları ya hikayem bölümünden paylaşınız ya da özelden yazışalım konular çok karmaşık bi hal alabiyo hem bu hastalığa yeni yakalan arkadaşlarımız daha net bilgiler edinmiş olur.
ysf2323
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ysf2323 »

Arastiran varmi acaba bilgi sahibi olan ?
melankolik35
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen melankolik35 »

İntahapli romatizmaya yakalanmistim 10 sene önce omur boyu bunla yaşayacaksın dediler ama kurtuldum düzenli tedavi oldum bu hastalığın sebebini bilsem diyen prof Nobel'i anında bana verirler dedi mesele şuydu vücut bağışıklık sistemi bozulduğundan salgı üretiyordu buda intahapti ama bu hastalığı bilen hoca hiç bir zaman antibiyotik vermedi veren meslektaş larinada gülüyordu kortizon hapı veriyordu anında iltihabı temizliyodu yani antibiyotik hiçbir işe yaramiyordu yani demek istediğim işi bilen hoca farklıdır tahlil bile yapmadan senin teşhisini koyar el muyanesiyle senin ne hastası olduğunu söyler ben bunu yaşadım etrafından da bu tarz şeyler duydum bakalım bu prostat sıkıntısından da iyi bir hekim bulmak bence en mantıklı fikir