Kronik epididimit hakkında

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
mehmet07
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Kronik epididimit hakkında

Mesaj gönderen mehmet07 »

Merhabalar.4 ay önce orşit,epididimit hastalığına yakaladım.Hastalık kronik hal aldı.Epididimitte yapısal bozukluklar ve sertlik kaldı.İnternette araştırmadığım sey kalmadı.Kimi sitelerde kronik hal almış epididimitin çaresi yok deniliyor.Kimisi ise tedaviye devam edilmesini tavsiye ediyorum.İşin kötü tarafı sorun her iki testiste.Haliyle bu benim hayatla olan bağımı kopardı.Bugun çalışırken yorulmam yetmezmiş gibi birde epididimin acımasız atakları ruh sağlığımı bozdu.Ölü gibiyim bu 4 aydır.Birde prostata sıçrama ihtimali varmış bunun.İşte o zaman ölmeyi tercih ederim.Yok mu daha önce bu kronik epididimiti yenen bir ağabeyim,kardeşim.Kronik epididimiti yenebilirmiyim.Yoksa sadece bir hayal mi?
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Kronik epididimit hakkında

Mesaj gönderen Raul7 »

kardeşim iyi bir doktorun kontrolünde iyi bir tedavi alman lazım,sana tavsıyem ıyı bır doktora gorunmen olucaktır, ınternette yazılanlara ıtıbar etmemenı tavsıye ederım geçmiş olsun
mehmet07

Allah şifa versin kardeşim düşünüp yorum yazdığın için.Tedaviyi 20 gün önce bıraktım.Devlet hastanesindeki doktorlar kafa buluyor insanlarla.Ne zamam gitsem cipro verip gönderiyorlar.Özel hastaneye gidecek param kalmadı.Maaşlarda 15 gün sonra yatatacak.Tedaviyi ertelemekte bakteriyi güçlendiriyormuş.Anlayacağın kısır bir döngüdeyim.
Hayrettin

Mesaj gönderen Hayrettin »

Mehmet kardeşim yaşın kaç ve bu hastalığa cinsel ilişki sonrası mı yakalandın?
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Hastaligin basinda meni kulturu yapildi mi?
just

Mesaj gönderen just »

dostum bende aynı şeyleri yaşıyorum , benden tavsiye parayı ikinc plana atman ve forumdaki doktorlar ile görüşmen iyi olacaktır. sakin prostasta bulaşmasını kesinlikle engellemelisin, bence buj forumda tecrübeleri dikkatli izle ve sakin sabırlı ol , ataklar başta olacaktır , zamanla azalacaktır , sakın geçti veya alıştım psikolojisine girme , mücadeleye devam , sen bu forumla erken taınşmışsın biz iş işten geçtikten sonra öğrendik herşeyi . :( geçmiş olsun acil şifalar.
mehmet07

Hastalığın başında meni kültürü yapılmadı.Ultrason ile tanı konuldu.Cinsel yolla olmadı.İlk başlarda sık sık idrara gitme ve idrar sonlarında mesaneden biraz zorlayarak idrar çıkarıyordum.Nasıl bulaştı derseniz tahminen ya mastrübasyon süresini uzatmam veya yazın ramazan ayında sulama kanalına girmiştim bir kaç kez.Bu yollardan bulaşması mümkün mü? Yaşım 24 bu arada Antalyada yaşıyorum.Tavsiye ettiğiniz doktorların hepsi istanbulda malesef.
serkan545

Mesaj gönderen serkan545 »

geçmiş olsun mutlaka tüm tahlilleri yaptır diğer seçenekleri ekarte etmelisin
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Antalya memorial da abidin hoca varmis bir gorun istersen..
mehmet07

Abidin hocayı bende duydum doktor sitesinden soru bile sordum.Gerçekten diğer doktorlara göre daha çok ilgileniyor gibime geldi.En kısa zamanda tedavi olmayı düşünüyorum.Merak ettiğim şey kronik hal aldıktan sonra kurtulan oldu mu.Az da olsa umut istiyorum.Ey Allahım sen bu cuma gecesinde bütün hastalara şifa ver yarabbi.
HAMDYALNIZSANADIR

Mesaj gönderen HAMDYALNIZSANADIR »

İnternet sitelerine itibar etme düzenli bi doktor kontrolünde kal bu arada tam olarak şikayetlerin neler ?
mehmet07

Epididimin baş kısmı diğerine göre biraz daha büyük ve sert.Ağrılar hala devam ediyor.idrar sonlarına dogru zorlanma oluyor.
allameicihan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen allameicihan »

daha yeni,hemen kronik olmaz 4 ay kısa bir süre meni rengi değişir ama geçer sıcak iyi gelmiyor diye biliyorum testis hastalıklarına duşta soğuk su tutun zaten iltihap geçiyorda bıraktığı hasar ağrıtıyor sperm sayım testi yapın içiniz rahat olsun tedaviyi aksatmayın karbonhidrat türü şekeri kesin iltihabi durumlarda enfeksiyonu şeker besler hiç korkmayın sperm renginden anlaşılır geçip geçmediği ona bakın mastürbasyon sırasında cinsel ilişki sırasında makatı pelvik kasları sıkarak ereksiyon olaya çalışmayın boşalırkende ha keza makatı pelvik kasları rahat olarak boşalın geçeceğine vucudunuzu ve kendinizi inandırın önünüzde uzun bir hayat var lütfen ölüm gibi şeyler düşünmeyin geçmiş olsun
mehmet07

Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.Sperm rengi sadece akut enfeksiyon zamanlarında biraz şeffaftı.Şimdi normal görüntüsünde.Doktor demişti düzenli mastübasyon yap ve bol iç amabu sitede gezindiğim kadarıyla mastübasyon yoluyla prostata bulaşıyormuş bu illet :(
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

mehmet07 yazdı:Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.Sperm rengi sadece akut enfeksiyon zamanlarında biraz şeffaftı.Şimdi normal görüntüsünde.Doktor demişti düzenli mastübasyon yap ve bol iç amabu sitede gezindiğim kadarıyla mastübasyon yoluyla prostata bulaşıyormuş bu illet :(
Fazla masturbasyonun sakıncası enfeksiyon yaşamış bir organın iyileşmesini geciktirmek ve onu savunmasız bırakmak. Haftada 2-3 yeterli..
HAMDYALNIZSANADIR

Mesaj gönderen HAMDYALNIZSANADIR »

Uzmanlar hafta 2 kez birliktelik öneriyorlar ne fazla ne eksik. Evliyseniz sevişmeyi uzun tutarak mezi(meni öncesi gelen sıvı) salgısının fazla salgılanmasımı sağlamak çok iyi gelecektir.evli değilseniz masturbasyonu uzun tutarak mezinin fazla gelmesini sağlamaya çalışmayın size zararı olacaktır.
mehmet07

Peki bunun yanında bitkisel kürler kullandınız mı.Ben yumakoğlu diye bir yer var burda oradan bitkisel karışımlı bir çay ve macun almıştım.Hiçbir faydasını görmedim.Karanfil çayını düzenli olarak içiyorum.İyi geliyor sanki.